Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan állítsam meg az ilyen édességzabálási rohamaimat? fórum

Hogyan állítsam meg az ilyen édességzabálási rohamaimat? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Vee86)
2016. júl. 8. 17:30
egyel mezet
35. júliusi (válaszként erre: 32. - Molettka86)
2015. febr. 16. 18:11
Szívesen!!!:)
34. indigoh (válaszként erre: 32. - Molettka86)
2015. febr. 16. 15:23

Bírod még molettka?

Sajnos elapadt a tejem, nem tudom már szoptatni a kisfiamat. :( De így el tudok kezdeni diétàzni. Ha továbbra is jók a tapasztalataid, akkor veszek én is krómot.

33. molettka86 (válaszként erre: 25. - -andiey-)
2015. febr. 12. 22:28
Sajnos semennyi sincs....Rosszul van minden féle egészséges kaja hallatán! Nem szereti az olyan édességeket sem, ami pl xilittel készült. Így nagyon nehéz!
32. molettka86 (válaszként erre: 27. - Júliusi)
2015. febr. 12. 22:24
Elkezdtem szedni, eddig úgy néz ki segiteni fog! 3 napja nem ettem egy deka édességet sem! Köszönöm az ötletet!
31. molettka86 (válaszként erre: 30. - *trillian*)
2015. febr. 12. 22:23
Cseles :)
2015. febr. 11. 17:03
Én kifigyeltem, hogy mik azok az édességek, amiket csak a pasim szeret, és én nem. Az ilyen ragacsos dolgok mint a müzli-szeletek meg Mars meg Snickers, valamint a vaníliafagyi, a dobozos bolti kekszek meg a cukorkák, nyalókák engem abszolút nem hoznak lázba, úgyhogy csak azok vannak itthon, amikor fogyózom
29. indigoh (válaszként erre: 27. - Júliusi)
2015. febr. 11. 16:53
Ezt kipróbálom, köszi a tippet!
28. indigoh (válaszként erre: 2. - Vee86)
2015. febr. 11. 16:53

Megértelek, én is függő vagyok. Szerintem ezt először el kell fogadni és utána megpróbálni kihozni a maximumot a helyzetből. Én azt próbálom tartani, h ha tegnap ettem, akkor ma nem eszek, mert holnap megint lehet. :)

Emellett, ha csak nassolnék, akkor pl. mandarint vagy banánt eszek. Ezek édesek és mégsem édességek. Várom már a tavaszt, jó pótlék az őszibarack, eper, málna is.

Ha próbáltam leállni egyik pillanatról a másikra, én mindig visszaestem :(

2015. febr. 10. 19:36
Nekem is a krómtabletta jutott az eszembe.Szedem, és mintha jobban ellen tudnék állni az édességnek...:)
26. kriszta773 (válaszként erre: 15. - Vee86)
2015. febr. 10. 17:11
egy ilyen alkalom pont jó arra, hogy megreformált kicsit a családi étkezést is :) nem kell úgy, hogy ezentúl senki nem ehet édességet, de készíthetsz magadnak egészségeset, csokiból is választhatsz ilyen, például magas kakaótartalmú étcsokikat, tálalhatsz minél több gyümölcsöt, és akkor szépen átszoktok egy normálabb édességfogyasztásra. a gyereknek is fontos, hogy milyen példát lát, mihez szokik. és akkor esetleg ő nem válik édességfüggővé :)
2015. febr. 10. 10:10

Nem sok empátia lehet apuban, ha ennyire csak magára gondol...

Inkább állna melléd szolidaritásból.

Micsoda egy önző krapek... fúúúújjjjj !!!

24. -andiey- (válaszként erre: 21. - BESTia ☺)
2015. febr. 10. 10:07
vagy menjen kocogni :D
23. 1e072b34d7 (válaszként erre: 2. - Vee86)
2015. febr. 9. 20:56
Ne vegyél édességet, és tereld el a figyelmedet, minden gondolatodat lekötő feladatokkal!
22. andi6020 (válaszként erre: 2. - Vee86)
2015. febr. 9. 16:00
Szedjél Chromium Picolinate tablettát.
21. BESTia ☺ (válaszként erre: 10. - Vee86)
2015. febr. 9. 15:54

Akkor mondd meg apukának, hogy jobb, ha mégsincs itthon édesség, mert akkor felfalod. Így neki akkor sem jut, ha van itthon és akkor sem, ha nincs. :)


Azt tudom tanácsolni, hogy mikor rád jön a roham, helyettesítsd valamivel. Rágózz, egyél zöldséget, vagy tartalmasabb ételt többet.

2015. febr. 9. 15:27
Én is épp fogyózom és nagyon nagy önuralom kell az elején, hogy ne egyél édességet. Én vergődtem az ágyon kínomban annyira kellett az édesség :D Most járok a második hétnél, hogy nem eszem csokit (ezelőtt simán megettem napi két táblával + mellé még egy kis ez az) Eddig úgy vészeltem át, hogy diétás oldalakon kerestem édesség receptet és olyat csináltam magamnak (pl éhezésmentes karcsúság blog stb oldalakon). Nyírfacukorral csinálom őket, minél kevesebbel annál jobb. Igaz így nem olyan édes, de mégiscsak eszem valamit ami emlékeztet rá. Mivel fogyózol vehetsz fehérjeport, azzal kiváltod a vacsorát és mivel édes (sokféle izben van) csillapitja az édesség iránti vágyadat.
2015. febr. 9. 15:16
állj le, úgy.
2015. febr. 9. 15:09

Egyébként a férjedben nincs annyi együttműködési hajlam, hogy a kedvedért ne kelljen otthon édességet tartani?

A gyereknek meg megmondod hogy "bocsi de nincs, mert ha lenne már nem lenne" :D

Pont ezért mindenkinek jobb lenne, ha saját akaratodból meg tudnád állni.

2015. febr. 9. 15:01
ehhhh az élet nagy dolgai. legyen otthon csoki, vagy ne legyen. de írták már előttem, hogy gyümölcs vagy liszt és cukormentes édességek. ezek még jól is jöhetnek, de nemár, hogy a mars csoki nélkül nincs élet :D
16. -andiey- (válaszként erre: 7. - Vee86)
2015. febr. 9. 14:58

ezt nem értem. mi az, hogy otthon lenni kell édességnek? nem, nem kell.

a gyerek egyen gyümölcsöt a férjurad meg egyen akkor édességet, ha nincs otthon. :)

15. vee86 (válaszként erre: 14. - Kriszta773)
2015. febr. 9. 13:32
ok, köszi
14. kriszta773 (válaszként erre: 10. - Vee86)
2015. febr. 9. 13:27

hát erre mit lehet mondani? :) ha nem akarod mással helyettesíteni, nem akarod a családdal sem egyeztetni, akkor zabálj és hízz :))))


felnőtt ember vagy, azért ez nem egy megoldhatatlan probléma. egészséges, természetes alapanyagú édességeket is tudsz venni, készíteni, de ha mindenre kifogás van, akkor bizony nem változik semmi.

13. emagdi
2015. febr. 9. 13:17

kezdj el sütni cukor- és lisztmentes édességeket, sütiket, találsz a neten rengeteg receptet.

biztos lesz sok olyan, ami megfelel az ízlésvilágotoknak, és ki tudja váltani az otthoni nassolást. ezekből sem kell feltétlenül kilószámra fogyasztani, de kis mennyiségben neked sem árt, és így legalább a családod nem előtted kanalazná a nutellát :)

12. emagdi (válaszként erre: 10. - Vee86)
2015. febr. 9. 13:13

a gyereket szerintem még le tudod szoktatni az édességről, ha nem tartasz otthon, illetve kiváltod gyümölccsel és egyéb egészségesebb édességgel.


apukával meg meg kellene beszélni, hogy ha fontos neki az egészséged, annak ellenére, hogy a sajátja nem, akkor annyit tegyen meg, hogy nem otthon eszi a csokit-sütit, hanem megveszi magának napközben a munkahelyén, vagy ahol tartózkodik, és ott eszi. így legalább az egyikőtök megúszhatja a cukorbetegséget.

2015. febr. 9. 13:12
Úgy tűnik semmilyen megoldás sem jó, akkor fogadd el hogy kövér vagy :)
10. vee86 (válaszként erre: 9. - Kriszta773)
2015. febr. 9. 12:51
Apuka igényli, hogy legyen itthon, már párszor próbáltam lebeszélni róla...neki kell és kész!
9. kriszta773 (válaszként erre: 7. - Vee86)
2015. febr. 9. 12:44
miért nem? vegyél nekik csak akkor, amikor éppen ennék. az édesség nem egy alap kaja, ami feltétlen kell legyen otthon, csak rászoktatod a gyerekedet is, hogy az a mindennapos étkezés természetes része
8. 03d9e3ee29 (válaszként erre: 5. - Vee86)
2015. febr. 9. 12:30

Édesség elvonó? :)

Na jó, csak vicceltem :)

Ha muszáj otthon édességet tartani, akkor csak az önuralom marad egyetlen megoldásként.

Vagy ragassz ki valahova képet egy nagyon kövér emberről, és ha ránézel hátha meg tudod állni a nassolást.

7. vee86 (válaszként erre: 6. - Kriszta773)
2015. febr. 9. 12:30
A gyermekem és a párom miatt nem tehetem meg, hogy ne tartsak itthon édességet!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook