Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy szoktassam le a macskát az asztalról? fórum

Hogy szoktassam le a macskát az asztalról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
19. hebrencs (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2011. nov. 24. 11:05
:)))
18. hebrencs (válaszként erre: 16. - Db78bacc4f)
2011. nov. 24. 11:04

:)

hacsak nem találom el, észre se fogja venni hogy rálövök, mert tök süket ;)))

17. hebrencs (válaszként erre: 12. - Mkriszti81)
2011. nov. 24. 11:03

nem tudom becsukni az ajtót, mert nincs :) a picit odacsapokat én is próbáltam, de le se sz..ja

másnap újra fent van...

imádom az állatokat, de lassan ott tartok hogy kicsukom éjszakára a teraszra, mert minden reggel azzal indítok, hogy letakarítom a hosszú fehér macska szőrt az asztalról

2011. nov. 24. 11:03
Puskával..:) Bocs, ezt nem hagyhattam ki, természetesen csak viccelek
15. hebrencs (válaszként erre: 10. - Lousha)
2011. nov. 24. 11:00

na ez az illat-ötlet még beválhat...

egyébként tényleg minden mást lelök. Már nem tudom hány tányérom-poharam bánja az "ottfelejtést"

és a poén hogy simán elsétál mellette, mert nem hallja a csörömpölést :(

14. andi6020 (válaszként erre: 7. - Hebrencs)
2011. nov. 24. 10:59
Rakd a cicafekvőt az asztalra. :)
13. Anika70 (válaszként erre: 7. - Hebrencs)
2011. nov. 24. 10:58
Próbált máshová rakni a cicafekvőt, az ablaknál biztosan imádni fogja. Nálunk ez vált be.
2011. nov. 24. 10:57

Szüleimnél mindig is volt macska, ha kajáért ment fel az asztalra, akkor ott helyben meg szokták kicsit verni, azt nagyon megjegyzi. Félreértés ne essék, imádják a macskákat, mint a saját gyereküket, de erre csak ez a módszer vált be.


A ti problémátokra előbb inkább azt próbálnám ki, hogy éjszakára a konyha ajtót becsukni, nekik kényelmes fekhelyet csinálni egy sarokban, és minden nap este oda belefektetni, megsimogatni, elmagyarázni, hogy ott kell aludni. Lényeg a rendszeresség, előbb-utóbb meg fogja tanulni.

11. Anika70 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2011. nov. 24. 10:56

Nem lehetetlen cicát nevelni:-)


Nekem bentlakásos cicáim vannak és mindkettőt megtanítottam rá, hogy ha kimegyünk az udvarra és rászólók, simán visszafordul a kaputól, a kerítés szélétől :-)

2 hónapig cicahámmal sétáltattam mindkettőt, így tanulták meg:-) Nálunk elég forgalmas az utca, a saját érdekükben muszáj volt megtanulniuk.

10. Lousha
2011. nov. 24. 10:56

Sokkal könnyebb neked hozzászokni az asztalon szunyáló macskához, mint őt leszoktatni erről :-)


A macska legelragadóbb, ám egyben legidegesítőbb szokása, hogy pontosan érti, mit akarsz, csak mélységesen lesz*rja, sőt, örömét leli abban, ha nyilvánvalóan megsérti a szabályaidat.


Amúgy ha teszel egy ideig olyasmit az asztalra, ami nem tetszik neki, akkor ESETLEG leszokik az asztalozásról. Mondjuk olyan terítőt, aminek nem szereti az anyagát, vagy egy nagy tál majorannát, erősen parfümös potpourrit, ilyesmit. (De esélyesebb, hogy azt is lelöki inkább, és aztán büszkén elhelyezkedik az asztal közepén :-) )

9. hebrencs (válaszként erre: 5. - Cucicsillag)
2011. nov. 24. 10:55

igen, fehér, de perzsa-sziámi keverék

egyik jobb mint a másik :P

van a egy 14 éves fajt tiszta sziámi is, vele sose volt ilyen gondom...

8. jtoth84 (válaszként erre: 4. - Cucicsillag)
2011. nov. 24. 10:54
Jajj de cuki lehet..:) ezen a cserép virágon jót nevettem :))
2011. nov. 24. 10:53

sajna a "másik helyiség" nem műxik, mert nappali-étkező egybe van nyitva, ahol ajtó van az a háló, gyerekszobák, vagy a fürdőbe zárhatom még be ;)


a cicafekvőt pedig kerüli mint a tüzet :(

6. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Hebrencs)
2011. nov. 24. 10:53

Macskát elég nehéz nevelni (szinte lehetetlen)... Először leszednék mindent az asztalról éjszakára.

(Az én feketém a kenyeres kosárban szeretett lenni a fehér damaszt szalvétában).

Nem véletlenül mondják, hogy a macska neveli a gazdát :)

2011. nov. 24. 10:52

Állatorvosunk azt mta, egércsapda kell, persze bebugyolálva, hogy épp csak megcsapja a mancsát, de azért ne törjön el és ne sérüljön, de azért megjegyezze.

Ezt azért nem mertük kipróbálni.

Perzsa a cicád? -gondolom fehér...

4. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Hebrencs)
2011. nov. 24. 10:51

Hát, ez az!

Ez egy nagyon jó kérdés:o)

Nálunk ugyanez a szitu. Mikor elmegyünk aludni, duzzognak, hogy nem jöhetnek be a hálóba, mert előfordul olyan is, aztán,mint a "jólneveltek" : Egyik az egyik széken, másik a másikon.

Viszont reggel ugyanez, mint nálad!

Az egyikük olyan cseles, hogy ha nincs szemkontaktus, akkor azt hiszi nem is vettem észre és megmerevedik, úgy ül, mintha egy cserép virág lenne... Nagyon cselesek.

2011. nov. 24. 10:50

Nem sok esélyt látok erre, de ha talál egy ennél sokkal jobb helyet, biztosan ott fog aludni.

Mi cicafekvőt vettünk a 2 cicának, mert megszületett a kislányunk, így a szobából ki lettek tiltva.


Azóta nagyon szeretnek abban aludni, nem másznak pl. az asztalra sem:-)

2. syria (válaszként erre: 1. - Hebrencs)
2011. nov. 24. 10:49
Csak úgy, hogy másik helységben van éjszaka.
2011. nov. 24. 10:45

Sziasztok,

tippeket kérek, hogy tudnám leszoktatni a 2 éves cicámat arról, hogy éjjel az étkező asztal kellős közepén aludjon?

Tudja hogy nem szabadna ott lennie, mert reggel mikor meglát, már spurizik is el és közben minden lelök az asztalról, törve-zúzva.

Még annyi, hogy teljesen süket, így a tapsolás, vagy "sicc-elés" nem segít :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook