Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan előzzem meg, hogy a fiam elkapja a hányásos vírust, ha valaki már elkapta a családban? fórum

Hogyan előzzem meg, hogy a fiam elkapja a hányásos vírust, ha valaki már elkapta a családban? (tudásbázis kérdés)


22. egypt (válaszként erre: 21. - Tündér74)
2010. ápr. 8. 15:20

Tudom, de nem jó megelőzésre.

A kisfiamnak nagyon sokáig kellett rendszeresen szednie, mikor antibiotikumot kapott hónapokon át, aztán nagyon sokáig tilos volt, mert baktériumok vannak benne, úgyhogy elég jól ismerem. De persze ártani nem árt.

21. tündér74 (válaszként erre: 19. - Egypt)
2010. ápr. 8. 14:59
Fortuna 79 esetében írtam, hogy jó megelőzésre is.
20. emagdi
2010. ápr. 8. 11:03

megelőzni úgy lehet, hogy mindent fertőtlenítesz, amit a beteg ember megfogott, vagy hozzáért, kerülni kell a közvetlen kontaktust is a fertőzöttel.

illetve gyakori kézmosás, kézfertőtlenítés.

ennyit lehet tenni megelőzésképp (meg persze reménykedni hogy nem kapja el:))

19. egypt (válaszként erre: 12. - Tündér74)
2010. ápr. 8. 10:40
Nem jó megelőzésre. Egyedül arra jó, hogy regenerálja a bélflórát. Antibiotikumos kezelés mellé mindenképp ajánlott szedni vagy gyomor- és bélfertőzések után, de meglőzni semmit nem lehet vele.
18. mimmo33 (válaszként erre: 17. - Fortuna79)
2010. ápr. 6. 20:14

A kóla nyugtatóan hat. A tonik meg jó lázcsillaptásra a kinin tartalma miatt;)nem magas láznál, inkább hőemelkedésnél;)

és minkettőnél a buborékokat ki kell kevergetni

2010. ápr. 6. 19:59
Én azt hallottam hogy semmiképpen nem meleg tea, hanem kortyonként HIDEG innivaló. Ha láza van kóla és sós ropi. MIért, ne kérdezzétek, de ügyeleten hallottam :)
2010. ápr. 6. 19:47
Nem lehet megelőzni. Mi már túl vagyunk rajta, az oviban volt és 2 nap múlva jött ki rajta, este-éjjel hányás, majd egy kis hasmenés, másnap nem volt étvágya, köv. nap már jól volt, de valakinél súlyosabb volt lázzal és több napig tartott. Én és a kisebbik gyerek megúsztuk...egyénenként változik, ki hogyan reagál.
2010. ápr. 6. 19:20

semmit leginkább


1 nap jön-megy, jobb is ha hagyod hányni, csak itasd langyos teával, kortyonként

2010. ápr. 6. 19:18

hiába tömöd normaflórral meg b6-tal, ez nem segít megelőzni, b6-ot csak akkor szabad ilyen esetben adni, ha már nem hány a gyerek, mert esetleg megnehezíti a vírus kiürülését és sokkal lassabban épül föl


az én fiam 2 hete volt benne, fél éjszakát áthányta, de minden hányás után megitattam vízzel, egyrészt kiszáradás miatt, másrészt kihányja magát, előbb meggyógyul


csak telefonon beszéltem a dokival, mert úgy sem lehet ilyenkor adni neki semmit, ki kell hogy ürüljön a vírus

13. Re87
2010. ápr. 6. 19:12
Normaflórral,meg B6-al tömöm.Amikor 8hónaposan hányt rögtön kórházba küldték infúzióra.Kikötik,meg megkínozzák őket olyankor.Csórikáim.Az akkor Rotha volt,azt mondta a doki.
12. tündér74 (válaszként erre: 11. - Fortuna79)
2010. ápr. 6. 19:07
Igazad van, a normaflore tényleg jó, még megelőzésre is.
2010. ápr. 6. 19:04

Gyakori kézmosás ... és reménykedj, mást nem tudsz tenni sajnos. Drukkolok, hogy ne kapja el.


Én amikor elmentem Petivel nyáron a strandra hogy megelőzzem a bajt ( mert tuti hogy beleivott a vízbe nem lehetett kivédeni ) Normaflore - t adtam neki.


Kérdezd meg a gyerekorvost, mit ajánl, mert mi laikusak vagyunk

10. mimmo33 (válaszként erre: 5. - Re87)
2010. ápr. 6. 19:03

Ami most "szedi" az áldozatait az 1 napos.Jün és megy, nem tart el napokig.max a közérzete nem jó még pár napig de a hányás már nincs:(

Megmondom őszintén én nem vittem dokihoz, mert én gyomorrontásra gondoltam csak, de így hogy 1 hét után kijött rajtam is, gondolom, hogy ez vírus volt

2010. ápr. 6. 19:01
Szia, sajnos nálunk az egész családon végigment, a húgom kezdte a kisfiával, aztán a férje, ezután kijörr rajtunk a gyerekel, másnap a férjemen. Azóta az egész bölcsis csoporton és nagyrészt a családtagjaikon is végigment. Ha megkapta valószínűleg ki fog jönni rajta :(
8. tündér74 (válaszként erre: 5. - Re87)
2010. ápr. 6. 19:01
Szerintem, ha kisfiad is elkapja, akkor 1-2 nap múlva fog jelentkezni, ha elkapja, nem biztos.
7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 5. - Re87)
2010. ápr. 6. 19:01

A doki semmit nem tud csinálni. Csak elmondja, hogy itasd sűrűn, apró kortyokban, dédalon kúpot ír fel hányás ellen, meg smecta port.

általában egy nap alatt átmegy mindenkin.

6. egypt (válaszként erre: 5. - Re87)
2010. ápr. 6. 18:59

Az ilyen vírusoknak max. 48 óra a lappangási ideje, de gyakran még annál is kevesebb. (Ezt orvostól tudom.)

Szerintem erre gyógyszer úgysincs, de ha lázas, akkor én elvinném.

5. Re87
2010. ápr. 6. 18:50

Az a baj,hogy aki beteg,azzal volt egész délelőtt.A kislány hazament és nem sokkal utána lett rosszul.

1hét a lappangás??Péntekre van sürgősségi időpontunk a kardiológiára,ha lebetegszik nem vizsgálják meg és kb nyár végére kapunk új időpontot.:(.

Ha rosszul lesz mennyi idő után vigyem dokihoz?Rögtön,vagy csak ha nem javul pár nap alatt??

2010. ápr. 6. 18:46
Fertőtlenítős kézmosás, sok szellőztetés, a betegnek szájmaszk és ne menjen a közelébe.
2010. ápr. 6. 18:43

Szerintem megelőzni nem nagyon lehet:(, max ha teljes karanténban van aki épp beteg

Az én fiam múlt héten esett át rajta, szerencsére csak 1 napig tartott. Én az ünnepek alatt kínlódtam:(

Kb.1 hét a lappangási idő.

2010. ápr. 6. 18:43
Kb sehogy sztem. Max nem engeded őket egy légtérbe.
1. Re87
2010. ápr. 6. 18:31
Hogyan előzzem meg, hogy a fiam elkapja a hányásos vírust, ha valaki már elkapta a családban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook