Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy szokjam meg, hogy új munkaterületen dolgozok? fórum

Hogy szokjam meg, hogy új munkaterületen dolgozok? (beszélgetős fórum)


1 2
32. Channa* (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 18. 17:00

Majd idővel megszokod.


Néhány hónap múlva már az lesz a fura, ha nem ezt mondod véletlenül;)

31. Channa* (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2022. febr. 18. 16:56

Egyet értek!


Igen, az izomláz csak az első napokon van, elmúlik és többet nem lesz, mert az izomzat megszokja, hogy így dolgozik. Most azért van, mert olyan izmok mozogtak, amiket a másik munkánál FI nem mozgat.


Igen, elfáradhat minden estére, de szerencsére a fizikai fáradtság, megfelelő alvással kipihenhető.


Teljesen igazad van!

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Greeneyed)
2022. febr. 18. 13:07
Hát nagyjából képben vagyok de ez azóta van ez a menekülés, lógás hogy egy rossz suliban a fél osztály folyton piszkált és volt emiatt egy szörnyen rossz szekálás ami kiváltotta hogy egy reggel inkább ne menjek be és csak úgy ellógjam a napot. Azóta meg így rögeszme lett de inkább a félelem hogy ismét ér ekkora szégyenérzet vagy kiközösítés bárhol. Azóta persze voltam jobb iskolában és ott nem ért ilyesmi de azóta is bennem van ez a félelem és onnan is néha ellógtam de ott kevesebbet mert ott jó volt. Talán ezért.
2022. febr. 18. 12:57

"De igazából szociális fóbiám van és ez is néha rátesz hogy hiába tetszik valami pár nap és lelépek mert menekülés érzetem van."

A helyedben ennek a mélyére ásnék le. Nem a szociális fóbiára gondolok, hanem hogy mi más van, ami miatt menekülni akarsz.

Félelem attól, hogy hosszabb távon mégsem olyan jó az adott szakmában dolgozni, mint hitted?

Félelem attól, hogy mégsem teljesítesz olyan jól, mint ahogy elvárnád magadtól?

Vagy mégsem olyan egyértelmű, hogy mit akarsz csinálni? Még útkereső vagy?

28. Imisz
2022. febr. 18. 12:55

Csak egy tanács részemről : A betanulás alatt sok újat hallasz, mondanak,mutatnak. Ha később valami nem ugrik be a hallottakból vagy nem vagy biztos, ne félj kérdezni!

Az izomláz elmúlik, meg majd hozzászoksz ez a fajta fizikai munkához.

2022. febr. 18. 11:51

értem, így már teljesen ok, köszi, hogy leírtad


Hát, majd meglátod hosszútávon mennyire tetszik vagy sem. Ha nem megy, szerintem ne erőltesd.

2022. febr. 18. 11:51

Koncentrálj a betanulásra, arra, hogy minél jobban végezd a munkádat és engedd el aszorongásd, amit azért érzel, mert új dologgal találkoztál! Még ha a kitanult szakmájában is helyezkedik el az ember, akkor is meg kell szokni, mert akkor is új. Mindig minden újdonság nehéz, de meg fogod szokni, szerintem nem is kell sok idő. Gondolj arra minden reggel, amit írtam korábban és munka közben is gondold át, hogy ez jó, ez tetszik, ezt szeretem csinálni.

Ha nem szereted, akkor válts, ha szereted, akkor becsüld meg!

2022. febr. 18. 11:41

-Nem kertész volt a szakmám hanem műanyagipari és ilyen munkákban helyezkedtem el eddig.

-Maga a kertészkedés teljesen új szakmailag és területileg is így nagyon fura változás volt nekem ezért nem tudom még megszokni..de sikerült ilyen állást találnom mert nem vártak el tapasztalatot

-Kérdésem annyi volt hogy hogyan szokjam meg jobban ezt a szakmát és tegyem a sajátommá hogy ne legyen elsőre ismeretlen és idegen akkor is ha ez volt minden álmom.

Kb ennyi és elnézést ha előbb kitörtem.

-

2022. febr. 18. 11:38

Most meg mártírkodsz :DD


Pedig ez tök normális kérdés volt részemről, dehát mindegy mostmár. :) úgy látszik már nem tudom meg :)


Sok sikert neked a továbbiakban bárhova is mész!

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Hpetra22)
2022. febr. 18. 11:38
Köszönöm végre valaki! :)
2022. febr. 18. 11:37

nem kell a hepciáskodás, írjál értelmesebben


Írd le mi volt korábban és mi a mostani szakmád, mit csinálsz most, mert az egész egy ömlesztett szöveg, full értelmezhetetlen.

2022. febr. 18. 11:35
Ne alázzátok, az ember sokszor tanácstalankodik a saját életével kapcsolatban, mert belülről nézve nem olyan egyszerű átlátni a dolgot, mikor 100%-ban érintett vagy. Kívülről könnyebb beleszólni, de a megszégyenítés felesleges.
2022. febr. 18. 11:35
mind egy már bánom hogy kérdeztem...
2022. febr. 18. 11:35

Kertész vagy és az új szakmád kertész?

látom van eszed...

hol írtam volna hogy kerész a szakmám? írtam valahol?...nem csak itt találtam új munkát eldobom az agyam néhány válaszon...

2022. febr. 18. 11:34

Nemigazán értem mi a problémád. mi az új munkakör a korábbihoz képest?


Majd megszokod és kész, bármi újat dolgozol, majd belerázódsz. De én nem értem a különbséget őszintén.

2022. febr. 18. 11:33
15,.na mind egy már nem fogom nézni a kérdésem, mint írtam most kezdtem bele és eddig nem nagyon éltem magam bele milyen is lehet és csak leírtam,de pont azt ragadtátok ki mindketten... TÖBBIEKNEK KÖSZÖNÖM A HASZNOS VÁLASZOKAT!
2022. febr. 18. 11:32

14...

nem véleményt kértem ha jól emlékszem, de mindegy is legalább többiek adtak normális választ és tanácsot kioktatás nélkül ami látom neked nem ment :)

15. dafke
2022. febr. 18. 11:30
A kertésznek izomláza van, az adminisztrátor meg excel-lel dolgozik. Az élet igazságtalan.
2022. febr. 18. 11:26

mi van?


mi a két munkakör között a különbség? mert ezt elfelejtetted leírni. Az izomláz? Miért, mit gondoltál, mit csinál egy kertész? :O


Komolya besírok tényleg mennyit nyafognak emberek mindenféle munkával kapcsolatban. Az se jó, amit mindig is akart, mert izomláza van :DDD

13. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 18. 11:23

Kertész vagy és az új szakmád kertész?


:DDDDDDDDDDDDDD


ezt így hétvégére köszi, de nem :DDDDDDDDDD

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Globus)
2022. febr. 18. 10:35
na ez lehet feleslegesen írtam csak hogy magamban is tudatosul hogy igen kertész vagyok de még nem igazán érzem magamnak ezt a területet..de mindegy is a lényeg hogy meg kell szoknom hogy új munka területen vagyok mint eddig.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Libikóka)
2022. febr. 18. 10:34
akkor mire gondoltál? nem értelek..
10. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 18. 10:25
Most betöltheted azt a munkakört, amit mindig is szerettél volna. Ennek tükrében ez a mondatod: "Ha sikerül ez a munka és úgy fog alakulni, hogy mondhatom magamról hogy kertész vagyok hogy szokjam meg hogy új szakterületem van?" - értelmezhetetlen...
9. libikóka (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 18. 10:25
Nem erre gondoltam,,de mindegy is.Sikerüljön:))
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Libikóka)
2022. febr. 18. 10:14

nem csak erre válaszoltam és besziveztem a válaszodat :)

csak nem gondoltam hogy mindre kellene reagálnom.

7. libikóka (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 18. 10:12
Ezt az egyet szűrted le a mondanivalómból?:))
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2022. febr. 18. 10:11

Nem tudom az izomlázzal mi bajod-


csak annyi hogy baromira fájt mindenem de úgy mint még soha de ezt csak leírtam amúgy nem zavart utána mert ezen is látszott hogy dolgoztam :)

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Auróra2010)
2022. febr. 18. 10:09
Írtam hogy nem és nem szeretnék más munkát most mert ennek nagyon örülök, majd valahogy megszokom a fizikai részt.:)
2022. febr. 18. 10:07
Próbálkozz olyan melóval, ami fizikailag nem visel meg. Az eddigi munkábAn nem fáradtál el ?
2022. febr. 18. 09:56

Nem tudom az izomlázzal mi bajod,,mozogsz, levegőn vagy,elmúlik megerősödsz:))

Most kevesebb emberrel vagy,,ugye?Akkor ez is rendben.

A pénz kell,,nyilván.

Az új munkahely többé kevésbé mindenkinek stresszes,,nem te vagy az egyetlen.

Megtaláltad amit akartál,,örülj,,légy hasznos,,vesd bele magad.Ha jönne a para ,,akkor mindíg mond azt ,,na csak még egyet:)

Aztán így tovább .Hajráá:))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook