Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy szóljak szomszédnak, hogy ne legyen harag? fórum

Hogy szóljak szomszédnak, hogy ne legyen harag? (beszélgetős fórum)


1 2
12. csgybzs (válaszként erre: 1. - Nyári szellő)
2012. febr. 7. 08:13

Nem kell ebből nagy ügyet csinálni. Zajjal járó tevékenység minden társasházban meg van határozva, hogy meddig végezhető, a saját házirendeteket kell elolvasni, nyilvánosan ki van rakva. Ha ezen belül zajong, csak az ő jóindulatán múlik, hogy csinálja-e vagy sem, de nyilván ha kedvesen szólsz nem lesz gond, lehet ő tényleg nem tudja, hogy áthallatszik.


Alattunk kettővel egy f.szfej (elnézést nem tudok rá mit mondani) fuvolázik.... reggeltől estig. Nem rendeltetésszerű, mert nem háztartási eszközzel zajong, olyan mintha mellettem fújná.... én is gondolkozom, hogy mit lehetne csinálni....

11. Nirvi
2012. febr. 7. 08:13

Hát ez sajna nálunk is így van, csak a felettünk lévő lakó nem bír magával:)

Komolyan mondom, mindegy mennyi az idő, hogy épp reggel 7 vagy délután 5 vagy hajnali 2, valami zörgés mindig van nála.

A székeket nem tudja megemelni soha, hanem húzza a járólapon, állandóan leejt valamit, a magassarkújában csattog végig a lakáson...és még sorolhatnám.

Egyszer szóltunk neki, hogy légyszi néha picit halkabban, mert nálunk kisbaba van (igaz ezek a zajok őt nem zavarták, de azt hittük így hatásosabb lesz:P) meg minket is zavar...

Egy-két hétig csend volt aztán kezdődött minden előröl.


Már feladtuk:D 3 éve lakunk itt, de szerencsére áprilisban elköltözünk, úgyhogy addig kibírjuk:)


Most ami a legzavaróbb....hogy rendszeresen hajnali 1-3 között élik a szexuális életüket (szombaton pedig délután 1-kor) és ezt nem azért tudom, mert annyira érdekel és nyomozok utánuk, hanem mert annyira recseg az ágy, hogy az nem igaz.

Teljesen egyértelmű, mit csinálnak, meg hát a hangok is lehallatszanak ugye..

Pont a mi hálószobánk felett van az övék is és hát szuper érzés hajnali háromkor például nyögésekre és ágyrecsegésre felébredni:D

Gondoltam, hogy megkérdezem tőlük, hogy őket nem zavarja-e...de gondolom nem, mert akkor nem ott csinálnák:)


Na szóval a lényeg, hogy szerintem szólj nekik nyugodtan, mondd meg kerek-perec, hogy mi a gáz...és reménykedj, hogy jól reagálnak rá:)

10. titati (válaszként erre: 1. - Nyári szellő)
2012. febr. 7. 08:13

Nálunk is hasonló volt a helyzet....este 11kor és hajnali 5kor is zuhanyzott!

Itt is a hálófalon volt a szomszéd lépcsőházban(!!!) lakó fürdője....


Mi nem szóltunk, hisz a család napirendjébe mégse szólhatok bele....a zuhanyzást illetően. Ő szerencsére nem a fürdőben mosott vagy nem zavaró időben.

A reggel 6-os mosás miatt már lehetne szólni....hogy ti még akkor aludnátok :-)

2012. febr. 7. 08:09

Nalunk ugyanez a helyzet. Tarsashazban lakunk, felettunk a tetoterben laknak. Ejjel mosnak, valami oknal fogva butorokat huzogatnak! :-( szinte mar rendszeres. Szoltam nekik, h a ket es fel eves lanyunk nem tud ejjel aludni ettol. Az volt a valasz, h ok sem tudnak reggel 8- kor (!) aludni, mert halljak, ahogy a kislanyom trappol vegig a lakason.

Hat, en nem jartam sikerrel. Azota koszonunk egymasnak a lepcsohazban es ennyi. A zajok ugyanugy megmardtak.

Emberfuggo!!! Ezek felettunk nem viseltek jol, h szoltam.

2012. febr. 7. 08:08

Mert hozzájuk nem hallatszódik semmi,így azt hihetik más se hallja amit csinálnak.

Ne érezd magad kellemetlenül,lehet nem is tudnak róla,hogy ennyire zavaró.

7. nyári szellő (válaszként erre: 6. - Anitav)
2012. febr. 7. 08:07
Ebben igazad van..
2012. febr. 7. 08:06
Mert valószínűleg nem tudja, hogy mi és mennyire hallatszik át hozzátok, és ha nem szólsz, nem is fogja megtudni.
2012. febr. 7. 08:04

Nekem eleve kellemetlen,hogy szólnom kell:(

Miért kell ezért szólni,főleg egy tanult embernek?

2012. febr. 7. 08:02

Nálunk is volt ilyen mikor panelben laktunk.

Én egyszerűen felmentem,szépen megkértem,hogy hajnalban és este legyenek picit csendesebbek,mert borzasztóan áthallatszik minden.

Csodálkozó nagy szemekkel nézett rám,én próbáltam mosolyogni és mondani,hogy csak egy PICIT csendesebben.

Ezután már nem hallottunk semmit.

Harag nem volt,de ez emberfüggő is...

Szerintem ne te érezd magad kellemetlenül.

3. nyári szellő (válaszként erre: 2. - Esőcsepp)
2012. febr. 7. 08:02
Csak a hálószobában nem tudok se tusolni,se mosni...
2012. febr. 7. 08:01
Én a helyedben egyszer kétszer viszonoznám a zajokat. Lehet, hogy akkor rájönne, hogy milyen kellemetlen.
2012. febr. 7. 07:56

Társasházban lakunk,rossz a hangszigetelés.

A szomszéd fürdőszobája mellett van a hálószobánk.

Zavaró,hogy reggel 6kor mos,és hogy hajnali 2kor fél óráig zuhanyoznak,de úgy,hogy a tusolóval verik a kád oldalát:(

Ő lehet,hogy nem is tudja,hogy mennyire átjönnek a hangok,mivel mi csendben vagyunk,és nem zakatoltatunk semmit..

Haragot nem szeretnék,és kellemetlen,hogy szólnom kell...

Mit tegyek????

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook