Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy találhatnék rá megint magamra? fórum

Hogy találhatnék rá megint magamra? (beszélgetős fórum)


17. Idhikai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 15. 16:37
Így voltam hosszú hónapokig. A korra fogtam... mennek az évek, fogy az energia. Bejelentkeztem egy képzésre, az első alkalommal úgy felpörgette az energiáimat, hogy majdnem széthasadt a fejem, annyira feszített. Azóta repülök, új célok, új lehetőségek.... új minden. Hja, és nem a korom volt az oka, hogy leengedtem, inkább olyan kiégésszerűnek mondanám. Próbálj valami újdonságot keresni, új célt, új bármit! :)
16. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 15. 16:03
Hány éves vagy?
15. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Onepeople)
2021. szept. 15. 16:01

Ez jó!

Amikor a legjobb barátnőmmel összezördültünk, és elkezdtem magamban visszavezetni, hogyan is jutottunk el arra a pontra és visszapörgettem:

- mert ő ezt és ezt mondta

- de előtte én azt mondtam neki...

- igen, mert ő korábban azt mondta

- persze mert te ezt vágtad a fejéhez... és kiderült, hogy valahol én indítottam el a folyamatot, ami a barátságunk végét jelentette.

De később más témákban is ugyanez a visszapörgetős módszer, visszatekintés, hogyan is jutott el ez, vagy az a dolog odáig, ahol éppen tart... szinte kivétel nélkül minden esetben valamit én rontottam el.

Attól kezdve már "csak" azt kellett meghatározni, hogyan is tudom a kialakult helyzetet helyre pofozni, hogyan tudok rajta javítani...

Jó módszer önmagunk megismeréséhez, saját gyengeségeink és erősségünk feltérképezéséhez. Persze csak akkor, ha merünk őszinték lenni önmagunkhoz.

2021. szept. 15. 13:07
A problémával küzdő embereknek a vásárlás és fogyasztás egy idő után már kompenzálás lesz. Ebben nincs boldogság. Rendbe jönni úgy tudsz, ha megtanulsz újra őszintének lenni önmagaddal szemben, kimondani minden pozitív és negatív érzést ami benned van. Mert ezzel kezdődik a felelősség vállalás. Mivel nem vagy megelégedve, mi hiányzik az életedben, stb... Mit lennél képes megtenni érte, milyen más utat is elképzelhetőnek látsz, stb... Az önértékelés mindig segít a felismerésekben és utána el lehet indulni.
13. ariana (válaszként erre: 6. - Channa*)
2021. szept. 15. 08:45
Igen, a vásárlás is egy örömforrás, hisz fogyasztóii társadalomban élünk.Az pedig, hogy van hol lakni és mit enni, alap fizikai szükséglet, a boldogsághoz azért több lell.Gondolom neked sem ennyi csak a boldogságod.
2021. szept. 14. 22:41
Szerintem beszélgess el valaki olyannal, aki közel áll hozzád, hátha lesz valami személyre szóló javaslata.
2021. szept. 14. 21:33
???
10. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 14. 21:23
Az jó hogy nem vagy már boltkóros. Keress helyette új szenvedélyt de ne ártalmasat :)
9. Scherlock (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2021. szept. 14. 21:03
Nem a Soros?
8. bianna (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 14. 20:24
Mi ennek az oka? próbálj rájönni.
7. andi6020 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2021. szept. 14. 20:12
De. Valószínűbb, hogy az oltás. Bocsi.
6. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 14. 19:46

Soha nem fogom megérteni az embereket.

Van munkád, úgy tűnik, hogy van hol laknod, hiszen haza tudsz menni, és kajád is van, hiszen eszel össze vissza.

Sokaknak már az egyik is elegendő lenne a boldogságukhoz.


Nyafogsz, ahelyett, hogy tennél azért, hogy tartalmas életed legyen.


Vásárlás? Ez tényleg boldoggá tud bárkit is tenni?

Nem mondom, nem rossz megvenni a szükséges ruhát vagy egyebet, főleg ha jut rá pénz, ne de nehogy már ez legyen a boldogság mércéje...

5. Channa* (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2021. szept. 14. 19:42

Nem az oltás?

Ja, nem tudjuk, hogy kapott e oltást.

Tényleg a kovid lehet a gond...

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 14. 19:30
A Covid az oka ennek is
3. 92a40235c8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 14. 17:58
Csak azt csinálod, aminek értelmét látod!
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 14. 17:31
Úgy látszik még nem eléggé nem jó, ha nem emeled fel a hátsód, hogy visszafordítsd ezt a folyamatot.
2021. szept. 14. 17:21
Semmihez sincs kedvem, semmi nem tesz boldoggá, régebben imádtam vásárolni, mostmár semmi, vásárolok, de a vásárlás se tesz boldoggá. Utálom már a munkahelyemet, utálom a klienseket, nincs semmi türelmem se már hozzájuk. Hazajövök hulla fáradtan, össze-vissza eszek, lefekszem, teljesen magam alatt vagyok. Kimozdulni nincs kedvem se erőm, itthon ülni pedig nem jó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook