Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan adható el ilyen esetben az ingatlan? Jogos-e, hogy az egyik örökösnek extra követelése van? fórum

Hogyan adható el ilyen esetben az ingatlan? Jogos-e, hogy az egyik örökösnek extra követelése van? (tudásbázis kérdés)

1 2
29. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 22. - Epresturmix)
2017. máj. 13. 05:54
Nem lehetséges. Ha beleegyezik a kizárásba persze lehetne, de ha ő azt mondja hogy márpedig bent akar maradni, "erőszakkal" nem tudjátok kitenni rendőrséggel sem, joga van bent lakni ha tulajdonostárs egészen addig amíg a közös tulajdon megosztása meg nem történt akár polgári per útján akár úgy hogy eladtátok közösen az ingatlant. Ahhoz persze lenne jogotok hogy jó maradj bent mi is tulajdonosok vagyunk mi is beköltözünk a megosztásig, de ennek értelme nem lenne csak vitákba torkollna. Próbáljatok meg vele beszélni az anyagiakról és közösen eladni a házat és amikor ez megtörtént akkor nyilván beköltözik az új tulaj és a pénzt elosztjátok. DE ha bent lakik mindeddig , akkor túlhasználati díjat fel tudtok neki számolni, magyarul amit ő esetleg felújított állagmegóvott abból levonjátok a havonta őt terhelő túlhasználati díjat. Szóval a lakásból kizárni nem tudjátok ha ő nem akarja, ahhoz mindenképpen bírósági határozat kell. Próbáljatok megegyezni a többletpénzen amit kér (jelezve hogy levonjátok az ottlakásért a túlhaszn.díjat) és minél előbb eladni. Ha nem lehet vele normálisan egyeztetni akkor sajnos marad a polgári per.
28. Epresturmix (válaszként erre: 26. - A03dd05915)
2017. máj. 12. 20:56
Látom, te képben vagy! Köszönöm az infókat! És mindenkinek! Kereshetlek esetleg, ha valami felmerülne? :)
2017. máj. 12. 20:41

Vagy megtehetik a többségi tulajdonosok, hogy első körben kivásárolják a bentlakó, 1/5 résztulajdonost, majd azt követően értékesítik az ingatlant. Ekkor már nem lehet kerékkötője az értékesítésnek.

Csak így kicsit hosszabb.

26. a03dd05915 (válaszként erre: 22. - Epresturmix)
2017. máj. 12. 20:36
Ebben hivatalos döntés a bírósági határozat. Ügyvéd nem zárhatja ki az értékesítésből, ő is csak bíróság elé viszi.
25. 9c485f67e8 (válaszként erre: 24. - 31bc25d879)
2017. máj. 12. 20:31
Igen.
24. 31bc25d879 (válaszként erre: 14. - 9c485f67e8)
2017. máj. 12. 20:30
Jogilag maradhat a házba ha kifizeti a többi örököst.
2017. máj. 12. 20:28

Létezik elôvételi jog.

Amennyiben nem él vele (nem tud élni vele),

akkor lehet jogi lépeseket tenni.

22. Epresturmix (válaszként erre: 21. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 12. 20:23

Azért állnak a hátunk mögött, szóval egyedül nem mennék ki hozzá. Igen, most írta valaki ezt nekem, ez így jogszerű?


Ki lehet zárni hivatalosan. Mivel ha ő nem akarja eladni akkor ki kell hogy fizessen minket, ha ezt nem tudja megtenni kizárják az eljárás idejère ès a vègèn az ügyvèd odaadja a pènzèt neki.


ez így lehetséges?

21. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 19. - Epresturmix)
2017. máj. 12. 20:09
húha akkor itt lesznek még gondok ha agresszív. az pedig jó megoldásnak tűnik, hogy felajánlottátok neki hogy kap egy kisebb értékű házat amiben lakhat.
20. 9c485f67e8 (válaszként erre: 19. - Epresturmix)
2017. máj. 12. 20:05
értem
19. Epresturmix (válaszként erre: 14. - 9c485f67e8)
2017. máj. 12. 20:01

Senki nem akarta a prérire kitenni, itt ő volt az, aki tudatlanul, mások hatására követelt! Mi felajánlottuk neki, hogy keresünk neki házat, segítünk berendezni, költözni, stb...

A házba senki nem ment. Senki nem mert hozzá bemenni a saját testvérén kívül. Féltünk tőle, mert agresszív.

18. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 14. - 9c485f67e8)
2017. máj. 12. 20:00
na de azért ez kétélű dolog, szerintem az hogy ő használja a többiek pedig nem tudnak ezáltal hozzájutni a pénzükhöz, ez nem működik. Az hogy állagot megóvta stb. na itt lenne kompromisszumos alap, hogy oké te ennyit annyit ráköltöttél adjuk el közösen és te ennyivel többet kapsz. Ez jó alap lenne a közös megegyezéshez mert ha egy normál összegben ki tudnának egyezni szerintem mindenképpen jobb lenne mint egy ki tudja hány éves pereskedés.
17. Epresturmix (válaszként erre: 15. - A03dd05915)
2017. máj. 12. 19:58
Köszönöm, elolvasom, megjegyzem. :)
2017. máj. 12. 19:57

Most telefonáltam. Képzeljétek, aláírja! Az unokatesóm kiment hozzá és beszélt vele. Felvázolta neki a lehetőségeket. Belement az aláírásba, a vevőnek meg nagyon kell a ház.

A lakást teljesen szétverte mérgében és piásan! :(

Hihetetlen a mai nap. :/

Nem mondom, hogy ezzel vége, lehet még írni fogok, kérdezni, ha esetleg felmerül valami. Mert ugye miért is menne minden olajozottan???

2017. máj. 12. 19:55

[link]


Próbáljátok meggyőzni, hogy a közös megegyezés mindenkinek jobb, és költségkímélőbb.

14. 9c485f67e8 (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2017. máj. 12. 19:51

Ha ô is örökölt és gondolom eredetileg is ott lakott, miért ne maradhatott volna a házban?

A többiek tulajdoni hányaduknak megfelelô részben pl. figyeltek az állagmegóvásra, karbantartásra?

(A testvérek (azok gyerekei) kirakják a testvérüket a házból?

13. a03dd05915 (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2017. máj. 12. 19:50

Nem tudom mekkora ingatlan értékről van szó, de azt (ha nincs végrendelkezés) akkor az elhunyt gyerekek után is öt részre fogják osztani. Az unokák a szüleik utáni részt öröklik meg.

A ingatlanban lakó örökös is 1/5 részt kap majd. Ebből nem tud majd magának lakhatást biztosítani?


De ha nagyon kerékkötő, akkor még ennyit sem, ha megfizettetitek vele öt évre visszamenően a lakhatást az ingatlan 4/5 részére.

12. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2017. máj. 12. 19:47
hát az azért kicsit durva. ha azt veszed alapul hogy mondjuk egy 25 milliós ingatlanról van szó, akkor az ügyvédi ktg. általában a pertárgyérték 5 %-a és erre jön még az eljárási illeték stb. amit ugye a pervesztes fizet de hogy ki lesz a vesztes előre nem tudni. ha kiszorzod az összegeket, alatta van a két milliónak de nem sokkal(főleg hogy általában mindig bevonnak igazságügyi árszakértőt ami ugye megint százezrek) , azt kell meggondolni, hogy akartok e 2-3 esetleg 4 évig pereskedni. De érdemes elmenni megkérdezni egy ügyvédet hogy nagyjából mennyibe kerülne a perktg. és mik a nyerési esélyek (mert akkor ugye a vesztes fizeti jó nagy százalékát a költségeknek) biztos fog tanácsot adni. szerintem itt az időtényező is sokat számít, hogy kinek mennyire sürgős a pénz stb. mert nem rövid egy ilyen procedúra.
11. Epresturmix (válaszként erre: 9. - A03dd05915)
2017. máj. 12. 19:38

Így van! Nincs haszonélvezete.

Nem maradna lakásvásárlás után pénze.

Piára gondolom, mert iszik.

Kaját a szomszédoktól szokott kapni.

10. Epresturmix (válaszként erre: 7. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 12. 19:36

6x150 000

+ő kapna több mint 2 milliót.

9. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - Epresturmix)
2017. máj. 12. 19:35

Ha nincs haszonélvezete, akkor inkább a többi tulajdonos követelhet rajta használati díjat, ugyanis azt a részt is lakja (lakja?) ami más tulajdona.

Egyébként ő mit mond? Milyen jogcímen kéne neki fizetni 150 ezret?

2017. máj. 12. 19:35

Nem írok külön külön! De köszi a válaszokat. :)

Szóval eddig kutakodtam, érdeklődtem, és holnap fogadok fel egy ügyvédet is.

Az örökhagyó 5 éve meghalt. Az 5 gyerekéből már csak kettő él. Az egyik a fent említett férfi, aki nem hajlandó belemenni.

A 3 másik embernek a gyerekei örököltek.

Ezek lennénk mi.


Most beszéltem ügyvéddel, aki megtámadhatónak tartja azt, hogy ő 5 éve életvitelszerűen él úgy a házban, hogy erre mi nem adtunk neki jogot. Szóval a lépés ez lesz. Mondta az ügyvéd, hogy el lehet kérni 5 évre visszamenőleg, elbontva az albérleti díjat (amit majd ő felbecsül) szóval, rá fog faragni! Sajnos volt egy jó vevő, de le kellett miatta mondani. :(

Próbálok hétvégén elmenni hozzá, és beszélni vele.


Amúgy igen, biztosítottunk volna neki lakást, de mivel nem maradna pénze, így nem megy bele.

7. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1. - Epresturmix)
2017. máj. 12. 19:35
ha nem akarja a megegyezéses eladást lehet keresetet benyújtani. De nem tudom hányan vagytok így hány szor 150 eft lenne de ezt számoljátok ki mert egy per nagyon hosszú és az ügyvéd sem két forint. tehát ha a plusz pénzzel belemegy lehet hogy jobban jöttök ki anyagilag az egészből mint egy hosszú több éves pereskedéssel ügyvédi költséggel, esetleg próbáljatok meg valamennyit alkudni és egy olyan árat kihozni ami mindenkinek megfelelő.
2017. máj. 12. 19:14
Megoldást kell találni. Gondolom meghalt az örökhagyó és az örökösök joggal hozzáakarnak jutni az örökségükhöz.
2017. máj. 12. 18:59

Senkit nem lehet kényszeríteni tulajdonrészének az eladására.

Amúgy meg van egy bizonyos számokat is tartalmazó papírdarabka, ami minden problémátokat megoldhat.

2017. máj. 12. 18:48

Hány örökös van?

Vagy eladják és osztozkodnak a pénzen, vagy kifizetik egymást.


Azért mert ő nem dolgozik és "ott ragadt" azért a többi örökös ne jusson az örökségéhez? Ez nonszensz. Én biztos nem hagynám.

2017. máj. 12. 18:35

Ha eladja, lesz hol laknia?

A neki járó összegbôl megoldható a lakhatása hasonló szinvonalon?

2. a08a02c731 (válaszként erre: 1. - Epresturmix)
2017. máj. 12. 18:26

a közös tulajdon megszüntetésének legegyszerűbb módja nyilván a tulajdonostársak megegyezése. ha ez nem sikerül, akkor bonyolult és hosszadalmas út vár rád, mert keresetet kell indítanod a megszüntetés tárgyában, és a bíróság fog majd dönteni az ügyben.


ez egy nagyon szerteágazó, bonyolult helyzet. ezért javaslom, hogy először a gugliba üsd be a "közös tulajdon megszüntetése"-t és egy csomó alapvető infóhoz juthatsz hozzá.


mivel a ti helyzetetekben személyre szabottan csak az tud szakszerű tanácsot adni, aki ismeri a tulajdonosok elképzelését, helyzetét, az ingatlan állapotát, értékét, stb., én a guglis tájékozódás után biztosan kikérném egy ügyvéd tanácsát, vinném az összes iratomat, ami csak az ingatlannal kapcsolatos. az ügyvéd x Ft óradíjért átnézné a papírokat és elmondaná, hogy mit érdemes tenni, és akkor minden infó tudatában tudnál dönteni.

2017. máj. 12. 18:06

Örökölt ház eladása esetén, ha az egyik örökös nem megy bele, akkor nem lehet eladni?

Illetve mi jogon követelhet Ő fejenként 150 ezer forintot a többitől? A házban egyedül ő él. Nem tarja fenn. Nincs keresete, nincs miből. Ottragadt.

Mit lehetne tenni, hogy menjen bele? Ragaszkodik a pénzhez, ami szerintem jogtalan.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook