Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy viseli a Párod, hogy nem kedveled a családját? fórum

Hogy viseli a Párod, hogy nem kedveled a családját? (beszélgetős fórum)


2014. jan. 24. 19:00
Nehezen de ez van.Van okom rá tesznek azért,hogy így legyen.
21. e022bedc06 (válaszként erre: 18. - 937a2a883a)
2014. jan. 24. 18:27

Ez vicces :)


Nekem is a sógornőm megmondta a szemebe, hogy azért utál, mert szerinte ő jobban néz ki, mint én, és neki nincs pasija, akkor nekem miért van???? Kérdeztem tőle, hogy felfogtad, hogy a saját testvéredre vagy féltékeny?? Ha engem utál is, a testvére boldogságának nem tud örülni? Na ez az igazi önzőség!!

Azt már le se írom milyen hisztit rendezett, amikor bejelentettük, hogy összeházasodunk :)))

2014. jan. 21. 14:29

Én elviseltem volna anyósomat hetente kétszer, de a férjemnek nagyon elege lett, hogy folyamatosan csak áskálódik az édesanyja, így tőlem azt kérte, hogy ne menjek és ne beszéljek az édesanyjával, tőle pedig azt kérte, hogy ha bármi közlendője van a számomra, akkor azt csak rajta keresztül (legyen az névnapi üdvözlet vagy bármi egyéb).


Azt hiszem, hogy anyósom természetéről mindent elmond, hogy amikor az unokája értesült a fent vázolt szituációról akkkor azt kérdezte az édesapjától, hogy ő nem-e részesülhetne hasonló "kedvezményben". Az unoka egyébként 23éves de az édesapja nélkül be sem teszi a lábát a nagyanyjához, nem bírja elviselni, hogy a mamának csak két témája van, panaszkodni a házban élőkre és csámcsogni azon, hogy ki milyen rákban haldoklik az ismerősök, rokonok közül.

19. vkatka (válaszként erre: 18. - 937a2a883a)
2014. jan. 21. 12:15
Ezek szerint a távolság sem segítene. Én az enyémet olyan szívesen kiköltöztettem volna a pasijához külföldre! Csak valamiért ő nem akarta! De ez hosszú történet!
18. 937a2a883a (válaszként erre: 17. - E022bedc06)
2014. jan. 21. 09:00

Igen, szerintem is a sógornők sokszor problémásabbak, mint az anyósok. :)


Pedig az enyém Angliában él, de skypon mindig sokat beszélnek és tudja uszítani rendesen a távolból is. A saját fülemmel hallottam, mert olyan hangosan beszélt, hogy csukott ajtónál tv-zés mellett hallottam minden szavát, amikor még otthon éltünk.

Mi novemberben költöztünk, de hiába vagyunk távol, így is vannak viták. Remélem változni fog a dolog.


Azt is tudom, hogy a sógornőm csak simán irigy, mert mi 9 éve együtt vagyunk, neki meg nem volt egy normális kapcsolata még. És ez miatt ki van borulva és áskálódik, ami idegesít és már meg is mondtam ezt neki.

2014. jan. 20. 21:12
Úgy látom ezek a sógornők mindenhol problémásak :) Nálunk is mindig a férjem húga miatt megy a vita. A kapcsolatunk elején 2,5 évig laktam náluk, hát nagyon nehéz volt megállni, hogy ne fojtsam meg a húgát nap, mint nap. Ott kavarta a sz@rt, ahol csak tudta. És természetesen anyuci kicsi kislányát sohasem lehetett bántani. Soha, de soha nem szólt rá. A férjem nagyon sokszor állt ki mellettem, amiből családi vita lett mindig, mert anyuci a hugicát védte. Aztán elköltöztünk és most már csak évi 2 alkalommal megyünk feléjük, így nincs gond :) A párom sem bírja a családját, szóval nem viseli meg a dolog.
2014. jan. 20. 20:57

Én nem tudok elzárkózni anyós elöl,mert egy telken lakunk,és ha kell,ha nem,jön az unokákhoz. Jöjjön,a fiaim imádják,mert agyilag már most felette állnak,így minden hülyeségre rá tudják venni. Ma is itt ült este,addig megfürödtem. Olykor főzök,ha itt van,vagy csak elszívok egy cigit.

A párom nagyon rosszúl viseli! Mármint,ha megjelenik a kedves mama! Általában halaszthatatlan dolga akad olyankor a pincében,garázsban! Ha meg még fáradt is,egyszerűen bedob egy anyagi vonatkozású kérdést,és mama haza megy!

Nálunk a párom szenvedett sokáig anyáméktól. Ők zárkózott,maguknak való emberek,nehezen lehet közös témát találni velük (semmi balhé,vita,extrém valami). Ötödik éve vagyunk együtt,mostanra sikerűlt kicsomagolnia őket!

2014. jan. 20. 18:21

Nem olyan komoly az oka. Nem részletezném, de például állandó vitáik vannak a férjével, és ezért hívogatja már 2 éve a Páromat. Oké, valakinek el kell mondania. De jó szót nem hallottam még igazán tőle.

Volt már öngyilkossági kísérlete is. Mindenféle baja van, pedig még fiatal. Nem dolgozik, iskolába jár.

Igazából csupa olyan dolog stresszel, amit így nem igazán lehet elmesélni. Sok apróság.

Én is úgy vagyok vele, hogy ne engem szeressen, ne járjon hozzám, de a fiával azért legyen jóban. Nem is ez a lényeg. Csak azt kérdeztem, hogy más kapcsolatokban hogy éli meg a másik fél ezt a fajta elzárkózást. Bántja-e, vagy van-e belőle vita, esetleg elfogadja és megérti...

14. Minocska (válaszként erre: 1. - Gomboc7)
2014. jan. 20. 17:15
Tulajdonképpen miért is nem kedveled őket? Komoly oka van, vagy csak úgy jött?
13. jooeva
2014. jan. 20. 16:55

Mi sem bírjuk egymást anyóssal...hosszú történet.

Kb. 10 éve az van, hogy a párom jár hozzá rendszeresen, hétvégén viszi a gyerekeket is. Nem beszélünk róla (ő is inkább kötelességből jár, mint szeretetből), így nincs is belőle vita.

2-3 havonta talizunk, pont elég. Akkor sincs miről beszélni....

Párom természetesen tisztában van azzal, hogy nem csípem a mamát, igazat is ad benne.

2014. jan. 20. 12:04
Magánügy. A háta mögött nem beszélek ki senkit.
11. 937a2a883a (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. jan. 20. 10:42
Tényleg kellemetlen és én is nagyon szenvedek ettől évek óta. Ráadásul most jobban, mint eddig. Főleg azért, mert én alapvetően nem vagyok rosszban senkivel. Viták persze vannak, de amúgy nincs gond. Tudom azt is, hogy milyen vagyok. Nekem is nehéz természetem van, de azért annyira nem vagyok én rossz ember, mint amilyennek a párom családja gondol engem (elsősorban az anyja és a húga). Én meg hajlamos vagyok rágódni a dolgokon, így csak rosszabb. Ráadásul nálunk is így van, hogy a párom is kevésbé bírja elviselni őket, ami bánt. Akármilyenek is a szülei, azt nem szeretném, ha rosszban lennének.
10. 937a2a883a (válaszként erre: 9. - 937a2a883a)
2014. jan. 20. 10:35
el = áll
9. 937a2a883a (válaszként erre: 8. - Vkatka)
2014. jan. 20. 10:34

Nálunk is hasonló a helyzet. Én sem vagyok jóban a sógornőmmel, viszont ő nyíltan nem mond semmit a szemembe. Ő a hátam mögötti szidást részesíti előnyben. Én mindig elmondtam neki, hogy mit gondolok róla. A lényeg, hogy most elmondtam neki, hogy mindent tudok, amit az elmúlt 9 évben a hátam mögött művelt és ebből balhé lett. A párom mellettem van, hiszen nagyon jól ismeri a húgát és bizonyítékunk van rá, hogy milyen dolgokat művelt.

Viszont anyja meg teljesen a lánya oldalán van. Persze, hogy nem mellém fog állni, hiszen én számára sosem voltam családtag, sosem jöttünk ki, de azért az szintén szomorú, hogy annyira elfogult, hogy nem látja milyen rosszindulatú a saját gyereke. Sosem jöttem ki az anyósommal sem, de elfogadtam, hogy nem passzol a természetünk. A párom sosem aggódott ezen, mert ő is tudja, hogy nehéz elviselni az anyját. Viszont a mostani vita után haragszik rá, mert a bizonyítékok ellenére is a lánya pártján el és engem okol mindenért, ezért a saját fiával sem beszél éppen.

Az a gond, hogy nem tudtam már elfojtani magamban a dolgokat, mert tényleg rettenetesen kétszínű a csaj és úgy viselkedett éppen, hogy robbantam.

2014. jan. 20. 09:59
Mi a sógornőmmel nem bírjuk egymást. Irtózatosan bunkó, senkire nincs tekintettel, baromi otthonosan mozog nálunk, a rendre, tisztaságra semmit nem ügyelve, mert az náluk nem divat. Elcseszte a saját életét, mert összeállt egy olyan emberrel, aki nem szereti, de ő sem viszont, de a pénz a lényeg, csak azért van vele, lett két gyerek, de azokkal sem bír, katasztrófa lehet az élete. És ezért mindenkit utál, aki felelősen tervezi a saját életét. Szólni meg nem lehet neki semmiért, mert akkor megsértődik, és patáliát rendez. Sokszor előfordult már, hogy amikor négyszemközt maradtunk, akkor kimutatta a foga fehérjét és nyíltan sértegetett, majd amikor belépett a szobába a férjem, hirtelen úgy tett, mintha éppen csak bájologna velem. Az a baj, hogy a férjem meg mindenben a testvére mellett áll, és ebből van a rengeteg veszekedés. Valószínűleg soha nem fogja belátni, hogy milyen rosszindulatú a testvére.
2014. jan. 20. 09:50
Ez a probléma számomra ismeretlen. A férjem anyjától több szeretetet kaptam hét év alatt, mint a saját anyámtól harminc év alatt.
2014. jan. 20. 09:37

Köszönöm a válaszokat! :)

Még "csak" 2 éve vagyunk együtt, az első 3 hónapot az Ő családjánál töltöttük, és már ott éreztem, hogy ennél többet nem bírok. És azóta tudja is, hogy nem a kedvenceim. Ez egyre csak fokozódik.

Én máskor is mondtam neki, hogy elfogadom, ha nem akar az én családomhoz jönni, hiszen én sem szívesen megyek az övéhez. De ő jön, hiszen minden földi jóval el van látva olyankor...:D

Nagyon nehéz dolog, én meg nem is tudok jópofát vágni a dolgokhoz, minden az arcomra van írva...szerencsére sokszor nem kell találkoznom velük, viszont a Páromat nagyon sajnálom. két szék között lenni rossz.

5. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Gomboc7)
2014. jan. 20. 09:29

Szia :)


Gondolom nem fűződött volna szorosabbra a kapcsolatotok, ha ez kiderül, hiszen amelyik férfi ragaszkodik a családjához, az nem szereti,

ha nem bírja a párja, régen szétmentetek volna.

Pár év mindenhol kell, elfogadni a másik családot, lehetőleg vita, veszekedés nélkül, inkább megbeszélve.


Abba azért gondolj bele, jó alaposan, mi lenne, ha ő jelentené ki, nagy hirtelen, ha te nem mégy az ő rokonaihoz, szüleihez, akkor ő sem a tieidhez.

Érdekes fordulat lenne, neked nem fájna?

2014. jan. 20. 09:27
A bátyja és én kölcsönösen nem bírjuk egymást, de nem gáz, azt a másfél-két évente egy alkalmat kibírjuk valahogy (plusz az emberem sem töri karját a kapcsolattartás és bensőséges viszony kialakítása miatt). Az anyósomékra viszont második szüleimként tekintek.
2014. jan. 20. 09:07
Tojik rá.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Gomboc7)
2014. jan. 20. 09:06

Ráment pár évem,olyan 7-8 amíg rájött, hogy miért nem kedvelem őket.

Mondjuk tőlem függetlenül már ő is egyre kevésbé bírja elviselni őket.

Tényleg kellemetlen, én nagyon szenvedtem.

2014. jan. 20. 09:02

Sziasztok!


Kíváncsi vagyok arra, hogy a ti Párotok hogyan viseli, ha nem vagytok jóban a családjával?Hogy oldjátok meg ezt a helyzetet?

Tartani azért kell a kapcsolatot, hiszen a Párod édesanyja, családja. Legalábbis neki. Na de ha én nem megyek, nem is igazán szeretnék róluk hallani...?

Kellemetlen helyzet ez...

Belegondoltam az én oldalamról is, mi lenne, ha az én Párom nem szeretné az én családomat. De az kevés, át kell élni.

Szóval kíváncsi lennék, ki hogy éli meg ezeket a családi ellentéteket... :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook