Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy zajlik egy orrmandulaműtét a gyerekeknél? fórum

Hogy zajlik egy orrmandulaműtét a gyerekeknél? (tudásbázis kérdés)


8. mandy (válaszként erre: 4. - Wanda_24)
2011. aug. 4. 21:30
Az én lányomnak nemrég (12 évesen) vették ki a garatmanduláját, de már másnap reggel kiengedték. Ma már mindenkit minél hamarabb 'kivágnak' a kórházból.
7. stregadjde (válaszként erre: 6. - Stregadjde)
2011. aug. 4. 08:25
jah, tényleg én asszem utána is kaptam szurit..
2011. aug. 4. 08:24
Nekem volt kis koromba. Ám feleslegesen vették, de később kiderült mi a tüneteim oka. Allergiás vagyok, csak ezt időben nem tudták megmondani. Ettől függetlenül csak egy-két foszlány maradt meg bennem.. Egy ajándék a szüleimtől, meg hogy utána teáztam finom keksszel. Szóval nekem nincs rossz élményem róla..
2011. aug. 4. 08:23
Csak nem ehettem.*
2011. aug. 4. 08:23

Nekem hat évesen vették ki egyszerre az orr és garat mandulámat. Éhgyomorra kellett bemennünk, lefektettek egy ágyba, kaptam egy szurit, amitől teljesen elkábultam. Az utolsó emlékem hogy a nővér előttem áll, és vagy hármat látok belőle.

Anya mesélte hogy ezután bevittek a műtőbe. Mikor felébredtem késő délután semmim nem fájt, nem volt belém kötve infózió, és semmi ilyesmi. Csak ehettem. A nővér azonnal hozott be teát, meg gyógyszert kaptam. Egyedül a hangom volt borzasztó, ezért nem nagyon szólaltam meg. Első nap nem igazán kelhettem fel, viszont második nap már sétálhattam. Harmadik nap haza engedtek. Még vagy két hétig nem ehettem szilárdat, csak püréset, de utána teljesen rendbe jöttem.

3. uracsvivi (válaszként erre: 2. - Mandy)
2011. aug. 4. 08:21
Nálunk ugyanez történt csak nem szirupot kapott hanem szurit.Az anyukák sokkal nehezebben viselik hidd el.
2011. aug. 4. 08:04

Szia!

Az én lányomnak 3.5 évesen csinálták, miután rendszeresen beteg volt, és a hallása is romlott (mert a megnagyobbodott orrmandula elzárt odabent valamit a fül felé, vagy mi - ehhez pontosan nem értek).

Kora reggel kellett bemenni, éhgyomorra.

Kapott egy kis szirupot, ami elvileg nyugtató, bár az én lányom amúgy se izgatta magát túlzottan :) Elbódult tőle, aztán jöttek érte, átfektették a hordágyra és tolták a műtőbe.

Kb fél óra múlva már hozták is vissza, de még jó ideig aludt utána. Kicsit vérzett az orra, de kb ennyi. Késő délután mikor felébredt, nem mondta, hogy fájna, csak az volt a nyafogás oka, hogy a kezében volt az a branül, amin az infúziót kapta.

Éjszakára benntartották megfigyelésre, én is bent aludtam Vele. Reggel vizit után hazaengedtek minket.

2011. aug. 4. 07:32
Hogy zajlik egy orr manulaműtét a gyerekeknél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook