Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy történhet meg ilyesmi? fórum

Hogy történhet meg ilyesmi? (beszélgetős fórum)


1 2
38. f7bc159e64 (válaszként erre: 34. - 9b165d11ec)
2008. jan. 8. 08:41
egy kismama boldog,ez igaz. De amit nem mindenki tud ,végig parázza a 9 hónapot hogy semmi baj ne legyen! Én tudom 4 gyerekem van,és nincs olyan hogy ne gondoljon az ember arra hogy akármilyen baj is lehet.Ez mindig ott van gondolatban.
37. solya0525 (válaszként erre: 26. - F7bc159e64)
2008. jan. 7. 20:37
Hál' Istennek úgy néz ki, igen...Persze azt még nem lehet tudni, hogy később ennek még lesz-e valamilyen jele, pl diszlexia, diszgráfia, vagy esetleg epilepszia formájában. Remélem nem. De az is borzasztó lehetett, ami Veletek történt...
2008. jan. 7. 15:59

Ritka,de sajnos megtörténhet.

Nagyon sajnálom az ismerőseidet!

35. böbe83 (válaszként erre: 34. - 9b165d11ec)
2008. jan. 7. 15:59
Jó neked. De az ember, ha el is tudja ideig fojtani, megjelennek a szorongásai az álmában stb :(
2008. jan. 7. 14:20
Nekem ilyesmik meg sem fordultak a fejemben a terheség alatt.Nem szabad rágondolni sem.
33. gerna
2008. jan. 6. 22:29

Pedig van ilyen, de szerencsére ritkán.


Origo "Babázáról" hoztam át:


"Baj akkor lehet, ha a köldökzsinór megtörik és a vérkeringésáben zavar keletkezik.

Ennek leggyakoribb oka, ha a magzat, többszöri átbújással csomót köt a zsinórra és azt valahogy nagyobb erővel meg is húzza. 2-3000 szülésből talán egyszer fordul elő ilyen eset, és sajnos semmilyen módszer nincs, ami az ebből fakadó oxigénhiányt előre jelezné, a 4D ultrahang sem.


Azt megmutatja, hogy a magzat nyakán van-e a köldökzsinór, de az elmondottakból következik, hogy ez semmilyen veszélyt nem jelent, hiszen ott nem tud megtörni, csak akkor, ha többször csavarodik a magzat nyakára.


Ultrahanggal is csak akkor látható a csavarodás, ha éppen akkor készül a felvétel."

2008. jan. 6. 22:07
bennem most az is megfogalmazódott hogy ellopták a magzatot.Elnézést de manapság már semmi nem zárható ki teljesen.
31. böbe83 (válaszként erre: 30. - Sz.Csirke)
2008. jan. 6. 21:00
bocs nem akartam, h. aggódj. Ez nagyon ritka, meg a többi rendellenesség. Tudom én is tiszta frász voltam....
30. Sz.Csirke (válaszként erre: 29. - Böbe83)
2008. jan. 6. 20:57

Ugy dontottem nem foglalkozom a temaval tovabb, mert ha elhiszem hogy ilyen van, akkor kezdhetek aggondi, ugyanis a lanyom allandoan forog. Aggodom igy is eleget:))



Sziasztok!

29. böbe83 (válaszként erre: 28. - Sz.Csirke)
2008. jan. 6. 20:49
én sem akarok senkit bántani, csak a lehetőség fennáll. A köldökzsinór nem nyúlik vagy ilyesmi.
28. Sz.Csirke (válaszként erre: 27. - Böbe83)
2008. jan. 6. 20:40

En tenyleg nem akadekoskodni akarok, de a koldokzsinor annyira rugalmas, es hosszu, hogy nehezen tudom elkepzelni, hogy ilyen szinten elszoritsa a nyakat. Es akkor meg a baba osztonerol nem is beszeltunk...

Szamomra ez tul hihetetlen, de nem akarok senkit megbantani, csak leirtam a velemenyem.

27. böbe83 (válaszként erre: 17. - Sz.Csirke)
2008. jan. 6. 20:32

de a nyakon futnak az erek az agyhoz, amiben a vér van, ami szállítja az oxigént, meg a cukrot...

és ha ez elzáródik a köldökzsinór miatt, akkor nem jut az agyhoz oxigén

26. f7bc159e64 (válaszként erre: 20. - Solya0525)
2008. jan. 6. 19:08
De mostmár minden renben van a babával?
25. f7bc159e64 (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2008. jan. 6. 19:07
azt hogy milyen címen perelték a kórházat nem kérdeztem meg.
24. f7bc159e64 (válaszként erre: 23. - Mothertiger)
2008. jan. 6. 19:05
Köszi szépen!
23. mothertiger (válaszként erre: 11. - F7bc159e64)
2008. jan. 6. 18:49

Uuuh, hát ez nem semmi.

Sajnálom!

Sok kitartást, erőt és egészséget kívánok nektek!!!!

2008. jan. 6. 18:43
:))))))
2008. jan. 6. 18:31

lehet hogy nincs felelős, hanem tényleg baleset volt.

Milyen címen perelték be a kórházat?

2008. jan. 6. 18:19
Nehéz elfogadni, ha egy hibátlannak mondható terhesség és tökéletesen egészséges magzat után, valami baj történik szülésnél. A felelősséget persze senki nem vállalja...Az én kisfiamat szülés után néhány órával vitték el a mentősök, légzéskimaradása volt (amire azt mondták, tőlem kaphatott el valamit a szülőcsatornán keresztül, ami tüdőgyulladáshoz vezetett), majd két napra rá, megkérdezte tőlünk a főorvos asszony, volt-e a családban vérzékenység, vagy agyvérzés, mert hogy végeztek egy agyi UH-ot a babámon, ami kimutatott egy elég nagy kiterjedésű vérzést. Borzalmas volt...Azóta eltelt tíz hónap, és a mai napig nem tudom mi okozhatta a bajt:-(
19. birogaby (válaszként erre: 1. - F7bc159e64)
2008. jan. 6. 15:45

Sajnos bármikor elôfordulhat ilyen baleset.(nem tudom ezt másnak nevezni)

Tavaly szeptemberben egy barátunk felesége ugyanígy vesztette el a 38 hetes magzatát.Megszületése után boncolták is a babát,de semmi nem derült ki azon kívül,hogy a nyakára tekeredett köldökzsinór miatt halt meg.

18. Sz.Csirke (válaszként erre: 14. - F7bc159e64)
2008. jan. 6. 15:10

Azt jol tettek, mert ilyen nincs.

Nagyon sajnalom ami tortent, de szerintem a szuloknek joguk van tudni az igazsagot. Nem tudom ti milyen viszonyban vagytok, de nem lehet, hogy a valodi okot a szulok akarjak titkolni?

17. Sz.Csirke (válaszként erre: 15. - Ppiiccii)
2008. jan. 6. 15:08
Miert akadalyozott az oxigenellatas? Attol meg az oxigen ugyanugy aramlik benne.
16. f7bc159e64 (válaszként erre: 15. - Ppiiccii)
2008. jan. 6. 13:10
Szia,és ha valami gáz van azt ultra hangon nem veszik észre?
2008. jan. 6. 12:46

Sziasztok.

Ha a köldökzsinór a magzat nyakára tekeredik, akkor akadályozott az oxigénáramlás. Méhen belül ugyanis a placentának és a köldökzsinórnak van nagy szerepe a magzat táplálásában és az oxigénellátottságában.

Egyébként a légcsőnek majd a születés után lesz nagy szerepe a légzésben. Addig a köldökzsinór lát el minden olyan feladatot, amely a kellő oxigénellátottsághoz kell.

14. f7bc159e64 (válaszként erre: 13. - Sz.Csirke)
2008. jan. 6. 10:12
Szia,én is ugyan ezen gondolkodtam.Akkor hogyan van az hogy a korházban az ismerősünknek ezt mondták? Valami nagyon nem oké,különben beperelték a korházat.
2008. jan. 6. 02:13

Mitol is halt meg a baba, mert ez nem derult ki.

Attol biztos nem hogy a koldokzsinor a nyakara tekeredett, mivel a legcsonek ugyebar semmi koze a legzesehez. Akkor mitol?

12. böbe83 (válaszként erre: 11. - F7bc159e64)
2008. jan. 5. 18:44
Ja, azt hiszem jobban kéne hallgatni az anyákra, és a megérzéseikre. Engem is nagyon bosszantott pl a gyerekágyon, h. vmi agyalágyultnak néznek. Sokszor a szülő tudja legjobban mi lenne a legjobb a babának...
11. f7bc159e64 (válaszként erre: 7. - Ppiiccii)
2008. jan. 5. 09:59
Szia.mint írtad úgy érzed hogy a szakmátokat szidják.Pedig ez nem állt szándékomban és nem is erről szól ez a kis "történet".Viszont nagyon érdekes dolgok is vannak ám szülésekkel kapcsolatba,nem akarom annyira bolygatni a dolgokat ezért inkább csak az én harmadik szülésemmel kapcsolatban írok le pár sort.Az egész terhességem nem volt valami jó,aztán bent kellett töltenem az utolsó 1 hónapot a korházban mondván megfigyelésre van szükségem.Április 05-re voltam kiírva,de március 20-ka körül 3p.-es fájásaim kezdödtek.Már elötte is gond volt a szív hangokkal,és mondtam az orvosomnak hogy nem vagyok valami jól és nem nagyon akar mozogni a baba.Az orvos azt mondta hogy legalább a 36-dik hétig el kell húzni de én mondtam neki úgy érzem hogy már így is hatalmas ez a baba! A megindult szülésemet vissza tartották,majd mikor már április körül olyan rosszak voltak az eredményeim,meginditották a szülést. Az eredmény,szerencsére életben maradt,elakadt a válla,megfulladt de újra tudták éleszteni.Rohamentővel vitték Egerszegre a Korára. Egy majdnem 5kg-os babát akart velem simán megszülettetni amire nem igazán voltam"képes" de azért kinyomták belőlem. A bal szemére vak,és most hogy már 5 éves bizony látszik hogy gondok lehetnek az iskolával.az oxigén hiány most ütközik ki.Nem szellemi sérült de vannak dolgai amiket egy ekkora gyerek máskép csinál. Tudom hogy akkaor márciusban ha megszülezik ez nem történik meg,akkor itt ki a felelős? Még annyit hogy már a magzat vízbe is bele kakilt és fuldoklott a hasamba. Elnézést hogy ilyen hosszura sikerült.
10. LoLiNa
2008. jan. 5. 06:46
szörnyű:(
9. ppiiccii (válaszként erre: 8. - Spinneli)
2008. jan. 4. 21:38
Én csak arra akartam kitérni, hogy nem mindig érthetetlen. Van amikor a leendő szülő felelőssége sem zárható ki. Esetleg nem elég körültekintő, vagy nem tudja mire figyeljen. És nem biztos, hogy csak az Ő hibája. Lehet az orvosé, a szülőé, esetleg senki nem tehetett volna semmit. Szomorú.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook