Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy viselik gyermekeitek a korai óvodába menést? fórum

Hogy viselik gyermekeitek a korai óvodába menést? (beszélgetős fórum)


1 2
33. topsy
2016. okt. 24. 14:53

Nem épp témába vágó,de beteg kisgyermekeken segítenétek.

Kérlek aki tud nyomjon egy szavazatot Sára Fábiánért és lelkes kis csapatáért akik szabad idejüket nem sajnálva látogatják és segítik a beteg gyermekeket a kórházakban. [link] Ha jól tudom ma éjfélig lehet szavazni. Köszönöm mindenkinek aki pár percet erre szán az életéből !

32. Cucicsillag (válaszként erre: 31. - Nicator82)
2016. okt. 9. 23:07

2 gyerkoc utan mar rajottunk, nem lehet kenyszeresen megfelelni :) es sztem minel tobb gyerkoc van, annal inkabb alkalmazkodik mindenki mindenhez... :)

Az a mottonk,hgy csaladon belul ugy csinaljuk ,ahogy nekunk jo es kesz. Sztem, ti is a sajat ritmusotokboz igazitsd, ez van es kesz :)

2016. okt. 9. 21:15
Huh igen a dallast mi is néztük aztán kellett menni aludni. Kislányom legkésőbb nyolckor már alszik. Most Apa itthon van 2 hétig ìgy nem kellett korán vinni, de mikor reggel keltem negyed hatkor felkelt a kislányom is. Nem is akart visszaaludni. Persze lekapcsoltam a villanyt azt mondta Apa azért kicsit visszaaludt. :)
30. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Spann)
2016. okt. 9. 12:11

Ugyan, régen mentünk időben aludni. 8-ra már aludtunk kicsinek, de nagyobbnak is híradó után.. A Dallas volt az első, amit néztünk, és az is pénteken volt.. Akkor azért a legtöbb osztálytársamnál szintén így volt.

Ehhez viszont nekünk kell fegyelmezettnek lenni, szülőknek, és nekünk sem árt, ha alszunk 7-8 órát.

Irány az ágy 9-kor, és akkor megy a verkli.

29. viva70
2016. okt. 9. 12:06
Biztos nem lesz könnyű, de, ha nincs sok választásod sokat nem tudsz tenni. Megpróbáljátok, aztán majd kiderül...
28. spann
2016. okt. 9. 11:57

A lényeg, hogy a gyerek aludja ki magát éjszaka. Meglegyen az az x óra alvás, ami szükséges a fejlődéséhez.

Legjobb, ha reggel magától ébred. Persze nem tudom, hogy lehet elérni, hogy télen, koromsötétben ne kelljen keltegetni...

27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 20. - Nicator82)
2016. okt. 9. 09:38

Ugyanmár, dehogy, most nehéz, és pár év múlva örülsz, hogy így döntöttél.


Én jobban sajnálom azokat akik 9-re csámborognak be, viszont cserébe még este 7-kor ezerrel pörögnek a szülők.. Se reggelük, se délutánjuk.

Ők fognak az iskolai ritmushoz is nehezebben alkalmazkodni.

2016. okt. 8. 19:56
A muszáj nagy úr. Biztos meg fogja szokni. Csak az ember sajnálja azt a csöpp gyereket. Az jó, hogy az óvónénik leteszik még aludni. De az is igaz, hogy túlféltjük őket. De inkább így mint az ellenkezője legyen.
25. 388b941089 (válaszként erre: 24. - Nicator82)
2016. okt. 8. 19:53
Ohh èrtem :( milyen munka ez?
24. Nicator82 (válaszként erre: 23. - 388b941089)
2016. okt. 8. 19:34
Sajnos nem. Az akit váltok addigra már hulla lesz 12 óra meló után. Nem kérhetem, hogy a kedvemért maradjon. Mindannyiunknak van gyereke.
23. 388b941089 (válaszként erre: 22. - Nicator82)
2016. okt. 8. 18:24
Nem tudod kérni, hogy hagyj járj később és tovább maradsz? Elég sok helyen meg szokták engedni!
22. Nicator82 (válaszként erre: 21. - Gizus58)
2016. okt. 8. 18:21
Nagyon szépen köszönöm bíztató szavaidat :)
21. gizus58 (válaszként erre: 20. - Nicator82)
2016. okt. 8. 17:46
Ne törődj velük. Az enyémek is régen korán mentek oviba, bölcsibe mert dolgoztam én is. semmi bajuk nem lett felnőttek és nem lettek lelki sérültek mert korán keltek! Én is sajnáltam őket, de jobban sajnáltam volna ,ha nem tudok nekik megadni ételt, ruhát,és amire szükségük volt!! A gyerekek rugalmasak megszokják hamar!Ma már túl féltik a gyerekeket! Ideális lenne ha nem kéne ezt megtenni, de a muszáj nagy úr!
2016. okt. 8. 17:26
Aki itt ítélkezik gondolom mindenki megteheti, hogy ne dolgozzon, vagy csak úgy dúskál a munkaajánlatok közt. Mondtam 5-17-ig van ovi. Az hol éjszaka? Inkább maradjak itthon és ne tudjak neki csak létminimumot adni?
19. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2016. okt. 7. 20:52
Sehogy. Nalunk az ovodak 7-kor nyitnak, nyaron roviditett munkaidoben 7:30-kor. Ejszaka zarva vannak.
18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2016. okt. 7. 16:44

Mi is korán visszük a gyerekeket, és objektív okokból a bölcsist legkorábban.

Az ugyan negyed-fél hét, de messze ő az első. Mi nagyon megszerettük, ő is, mert még nyugi van, csak vele foglalkoznak, és nem a nagy 8 órás hajtásban van "bedobva" a többi közé.


Csak ma nem divat időben kezdeni a napot, régebben tök normális volt, hogy fél hétre már 10-12 gyerek összegyűlt a csoportban.


Viszont akkor 4-kor már rég kijöttünk az intézményből.


Válogatni meg nem mindenki tud, és nem is feltétlenül kell emiatt.


Én is látom, van olyan gyerekem aki inkább bagoly, meg olyan is, aki inkább pacsirta. De ha megszokja, megy a korán kelés. Este önfegyelem kell, hogy időben menjünk aludni.


Egy bölcsis anyukatársnak meg elvitte volna reggel a nagymama, hogy ne kelljen korán menni. De a 2 elválás (1x anyától, aztán mamától) nem jött be a gyereknek, és inkább mennek ők is 6 után. És bejött nekik is.


Aztán mi pont most 1 hete jöttünk el a bölcsiből, és az oviban csak 7-től van ügyelet. De ott is már 6:55-kor ácsorgunk... És kicsit el is csúszik így a napom..


Szóval no para..

17. ina87
2016. okt. 7. 15:57
manapság nem sokat lehet válogatni,nincs segítséged
16. Nicator82 (válaszként erre: 14. - Vessla)
2016. okt. 7. 15:29
Köszönöm. Felderültem kicsit a hozzászólásodtól, mert nagyon parás vagyok. Örülök hogy jó emlékeid vannak :)
2016. okt. 7. 15:27

Vettünk mi is bicós ülést. Muszáj dolgoznunk ha enni is akarunk :)

Beszéltem a háziorvossal,védőnővel mind azt mondja meg fogja szokni. Nálunk minden ovi 5-kor nyit. Visszafektetik őket 8-ig :)

14. Vessla (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2016. okt. 7. 14:58

Engem mindig akkor vittek. A szüleim gyárban dolgoztak. Hatkor kezdődött a műszak.

Imádtam a hajnalokat. Ültem a bicijon hátul, és énekelgettem. :D a mai napig a hajnalokról ezek az indulások jutnak eszembe :D


Miért lenne pokoli?????

13. 388b941089 (válaszként erre: 5. - Nicator82)
2016. okt. 7. 13:30
Ja most olvasom. Hát.. Nehèz ügy :(
12. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2016. okt. 7. 13:29
Az ovik 6-tol vannak nyitva. Hogy tudod fèl 6-ra vinni?
2016. okt. 7. 06:33

Szerintem nem lesz semmi gond!

A gyerek ahhoz szokik hozzá, amire ti szoktatjátok. Ha ez a korai felkelés minden napos, akkor nincs gond! Akkor lenne probléma, ha hetente csak 1-2 alkalommal lenne ilyen. A korai felkeléshez fog igazodni az alvása is, azaz este korán el fog aludni, illetve nem lesz gond a délutáni alvással sem.

10. reload (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2016. okt. 7. 06:19

Anno nálunk is előfordult, hogy 6ra bent volt a gyerek, ő volt az első. "Cserébe" viszont volt olyan, hogy délelőtt az udvaron elaludt a padon az óvónő ölében, buszon hazafelé a kirándulásról, szóval fáradt volt ezeken a napokon nagyon.

Igaz ő aludt ebéd után mindig, az első volt, aki elaludt és az utolsó, aki felébredt, függetlenül attól, hogy hányra mentünk reggel. De mikor 6ra kellett bemenni, az nagyon rossz volt.

9. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2016. okt. 6. 23:07

Huuuuuhhh, ez extra kemeny!

Hanykor rakod le aludni?

Nekik meg 10-12 ora az alvasigenyuk. Ebbol lemegy az,hgy az oviban ebed utan 1-3-ig (konkretan masfel ora, mert nem alszanak l rogton)

Kb.7-kor kellene leraknod aludni....

2016. okt. 6. 23:00
En is tudok ilyenrol, es ilyenkor meg alszanak a gyerekek az ovodaban. Mar amelyik tud.
2016. okt. 6. 21:52

Fél 6??? és mikor hozod el??

Engem tuti megviselne, meg a gyerekemet is...

2016. okt. 6. 21:51
Ahhoz, hogy fel 6-ra beerjetek el is kell keszulni. Fel 5kor, 5 kor keltek? Embertelen. Felnottnek is, de egy gyerek idegrendszeret ezzel ki lehet csinalni. Gyakorlatilag ejszaka fel kell kelnie. Nagy dilemma, mert egy munkahely is fontos, de valoszinuleg fiatal vagy, nem tudsz mas munkat talalni?
2016. okt. 6. 21:30
Manapság sajnos nem működik a mondj fel dolog. Nálunk minden óvoda 5-kor nyit.
4. spann (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2016. okt. 6. 21:28

Jesszus, fél hat?! 5 óra 30 perc?

Borzasztó.

Rossz munkát választottál, mondj fel. Szegény gyerek ezt nem fogja bírni. (Te sem.)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook