Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy tudnék nőiesebben öltözködni? fórum

Hogy tudnék nőiesebben öltözködni? (beszélgetős fórum)


2022. febr. 9. 21:29

Semmit nem ér egy nőies ruha sem, ha nem tudod viselni.


Biztos vagy benne, hogy nem vagy nőies egy farmerban?

Ezt te gondolod vagy más is így gondolja?


Én is meg voltam győződve arról, hogy én roppant fiús vagyok, de amikor ezt elmondtam, akkor mindenki azt mondta, hogy én azt csak hiszem, mert szerintük meg ízig-vérig nő vagyok, legyek bármibe.


Tehát, első sorban a tartásod, a mozgásod, a menésed, ami nagyon fontos.

Teljesen jó a kék farmer+fehér póló+tornacipő is, csak ne férfi pólót vegyél fel! Hanem egy kicsit karcsúsítottat és ne térdig érőt, illetve figyelj nagyon a tartásodra, ne úgy járj, mint egy teve;)


Más is hord kapucnis felsőt és nem törvényszerű fiúsnak lenni benne. Bár én ezt csak szabadidős programhoz veszek fel.


Valaki írta a kardigánt, ami akár jó is lehet, csak ne mamás legyen:D


A hajadat is levágathatod, ha csak egy gumival fogod össze, mert ennél sokkal jobb egy jó rövid haj is, bár azzal sokkal többet kell foglalkozni.


A miteszereidre vehetsz tapaszt is. Sokat eltávolít az is.


És menj el zumbázni mondjuk;)

14. 37e1ff8723 (válaszként erre: 12. - 824b9e39d8)
2022. febr. 9. 09:51
👍
2022. febr. 9. 09:45
A bőröddel fordulj kozmetikushoz. A hajadból sok mindent kihozhatsz, ha hosszú. Nem muszáj kiengedve hordani. Nézz körül Youtube-on! Szerintem ott mindenre választ kapsz. A körmeid milyen állapotban vannak? A farmernadrág nőiesebb, mint a terepnadrág, vagy mi.
12. 824b9e39d8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 9. 09:44

Egy feszülős farmer csinos felsővel, szövetkabáttal megteszi.

Én is így járok.

11. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 9. 09:31
Látatlanban nehéz tanácsot adni. Nem tudhatom, mi áll jól. Azért egy farmerszoknyán vagy bőrszoknyán elgondolkodhatnál.
2022. febr. 9. 09:16

A tartásod a kisugárzásod számit nem az un.nőies ruhák. Ha hirtelen váltasz stilust, nem biztos hogy jól sül el, csak óvatosan.

szvsz a fodros bodros kivágott cuccok inkább undorítóak, mint vonzóak, nem a nőiességre , hanem a nevetségességre hivják fel a figyelmet. Ha eddig nadrágban jártál, azonnal ne válts, eg jó szabású nadrág jó felsővel menőbb mint egy feltünő csiricsáré un nőies holmi.

de Te tudod, itt sokféle tipp vélemény elhangzott, van miből választani.

2022. febr. 9. 09:08

Mitesszerekre: olajos alapú arctisztító és BHA hámlasztó, nem fogja azonnal megoldani, de ha rendszeresen használod, akkor eltűnnek. Ha más bőrproblémád is van, akkor azért menj inkább bőrgyógyászhoz.


Mások is írták, de tényleg nem feltétlen kell kifejezetten "nőcis", vagyis kivágott ruhákat, szoknyát, egyberuhát hordani. Nagyon sokat segít, ha pl. a kapucnis cipzáras pulcsit lecseréled kötött kardigánra, sima kék farmer helyett fekete farmer.


Ha nem szereted kiengedve hordani a hajad, akkor esetleg vágasd le. Nem kötelező hogy hosszú hajad legyen, a rövid haj is vagány és nőies :)

2022. febr. 9. 08:03

Nőies nem attól leszel, hogy mit viselsz, hanem a viselkedésedtől, a kisugárzásodtól, akár egy bakancs - szoknya kombinációval.


Bármilyen tanácsot kapsz itt, az nem fog segíteni. Senki nem látja milyen vagy, mik az előnyeid, amit mutass meg, miket kendőzz el.


Először kezdj valamit valamit a bőröddel, kozmetikus, bőrgyógyász segíthet. Aztán nézz meg néhány stílus tanácsadó videóját, pl. Yurkov. Menj üzletekbe, próbálj fel különféle szetteket.


Kevés dolgot vásárolj, de az jó minőségű legyen. Először találd meg a színvilágodat, mert lehet valami a legmenőbb és legdrágább, ha nem a te színed, még csak jól sem fogod érezni benne magad.


És igen, ne akard egyszerre megoldani, mert abból tényleg csak katyvasz lesz.

2022. febr. 9. 07:58

Sokáig, nagyon sokáig küzdöttem ezzel, mint te. Tinikoromban kifejezetten fiúsan öltöztem, amíg az osztálytársnőim már kezdtek feszes pólókat, csinosabb farmerokat viselni, addig én zsebes nadrágban, sportcipőben, bő pólókban és pulcsikban jártam, hajammal sem foglalkoztam, és a szalagavatómon húztam ki a szemem vízvonalát először. Nagyon nem voltam sem lányos, sem nőies. Aztán szép lassan, fokozatosan kezdtem magam "felépíteni", mert nagyon nehéz volt, nem is akartam mindent egyszerre, nem is ment volna, mert az nem én lettem volna, hiszen drasztikus változás lett volna a zsebes gatya és sportcipő után egy kisminkelt, blézeres, magassarkús nő, nem én lettem volna. De elértem, hogy nőies legyek, kb ilyen kis lépésekben:

- a kezemen először színtelen lakkal lakkoztam a körmeimet, tetszett, hogy csillog, így viseltem hetekig, majd jöttek a szolidabb színek (gyöngyházfehér, halvány rózsaszín, nagyon világos lila) és megszoktam. Merészebb színt először a lábamon használtam, hiszen úgyis zokni van rajta, nem látta senki, de ha otthon voltam mezítláb járkáltam, szoktam a látványt és egyre jobban tetszett (imádom a meggypiros, bordó, pink árnyalatokat) és ezekkel az erős színekkel áttértem a kezeimre is.

- először csak a vízvonalamat húztam ki fekete szemceruzával, kezdetnek elég volt. Majd kialakult egy minimalista sminkstílusom: alapozó nagyon vékonyan (régebben BB-krémet használtam, de már nem látom abban a márkában, amit használok), nagyon vékony szemhéjtus (cicaszem), spirál és egy kis rúzs. Ez utóbbinál is először színes Labelloval kezdtem (a rózsaszín), majd vettem halvány rózsaszín rúzst, később nude színeket, most már jöhet a kicsit erősebb.

- hajamat megnövesztettem és vagy kiengedve hordom, mert nagyon jó fazonja van (én vágom magamnak, réteges, lépcsőzetes és tépett is egyszerre, megvannak benne az egyes rétegek, de ugyanakkor hosszú is marad), vagy kibontva hordom, vagy éjszaka hajfánkban alszom (csak köré kell tekerni a hajad és reggelre hullámos lesz, youtube-on van rengeteg video "no heat curls" névvel, sokféle technikát találsz és egyszerűek)

- már most használok parfümöt, régebben el nem tudtam volna képzelni, itt is szolid illatokkal kezdtem, ilyen kis mini fújkálósakat vettem, most meg már szeretem, ha illatozom, persze nem túl tolakodóan, de szeretem, ha jó illatom van

- öltözködésben is a fokozatosságot követtem. Ha nem akarsz szoknyát hordani (megértem, én is ritkán hordok, inkább nyáron), akkor kezdj jeggings-el. Biztos ismered, olyan, mint a leggings, de mégis farmer. Vgay nevezhetjük slim-farinak is. Ehhez még mindig tudsz sportos felsőt hordani, és amikor úgy érzed, vehetsz feszesebb pólókat. Ha elsőre nem akarsz nagyon beruházni, Pepcoban vannak már nagyon baráti áron női pólók, próbának ha veszel belőle egyet-egyet és felveszed a jeggingshez, kezdésnek jó. Aztán ha úgy érzed a sportcipőt is lecserélheted nőiesebb darabra, én kis telitalpú félcipőkkel, szandikkal kezdtem, mostmár simán felveszem a magassarkút, jól is érzem magam benne és nőiesnek is.

Szóval mindent szépen fokozatosan, lépésről-lépésre és minden kis apró változtatást magadon először szokd meg, barátkozz vele, majd ha ez megvan jöhet a következő lépés. És így tudsz magadon úgy változtatni, hogy közben nem azt fogod érezni, hogy úristen, ez nem én vagyok, ezzel nem tudok azonosulni, ez nem az én stílusam... Mert pont a pici változtatásokkal fogsz tudni kialakítani egy tök jó stílust is magadnak, amit magadénak érzel.

Én most 35 évesen százszor jobban nézek ki és jobban érzem magam, mint mondjuk tizen- vagy huszonévesen. Jobban megélem a nőiességem, tudom mi áll jól, lett önbizalmam (ami kb sosem volt), magabiztos vagyok és jól érzem magam a bőrömben. De ehhez nekem is az kellett, hogy szóról-szóra végigmenjek azokon a pontokon, amiket fentebb is leírtam.

6. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 9. 06:36

Csak 1 kis javaslat:))Ne akard ezt mind egyszerre megoldani, mert káosz lesz belőle. Haladj csak apró változásokkal, akkor meglátod mi az ami jó és mi ami nem.

Először bőrgyógyász,és a felborult egészség nem tudom mit takar,,de talán nőgyógyász?Tedd rendbe ezeket,mindjárt jobb lesz.

2022. febr. 9. 06:23

Fogalmam sincs, mióta nem hordok szoknyát, ruhát. Igaz, hogy nem farmerben, de nadrágban járok már kb. 20 éve.

Csinos cipő, és lehetőleg színben hozzá illő táska, ami egyébként valahogy megy a blúz, pulcsi színéhez. A frizura sokat számít, és ahogyan írják, némi smink. Soha nem éreztem, és nem is néztek rám úgy, hogy fiú lennék.

2022. febr. 9. 05:56
Én is főleg farmert hordok, meg sima felsőket, de mindenből szűkebb fazonút, cipőből hozzá valami magasabb sarkút, szép csizmát (nem bakancsot.) Én sem szeretem kibontva a hajamat, de nagy csattal össze lehet fogni lazára, nőiesre. Én sem járok kozmetikába, de a szemöldökömet reggel kihúzom kicsit, felteszek némi sminket. Szerintem ettől a pár "kiegészítőtől" nőiesebb lesz a megjelenés. Nem kell nagyon sokféle, rafinált cucc hozzá (sok ékszer, vagy műköröm sem :-)
2022. febr. 9. 05:47

Köszi. :)

Tudom hogy nem csak szoknyában lehet az ember nőies, de valamiért egy ideje kényszeres gondolataim vannak és általában ilyenek ugranak be pedig tudom hogy lehet máshogy is, főleg hogy nem kényelmes nekem.

2. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 9. 03:48

Nem csak szoknyában lehetsz nőies. Én pl simán felveszek farmerhoz egy blúzt és arra egy blézert. Máris nőiesebb. De nadrág is van olyan ami elegánsabb, nem csak farmer létezik.

Annyi lehetőség van manapság, csak szét kell nézni. Nem tudom hol vásárolsz, szerintem pl az Orsayban kimondottan nőies darabok vannak, vagy a Mangoban is. Mindkettőben vannak gyakran akciók.


Ha zavar a szemöldököd először megkérhetsz egy kozmetikust hogy igazítsa meg, utána már neked is könnyebb lesz. Ez sajnos olyan dolog amire időt kell szánni. 🤷‍♀️ De utána már gyorsan fog menni. Én hetente egyszer kb 2 percet szánok rá.

2022. febr. 9. 02:56
Szeretnék nőiesebben öltözködni mivel eddig hiába éreztem kényelmesen magam ahogy öltözködtem, legbelül mindig azt éreztem, hogy ha emberek között vagyok akkor magukban ítélkeznek, hogy micsoda rusnya alak, úgy néz ki mint egy hajléktalan (pedig nem koszos szakadt ruhákat hordok, csak rosszul választok), fiú vagy lány ez most? Régen ovis koromban amúgy sokszor hittek fiúnak, nem mindig szívatásból, mert rövid volt a hajam és olyan fiúsan, semleges ruhákat hordtam. Most ez már nem gond, de szeretnék csajosabb lenni. De én sosem hordtam szoknyát (sulis tánc órákat leszámítva) és ilyen nyári egybe ruhákat, az nekem túl kényelmetlen, szóval ezeket ha nem is hordanám, hogy lehetnék csinosabb? Meg nem szeretem a nagyon kivágott ruhákat sem. Hajamat se tudom, hogy hordani mivel valamiért zavar ha kiengedem. Ékszereket sem hordok lustaság miatt, de sok van és szeretnék. Gondoltam hogy veszek majd ilyen farmer vékony dzsekit vagy fekete dzsekit, alá valami csinos mintás vagy sima színű pólókat, hosszú ujjúakat. Általában cipzáros kapucnis pulcsikat hordok. Szemüveges vagyok amúgy, de nem szeretem a mostanit, de ezt le fogom cserélni. Meg mindig farmert hordok, amin szeretnék újítani pl.terepszínű nadrág tetszik nagyon. Tele vagyok mitesszerel ami csúfítja az arcom de magamtól nem tudom eltüntetni, aztán a szemöldökömet sem kezeltem sosem, pedig már szanaszét áll. Szeretnék tanácsokat, tippeket kérni, hogy legyek csinosabb és elegáns, nőiesebb. Emiatt is utálom magam mert nem csak kívül van sok gondom, belül is felborult az egészségem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook