Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogy tetszik a legújabb Rubint Réka dvd? (Alakreform-Rólad szól 2012) fórum

Hogy tetszik a legújabb Rubint Réka dvd? (Alakreform-Rólad szól 2012) (beszélgetős fórum)


1 2
2013. márc. 6. 17:08
Imádom Rékát, a LEGJOBB!!!
2013. jan. 27. 17:45

Nem értem miért fikáz valaki, valamit ennyire, mert Ő éppen mást istenít!

Igen, különbözőek vagyunk, mindenkinek más jön be, mindenki mást próbál ki! Gondolom felnőtt fejjel (mert hát csak felnőttek vesznek ilyen dvd-ket) mindenki eltudja dönteni, hogy akkor Őt most ezzel átvágják, vagy sem. Ugyanígy szerintem azzal is tisztában van mindenki, hogy napi 20-40 perc mozgástól nem lesz olyan alakja, mint annak, aki a tornát bemutatja!

Ez nem vita fórum, ha valaki agyon akarja dícsérni azt a mozgást amit épp csinál, akkor indítson egy fórumot!

Az ember azért jön ide, ezért olvasná el itt a hozzászólásokat, mert R.R.-ra kíváncsi nem másra!


Egyébként a témánál maradva, Én nem szerettem eddig R.R-át, most eljutott hozzám a dvd-je, és nagyon megtetszett, kellemeset csalódtam benne!

Szerintem nagyon jó a dvd, bár igaz, hogy váltogatni kell valami mással, mert nem lehet mindig ugyanazokat csinálni!


A sok okostojásnak pedig, jártam edzőterembe, nagyon szerettem, csak munka mellet nehéz, mert míg diák voltam eltudtam menni napközben, amikor nem volt tömve, most, hogy már dolgozom, este érnék csak rá, amikor tele van az egész terem, ás várni kell a gépekre....Ezért kezdtem el keresgélni hasonló dvd-k után!

2013. jan. 21. 21:40
Sziasztok! FB-n alakult egy csoport, Fit Girls néven. A téma Réka, Enikő, Alexandra és más fajta edzések. Csatlakozzatok, ha van kedvetek beszélgetni a tornákról :-)
53. zsuzsooo111 (válaszként erre: 1. - Orsheka)
2013. jan. 20. 12:24

Sziasztok! Olvastam a többi hozzászólást és kommentelném is a DVD-t és úgy Rékát meg az edzéseket általában.


Változatosságnak szerintem jó néha beiktatni, de én sok szempontból tartom szakmaiatlannak a tornáit, annak ellenére, hogy vannak jobban sikerült blokkok. Az egyik, hogy pl. 40 perc fenékgyakorlatot végigcsinálni pl. erről az új dvd-ről, talán még annál is több kicsit, mint 40 perc... Azt vettem észre, hogy csinálom, de már nem feszülnek az izmaim, kifáradtak (pedig edzett vagyok), úgy meg semmi értelme. A 20 perc bőven elég volt a régebbi dvd-ken, sokszor még az is soknak tűnt.


A hassal kifejezetten elégedetlen vagyok, ezek a fordított felülések (nem tudom, ki hogy van vele, nincs gerincferdülésem se meg semmi) nagyon nem tesznek jót a gerincemnek. És nővéremnek is ugyanez a baja ezekkel a részekkel, pedig ő is évek óta tornázik már heti többször rendszeresen. Szerintem szakmaiatlan. Sokszor túl van bonyolítva a gyakorlatsor, pl. nem értem, amikor váltogatja 2 (!!!) ismétlésenként, hogy na most nyújtott karral 2, most tarkón a kéz és 2 felülés. Semmi értelme. Én ilyen értelemben jobban hiszek Tatarek Rezsőnek, aki szerint inkább nagyobb ismétlésszámban kell dolgozni egy adott gyakorlatnál.


A súlyzós blokkok jók, de pl. a 2011-esen ott is meglepődtem, hogy 1 kilós (!!!) súlyzót használ és mellé gumikötelet, szerintem értelmesebb lenne vagy az egyik, vagy a másik, de együtt hülyeség. Az újba ezt szerencsére nem vitte bele.


A vádli blokk jó lenne, de ahogy ő csinálja, sokszor rátámaszkodik a steppadra, amit nem értek, mert úgy sokkal könnyebb a gyakorlat, így azt lehet anélkül csinálni, úgy ér is valamit.


A 40 perces blokkban az jó pont, hogy sok benne a kardio. De egyébként tuti nem tudnám heti rendszerességgel ezt csinálni. Érdekes, pl. volt idő, hogy csak Rékáztam, és na mondom változatosságnak egy kis Bérest csinálok ma, mert már rég volt, de biztos meg se érzem majd, a 20 perces blokkok után kb. 10 perc testrészenként. Hát nagyon megéreztem és olyan izmokat mozgatott meg az a torna, amiket a Rékás nem. Vagyis javaslom a Szandrások beépítését is. Plusz kickbox, futás, kardio. Esetleg Tatarek Rezső. Jillian Michaels is jó változatosságnak. A lényeg, hogy ne csak ezt szerintem. A szervezeted is jobban meghálálja!


A Fegyencedzést pedig én is szeretném kipróbálni, mert logikusnak tűnik, olvastam már a könyvet.

52. Ayna (válaszként erre: 1. - Orsheka)
2013. jan. 18. 21:55
Kemény! De imádom !!! :D
2013. jan. 3. 17:58

háttérzene?? nekem nagyon tetszik, pedig nem szeretem az elektronikus zenét.

ha pedig kezd esetleg idegesíteni, felteszek egy másik zenét, pl. winampba.

50. Krisz42 (válaszként erre: 49. - B73e24f31f)
2012. dec. 31. 10:41
Ebben egyetétek.Boris V.felesége is kondizik,izmos,de szerintem szép,nőies.Ráadásul,ha vkinem lapos feneke van,az izmoktól is gömbölyödik:)
49. b73e24f31f (válaszként erre: 47. - Nissi)
2012. dec. 31. 08:02
Szerintem ez még szép. Rubint Réka is jól néz ki szerintem, csak a feje, meg a hasa ronda. Van szép kockás has, de az övé nem az.
48. Krisz42 (válaszként erre: 47. - Nissi)
2012. dec. 30. 21:03
Van,akinek jól áll,pl.egy 50-es nőnek,mikor nem lóg a bőre és a melle se annyira.
47. Nissi (válaszként erre: 39. - B73e24f31f)
2012. dec. 30. 20:14
Szerintem egy nönél nem szép ha ennyire izmos, mondjuk nekem a Réka alakja se tetszik, már tul férfias semmi nöiesség nincs benne.
46. bibity
2012. dec. 30. 18:13
Ezen a DVD-n is a Bárány Attila a DJ? Nekem ez nincs még meg.
2012. dec. 30. 17:44
Orsheka, a többi dvd nincs meg nekem, csak most valahogy ki akartam próbálni...szerintem a zene szövegére tényleg jobban oda kellene figyelni.. de ugye sokszor ha nem tudjuk a nyelvet, akkor a zene tetszik, és utána, ha valaki felvilágosit bennünket, és leforditja, sokszor meglepődünk (barátnőm is egy Eminem számnál nagyott nézett)
44. lucamami78 (válaszként erre: 42. - Krisz42)
2012. dec. 30. 17:41
No, Krisz, akkor most a többiek tornáznak legalább!! :) de tényleg jó lenne, ha valaki más is megirná, hogy jól hallottam-e ki..ha nem, akkor tényleg ezer bocsánat, csak mégis furdal a kiváncsiság, mert ugye én bárhogy próbáltam, nem tudtam mást érteni...szóval ha befejeztétek a tornát, akkor irjátok ám meg :)
43. Orsheka (válaszként erre: 42. - Krisz42)
2012. dec. 30. 15:17
Egyet értek! Az megvan, amikor a jubileumi dvd-n az megy, hogy "I don't want a short dick man"?
42. Krisz42 (válaszként erre: 41. - Lucamami78)
2012. dec. 30. 14:39
Mivel eddig semmi válasz,most elképzelem,ahogy mindenki nézi,hallgatja a DVD-t,hátha felfedezi az ominózus részt.Ha ez igaz,az nekem is elvenné a kedvem.Nekem már a16éves fiam se azt díjjazza,ha a rapperek ocsmányul beszélnek.Talán ezért tetszik neki sok régebbi szám.
2012. dec. 30. 13:21

nekem nem tetszik, el is fogom passzolni...végigtornáztam a 40perceset, ami nem is lett volna olyan rossz, de az aláfestő zene borzalom...főleg, hogy úgy néz ki, csak nekem tűnt fel az, hogy amikor már csak kb 12perc vagy kevesebb van hátra, az angol szövegelésben a refrén szinte kizárólag a 'motherf*cker yeah yeah'. Talán azok, akik erre tornáznak, vagy aki ezt kiadta, nem tud angolul, vagy ha tud is, ez nem is fontos, de csak azért mert magyarok vagyunk és nem a nyelvünkön van a háttérzaj, azért ezt le lehetett volna más zenével is cserélni. Szerintem ha magyarul rappelnének benne trágár szavakkal, talán nem a kislányukkal együtt tornázó anyukák, vagy inkább azok, akiknek ez bántja a fülüket - vennék meg a dvd-t. Tudom, a tornára kellene figyelni, de mióta meghallottam...hát nem megy.

Azért várom még a választ, hogy rosszul hallottam-e... :)

2012. dec. 30. 13:00

Én imádom! A 40 perces átmozgatás, mert nem olyan hosszú de mégis megizzaszt, valamint a 20 perc has és 20 perc kart szoktam csinálni rajta. A has utolsó perceit képtelen vagyok megcsinálni, az a kitekert gyakorlat nekem még túl messze van:)

A vádlit meg se néztem még. Néha combozom is, de a 40 percben tényleg elegendő.

Régen nem szerettem Rékát, és azért nem, most beismerem, mert nem tudtam elvégezni a gyakorlatait, nehezek voltak, és gyilkosak. Most tök örülök, hogy el tudom végezni kitartóan a gyakorlatait, és ezért csinálom is.

2012. dec. 30. 12:44

[link]

Ez kéne nekem. :)

38. b73e24f31f (válaszként erre: 37. - Krisz42)
2012. dec. 30. 12:42
Nekem ment le róla, és formálódott is a lábam :). Mondjuk ahhoz, hogy tényleg égjen a zsír, ahhoz kell mellé cardio edzés is. De elég lusta vagyok hozzá, és nem szeretek futógépen futni. Meg az a zsírégető edzés, ami nekem tetszik arra nálunk nincs lehetőség. Egyébként egy csomó embert láttam, akik iszonyat rosszul csinálják a gyakorlatokat a teremben, nem csoda, hogy fáj neki mindene. Múltkor láttam egy pasit görnyedt háttal guggolni súly alatt! Nekem nem fáj semmim, mert megtanultam helyesen csinálni. Szerintem ez a titok. Ja és a súlyokkal sem szabad túl vállalni, hiába tudod megcsinálni a gyakorlatot, ha nem szabályos akkor ártani fog. Könnyebb súly pedig oda megy ahova kell :).
37. Krisz42 (válaszként erre: 35. - B73e24f31f)
2012. dec. 30. 12:36
Tavaly én is jártam,a társaság is jó volt,bár nekem kicsit egyszerű:),de poénkodtak.Viszont hiába edzettem,a combomròl egy deka zsìr nem ment le,viszont hallottam mindig,h kinek milye fáj,nekem a derekam,ha súllyal kellett hajolgatni.Ezért néztem más után.
36. ildikek (válaszként erre: 1. - Orsheka)
2012. dec. 30. 11:35

Szia én mikulásra leptem meg magam vele, azóta a kedvencem. A többi Réka dvd is jó, azokra is szoktam még tornázni, de most ez az újdonság.


A csipő-popsi rész brutál, nekem ez jön be legjobban a dvd-ről, imádok rá edzeni.

A comb rész is nagyon jó, a felsőtest szerintem light-osabb, nekem a 2011-es dvd-n lévő két felsőtest ami a legjobb és legkeményebb, na meg az Add önmagad 3. 30 perces felsőtest része. A 40 perces részben sok a comb gyakorlat, de így is nagyon jó, van benne egy kis kar munka. A hast és vádlit még nem próbáltam.


Összességében nagyon jó dvd, szerintem hatásos. Nekem ami még nagyon adja az maga a környezet, ebben a hideg téli napokban visszahozza az emlékeimban a nyarat, na meg ösztönöz, hogy jövő nyárra csúcsformában legyünk :)

35. b73e24f31f (válaszként erre: 34. - Anda39)
2012. dec. 30. 11:29
Természetesen, ha valamit nem élvezel, akkor halott ügy. Aki nem élvezi a konditermi edzést, hiába hoz eredményt a kemény munka, előbb utóbb otthagyja. Én hál Istennek szeretem, és hosszú órákat tudnék ott tölteni :). Nem tudom, nekem tetszik az, hogy azok akik ott vannak, ugyanazon célért vannak ott, és annak ellenére, hogy mindenki magával van elfoglalva, valahogy mégis van egy közösség érzése a dolognak. És szeretem a gyakorlatokat is és szeretem megfigyelni a többieket, mit csinálnak és lopom tőlük az ötleteket :)
34. Anda39
2012. dec. 30. 11:08

Még annyit hozzáteszek: én nem csupán az eredményért tornázom (mozgok valamit éppen), hanem élvezem közben is az egészet. Ezért fontos nekem, hogy ne legyen unalmas, tartson legalább egy fél órát - órát, és utána érezzem a jóleső fáradságot. Még nem olvastam a fegyencedzésről írt könyvet (tervben van, csak most szerzem meg), de lehet, hogy azokból a gyakorlatokból is lehet egy órás edzést csinálni.

Még valami eszembe jutott: tegnap a youtube-on találtam egy 40 perces blokkot Péntek Enikő és Gárdus Bence irányításával. Volt olyan rész, ahol nem nem volt elég gyors a töltés, és megállt az "adás", és nagyon zavaró volt a lihegésem a nagy csöndben. Sokkal fárasztóbb volt úgy. Ezt már régebben is megfigyeltem, tehát ha hallom a zihálásomat, akkor hamarabb érzem magam fáradtnak.

33. b73e24f31f (válaszként erre: 27. - Bibity)
2012. dec. 30. 10:56
Én nem mondtam, hogy ne tornázzál Réka DVD-re! :)
32. Fisica
2012. dec. 30. 10:46

A Réka dvd-ket sem feltétlenül azért kezdik el mert úgy akarnak kinézni mint ő. Nekem egyenesen csúnya ahogy kinéz, mert túl izmos, túlságosan látszik a szilikon..sőt régebben egyenesen utáltam ezt a nőt. Viszont elkezdtem tornázni a dvd-jére, és teljesen megváltozott a vélemányem, mert baromira inspiráló a dvd-in keresztül. Olyan testet egyátalán nem szeretnék mint neki van, mert szerintem nem nőies, de a tornái jók.

És pont azt kapod amit ígér, főleg ha a kajára is figyelsz. Most volt egy 5 hetes program 3 nővel, akkik bizony látványos eredményt értek el.

A legfontosabb, hogy rajtam is bőven volt változás, viszonylag rövid idő alatt, ami nekem elég bizonyíték.

Nem rosszabb mint a többi, és ha valami nem megy azt kilehet hagyni, nem kell beleszakadni csak annyit csinálni ami jól esik. Emelett capoeira aerobikot is szoktam csinálni ha nincs kedvem olyan koncentráltan tornázni.

Neked az a jó, nekünk ez.

31. Krisz42 (válaszként erre: 30. - Anda39)
2012. dec. 30. 09:51
A fegyencet nehéz rosszul csinálni.És itt a megoldá a problémádra:),a fekvőtámaszt kezd a falnál.És minden le van írva,h mire figyelj,hogy tökéletesìtheted a gyakorlatot,h jól tudd csinálni.A teljesen,edzettlen szinttől halad lépésenként.És nemhogy károd lehet,hanem elmúlasztja az izületi fájdalmakat,helyreteszi a csigolyákat,stb.
30. Anda39 (válaszként erre: 29. - Krisz42)
2012. dec. 30. 09:40

Szerintem mindenre vonatkozik az, hogy hogy ha rosszul csinálod, kárt okozol magadnak. Ráadásul egyénenként eltérő az egészségi állapot, vannak dolgok, amit nekem nem ajánlott végezni, neked meg semmi bajod nem lesz tőle.

Én speciel még egy sima fekvőtámaszt sem tudok megcsinálni - itt az egyen van a hangsúly. :) Próbálom magam erősíteni, hogy menjen, és haladok is!

29. Krisz42 (válaszként erre: 26. - B73e24f31f)
2012. dec. 30. 09:28
Anda is azt írta,istenítik a fegyencet.Gondolom nem véletlen.Viszont semmi olyat nem ígé,amit ne kapnál meg.De az ilyen címek-alakreform-sokat ígérnek,csak nem lesz az,amit ígének.Ráadásul sokan egy vagy több gyermekes anyukák túl a 30-on,akik már nem ugrálnak könnyen,mert én is látom,tapasztalom,h mire képes az ember 20évesen és mire 30felett,szülések után.Ha vki edzett,akkor nem fogja megvenni,hanem csinálja,amit eddig,de a többség pont azét veszi,mert nem az,de nem kapja meg azt,amit ígérnek,vagy nem is bírja,de az nincs sehol,h kik csinálhatják,stb.Igen,felnőtt emberek vunk,de nem mindenki van képben arról,h ő fizikailag mennyire képes és én eddig egyetlen olyan edzést találtam,ami tényleg nincs nemhez,korhoz,egészségi állapothoz kötve-na jò,a 4éves fiam még nem tud fekvőtámaszozni:)-és azt is kapod,amit igérnek.Mivel ennek kellene az általánosan elfogadott normának lennie,ha vmit venni akarunk,de sajnos nem így van.És igen,írtam is,h jò,ha mozog vki,de néha azzal is többet árthat,mint használ.Ott van Sonja,aki futni kezdett.Először gyaloglás,de a futást úgy kezdte,h talált vkit,aki évek óta csinálja,de még ez sem elég,tudta is hogy mit hogyan kell.De nincs mindenki mellett vki,aki szòl,ha rosszul csináljuk,stb.És ha nem jó,akkor károkat is okozhatunk.Vagy ott van a konditerem.Ma a fittség netovábbja.De az igazság az,h csak szteroidokkal lehetsz olyan izmos vagy napi 3-4 órá edzéssel és közben az izületeid tönkremennek.Én ésszerűen szeretem csinálni a dolgokat és megnézni,mi van mögötte,mit tud felmutatni aki csinálja.És ezt csak azért írtam,hogy legyen,aki nem fizeti meg a tanulópénzt az egészsége árán.
28. Anda39
2012. dec. 30. 09:07

Én magamból indulok ki, de ettől függetlenül igazatok lehet. Más, ha az ember negyvenen túl áll neki mozogni és megint más, ha valaki gyerekkora óta sportol valamit. Nekem már más szempontok a fontosak, megelégszem azzal, ha jól átmozgat egy program és már nem lesznek gyönyörűen kidolgozott izmaim, mint egy húszévesnek.

Ja, azért igyekszem többfélét művelni, tehát a dvd-k mellett futok is és konditerembe is járok.

27. bibity (válaszként erre: 24. - B73e24f31f)
2012. dec. 30. 09:02
Bocs, de a réka DVD-n nem aerobic van... És Réka tényleg kondizik, nem is tartja titokban. Én jártam kondizni, és undorító volt a terem hangulata. Ráadásul nem szellőztettek rendesen, kavargott az izzadság párája a levegőben, meg csapódott ki a falakon. Nem beszélve, több kisgyerek mellett ki fizeti a bébiszittert, és a bejárónőt, amíg valaki 2-3 órákat elvan edzeni. A tulajdonosnőnek 40 év körül már volt infarktusa, pedig kívülről jól néz ki. Olyan egészséges a gyúrás? Akik Réka DVD-re tornáznak, sokan mással felváltva teszik ezt. És van aki nem akar fitnesz modell lenni, csak egészséges, normál alkattal, állóképességgel. Arra pedig pontosan elég ez is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook