Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy találtátok meg a hívatásotokat? fórum

Hogy találtátok meg a hívatásotokat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
60. Epresturmix (válaszként erre: 32. - Johannia)
2017. aug. 8. 17:53
Jó elgondolàs, sokszor érzem én is igy. Nem stresszel a munka, kényelmesen vagyok, a fizumbol természetesen lehetne jobb is. Ki ne akarna többet keresni...DE néha amikor olyanom van, és unom az egészet arra gondolok, hogy ennél több vagyok!
2017. aug. 8. 17:51

Szerintem sehol nem írtam,hogy jól fizető állást keresek csak azt,hogy fontos,hogy megtudjak belőle élni.

Ez meg relatív van akinek elég havi 80.000 van akinek meg 800.000sem.

58. 8cc24eb355 (válaszként erre: 57. - Vaszily60)
2017. aug. 8. 17:44

Az emberek nagy része azért dolgozik,hogy élni tudjon,nem azért,hogy vidáman kacarászva töltse le azt a napi x órát és könnybe lábadjon a szeme mikor haza kell menni...

Bármi lehet hivatás!

A péknek,hogy kenyeret süt az éhes embereknek,mikor kint 40 fok van neki a pékségben 80 fok!

Az ápolónak,hogy gyógyult egészséges emberek legyenek,stb.

Minden lehet hivatás!Csak úgy kell hozzáállni a dolgokhoz!

Egyébként szerintem csak egy jól fizető állást keresel,mert aki hivatásból csinálja amit csinál,azt nem a pénz érdekli hanem a munkája és annak gyümölcse!

2017. aug. 8. 17:37

Mindenki válaszát tiszteletben tartom és köszönöm is őket!

Szomorúan olvasom,hogy vannak akik azthiszik kényelmes vagyok.

Talán félreértik az írásom.

Egyszerűen csak érdekelt kinek,hogyan sorodta az Univerzum az útjába azt amit neki szántak.

Gondolom sokan vannak akiknek nem számít,hogy amit tesznek a hivatásuk-e de én szeretnék olyan munkát végezni amihez kitűnő kedvvel kelhetek fel!:)

Nem várom el,hogy 21 évesen most azonnal kopogtasson valami isteni csoda,hogy na gyere, ez az életed egyik feladata,csináld!

Egyszerűen csak rá akarok térni a helyes irányra.

Elrontottam a középsulit és most érzem a súlyát mivel félárvaként nevelkedtem nem vehettem igénybe egyéni finanszírozású egyetemet így eüs suliba mentem.

A vendéglátás nem is tudom,hogyan jött de mikor sokadik nap jöttem haza véres lábbal a rendezvényhajós munkából rájöttem,hogy erre is születni kell. Ez nem az én utam, ebben nem látom az örömöm.

Igen, válaszolva egy kérdésre szeretnék újra érettségit tenni angolból de mivel gyenge vagyok belőle keresem a módot a felfejlődésére.

56. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2017. aug. 8. 16:55

Nincs tudomásom olyan állásról, ami sokat fizet, nem kell hozzá végzettség, és 8-tól 4-ig van munkaidő szigorúan hétköznap. Szerintem igazítani kellene az igényedien. Kedves, hogy éjszaka csak a pároddal akarsz lenni, de ez sokszor nem választható. Sokak a férjüket és a gyerekeiket is kénytelenek otthagyni éjszakánként.


Hogy a kérdésdre is válaszoljak: nekem úgy sikerült olyan állást találni, ami sokat fizet, csak hétköznap napközben kell dolgozni, de akkor sem kell megszakadni, viszont nagyon szeretem, mert eléggé kreatív, hogy keményen végigtanultam az egyetemet. Neked is ajánlom. Jó befektetés. Ha kell, érettségiz újra, hiszen az egyetemen úgyis tanulni kell, ez csak a nulladik kör hozzá.

55. Epresturmix (válaszként erre: 46. - Piroska52)
2017. aug. 8. 16:30
Ha nincs különösebben gáz, nálunk sem! A délelőttöst csak egy szóval jellemezném: halál!
54. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 49. - Bc681dac13)
2017. aug. 8. 16:29
A nagynénje annyi
53. bc681dac13 (válaszként erre: 50. - 8cc24eb355)
2017. aug. 8. 16:28
kozben belekattintottam
2017. aug. 8. 16:27
bocsi, csak a toipc cim megtevesztett
51. 8cc24eb355 (válaszként erre: 49. - Bc681dac13)
2017. aug. 8. 16:26
Én is tettem már fel kérdést nyugdíjazás ügyben,pedig 32 éves vagyok és én is másnak próbáltam segíteni...
50. 8cc24eb355 (válaszként erre: 49. - Bc681dac13)
2017. aug. 8. 16:25
Ha rákattintasz rájössz,hogy a nagynénje nevében kérdezett.
2017. aug. 8. 16:24
most nem azert, de a masik forumaban 40 eves a kiiro...
2017. aug. 8. 15:40

A hivatás talált meg engem. Van egy egész jó kis munkám; hol nyugis, hol meg pörgős; biztos meló és nem méla világundorral megyek be reggelente (oké, csak hétfőnként, de az nem ér).

Viszont nekem a hobbim lett a hivatásom, keresni is lehet vele, plusz szabadidőben (és néha munkában)készítek hozzá kapcsolódó kiegészítőket, ez kb. a másodállást ki is meríti.

Lehet, hogy nagyobb erőbedobással és plusz energiabefektetéssel megoldható lenne, hogy teljesen ebből éljek, de a jelenlegi élethelyzetem tökéletesen megfelel, és egyelőre nem érzem azt, hogy változtatni kéne.


A fórumnyitó által vázolt munkakörülményekhez viszont vagy tanulni kéne, vagy kompromisszumokat kötni. Arra nem gondoltál, hogy emelt szinten leteszel esetleg valamilyen érettségit, plusz nyelvvizsgát? A matek kettes nem teszi feltétlenül esélytelenné a felsőoktatásba való bejutást. Esetleg felsőfokú szakképzés? 21 évesen még rengeteg lehetőséged van kitalálni, mit szeretnél, mihez értesz. Tapasztalj, válassz, válts; ha kell, többször is.

47. 8cc24eb355 (válaszként erre: 45. - 1c2bf7d42c)
2017. aug. 8. 15:27
Ez így ebben a formájában nem tudom.Így hogy itthon vagyok,hajnali 1-2 mire elalszok.
46. Piroska52 (válaszként erre: 43. - Epresturmix)
2017. aug. 8. 15:21
na nálunk ádám van így a héten reggel megy,4-órakor kel ,minden baja van,most ért haza, a jövő héten éjszakás lesz alig várja,az sokkal nyugisabb nem nyüzsögnek a főnökök
45. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 42. - 8cc24eb355)
2017. aug. 8. 15:21

Nem mindenki bagolytipus.

Este 11-kor aludni el, reggel 6-kor ebredni.

Nekem pl. ez a biologiai oram.

Soha nm birtam az ejszakazast meg buli formajaban sem.

2017. aug. 8. 15:19
Gondolom! :)
43. Epresturmix (válaszként erre: 42. - 8cc24eb355)
2017. aug. 8. 15:05

Mert ami eltér az átlagtól, meg ki kell lépni a komfortzónából az biztosan szar! :)

Hogy mi hogy várjuk az éjszakás hetet, ne tudd meg! :)

42. 8cc24eb355 (válaszként erre: 41. - Epresturmix)
2017. aug. 8. 15:03

Ezért is nem értem,hogy miért ódzkodnak sokan tőle..?

Az egy hülye kifogás,hogy nem bírja,olyan nincs!

41. Epresturmix (válaszként erre: 40. - 8cc24eb355)
2017. aug. 8. 15:01
Nálunk nem tudom, hogy lehet-e? Különben én is azt választanám. Csak a jó társaságnak így annyi lenne! Inkább maradok! :)
40. 8cc24eb355 (válaszként erre: 39. - Epresturmix)
2017. aug. 8. 14:59
Én ugyan most nem dolgozom,de ha visszamegyek állandó éjszakást kérek! :)
39. Epresturmix (válaszként erre: 30. - 8cc24eb355)
2017. aug. 8. 14:55
Én most pont éjszakás vagyok, és én is szeretem!
38. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Vaszily60)
2017. aug. 8. 14:49
Mekkora karaj vagy! :D
37. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2017. aug. 8. 14:46
Szép szakma az! :D
36. 12d083b51b (válaszként erre: 34. - Piroska52)
2017. aug. 8. 14:37

Ahogy mondod. Hiába is imádja a fiad a munkáját, se ilyen forróságban, se a téli mínuszban, nem biztos, hogy a világ legkellemesebb munkáját végzi, de tudja, hogy vannak a munkának szép részei is, és ez is velejár.


Valamelyik nap a tv-ben néztem amerikai állatvédők műsorát. Olyan forró volt a beton, hogy a kóbor kutyák talpa sorban mind égési sérülést szenvedtek, és már elszaladni, elmenekülni is képtelenek voltak. Az állatkórházban gyakorlatilag szalagra dolgoztak az orvosok, nővérek, hogy el tudják látni őket.

Akkor sem az állatvédők, sem az orvosok nem igazán érezték a munkájukban a szépséget, csak tették, amit tenniük kell.

35. 10cc61fb5a (válaszként erre: 31. - 12d083b51b)
2017. aug. 8. 14:32
Így van. Nálam például a jó társaság a egyik meghatározó. Ha a munkatársakkal jól elvagyunk, az már több, mint félsiker. ;)
34. Piroska52 (válaszként erre: 31. - 12d083b51b)
2017. aug. 8. 14:25
nincs bizony, a kifutópályán a hőmérő is szétcsattan a hőségtől,
2017. aug. 8. 14:24

Én nem a szakmámban dolgozom, van egy idegenforgalmi szakmenedzser végzettségem és egy ügyviteli.

Szeretem azt a helyet, ahol dolgozom, voltam 3 műszakban is, éjjel nem olyan szörnyű ám, sőt! Nagyon könnyen van az ember, főnökség sincs.:)

Pár éve jöttem rá,hogy tanár szeretnék lenni(magyar-angol), januárban beadom a jelentkezésem a levelezőre és talán felvesznek.:))

2017. aug. 8. 14:13

Hello. En egesz eletemben tanar akartam lenni.majd mikor elvegeztem a sulit akkor sehova nem vettek fel annak ellenere h kiváló eredmenyeim es publikacioim voltak. Nem voltam csókos Sehol.igazabol ennyin mult.meg akkor voltak a nagy suliosszevonasok...megszivtam.de nem bánom. Annyira bepipultam h soha többé nem tervezek visszamenni a tanári pályára. Ellenben a segites, tudasatadas elkísér kb minden munkakoromben.igy felig meddig megvan a hivatás. :D de olyan jo 5-8 eve ugy döntöttem hogy karriert sem építek hanem ledolgozom a 8 orat es utana el is felejtem h létezik a munkahelyem :D

Huszaneves korom közepéig meg akartam váltani a világot. Ma mar pont lesz.rom, csak a fizu legyen a szamlan.es amig myugodtan alszok es nem stresszel a munka,addig tovabbra sem fog érdekelni a dolog.


Ülj le.gondold vegig hogy az elkepzeleseid/elvarasaidhoz milyen munkakörök illenek. Nem akarsz éjszakázni, hetvegen dolgozni? Akkor kilőve minden szolgáltatás.mint fodrász,kormos, pincér, komplett vendeglatoipar, orvos, nővér...ki az aki csak 8-17kozott dolgozik es hetkozben? Tanar, banki dolgozó, ugyfelszolgalatok egy resze. Irodai dolgozok egy jelentős része. Ehhez mi kell? Erre a kérdésre ha megvan a válaszod akkor megvan az irányvonal.


Meg mi lesz ha parod munkahelyet vált es kénytelen lesz hetvegen dolgozni? Vagy ha gyerek lesz akkor kínszenvedés ha mindket szülő ugyanakkorra jar dolgozni es a munkahely nem rugalmas. Nyilvan most ez nem áll fenn de azert előfordulhat majd.

31. 12d083b51b (válaszként erre: 26. - Piroska52)
2017. aug. 8. 14:08

Valójában történész-régész szerettem volna lenni, de tudtam, hogy annyi pénzük nincs a szüleimnek. Így mikor oda került a sor, szerettem volna vagy fényképész lenni, vagy a szomszéd városban levő gyárba elmenni majolika-tárgyakat festeni. (Tányérok, bögrék, vázák, stb.)

Az oszt.főnök rábeszélte szüleimet, hogy adjanak be a közgébe... lett belőlem aktakukac.


Azt mondom, minden munkának vannak szép részei, és minden munkában van olyan, melyet kevésbé nagy örömmel, de elvégzünk. Bárhol-bármi adódik, meg kell benne keresni-találni a szépet, ami örömet okoz, és akkor könnyebb elvégezni a többit is.


Olyan munka nincs, hogy minden csupa happy benne!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook