Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan altatod a kisbabádat? 1 év alatti bébik altatási praktikái? fórum

Hogyan altatod a kisbabádat? 1 év alatti bébik altatási praktikái? (tudásbázis kérdés)


1 2
25. Pocok:) (válaszként erre: 18. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:22

Én nem sokáig szoptattam és Zolkám 8 hetes korától nem eszik éjszaka igy nem igazán tudok okos lenni ebben.

Eszik is olyankor vagy csak cuminak használja??

Mert nálunk is ha felkel éjszaka vagy felsir akkor a -cumi be- jön be.

24. pierrot (válaszként erre: 19. - Malacka73)
2009. dec. 19. 22:21
Ebben van igazság ! Volt hogy hagytam, hagy aludjon magától el, mindaddig én is bent voltam vele, csak lefeküdtem a másik ágyra. És érdekes, mert aznap éjjel nem kelt fel sírva !!! Csakhogy ez a mutatvány fél 8-tól fél 10-ig tartott !!! :S Megpróbálom az ágyát átvariálni, lehet hogy segít !
23. M_Marcsa (válaszként erre: 10. - Cyntia)
2009. dec. 19. 22:20
Egyetértek, nálunk is így volt.
22. Malacka73 (válaszként erre: 15. - Monstro)
2009. dec. 19. 22:20
Szerintem nem hangzik hülyén, még az sem mindegy nekik, merre van a kis fejük, mikor alszanak. Lehet, hogy tényleg zavarja ott valami a Kicsit, ahol az ágya áll.
21. pierrot (válaszként erre: 12. - Dominós)
2009. dec. 19. 22:19
Soha nem sírt v. nyafizott egyik baba sem utánad amikor kimentél ? Egyedül aludtak vagy tesókkal ?
20. Cyntia (válaszként erre: 16. - Pocok:))
2009. dec. 19. 22:18
Jogos! Kell ilyet!
19. Malacka73 (válaszként erre: 9. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:18

Lehet, hogy rossz felé van az ágya... Nem lehet, hogy a másik lakásban más irányban állt és azt szokta meg?

Nekem doki mondta (idézem: az állatvilágból jöttünk - szállóige nála), hogy ott aludjon el, ahol aludni is fog, mert ha éjjel felébred, összezavarodik, ha nem találja azt a helyet, ahol elaludt. Mióta nem úgy teszem a kiságyba, hogy máshol aludt el - ölben, másik szobában a kanapén, stb.), azóta reggelig alszik és mindig mosolyogva ébred. Próbáld meg! Igaz, ha nyűgös, akkor órákig is lehet állni a kiságyánál, de megéri, mert utána nyugisan alszik.

Sok sikert, remélem, tudtam én is segíteni! :)

18. pierrot (válaszként erre: 11. - Pocok:))
2009. dec. 19. 22:18
Próbáltam, hogy éjjel is felveszem és sétálok vele, de akkor csak sír. Ugye elrontottam, mert volt hogy nagyon fáradt voltam, és szopit kapott, erre egyből bealudt. Mellettem. na most erről nem tudom hogyan kéne leszoktatni :S
17. Cyntia (válaszként erre: 14. - Monstro)
2009. dec. 19. 22:18
Volt ilyen is nálunk is.. Pátyolgattam akkor, de valahogy mindig mutatni kell, hogy te vagy a fönők :D! Nálunk így van. van temperamentuma a kislányomnak, nem kevés!
16. Pocok:) (válaszként erre: 12. - Dominós)
2009. dec. 19. 22:15

A szobából anya ki -fontos mozzanat,mert rájöttem én is h ha ott maradok benn akkor teljesen rám terelődik a figyelme.

Ha pár perc simi után nem alszik el akkor én is kijövök.

15. monstro (válaszként erre: 9. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:15
Ez most lehet hülyén hangzik, de nem próbálod meg máshová tenni az ágyát? sztem egy próbát megér:)
14. monstro (válaszként erre: 10. - Cyntia)
2009. dec. 19. 22:13
van benne valami, de teljesen nem értek vele egyet, mert sztem függ a gyerek temperamentumától is. hiába hagyod ott ha ordít mint, a fábaszorult féreg:)) az enyémet is igy akartuk szoktatni, de neki segíteni kell elaludni.
13. Pocok:) (válaszként erre: 10. - Cyntia)
2009. dec. 19. 22:13

Igen az előzmények nálunk is igy vannak:

fürcsi,öltöztetés,vitaminok,vacsi,puszi,alvás.

Sokat jelent h mit szoknak meg...

2009. dec. 19. 22:11

Én mindhármat úgy altattam, hogy: fürdetés, tej, kis babusgatás, bébi kiságyba be, anya szobából ki, alvás.

Betegség esetén voltak kedvezmények. :-)))

11. Pocok:) (válaszként erre: 9. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:11

Elhiszem h nehéz igy a korábbi könnyű elalvás után.

Nekem még igy is néha furi h altatnom kell pedig nagy átlagban 5-10 percen belül elalszik és ritka h felkelne éjszaka.

És éjszaka nem is alszik vissza sehogy a kiságyban?

Ha ott állnál mellete simizni vagy óvatosan visszatennéd ha elalszik?

10. Cyntia
2009. dec. 19. 22:10

AHogy megszokja, úgy alszik a csöppség.

Nálunk minden nap így néz ki: vacsora, fürdetés, öltözés, és kiságyba betétel, puszi: és alszik is reggelig. ÍGy alszzunk egy éve. Semmilyen praktikát nem kell bevetnem, szoktatás kérdése az egséz.

2009. dec. 19. 22:06
A kislányom kb. fél éves koráig ugyanígy elaludt, ahogy Pocok 1-es verziója is szól. Tehát szopi, utána be az ágyba és szunya. Aztán elköltöztünk, és minden megváltozott. Most már 5 hónapja ringatom, felkel éjjel, át kell tenni magam mellé, az ő szobájában van egy ágy nekem, szóval ott alszunk valamikor az éjszaka közepétől.... Ezen szeretnék változtatni, de nem tudom hogy. Na meg a sétálok vele a kezemben és ringatom szitun is. Már nehéz egy kicsit így ... :-/
2009. dec. 19. 22:04
Én lefekszem mellé, odateszem az alvókendőjét.Az egyik kezével engem a másikkal a kendőt szorítja.Régen csak ölben aludt el.Mostmár sokszor magától is elalszik játék közben.
7. Pocok:) (válaszként erre: 3. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:01

1.Nekem van hogy az esti cumis vacsi után elalszik még az ölemben és akkor úgy teszem be.

2.Ha nem akkor kiságyba be,hasra teszem és kicsi vagy több hátsimi.

3.Néha van hogy molyolgat még kicsit akkor ott hagyom és ha elkezd nyekeregni akkor a 2. verzió.

Nálunk egy újszülött kora óta igy van.

Eleinte szinte csak az 1 verzió volt mostanában hogy nagyobb lett(8hó) jött a 2. és 3.

2009. dec. 19. 21:59

Az én kislányom már 16 hónapos,de kb 1 éves koráig az volt a rendszer,hogy míg este megitta a tápszerét a cumiból és elbóbiskolt,addig csak mellette kellett feküdnöm az ágyunkon,aztán szépen be tettem a saját helyére ez után nem volt már reklamáció,alidt szépen tovább!


Mostanra már vacsi után csak berakom az ágyába és elalszik magától mióta így van alussza át az éjjeleket is,ez előtt mindíg közénk kellett tenni,mert hajnalban kelt és csak köztünk aludt vissza!

2009. dec. 19. 21:58
Leteszem a kiságyba, cumi a szájába és énekelek neki és ráteszem a hasára a kezem és picit rázogatom, aztán csissegek neki. Ez többnyire beválik, ha nem és nagyon sír, akkor kiveszem és leülünk a hintaszékbe, picit ringunk csissegek, AZtán ahogy látom hogy majdnem elaludt, vissza a kiságyba pocisimi és csisssegés.
4. pierrot (válaszként erre: 2. - Heni86)
2009. dec. 19. 21:57
Szia ! De akkor Te is lefekszel vele egyidőben ? Mert nálam ez nem kivitelezhető, fél 8 körül fektetem le őt, én általában 11 - és éjfél között. Tehát együtt nem tudunk aludni. Mennyi idős a kicsid ?
2009. dec. 19. 21:55
Sziasztok ! Ti hogyan altatjátok el a kicsiteket ? Ringatva ? Énekelve ? Sétáltok vele ? Ölben ? Fekve és simi ? Vagy netán lefekszetek mellé ? Kiváncsi vagyok, mások hogyan csinlják, nekem 10,5 hónapos a kislányom, és mindig kézben alszik el, szinte alig van olyan, hogy a kiságyában. Utána berakom, sokszor van, hogy arra is megébred, és kezdődik előről az egész. 9,5 kg ezért már nem olyan könnyű ez, de nem tud másként elaludni. Ha hagyom a kiságyában hogy magától aludjon el, akkor másfél óráig is képes még fent matatni, felállni, leülni, kidobálni mindent,stb.... Ti hogyan csináljátok ? Azért írtam, hogy 1 év alatti bébikre vagyok kiváncsi, mert gondolom, hogy egy 2 éves már önállóan alszik.... vagyis remélem ! :)
2009. dec. 19. 21:54
Mellettem fekszik a kis macijával együtt. Ha nagyon nem megy akkor hintában természetesen ott is a mackójával :)
2009. dec. 19. 21:53
Hogyan altatod a kisbabádat? 1 év alatti bébik altatási praktikái?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook