Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy tudom a bekeményedett mellet kifejni? fórum

Hogy tudom a bekeményedett mellet kifejni? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 17. 21:57
ja és sztem a hideg nem jó!
2010. márc. 17. 21:56

Tusolás meleg vízzel,majd babaolaj v testápolóval körkörösen maszírozd szépen érezve a tejcsatornálat és a csomókat.legalább 10percig szopi előtt és utána szívja ki a babucid.Felváltva szoptass(bal mell maszírozás majd szopi és ha kemény a jobb melled fejd ki egy kicsit)!Ezután jobb mell szopi,ball mell kicsi fejés és így váltakozva!

Sok sikert!

8. misz
2010. márc. 17. 21:01

A meleg víz nekem is segített a masszírozásal. De nem olyan egyszerű magadnak megcsinálni, pláne ha még nem mutatta meg senki.

Kérd meg a védőnődet, neki elvileg tudnia kell segíteni. Vagy vannak olyan védőnők vagy nővérek, akik házhoz járjak ki, és segítenek ilyen esetben.

Minden szopi előtt jó fellazítani a melleket, mert a babának is könnyebb úgy. Aztán pár nap múlva beáll a kereslet-kínálat jó esetben és nincs tovább feltétlenül szükség a fejésre.

Persze, ha sok van, vagy el akarsz tenni későbbre, az más eset.

Nekem az Avent mellszívó nagyon sokat segített.


Remélem sikerül mihamarabb megoldást találnod. :)

De ha belázasodnál, irány a kórház!

2010. márc. 17. 08:42

A meleg tényleg jó, én hideget nem mernék. Ha nem akarsz folyton forró vízzel tusolni, akkor használj sót! Egy zacskó sót melegíts fel- az nagyon jól tartja a meleget- és azzal borogasd a melled!

Nekem is gyulladt már be a mellem és ez segített. Na meg a fejés, és masszázs ahogy többen írták. De tényleg csak óvatosan!

2010. márc. 17. 06:48
hideget ne!! attól el is apadhat
5. gne2
2010. márc. 17. 06:07

Az első gyerekemnél (korababa volt, nem tudott szopni) sokat szenvedtem, a másodiknál már nem volt gond, nem engedtem, hogy becsomósodjon.


Két megoldást tudok:

1. Hideg vízbe mártott törölközőt tegyél a melledre, de ne a mellbimbóra és az udvart se érintse! (akár be is teheted egy kicsit előtte a fagyasztóba pár percre) Ez egy kicsit lehűti és jobban ki tudod fejni. Melled alá teszed az egyik kezed, a másikkal a mell tövétől haladsz, és annyira erőteljesen, ahogy a fájdalmad engedi, szépen átmasszírozod. Tilos gyúrni, gyömöszkölni, azzal csak rosszabb lesz! Inkább körkörösen haladj, amíg minden területet szépen átmasszírozol. Tehetsz a kezedre egy kis babaolajat is, azzal nem fog annyira fájni. Mert fájni fog mindenképpen, de ki kell szedni a tejet mihamarabb!

2. : Forró víz. Nekem ez segített. A tusoló fejével addig, amíg úgy nem éreztem, hogy egy kicsit jobb, addig áztattam. Ezzel még egy kicsit masszíroz is a vízsugár, aztán ugyanúgy kézzel átmasszírozni és kifejni.


Nem vagyunk egyformák, valamelyik biztosan használ, te érzed.


Ne félj a kézi fejéstől, vannak sokan, akik tudnak így fejni, nem ördöngösség. Ha rájössz a technikára, ugyanolyan gyorsan le tudod fejni a tejet! Próbáld meg! Van fent a neten képpel együtt útmutató erről.

Én csak mellszívóval tudtam, de ezzel nem is fárad el annyira a kezed.


Remélem, hogy sikerül! :) Ha esetleg tudok segíteni, írj nyugodtan privit!

2010. márc. 17. 05:54
tusolj olyan meleg vízzel amit elviselni tudsz, utána masszírozd át a melled
3. Süngombóc (válaszként erre: 2. - Süngombóc)
2010. márc. 17. 02:13
Természetesen elengedhetetlen egy jobb minőségű tejszívó,vagy kézi pompa is....
2010. márc. 17. 02:12

Meg kell masszírozni,és nemcsak akkor,ha már kemény,hanem minden szopizás előtt.

A melled alá és főlé helyezed a tenyereidet és körkörösen masszírozod,legalább egy 15 percet.

Gyorsan megkönnyebbül és fellazulnak a tejcsatornák...

A másik előnye,hogy a baba sem fárad el annyira szopizás közben...

2010. márc. 17. 01:59
Hogy tudom a bekeményedett mellet kifejni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook