Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy tudnék a macskáimon segíteni? fórum

Hogy tudnék a macskáimon segíteni? (tudásbázis kérdés)


23. Elfi (válaszként erre: 22. - Perla del Mar)
2015. ápr. 23. 13:40
Fiú, és nagyon tündér már. Kár, hogy egyedül maradt, biztos hiányoznak neki a tesói. De annak is örülök, hogy velük most már minden rendben.
22. Perla del Mar (válaszként erre: 21. - Elfi)
2015. ápr. 22. 21:18

Örülök! :)

Legalább ez az egy picike megmaradt. Ő fiú vagy lány ? :)

21. Elfi (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2015. ápr. 22. 20:18
Köszönöm, nagyon jól vannak mind a ketten! Lehet, magától is helyrejött volna, de megijedtem. Már másnap minden fát megmászott, végig hemperegte a veteményes kertemet.
2015. ápr. 14. 17:07
Szia! Hogy van a cicamama és a kicsinye?
19. Perla del Mar (válaszként erre: 17. - Elfi)
2015. ápr. 10. 23:00
Most már nem lesz semmi baj :) A picikére figyelj nagyon oda!
18. f3000dc5ef (válaszként erre: 17. - Elfi)
2015. ápr. 10. 21:20
Drukkolok , hogy rendben legyenek! :D
17. Elfi
2015. ápr. 10. 20:53
Kapott egy gyulladáscsökkentő szurit, és kenőcsöt, amivel kenegetni kell. Remélem, rendbe jön. Még vissza kell(ene) vinni majd, de nem teszem ki ennek még egyszer. Nincs autóhoz szokva, nagyon megszenvedtünk azalatt a fél óra alatt, amíg beértünk. Aztán jó sokat kellett várni, szegénykém már remegett. Sajnos nekem nincs szállító dobozom, szerencsére ott kaptunk egyet addig. Hát, kicsit össze-vissza karmolt, de nem számít. A kicsi végigaludta. Ha jól láttam, akkor mihint beraktam a dobozba őket, rögtön szopott. Azóta alszanak. Ja, és azt csak megjegyzem, hogy a doktornő mondta, hogy ha nem tudná etetni, és nincs tejpótló szer, nyugodtan lehet adni neki a bolti 1,5 %-os tejet.
2015. ápr. 10. 16:43
Ivartalanítsd.
15. Perla del Mar (válaszként erre: 14. - Elfi)
2015. ápr. 10. 16:22
Biztos tud segíteni! Kap valami gyógyszert az anyuka :)! Reméljük a kicsit tudja majd a mama gondozni!
14. Elfi
2015. ápr. 10. 16:18
Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat. Egy óra múlva megyünk az állatorvoshoz, remélem tud segíteni rajta. Majd megírom, hogy jó lett-e a vége. Azt azért megjegyzem, hogy "majd kifizetem, ha lesz miből", és nagyon hálás vagyok neki, mindegy, mi lesz már.
13. Perla del Mar (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2015. ápr. 10. 15:33

Ja bocsi az elfelejtettem írni, hogy konkrétan a piretin mérgező a cicának, tehát lehet, hogy pont olyan nyakörvet választottál, aminek más a hatóanyaga.


Mostmár a Kérdezőre lennék kíváncsi, hogy mi a helyzet náluk!

12. Perla del Mar (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2015. ápr. 10. 15:29

Augmentin biztos lehet adni cicának , kutyának is!

Tavaly tőlem is vittek kiscicát és az új gazdi mesélte, hogy az előző cicája a bolhanyakörv miatt halt meg. Esőben kiázott belőle a hatóanyag és ez megölte már a cicát is :( Nem volt hajlandó megmondani melyik volt ez, csak annyit, hogy drágább jobb minőségű volt. Az állatboltos is mondta, hogy veszik a bolhapor cicáknak is, nyálzanak tőle, de az kiírtja azokat a dögöket belőlük. Hát nem tudom én nem merném, ez már mérgezésre utaló tünet.

Nekem is házi cicám van, egyszer lett rajta egy kis seb és felhívtuk a dokit, hogy receptilt tehetünk-e rá, azt mondta ne.

A legtöbb állatoknak felírt gyógyszer humán gyógyszer, de fontos konzultálni a dokival ez ügyben.

Bocsi tök off miatt de, ha témánál vagyunk talán itt sokan olvassák. Manapság divat az édesítőszerek használata ebből is xilit nevű halálos méreg a kutyának! A macskáról nem hallottam még, de nem kísérleteznék vele! Adsz a sütiből egy keveset és rohanhatsz vele az orvoshoz! A csokoládé ugyanígy a teobromin tartalma miatt. Mégegyszer bocs, az off miatt csak azért írom, hogy mennyire fontos utána érdeklődni, hogy mit szabad és mit nem illetva mannyit!

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Perla del Mar)
2015. ápr. 10. 15:12

Az én ismerősöm mindig ember antibiotikumot adott a cicájának, kutyájának és megmaradtak, természetesen jóval kisebb adagban. Gondolom egy házi cicáról van szó, azok sokkal masszívabbak, mint egy fajtatiszta cica.


A bolha,kullancsirtó nyakörvvel kapcsolatban viszont nekem van tapasztalatom. Amit a kutyának vettem, maradt akkorra nagyságú, amit a cicámra tettem (űzőgéppel tűztem össze. Fajtatiszta cica és soha még csak beteg sem lett , nemhogy elpusztult volna. Nem gagyi bolha-kullancs irtóról beszélek pedig.


De végül is mindenki a saját tapasztalata, tudása szerint cselekszik. Ha így is, úgy is meghalna a cica, akkor egy próbát megérne.

10. Perla del Mar (válaszként erre: 4. - F3000dc5ef)
2015. ápr. 10. 13:58

Sajnos ebben is lehet igazság ! Egyre több az olyan cica , aki nem tud életképes kicsiket szülni! A z ivartalanítások utóhatása, mert erős beltenyészet alakulhat ki, hisz a legtöbb gazdis cica megvan műtve kár fiú, akár lány. (Biztos támadnak majd emiatt, de sajnos így van)

Első alom ? Ha már voltak egészséges picik akkor ez kizárható.

9. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 1. - Elfi)
2015. ápr. 10. 13:55

Szia!


Olvastam a többiek tanácsait, amelyek igen hasznosak. Mindenesetre a harmadik cicát addig is tejpótlóval javaslom etetni, ha az anyacica nem tud szoptatni. Párommal 2 napja fogadtunk be kb. 3 hetes kiscicákat, mindketten egészségesek, de árvák, és tejpótlóval kell etetnünk, amíg nem kaphatnak szilárdabbat.


Ha nem is tudod elvinni állatorvoshoz akár a mamit vagy a picit, felhívni mindenképpen érdemes!

8. kristo_f (válaszként erre: 2. - Elfi)
2015. ápr. 10. 13:52

".Ha a cicák szopnak,de nem gyarapodnak és alvás helyett sírnak akkor biztos nem kapnak elég tejet.Ilyenkor ellenőrizzük hogy az anyának van-e elég teje.Ha a hasa lapos,nem megfelelő a tejtermelése.Előfordulhat hogy van tejtermelése,de a csecsbimbók átjárhatatlanok,nem tud ürülni a tej.Ilyenkor be vannak keményedve az emlők,és a csecsbimbó nem emelkedik ki megfelelően.Ez elég komoly probléma,mivel a bekeményedett tej az emlők gyulladásához is vezethet.Masszírozgassuk,dörzsölgessük a mama hasát,hogy a csomókat szétoszlassuk.Hagyjuk a kölyköket szopni,mert ez lehet az a fizikai inger aminek hatására,beindulhat a tejtermelés,és tisztulnak a tejutak."


[link]

7. Perla del Mar (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2015. ápr. 10. 13:51
Anélkül nem szabad antibiotikumot adni, hogy nem konzultált a kérdező egy dokival! Ami nekünk gyógyszer a cicának lehet méreg! A cica érzékeny állat nagyon érzékenyebb ,mint a kutya!Pl a kutyának való bolhaírtó is halálos a cicának!
6. Perla del Mar (válaszként erre: 2. - Elfi)
2015. ápr. 10. 13:48

Ha bekeményedtek az emlői az baj! Mérd meg a ! lázát! 39 körül kell lennie ugyanúgy,mint a kutyáknál! Ha a pici nem tud szopni Neked kell táplálni , lehet tápszert kapni! Esetleg feles tejjel, ez kevésbé jó, de régen is így tudtak kis állatot cumiztatni mikor még nem volt tápszer. Esetleg, ha van egy másik szoptatós cica vagy álvehes kutya , akkor felnevelheti. Fontos, hogy mi előtt odateszed dörzsöld hozzá a saját picikhez, hogy átvegye a szagukat!

Kölcsönkérni nem tudsz valakitől? Megoldás lehet, hogy kihívsz egy dokit, megmondod neki, hogy nem tudsz fuvart keríteni. Viszont így a kiszállás is pénzbe fog kerülni!

Merre laksz? Megnézzük a fórumomat hátha ajánlott a Te közeledből is valaki egy jó dokit!

2015. ápr. 10. 13:43

Borogasd neki nem jeges, csak állott vízzel. Kicsit masszírozd meg át a cicijeit, hátha segít az is neki. Valószínű mellgyulladása van a pangó tejtől.

Ha van otthon antibiotikum negyedeld és azt is vágd ketté, törd össze fecskendővel add be a cicádnak. A tejgyulladásba, akár bele is pusztulhat. A megmaradt cicát figyeld eszik-e, mert gyorsan kiszáradhat, ha nem eszik, akkor hígított tehéntejet valami cseppentővel, injekciós fecskendő segítségével adj neki langyosan.

4. f3000dc5ef (válaszként erre: 2. - Elfi)
2015. ápr. 10. 13:42
Sajnos nem tudsz mit csinálni. Lehet betegek voltak a kicsik, vagy beteg a mami, ezért haltak meg a kicsik. Adj a maminak enni - inni, amit megeszik. Majd a természet elrendezi. Pici még a cica, nagyon nehéz lenne neked nevelgetni.
2015. ápr. 10. 13:42
Talán nincs teje a mamának.mégiscsak orvos kéne,mégpedig hamar :(
2. Elfi
2015. ápr. 10. 13:37

Szegény anyacicának mára nagyon bekeményedtek az emlői, szerintem lázas is. Azt sem tudom eldönteni, hogy az az egy pici eszik-e. Tudom, hogy orvos kellene, de nincs autóm, nem tudok most fuvart keríteni és szégyenlem, de pénzem sincs orvosra. Ebben a kis faluban nincs. Valahogy tudnék rajta segíteni? Addig is, amíg megpróbálok valahogy dokihoz jutni vele, velük.

Köszönöm, ha valaki segítene. Nagyon el vagyok keseredve anélkül is, hogy esetleg most elkezdjenek elhordani gondatlan gazdinak, stb.

1. Elfi
2015. ápr. 10. 13:33
Nagyon sürgősen kellene hasznos tanács. 1 hete lett 3 kiscicánk, de sajnos tegnapra kettő meghalt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook