Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy szoktátok elkészíteni a fagyasztott halat? Kiengeditek mielőtt fűszerezitek/sütitek vagy fagyosan? fórum

Hogy szoktátok elkészíteni a fagyasztott halat? Kiengeditek mielőtt fűszerezitek/sütitek vagy fagyosan? (tudásbázis kérdés)


15. zsizsmizs (válaszként erre: 13. - Ficu00)
2010. ápr. 14. 13:18
Nem nagyon szoktam fagyasztott cuccokat főzni, a frisset jobban szeretem. De sajna a párom nem egy nagy halrajongó, magamnak meg nem éri meg egy egész friss halat beszerezni.
14. weberkitti (válaszként erre: 12. - Zsizsmizs)
2010. ápr. 14. 13:15

Én pont mára terveztem pangasiust. Ott van a hűtőben, de egész nap hányok, így éttermi kaja lett belőle.


Én fagyottan beleteszem fokhagymás-cukros tejbe, éjszakára berakom így a hűtőbe, és másnap sütöm. Nagyon finom omlós lesz így a hal.


Szerintem jó az elképzelésed, de én előtte beraknám pár órára tejbe.

13. Ficu00 (válaszként erre: 6. - Zsizsmizs)
2010. ápr. 14. 13:08
ha az ilyen mirelit panírozott halakra gondolsz, akkor azt fagyasztott állapotban kell. ugyanúgy mint mondjuk a mirelit rántott sajtot meg minden ilyesmit, azokat sem olvasztja ki az ember. de ha halfilét veszel, amit megpárolsz, vagy paprikás-lisztes lesz stb azt ki kell olvasztani előtte.
12. zsizsmizs (válaszként erre: 8. - Pné Veronika)
2010. ápr. 14. 13:02
Pont pangasius filét vettem. Az elképzelés annyi eddig hogy sózom, borsozom, szelek rá póréhagymát és citromkarikát, kis vajat és beteszem sütőpapír közé, mintha szaloncukor lenne. Még nem csináltam ilyen halat, nem tudom hogy mennyi vizet ereszt.
11. kisnejulcsi (válaszként erre: 8. - Pné Veronika)
2010. ápr. 14. 12:58

Holnapra pont ezt tervezem :)))))

Hetente egyszer halat kell-ene ennem !

2010. ápr. 14. 12:57
Kiengedem, fűszerezem, hagyom a fűszerben állni és utána készítem el.
2010. ápr. 14. 12:56
kiengedem és utána fűszerezem majd sütöm.mint a húst...
2010. ápr. 14. 12:55
Én is-is. Attól függ, milyen fajta a hal és mi lesz belőle. Ha pl. paprikás lisztes, akkor kiengedem, megtörlöm, ha viszont pl. pangasius filé tejszínesen, fokhagymásan, petrezselyemmel, akkor fagyosan pirítom meg.
7. kisnejulcsi (válaszként erre: 4. - Kisnejulcsi)
2010. ápr. 14. 12:55
Este kiveszem a fagyiból ,tálcán be a hűtőbe és reggelre kiolvad.Ha rántom , akkor csak sózom.
6. zsizsmizs (válaszként erre: 3. - FormáSan)
2010. ápr. 14. 12:53
Nem tudom a zacskón miért az van hogy fagyasztott állapotban kell elkezdeni elkészíteni. Egyszer próbáltam így és borzasztó lett az eredmény :S
2010. ápr. 14. 12:53
mindig fagyosan sütöm, panírban v paprikás lisztben
2010. ápr. 14. 12:53
Én kiengedem , mert nagyon vizes
2010. ápr. 14. 12:51
ki kell hogy engedjen, de szép lassan! Hiszen olyan sok vízet fog kiengedni magából, ebből adódóan, amikor már kiengedett nem árt még megtörölni, papírtörlővel és úgy befüszerezni!
2010. ápr. 14. 12:51
Hát én holnap kiveszem,és tejbe engedem fel,majd fűszerezem,de hogy ne essen szét,beletekerem alufóliába és be a sütőbe.
2010. ápr. 14. 12:50
Hogy szoktátok elkészíteni a fagyasztott halat? Kiengeditek mielőtt fűszerezitek/sütitek vagy fagyosan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook