Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan csináljam életem első eperlekvárját? fórum

Hogyan csináljam életem első eperlekvárját? (tudásbázis kérdés)


1 2
22. Gavrilo1 (válaszként erre: 21. - Gy.Ibi)
2011. jún. 3. 21:08
Nekem ezekkel a dolgokkal az a bajom, hogy elolovastam mi mindent tartalmaznak. Ha már magam készítem akkor jobb ha legalább egészséges is.
21. Gy.Ibi
2011. jún. 3. 20:51

Én évek óta Dr.Oetker dzsemfixet használok,3:1-ben.Teszek minden adaghoz egy citrom levét.

Leturmixolom a gyümölcsöt,mert nálunk nem szeretik a darabosat,az epret magtalanítottam is.Nanoszűrő betét van a turmixomhoz,könnyű volt.

A lábasba beleteszem a cukrot/gyümölcscukrot/,beleöntöm a dzsemfixet,összekeverem,felöntöm először kevesebb citromos lével,majd az összeset beleöntöm./1lt/Pár percig forralom,csavaros üvegbe szedem,ép tetőt teszek rá,fejreállítom pár percre.Utána mehet a kamrába.Még sose romlott meg.

20. Havran
2011. jún. 3. 20:39
Feláldoztam egy üveggel,és újra föztem hát egyenlőre rosszabb,higabb lett.Gondoltam lehet kevés ideig föztem.Lehet megprobálok még egy adagot befözö cukorral és ilyen kocsonyásitó nélkül.Beszéltem egy nénivel van egy gyanunk,hogy lehet a cukor miatt lett ilyen,azt mondja ezerszer csinált már turospalacsintát és multkor bele keverte a turohoz a cukrot és folyos lett.Mondta ő még ilyet nem látott.Lehet már a cukor sem a régi??????No semmi gond,nem adom fel,teszek még egy probát.
2011. jún. 3. 20:10
Én egyébként csak sima cukrot használok és minden lekvár nagyon finom. Szilvához meg egyáltalán nem teszek semmit se és mégis nagyon édes lesz.
2011. jún. 3. 20:06

Ne szomorkodjatok, szerintem később jó lesz.

Kell egy kis idő, hogyg összeérjen.


Régen én is ilyen zselésítőt használtam, csak később tértem át a befőző cukorra.


Vannak olyan oldalak, ahol jó recepteket lehet találni, pl: Margit2 honlapja vagy a serpenyo.hu

Remélem nem moderálnak ki, nem reklámozni, segíteni szeretnék. Én ezekről gyűjtök jó recepteket.

17. Havran
2011. jún. 3. 12:37
Szóval használtam knorr kocsonyásitót,ennek ellenére hig,olyan mit a szörp.Lehet inkább elhagyhattam volna.Kis üvegekbe raktam,úgy ahogy mondta mindenki.Azért vagyok kicsit szomorú,mert annyit készültem rá,piacra mentem szép érett apró szemű epret vettem.
2011. jún. 3. 00:06
Én most használtam ilyen dzsemfixet életemben először és valszeg utoljára. Inkább legyen híg az eperlekvár (le szoktam önteni róla a felesleges lét és szörpként megisszuk felhigítva). A most készült teljesen olyan műanyag szerü lett ettől a fixtől. Kocsonyás, zselés. Fúj. Nem lekvár szerü.
15. martin3 (válaszként erre: 14. - Martin3)
2011. jún. 2. 23:09
mármint a dzsemfixes az nem folyik már az elején sem, csak a hagyományos folyik(bocs ha félreérthető az előző eleje)
14. martin3 (válaszként erre: 13. - Havran)
2011. jún. 2. 23:08

ne legyél! nem dzsemfixszel csináltad ugye? mert azok mind folynak kezdetben és kell nekik pár hét akár 1-2 hónap is, hogy besürűsödjön. nekem tavaly a feketeszeder valamint a ribizli lekvár csinálta ezt, hogy folyt, mondtam magamban, na ezt jól elszúrtam, aztán ősszel néztem, hogy mintha nem is az lenne, totál "bezselésedett" magától...!

várj pár napot és majd meglátod, kezd sűrűsödni..:)

amúgy lehet a modern lekvárok 2 perc alatt kész vannak, de azok szerintem NEM lekvárok...tele tartósítószerrel, zselével, brrrr inkább a cukor és a 3 órán át való főzés

ha megpenészesedik, az csak attól van, hogy nem volt az üveg alaposan kimosva és nincs egy kis szalicil a tetejére szórva(ezt akkor kell, amikor már megdermedt a teteje, miután kimerted az üvegekbe, és mikor fogyasztja az ember ezt simán leszedi egy kiskanállal..azt nem kell megenni)

ráadásul ezeket(eper, meggy, szeder, ribizli stb) kis üvegbe érdemes eltenni, mert előbb kocsonyásodik...)

13. Havran
2011. jún. 2. 22:41
Holnap még benézek,hátha valakinek van még valami ötlete,most megyek aludni:((((((((((el va-gyok ke-se-red-ve:((((((((
12. Havran (válaszként erre: 11. - C906e7f5a1)
2011. jún. 2. 22:35
Kérdezgettem még ismerösöktöl is meg átolvasgattam az ittenieket is.Már nem meleg kedden csináltam,kibontottunk egyet,hááááát nem lettem boldogabb töle.Mondhatni nekem még nem is izlikés hát hig.Berakom hütöbe,lehet akkor jobb lesz.Úgy látom nem kell ezt nekem eröltetni.Tettem bele knor tasakos kocsonyásitót vagy mi a turót már a nevére sem emlékszem,lehet azt érzem benne ami fura.
11. c906e7f5a1 (válaszként erre: 10. - Havran)
2011. jún. 2. 22:08

Melyik recepted csináltad

Ha még meleg, ne aggódj, másnapra talán már nem lesz olyan híg.


Én befőző cukrot használok, rá van írva a zacskóra a felhasználás. Teszek bele kg-ként 2 evőkanál citrom levet és a kimosott lecsepegtetett üvegeket kb. 1-2 kanál rummal öblítem ki és rögtön teszem bele a lekvárt.

10. Havran
2011. jún. 2. 21:54

Sziasztok!

Ha valaki jár még erre,elkészült a remekmü ami úgy néz ki,hogy nem lett a legjobb,üvegen keresztül vizsgálgatom,de nekem úgy tünik mintha elég hig lenne.Mit ronthattam el?:((((((((Kibontani még nem bontottam ki,lehet akkor jobban látnám és akkor annyira nem lesz elszomoritó.

2011. máj. 18. 20:50
Nagyon szépen köszönöm a recepteket.
8. N.Eszter (válaszként erre: 7. - 41fdab80c1)
2011. máj. 17. 21:56
Na ez, biztos nagyon finom!
2011. máj. 17. 21:40

Amennyi súlyú az eper megtisztítva, feleannyi cukrot használok, mert nem szeretjük a nagyon édeset, most pedig az eper minősége is kiváló, tehát szerintem nem kell több.


Az epret csumástul beáztatom 10 percre vízbe, hogy a földes szennyeződés leoldódjon, majd adagonként tésztaszűrőn folyóvíz alatt lemosom, majd konyharuhára, v.konyhapapírra kiterítem, hogy kicsit megszáradjon. Ezután kiszedem a csumákat, majd félbe, negyedbe vágom és beleteszem egy nagy edénybe, aminek az aljába fél dl.ecetet öntök.

Hozzákeverem a dzsemfixet, és felforralom. Forrástól számítva 5 percig főzöm, ha keményebb, 10-15 perc is kellhet, néha megkeverem.Ekkor beleöntöm a cukrot, azzal kevergetés mellett felrottyantom. Forrón üvegekbe töltöm,a tetejére késhegynyi szalicilt teszek és folpackot teszek rá és aztán a csavaros tetővel lezárom. Száraz dunsztba teszem, ami nálam azt jelenti, hogy párnák, paplanok közé, hogy lassan hüljön. A folpackot én azért használom, mert már többször használt tetőim vannak(pl.a boltban vásárolt sav.uborka teteje)ami a nyitás során lehet, hogy deformálódott.


Az ecetet a szép szín megőrzése miatt teszem bele és a cukrot is azért teszem a főzés végén.

6. N.Eszter (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. máj. 17. 21:35

Az igazi "nagymamás" lekvárok túl édesek szerintem.Az összes vitamin ki van főzve belőlük.

Szerintem finomabbak a friss gyümölcs ízű, kevesebb cukorral készült "modernebb" lekvárok.

5. N.Eszter (válaszként erre: 4. - 1e76158442)
2011. máj. 17. 21:32

Ez nagyon édes lesz!

Én max 40 deka cukrot teszek hozzá.

Előző este összenyomkodom a cukorral, hogy levet eresszen.Másnap, nagy fazékban, forrástól számítva, 3-5 perc, nagyon rövid idő elég, így marad finom az íze és szép a színe.akkor egyet rottyan a zseléfix-szel.

forrón üvegbe teszem és ahogy rácsavarom a tetejét, fejre állítom, így nem kell dunsztolni.10 perc után visszafordítom és hagyom lassan kihűlni.Nem romlik meg, nagyon finom.

2011. máj. 17. 21:17

én úgy szokom csinálni,hogy kézzel szét nyomogatom,1 kiló eperhez 80 deka cukrot rakok,kb egy órán át főzöm és utoljára beleteszem a zseléfixet.Evvel egy-kettő megvan és nem kell órákig főzögetni és lényegesen több marad belőle!Isteni finom

Ja és még forrón kell kiszedni az üvegecskékbe és száraz dunctba tenni,na ezt biztos nem jól irtam,de egye fene.Idén már 35 üveggel tettem el és még mindig lesz!

3. PöttömPanna (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. máj. 17. 21:09
Szia! én két éve készítettem életem első lekvárját, és az eper volt. Még most fogyott el. Nem azért, mert nem lett jó, csak nem vagyunk nagy lekvár evők. De nagyon finom lett , és nagyon sűrű, és egész eperdarabok maradtak benne. Semmi különöset nem csináltam, csak a megmosott epret villával kicsit összetörtem, és elkezdtem főzni annyi cukorral, hogy jó édes íze legyen. Ezt főztem addig, míg jól be nem sűrűsödött. Nem tettem bele semmi tartósítószert, zseléfixet. Mondjuk nekem olyan 5-6 üveg lett, és elfért a hűtő aljában, mert nekem nincs kamrám, és a konyhám elég meleg, így is még két év múlva is nagyon finom volt. És csak eper-cukor volt benne. Mondjuk főztem vagy 3 óra hosszat.
2. Humor Helga (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. máj. 17. 21:06
Társulhatok? Idén szeretnék először lekvárt főzni... elkél a jótanács :)
2011. máj. 17. 20:56
Soha nem csináltam még lekvárt,de idén szeretném megprobálni,szivesen vennék egy-két receptet eperlekvárra,de olyan igazi bevált nagymamás receptre gondoltam.Találtam már itt is párat a receptek közt,de azért jó lenne tényleg igazán olyan ami már nagyon bevált nektek.Szép estét mindenkinek:))))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook