Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy zajlik a kádúszás a babáknál? fórum

Hogy zajlik a kádúszás a babáknál? (tudásbázis kérdés)


2007. nov. 25. 22:09

Sziasztok,

Lánykám ma 7 hetes. Szeretnék majd menni vele babaúszásra, de az előgyakorlatának számító kádúszást megpróbálnám házilag, ill. szaksegítség nélkül... Egyetlen kérdésem: ha együtt fürdök a babával, van szükség valamiféle bababarát fertőtlenítőre (ha létezik ilyen), amit a vízbe kell tenni, vagy elég, ha patyolat tiszta a kád..?


Van-e valami speciális, amire figyelni kell? (azon kivül, hogy nyilván nagyon biztosan kell fogni a babát, nehogy megijedjen)


Na az egyetlen kérdésből kettő lett.. :)

10. dus
2007. aug. 27. 18:28

Sziasztok.

Az én babám 4 hónapos. Mivel tőlünk nagyon messze van olyan strand, ahol a babáknak megfelelőek a körülmények, így az "úszást" a fürdőkádban "gyakoroljuk". (én is fürdőben dolgozok).

Hetente egyszer-kétszer pancsolunk együtt a nagy fürdő kádban. A nagyobbik fiam 6 éves, vele nem voltam bátor, 1,5 évesen mertem először nagy kádba tenni. Most gond van az úszás-tanulással, nem teszi bele az fejét/arcát a vízbe.

A kis Bálint először sírt, feszítette magát, de a következő alkalommal már nagyon élvezte a sok vizet. Még nem mertem egészen el meríteni, de ha a szája vízben van, nem nyel, tartja a levegőt. Félek, hogy meg fullad.

9. Hoxa
2006. okt. 27. 15:30

Túl vagyunk már jó pár úszáson. Most kezdi igazán élvezni a dolgok a lurkónk. :)

Az elején nem sírt egyáltalán. Nézegette a vizet, tetszett neki, a végén lett nyűgösebb, amikor elfáradt.

Aztán (a fogzás miatt is szerintem) kicsit nehezebben bírta a dolgot, legfőképp a merülést. 2-3 ilyen alkalom volt, most megint szereti.


Ha az elején sír is, nem szabad feladni, lehet, hogy csak fél. Ölelgetni, vígasztalni kell, elmondani neki mi következik.

2006. aug. 17. 21:45

Szerintem egyaltalan nem tuti hogy boges lesz a vege. Foleg igy, hogy hozzaszoktatjatok elore a vizhez.


En is az Ujhegyiben tanultam meg uszni, bar kicsit kesobb, 20 evesen. Nagyon profi, en nagyon szerettem odajarni.


Feltetlenul szamolj majd be rola hogy hogy tetszett a tronorokosnek!

7. Hoxa
2006. aug. 17. 18:02
Szeptember első hétvégéjén megyünk először és az Újhegyi uszodába. Nagyon kíváncsian várom már, hogy milyen lesz. Gondolom azért tuti lesz sírás-rívás, nem?
2006. aug. 16. 21:12
Hoxa, de jo hogy leirtad, en meg nem is hallottam ilyen szervezett kaduszasrol. Hova fogtok jarni babauszasra? Mikor kezditek?
5. Hoxa
2006. aug. 16. 18:24
2 kádúszáson vagyunk túl. Remek dolog! :)
Mi szakemberhez fordultunk (bárkinek szívesen ajánlom, mert nagyon kedves és érti is, amit csinál).

A kádúszás teli kádban zajlik. Előtte van egy kis bemelegítés, mozgás, masszázs.
Az úszás egyelőre 2-féle fogással történik, hason és háton. Hason a karjai alatt, háton pedig csak a nyakánál kell fogni. Ma már én is megtanultam ezeket a fogási módokat.

A merülés az elején még imitált, amikor a baba arcára felülről érkezik a víz, végigcsorog az arcon és lesimítjuk a tenyerünkkel. Nálunk a kötelező szöveges kíséret:
- Úszunk, úszunk, merülünk. :)

A második alkalommal már az arc is a vízbe merült, felülről. A gyakorlatok során az változik, hogy honnan kapja a baba a vizet. A függőleges merülés lesz majd az utolsó, először mindig felülről, vagy srégen felülről (pl delfin merülés).

Szerintem nagyon jó ez a kádúszás arra, hogy a baba először otthoni körülmények között szokhasson hozzá a nagyobb mennyiségű vízhez és a merüléshez. Ráadásul az otthoni gyakorlatokat a szülők is elsajátíthatják, plusz alakul egy személyes kapcsolat a későbbi úszásoktatóval.
2006. aug. 6. 12:47

Mi tobb mint 1 eve jarunk babauszasra. A felkeszites nalunk abbol allt, hogy a furdovizet fokozatosan egyre huvosebbre keszitettuk. Erdemes megkerdezni, hogy hany fokos a medence, mert a korokozok szaporodasa miatt nalunk 30-31 fokos volt csak a viz. Ehhez hozza kellett szokatni a babat elore, igy is siras volt az elso vizbeszallas. De ahogy egyre aktivabban vett reszt a foglalkozasokon, egyre kevesbe fazott es elkezdte hihetetlenul elvezni.


Nalunk a merulesnel a vezenyszo a 'nagylevego, hoppa', ezt is erdemes gyakorolni, mi mar a 3. alkalommal merultunk. Abbol is siras lett, de mostmar semmi gond vele, hamar megszokta.


Amire keszulni kell meg hogy sok viz van a medenceben, tehat probaljatok tobb vizben furdetni a kicsit, hogy ne erjen a kadhoz egyetlen testresze sem, csak a karotokon fekudjon. Lehet hogy eszre sem fogja venni, elvezi az elejetol, de az is lehet hogy megijed tole az elejen, akkor erdemes beulni melle a kadba es fokozatosan eloszor magadhoz olelni, aztan hona ala nyulva kicsit eltartani magadtol, kozben folyamatosan szemkontaktusban maradni, ha nyugtalan gyorsan megolelni.


Bonyolultan hangozhat, de erdemes kiserletezni vele, a kezdeti beszoktatas utan nagyon tudjak elvezni, es annyira kis ugyesek a vizben!

3. mikormarta (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2006. aug. 5. 22:39
A keresztlányom jár babaúszásra 3 hónapos kora óta. Az oktató azt ajánlotta az anyukának, hogy úszás előtt már készítse fel a picit a víz elfogadására. Ő azt ajánlotta, hogy minden fürdetés végén, egy kis vödörnyi ( homokozó vödörnyi) vizet kell önteni a baba fejére, és hangosán mondani a baba nevét, hogy mondjuk "Luca hoppá" és már öntöd is.Először nem fog neki tetszeni, sőt lehet, hogy sírni is fog, de meg kell szoknia, hogy úszásnál vízben lesz a buksija.Pár hét alatt összekapcsolja a hoppázást a vízzel és természetes lesz a számára a fejreöntősdi.Ennyit tudok mondani, a pici lány már egy éves is elmúlt és szeret járni úszni.
2. Hoxa
2006. júl. 31. 13:09

Próbálta valaki?

Mivel most szünet van a babaúszással, így gondoltam, hogy a kádúszással készítem fel a kisfiam az őszi babaúszásra.

Milyen lehet ez a kádúszás? Azt tudom, hogy szakember jön a lakásra megtanítani, de egyebet még nem. Tud valaki segíteni?

1. Hoxa
2006. júl. 31. 13:08
Hogy zajlik a kádúszás a babáknál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook