Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy vegyem el a cumit? fórum

Hogy vegyem el a cumit? (beszélgetős fórum)


30. vkj77 (válaszként erre: 7. - Vikike1980)
2010. márc. 1. 22:52
Mivel már elment a ˝˝Jézuska˝˝ (nekünk az vitte el),még megpróbálhatod(ha lenne időd´)a nyuszival...Az meg az itatósunkat vitte magával.Az érdekes az volt,(ikreim vannak),hogy aki a cumisabb volt,az nem is hiányolta nagyon...Sok szerencsét!!!
29. 2c2de63135 (válaszként erre: 27. - B643145122)
2010. márc. 1. 20:49

szia!

az én kisfiamat is az ovi előtt kellett hogy leszoktassam(az oviba nem vihettük volna be, megkérdeztem), most 3,5éves, októberben ment oviba, igaz csak alváshoz használtuk vagy ritkán játék közben is, de egész nap nem volt a szájában!!

2 héttel az ovi előtt játék közben(cumi amúgy épp a szájában) elkezdtem mondogatni, hogy te már nagyfiú vagy, mész oviba, ott senki nem fog cumizni, tudod az babás dolog, a babák cumiznak..mi lenne, ha kidobnánk? nem reagált, én sem nyúztam, másnap mégegyszer elmondtam ugyanezt...tök mellékes hangon...erre rámnézett, de semmi, majd 3.nap amikor ezt mondtam, kis idő múlva, sarkon fordult szó szerint és kidobta a kukába! én már nagyfiú vagyok! (úgy meglepődtem hogy csak na!) visszament a szobába játszani, én kivettem a kukából a cumit(és eldugtam a szekrénybe, hátha mégsem fog leszokni róla), és mondtam neki, mert hallottam itt a kukásautó, hogy leviszem a szemetet...jó hangosan levittem, és utána felrohantam hozzá, felkaptam és odavittem az ablakhoz: nézd ott a kukásautó most viszi el a cumidat és most darálja le...erre ő: most darálja le? mondom igen, nincs többé. nem is szólt semmit! kis idő múlva: vegyél másikat a boltban...mondom magamban, most kell erősnek lenni: nem lehet, neked már nincs ilyen méretű cumi, azt csak a babáknak gyártják...beletörődött. na este persze az alvásnál sírás, hol a cumim? mondtam, tudod láttad, hogy elvitte a kukásautó! kicsit sírt, ordított, hisztizett, kb 5percig, addig simogattam, majd elaludt! másnap ugyanez, 3. nap már nem sírt utána(mondjuk bennem volt, hogy kiveszem a szekrényből és odaadom, de annyira jó ötletnek tűnt ez a kukásautó dolog, mert ő is érezte ezt nem lehet visszafordítani ez végleges dolog!)hogyerős voltam és nem adtam vissza a cumit. Ahányszor mentünk sétálni és látta a kukásautót: anya ez darálta le a cumimat? mondom: igen, de neked már nem kell, mert te már nagyfiú, nagy óvódás vagy! erre ő büszkén: igen én már nagyfiú vagyok.:)))

gondoltam a sok plüss közül válasszon egy kis kabalát aludjon azzal, de kb 3hétig nem kellett semmi, aztán ő választott magának egy nyuszis párnát, most azóta az azalvókája! vihetjük az oviba is és azzal alszik itthon is, vagyis lecserélte a cumit, de legalább nem cumi!

szóval következetesen, pár napig sírni fog, de vígasztald meg, de ne engedj! (a cumi, ujjszopás, plüssök anyapótékok, amire szükségük van, adj te is neki helyette valami kedves kabalát!)

28. 2c2de63135 (válaszként erre: 26. - Sicike)
2010. márc. 1. 20:37
na ha ez megnyugtat én kb 16-17éves koromig rágtam a körmöm...(titokban persze), aztán egyszer csak leszoktam róla...és élek, túléltem ezt is...:))))) ciki de ez van, volt...
27. b643145122 (válaszként erre: 20. - Simple)
2010. márc. 1. 15:29
Biztosan egyszerűbb lenne, de ha óránként kellett neki a civi, és csak azért hogy játszon, meg rágja, ez a megoldás van.
26. Sicike
2010. márc. 1. 10:19

Sziasztok!

A fiam 2 éves volt mikor elvettem tőle a cumit.

Jött a védőnő és mondta mire oviba megy vegyem el tőle.Kidobtuk a kukába egyszerre mindet.

Azóta a körmét rágja,9 éves múlt és sehogy nem tudom a körömrágásról leszoktatni,már próbáltam gyógyszertári csípőskivonattal is stb.

Most ősszel megy a lányom oviba,és nála már egész korán megfogadtam,nem fogok erőszakoskodni.Nyilván az oviba nem visszük majd,de nem dobom ki őket.

Hallottam már hogy 10 éveseknél még meg van a cumi.A mai cumik már nem ferdítik el a fogakat stb.Úgyhogy én az ellen táborba tartozom.Nem tartom helyesnek elvenni drasztikusan a cumit.

Persze az elviszi a Télapó-ilyenekkel mi is próbálkozunk,meg adjuk a szegény gyerekeknek....

De, na és ha cumizik este még,mi van akkor?

Egyáltalán nem szégyen.Sz.tem.

2010. márc. 1. 10:14

Szia!

Nálunk csak akkor cumizott sokat amikor beteg volt.Egyszer meguntam, hogy nem rendesen cumizik, hanem csak rágja és elhatároztam hogy ennyi volt.De...nem voltam elég határozott és csak visszakerült.

Egyszer aztán teljesen véletlenül nem vittünk cumit a mamához és anélkül kellet elaludnia, 10 perc se kellett neki...Itthon viszont kérte, kb. 1 hétig úgy voltunk hogy csak itthon kellett és csakis alváshoz.Aztán elraktam, igaz hogy volt 1 hét amíg fogni kellett a kezét mert csak úgy aludt el, de vég, már nem kéri.

Tegnap talált egyet a kabátjában, amit elég sokáig kerestem, bevette mondtam hogy az már nem neki való és rakjuk a szekrénybe, rögtön mondta, hogy oda-oda.Ennyi a mi történetünk.Azért írtam le hogy lásd, én is megpróbáltam de csak akkor volt értelme amikor már elég határozott voltam.

24. 5e48d37001 (válaszként erre: 20. - Simple)
2010. márc. 1. 09:07

Teljesen egyetértek Panni58-al.Ez így van.Mikor annyira fáj a hasa a babónak és szenved az első hónapokban muszáj az Ő érdekében megnyugtatni valamivel,mikor már semmi sem segít akkor jön a cumi.De nem minden baba szokik rá,az enyém csak akkor fogadta el mikor fájdalmai voltak.Viszont van hátránya is annak ha valaki nem cum,izik.Ragaszkodás egy tárgyhoz,babához,pelenkához.Pótcselekvések,ujjszopás,fülcsípés, nyakcsípés stb.Ez ugyanolyan veszélyes mint a cumira valló rászokás és akár az egész gyermekkort végigkíséri.


Topikindítónak:

A barátnőm így szoktatta le nem régiben a kislányát.A nagyszülőknél,bedobták a csempekályhába.Nagy kislányok már nem cumiznak,és bedobták a kályhába.Egy ideig követelte,de mindig mondták neki,hogy dehát már nincs cumi el lett égetve.Beletörődött.

23. andi6020 (válaszként erre: 17. - Dd82ac1cc1)
2010. febr. 28. 23:11
Vannak. 17 és 10 évesek. Nyilván nem úgy mondok véleményt, hogy sosem láttam még gyereket :-))))
22. Panni58 (válaszként erre: 20. - Simple)
2010. febr. 28. 22:35

De, egyszerűbb lenne. :)

Csak senki nem azzal kezdi, hogy kihozza a kórházból, és a szájába dugja a cumit...

Vannak helyzetek, amikor meg kell nyugtatni a picit, főleg, mikor jönnek a fogaik, és fáj, akkor valamit rágnia kell, és ilyenkor kézenfekvő a cumi, mert különben a saját kezét, ujját kezdi szopogatni, és azt aztán nagyon nehéz később elvenni tőle.:)

Nekem, mint írtam, az első gyerekem nagyon nehezen szokott le a cumiról, a másodiknak viszont nem kellett, mert nem jött belőle semmi, ő kis "beles" volt...Szerencsénk volt, nem szopta az ujját sem, viszont a cumisüveget imádta, és ő ehhez ragaszkodott sokáig, főleg az esti kakaó miatt. Ez is nagyon nehéz menet volt, mire végleg el tudtuk hagyni.

2010. febr. 28. 22:13
Nekem a kislányom 2 éves. Cumizik és a cumi karikáján át van huzzval egy tesztil pelenka. Igy cumizik és dörzsölgeti a pelust is. Nem veszem el tőle. Addig veszem neki a cumikat amig kell neki. A cumi megnyugtassa.
20. simple
2010. febr. 28. 21:43
Egy kérdésem van csak. minek kell egyáltalán rászoktatni őket a cumira? Minden gyereknek látom lógni a szájából... Nem lenne egyszerűbb soha nem is adni neki?
19. Panni58 (válaszként erre: 16. - B643145122)
2010. febr. 28. 16:41
4
2010. febr. 28. 16:36
Én nem vettem veszem el egyik gyerekemtől sem erőszakkal.A nagy is sokáig cumizott,eleinte még az oviba is vitte.Leszokott róla előbb-utóbb.Nem láttam még felnőttet cumizni,gondolom elhagyja mindenki valamikor.Szégyenlette az oviba egy idő után,ezért oda már nem vittük később.A középsővel most tartunk itt,már nem viszi az oviba(4 éves).Itthon még kell neki,de annyiba már megegyeztünk,hogy csak alváskor kapja meg.Szerintem nem kell neki túl nagy jelentőséget tulajdonítani.Majd leszokik.Erőszakkal elvenni nem jó ha magától nem hajlik rá,ha semmilyen csellel nem adja.
17. dd82ac1cc1 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2010. febr. 28. 14:54
van gyermeked?
16. b643145122 (válaszként erre: 15. - Panni58)
2010. febr. 28. 13:45
és hány évesen?
2010. febr. 28. 13:40

nálunk is volt ígéret, meg minden...

drnő: jön a mikulás, add oda neki a cumidat, hoz neked valami szépet érte, mit szeretnél? "egy másik cumkát"...

végül nyaralás közben oldódott meg, éjjel cumizott akkor már csak. kora reggel bejött az egyik barátunk, és azt mondta: "azt hittem, te már nagyfiú vagy". gyerekem elrakta, és soha többé nem vette elő a cumit. azóta is megvan :)

2010. febr. 28. 12:20
Bocs "nyugigumi" akart lenni!
2010. febr. 28. 12:19
NE VEGYÉTEK EL !!!! A világért se!Nálunk egy vidéki hosszu utazás közben szülői közremüködéssel"elveszett".Még ez sem jó! Elvenni= tragédia a gyereknek.Lelkibeteg lehet miatta.Neki az a "gyugigumi". Azt tartom jónak,ahogy rávettétek,hogy ő maga dobja ki a leamortizált "utolsó" darabot.Ez tartom a legjobbnak.
12. vikike1980 (válaszként erre: 8. - B643145122)
2010. febr. 28. 12:16

Hát igen most lesz aktuális.

Sok szerencsét hozzá remélem sikerül.

11. Tedua
2010. febr. 28. 12:15
Andi6020-nak, teljesen igaza van!!! Lehet, hogy kiakasztja először a családot, de ki kell bírni, hosszútávon jól működik ! :)
10. Hexike
2010. febr. 28. 12:07
Tőlem úgy "vették el", hogy mondta anyu, dobd ki a cumidat az erkélyen... ki is dobtam. Később eszembe jutott h cumizni akarok, és akkor anyu mondta, hogy elvitték a cumidat...már nincs ott... később meg már nem is kerestem, mert elfogadtam, hogy elvitték...
2010. febr. 28. 12:06

Szia!

Az én fiam most töltötte a 2 évet és már 3 hete nincs cumink. Lyuk lett rajta és gondolom nem olyan szívni mint a jó cumit.....hozta, hogy lyukas a cumi, mondtam neki, hogy ez már "elromlott", nem jó, dobd ki a szemétbe ! Ő kidobta és azóta nem kell. A biztonság kedvéért elmentem vettem egy másikat/neki nem mutattam meg/, mert alváshoz mindig kellett, de szerencsére nem volt rá szükség. 2-3 alkalommal kereste, de mindig mondtam neki, hogy tudod, kidobtad mert lyukas volt, nincs már cumi. Egy kicsit sírdogált, de a kezébe adtam az alvós játékát és eltereltem a figyelmét, azóta nem keresi. :)) Néha eszébe jut és mondja, hogy cumi lyukas, nincs. :))) Volt több cumink nekünk is, de azoknak meg én vágtam le a "fejét", és mivel nem tudta szívni, így kidobtuk közösen. Lehet, hogy ezért is ment olyan könnyen az utolsó cumi elvesztése :))

Sok sikert !!

8. b643145122 (válaszként erre: 7. - Vikike1980)
2010. febr. 28. 12:04
akkor várunk áprilisig. A télapóval próbálkoztunk, el akarta tőle kérni, de nem adta az istenért se. Pedig eggyezkedett vele.
2010. febr. 28. 12:02
Nálunk a nyuszi elvitte és hozott helyette ajándékot ez szerintem nagyon jó módszer.:)
2010. febr. 28. 12:02
az éjszakával nincs gond, de amit felébred felkapcsolja a villanyt, és anya hol a cumim. Addig meg fel nem kelti az egész családot!
2010. febr. 28. 11:59
Mikor elalszik eldugni a cumikat!Azt a cica elvitte!! Hagy sirjon majd csak megunja!!
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - B643145122)
2010. febr. 28. 11:58

Ha eldöntötted, hogy elveszed, akkor következetesnek kell lenned. Nehéz, de nem szabad odaadni neki. Abba fogja hagyni az ordítást, még egy gyerek sem maradt "ordítva". Az már kérdés, hogy Te mit érzel közben. Ha egyszer megtetted, hogy visszaadod neki, már tudja, hogy ez a megoldás. Ordít, hát megkapja. Nem hülye, csak gyerek :-))

Ha nem vagy kész rá, akkor inkább el se vedd tőle. De ne azt tapasztalja, hogy ordítással mindent el lehet érni.

Tudom, mondani könnyű :-)

Sok sikert!

3. b643145122 (válaszként erre: 2. - 3a92f8d690)
2010. febr. 28. 11:57
nálunk az a baj, hogy több is van. és addig kutat, míg talál egyet.
2010. febr. 28. 11:56
nekem elszakadt félig elrágta és nem vettem újat és akkor úgy tettem hogy kész elromlott nézd kettészakítottam azt mondtam elharapta a cica na azóta nem kell 2 és fél volt kb:-)
2010. febr. 28. 11:50
A fiam most kezdi az ovodát. Egész nap a szájába lenne, azzal beszélne. Ti hogyan csináltátok? Ha nem adom oda, keres egyet, vagy addig ordít míg ad neki valaki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook