Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy terjed a tbc? fórum

Hogy terjed a tbc? (tudásbázis kérdés)


24. 549be03e80 (válaszként erre: 2. - Ármin Márk Anyu)
2014. febr. 15. 15:30
nagyon konnyen!:( Melletem ult,akinek volt,omiatta 5 evig kellett jarnom a szuresre,nem-e kaptam el:( Nagyon megkonnyebbultem 5 ev utan,hogy minden rendben!:))De mondjuk azota nagyon megnezem ki melle ulok,es kivel fogok kezet,foleg ha elotte belekohogott a tenyerebe,utana vigyorogva nyujtja a kezet..Ha o paraszt en is tudok lenni,nincs kezrazas,megha meg is sertodik!:)
23. 274c9996b8 (válaszként erre: 2. - Ármin Márk Anyu)
2009. okt. 23. 14:49

Vannak olyan emberek akiknek hajlamuk van ra , masok vigan erintkezhetnek tbc-sekkel , semmi bajuk töle ! Ma mar van vedöoltas ellene !

Regen a szegeny emberek betegsege volt !

2009. okt. 23. 14:08
..Elirtam az előbb,10 éves voltam mikor az anyám meghalt..
2009. okt. 23. 14:05
Szerintem is cseppfertőzéssel terjed a tbc. Az én ayám is abba halt bele 1968-ban,40 évesen.én akkor voltam 20 éves.Emlékszem a bátyámmal állandó ellenőrzésre jártunk a tüdőgondozóba,valamilyen fehér tablettát is szedettek velünk a megelőzésre.Valamit örökölhettem,mert állandó problémám van az egészségemmel,hiába próbálok egészségesen élni.Az örökölt géneket nem lehet átkódolni.Állitólag a Heliko Pilory baktérium felelős ezért a betegségért,a neten olvastam,amit csak 60%-ban tudnak gyógyszerekkel kiirtani.
2009. febr. 18. 10:58

Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy oltják az embereket TBC ellen. Szerintem is kérdezd meg az orvosod.. Mondjuk nem tudom, mikor kapjuk az oltást. Én csak az iskolában emlékszem, hogy kaptunk.

19. Yulcsy
2009. febr. 18. 10:51
cseppfertőzéssel
18. Serry (válaszként erre: 17. - Ármin Márk Anyu)
2009. febr. 18. 10:39
Mint már én is írtam én is mindenképpen beszélj orvossal indulás előtt. Beszélj a gyerekorvosotokkal!!!!
17. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 16. - Szebinora)
2009. febr. 18. 10:29
Koszonom szepen a segitseged, ez lesz!!
16. szebinora (válaszként erre: 15. - Ármin Márk Anyu)
2009. febr. 18. 10:27

Azért szerintem kérdezz rá egy orvosnál!!!!!!


Ha a mostoha apukád aktív tbc-s, akkor semmiféleképpen ne menjetek!

15. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 14. - Szebinora)
2009. febr. 18. 10:25
koszonom. hat nem is tudom, lehet megis kihagyjuk..csak hat abbol indultam ki, hogy ugye nem Ő az aki tbc-s, csak egy hazban elnek, amugy teljesen kulon szobaban is vannak! jajjj :-(
2009. febr. 18. 10:22

Minél fiatalabb a fertőzésnek kitett személy, annál nagyobb a fogékonyság. Egy egészséges ellenálló képességű ember esetében a fertőzéshez többnyire a kórokozóval való ismételt találkozásra van szükség. Ennek veszélye akkor áll fenn, ha valaki zárt, rosszul szellőzött légtérben, tartósan együtt tartózkodik egy tbc-s beteggel.


A megfertőződés azonban még nem jelenti feltétlenül azt, hogy a betegség valóban ki is fejlődik a szervezetben. A fertőzött egyén immunrendszere általában ugyanis képes megsemmisíti, vagy a fertőzés helyén elszigetelni a kórokozót. Az egészséges ellenálló képességgel rendelkező szervezet, speciális fehérvérsejtekkel, ún. falósejtekkel veszi körül a veszélyes betolakodót. Az így keletkező gümő fokozatosan növekszik, közepén "elsajtosodhat". Ha a szervezet nem képes elpusztítani a kórokozókat, a gümős góc tovább növekszik, sőt újabb gócok keletkeznek, melyek később egybeolvadhatnak, idővel elmeszesednek, bennük a kórokozók akár éveken át fennmaradhatnak lappangó állapotban. Az alvó baktériumok aktiválódása, szaporodása bekövetkezhet, ha a beteg immunrendszere legyengül. Amennyiben a gócok ellágyulnak, levegővel telnek meg, ún. kavernák jönnek létre, tartalmuk fertőző.

13. szebinora (válaszként erre: 12. - Ármin Márk Anyu)
2009. febr. 18. 10:22
Mindjárt bemásolok neked valamit!
12. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 11. - Szebinora)
2009. febr. 18. 10:20
Tehat akkor ha Anyam nem is tud rola, de lehet fertozo???
2009. febr. 18. 10:19

Bárki elkaphatja a tbc-t. A legegyszerűbb módon, cseppfertőzés útján. A beteg közelében lévő személybe belégzéskor bekerülnek a tbc baktériumai, az ún. Mycobacteriumok. Más kontakt, tehát pl. kézfogás, étel, élelmiszerek, ruházat, személyes tárgyak útján nem terjed.


A szervezetbe bekerült Mycobacteriumok latenssé, tehát lappangó válnak egy időre. Ez a lappangás néhány héttől több évig is terjedhet. Adott pillanatban azonban aktivizálódnak, és akut fellángolás következik be, tehát a beteg ekkor már „produkálja” a tbc tüneteit: ez az aktív tbc

2009. febr. 18. 10:16

Nekem régen a nagyanyám volt tbc-s, és én 5 évig kaptam oltásokat a vállamba.


Kérdezz rá a körzeti orvosodnál!!!!!!

A tbc cseppfertőzéssel terjed, én nem biztos, hogy mennék!

9. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 7. - Serry)
2009. febr. 18. 10:16
Szia! Kaptunk, kifakadt anno rendesen. Most 19 honapos, a mamaekhoz jonne at Anyam, tehat meg csak a haz kozelebe se mennenk! csak Parom azt mondta nem enged vele ezert talalkozni, es most probalok utana keresni, hogy mennyire van okunk valojaban felni!!!
2009. febr. 18. 10:14

Amit még javaslok, utazás előtt vagy ha már itthon vagytok hívd fel a mostohád kezelő orvosát és beszélj vele, illetve anyukád háziorvosával is érdemes konzultálni.

Néztem 1 éves, akkor elvileg védett de az óvatosság sohasem árt.

2009. febr. 18. 10:13

nézd meg az oltási kis könyvét ha BCG oltást kapott akkor azt TBC-elleni oltás. De teljes védettséget akkor kap ha az oltása megérik vagyis kifakad ez kb. 3-4 hónapos korban van. Tehát ha jöttök minden higiéniás előírást fokozottan be kell tartani mindenkinek. S ne menjetek a beteg közelébe. Lehetőleg egy légtérben sem tanácsos tartózkodni. Bár fontos lenne tudni milyen állapotban van a beteg.

Armin mennyi idős?

2009. febr. 18. 10:10
Valaki!! Talalkozhatunk Anyammal (aki egeszsegugyben dolgozik, tehat fokozott ellenorzes alatt van, nem fertozott), Armint vedi az oltas???
2009. febr. 18. 10:05
Ugy tudom ez ragályos..
2009. febr. 18. 10:04
Amit a korhazban kapott oltast az vedi ellene, igaz?
2009. febr. 18. 10:02

A tuberkulózis világméretű probléma, az emberiség csaknem egyharmada fertőződik meg élete folyamán. Háborúk, éhínség, hajléktalanság, az orvosi ellátás hiánya járulnak legfőképp a tbc gyakoriságának növekedéséhez. Mivel cseppfertőzés útján terjed, bárki megkaphatja, aki védőoltás vagy gyógyulás útján nem szerzett kellő védettséget, vagy például betegség (AIDS!) miatt elveszítette azt. Az elégtelen - és főként a nem kellő ideig végzett - kezelések révén ma már gyakoriak az antibiotikum-rezisztens mycobacterium törzsek is!


Magyarország különösen veszélyeztetett volt. A XX. század elején "morbus hungaricus"-nak is nevezett kór feletti győzelem a magyar népegészségügy legnagyobb sikere volt, ám csak átmenetinek bizonyult. A hazai esetek száma manapság ismét évről évre növekszik.

2009. febr. 18. 10:02
Megyunk Mo-ra es szeretnek talalkozni Anyammal, nem latta még Armint, mert nem tartottuk a kapcsolatot, viszont mostohaapam tbc-s.. vele nem talalkoznank, de mondjuk, ha Anyam hozzaer a poharahoz, vagy vmi akkor fertozhet? Remelem nem kerdezek nagyon hulyeseget..
2009. febr. 18. 10:00
Hogy terjed a tbc?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook