Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan előzhető meg, hogy a macska a bútorokon élesítse a körmét? fórum

Hogyan előzhető meg, hogy a macska a bútorokon élesítse a körmét? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. febr. 27. 12:41

Nos , a kárpitok karmolgatása ellen jó a levendula, akár spray,olaj formájában . Levegő illatosító spraj is jó ,csak jól fújd le azt a részt ahol hegyezi a karmát és te nem akarod .

A macskapisi más téma ! A kandúrok jelölik meg a felségterületüket . Egy domináns kandur ha másik kandur pisijét érzi ,azt a pisit felülbírálja és lepisili ,ezzel tudatja a környezetének hogy ő /a domináns/ erősebb-egészségesebb-ivarérettebb ! A pisi információt hordoz , amire a kandúrok válaszolnak. Valóban igen büdös tud lenni töményen egyhelyen a kandurpisi . TEDD a következőt : tömény klórmeszes vízzel súróld-mosd fel a psis helyet . Majd szórd is be klórmészporral. Ezzel nemcsak fertőtleníted a területet , hanem a pisi szagát is közömbösíted . Így nem nem fognak odapisilni ,mert nem lesz mit felülértékelni .

2007. febr. 1. 18:35
Szerintem sehogy :( 14 évig volt társam egy sziámi cica, majd újabb egy évig egy másik sziámi, és sehogy sem bírtam őket "lebeszélni" erről a rossz szokásukról. Pedig nagyon sok mindent kipróbáltam :(((
16. d@nu (válaszként erre: 14. - 7120b63633)
2007. febr. 1. 17:03
Vajon ez a levendula spray elriasztja a környék összes területjelölő macskáját is? Jó lenne, kipróbálnám a mindig macskapisi-szagú bejárati ajtónkon :)
15. niobéta (válaszként erre: 0. - )
2007. febr. 1. 16:45

Sziasztok! Milyen sprayt próbáltál ki? én már vagy 4 félét vettem, de eddig egyik sem izgatja őket.

Feljebb olvastam a levendula sprayt. Azt hol lehet venni?

2006. dec. 26. 19:36

Levendula spray-jel, levendula olajjal fujd le vagy kend be a kárpitot , az elriasztja a cicákat .

Az enyémet távoltartja és aki kipróbálta azokét is .

Ja , egy idő után meg kell ismételni , de azt észre fogod venni mikor / ha már a cicus nem tiszteli a védett területet/

2006. okt. 5. 16:36

Az a lényeg, hogy a cica tudja, hogy ki a "főnök".

Ha egy kicsit felemelem a hangomat, már tudja, hogy rosszat csinált, és azonnal abbahagyja. Egy párszor még próbálkozik, de aztán letesz róla.

12. mti
2006. okt. 5. 13:57
Olyan kaparófát készítettem, ami plafonig ér és aludni is tud rajta, imádja! Nálam is volt szokásban elrettentésként a vizipisztoly, már menekült ha meglátta a kezemben. Néha újsággal fenyítettük, ennek az lett a vége, hogy baromi jó játéknak tartja, hátára fekszik és tépi-marja -harapja.
11. zena01
2006. szept. 19. 14:33
Az én macskáim nem a bútorokon, hanem az ágytámlán élesítik a körmeiket.Pedig kertes házban lakom. Leszoktatni viszont nem tudom őket.
2006. jún. 26. 18:00

vizipisztoooooly? ezt még nem hallottam :)

az enyém is a bútoron csinizi,de mivel a fotel eleve régi volt(és van póthuzat)így én nem haragszom érte. tudom ez nem jó hozzáállás...de én megengedem...:)))

9. 4726e582cf (válaszként erre: 8. - Hoxa)
2006. jún. 26. 15:34
Jólvan, már azt hittem csak az én macskám ilyen :))).
8. Hoxa
2006. jún. 26. 15:23

A mienk is csak nézett, miközben vizipisztolyoztuk. :)

A végén már csurom víz volt, de nem hatott.

7. 4726e582cf (válaszként erre: 6. - 72442562)
2006. jún. 25. 23:12

Így volt... megjegyzem, kicsi kora óta levizipisztojoztuk, meg miegymás, ha kaparászott a bútoron... Szerinted használt?! Dehogy, a mai napig csimpaszkodik a bútorokon, holott még mindig kap érte!


Van neki saját kaparófája, nem is egy, tele van a lakás mindenhol kaparófával, volt olyan is, amit a bútorra erősítettünk, ahol kaparni szokott. Mit csinált a kis pimasz? A kaparóléc mellett kapart... direkte, mert tudja, hogy bosszanthat vele minket.


Na szóval akkor az én macskám rettenet öntudatos :))).

2006. jún. 25. 14:30
Szerintem ha kics korátol rávan szoktattva,hogy ne tegye vagy ha van saját kaparó fája.Persze garancia egyikresincs,a macskák nagyon öntudatosak.
2006. ápr. 1. 16:28

szerintem nagyon fontos, hogy már egészen kis korától rá kell nevelni a kaparófára, és nem szabad hogy rászokjon a bútorokra vagy egyebekre.

persze, ezt sokszor nehéz kivitelezni, mert az ember "kapja" vagy "összeszedi" valahonnan a cicót, s addigra már kialakult szokásai vannak.

nekem szerencsém van a macskámmal, a tenyésztőnél volt a cicáknak kaparófájuk, amit használtak is, tehát Bombi már a szüleitől is azt látta, hogy a kaparófát használni kell...

azért persze rendszeresen vágom a körmét is (amit nem szeret, de egyelőre én erősebb vagyok:)))

amúgy szerintem macskát nevelni nem lehet, csak arra lehet "rászoktatni" őket, amit ők is akarnak:))

2006. márc. 30. 19:33
Amikor a macska élesíti a körmét akkor elő a vizes üveggel! Spricceld le ha észreveszed!
3. Courage (válaszként erre: 2. - 4726e582cf)
2006. márc. 23. 08:49

Szia:)


Na pont ehhez gondoltam én is, hogy mondok valami okosat:) Nekem is vannak cicuskáim, sok:)

Én csináltam nekik kaparófát és jelentem nálunk bevált:) Ugyanis lehet kapni nagyon szupikat, de azok nagyon drágák:( Szóval én lemásoltam a boltit és csináltattam egy barátommal két kis fadobozt, amin persze van lyuk. Kell hozzá még két kisebb falap meg két fa "oszlopocska". Ezeket bevontam vatelinnel majd ilyen tartósabb kord anyaggal, az oszlopokat meg nem túl vastag kötéllel körbetekertem és az egészet összeállítottam. Tudom kicsit bonyolultnak hangzik, de nem olyan gáz ám:)

Nálunk bevált:) Szeretik a kis disznók és azóta mást nem kaparnak.

Egy próbát megér, ha csak egy oszlopt csináltatsz vagy veszel az is!

Sok szerencsét!:)

2006. márc. 23. 08:27

Pont eme téma után jártunk utána annó, halom hasznos tanáccsal láttak el minket. Jelentem egy sem működik.

De itt van pár, ami hírtelen eszembe jut:

1) vágjuk / vágassuk le a macska körmét (na ezt hanyagoltam, mert nem lehet megfogni a dögöt, azaz csap pár másodpercre, nemhogy a körmét levágni, a másik meg az, hogy fájna neki :( )

2) terítsük le pokróccal (jelentem leterítettük 5' múlva a pokróc a földön, macs élesített tovább)

3) vegyünk kaparófát (tele van vele a lakás, mégsem használja)

4) szoktassuk oda a macskát (erre vettünk macskamizét... nem jut az eszembe, de valami macska...fű - valami szárított porszerű) - körberöhögött minket a piszok


+ 1) dobjuk ki a bútort és kezdjünk alkalmazkodni a macskához - persze ezt most találtam ki :)...


Tudja a dög, hogy nem szabad, csinálja, rászólunk és beakasztott körömmel csimpászkodik tovább, majd mint a tépőzár próbálja elereszteni a kanapét. Szóval nagyjából minden ötlet befuccsolt a mi macskánknál. Remélem több sikerrel jársz! :), ha lesz ötlet, hogy hogyan is kell, várom szeretettel :)!

2006. márc. 22. 19:15
Hogyan előzhető meg, hogy a macska a bútorokon élesítse a körmét?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook