Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy szokjak hozzá az új munkahelyhez, ha pár évig nem dolgoztam sehol? fórum

Hogy szokjak hozzá az új munkahelyhez, ha pár évig nem dolgoztam sehol? (beszélgetős fórum)


15. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 9. 07:23

Tévedsz, ezt azokról az emberekről írtam, akik rögtön ilyen véleményt alkotnak valakiről, ha kevésbé közlékeny.

Sajnálom, nagyon félre értettél.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2022. febr. 8. 23:20

Jó ez te vagy, de nem én. Sajnos a fejemben sokkal rosszabb mint a valóságban, általában tudok beszélgetni és nem hisznek bunkó, közeledésre képtelen tuskónak (nem tudom ezt miért kellett így leírnod, gondolom ezt ihiszed rólam külömben nem írnád...mert én nem ilyenre gondolok de köszi a javaslatot..)may egy kissé csendes embernek hisznek ami még nemm gond.

totál begubózott, antiszociális viselkedésű ember vagyok..na jó látom te egy fórumom alapján elkönyveltél ilyennek, azért ez kissé túlzás. nem vagyok antiszoc sem begubózott de ezzel nagyon nem segítesz, szóval kérlek tovább ne írj ha csak ilyeneket írnál.köszönöm!

13. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 8. 14:09

Az, hogy egyszer megemlíted nekik egyetlen mondatban, az még nem azt jelenti, hogy erről ennél bővebbet is kellene mondanod. Ha te úgy gondolod, hogy ez neked ciki, akkor még ennyit se.

Én biztosan szólnék, ne higgyék rólam azt, hogy egy totál begubózott, antiszociális viselkedésű ember vagyok. Nem vagyunk egyformák. Saját véleményt írtam. Ennyi.

2022. febr. 7. 17:50
Köszönöm a kommenteket, kicsit adott erőt ehhez a dologhoz :) és jó volt olvasni.
2022. febr. 7. 17:49

Szerintem az egy tipikus luxus betegség.

ez azért túlzás és ítélkező kicsit...

korábban mikor dolgoztam akkor is volt depresszióm, le voltam foglalva de ugyanúgy rosszul voltam.

2022. febr. 7. 16:34

Nézd a jó oldalát:


Emberek között vagy.

Új kapcsolataid lesznek.

Kereseted van.

Le vagy kötve, ergo nem sok időd van depizni. ( Szerintem az egy tipikus luxus betegség.)

Új lehetőségeket ismersz meg.


Magyarázattal meg csak önmagadnak tartozol.


Zerintem".

2022. febr. 7. 16:06

Youtubeon találsz motivációs videókat, amik segíthetnek, míg újra lesz pénzed folytatni a terápiát.

A munkahelyen legalább egy embert találj, aki szimpatikus és néhány szót minden nap válts vele (nem kellenek mély beszélgetések)! A többiekre is mosolyogj, mert nagyon fontos, hogy ne egy morc ember benyomását keltsd bennük.

Sok sikert kívánok és találd meg a régi önmagad!

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2022. febr. 7. 15:54
Azért ilyen nem vagyok..nyilván oda dolgozni megyek és nem a személyes mentális problémáimról beszélgetni velük.
2022. febr. 7. 15:48
Még azt is el tudom képzelni, hogy a közvetlen kollégáknak pár nappal a kezdés után megmondod: ne haragudjatok, az elmúlt két évben otthon eléggé magamba-forduló lettek, idő kell, mire ismét nyitottá válok itt köztetek. Ha jó a társaság, megértőek lesznek, és inkább segítenek, mint hogy elkönyveljenek egy bunkó, közeledésre képtelen tuskónak, akárkinek.
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 14:13

Gondolj vissza a két évvel korábbi önmagadra és próbálj hasonlítani hozzá!

Ez nagy lépés lesz a fóbiád és a depressziód legyőzésében is. Kinyílik a világod, de ne ijedj meg tőle! Hiszen tudtál te ezek nélkül is élni korábban. És nem vagy egyedül. Minden emberben ott van egy kis fóbia egy kis hajlam a depresszióra.


Hajrá, erősítsd magad mentálisan, szedd rendbe a gondolataidat, az érzéseidet és ne félj belevágni!

Végülis csak a láncaidat vesztheted el, nem?

5. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 14:03

Mondd azt, hogy most felállok.

Eljött a nagy nap, hogy fordítsak a sorsomon.

Örülök, hogy dolgozhatok, hasznos leszek, pénzt kerek, uralom magam, mert egy vacak rosszkedv nem fog ki rajtam.

Annyian dolgoznak örömmel, szeretettel, tehát nem nagy dolog, megcsinálom.

Reggel felkelek, szépen felöltözök, legalább végre jól nézek ki és embernek nézek.


A munkahelyen ne legyen barátkozási és megfelelési kényszered.

Tedd a dolgot, figyelj jól, hallgasd amit mondanak. Válaszolj, ha kérdeznek, csak figyelj, tanulj.


Ezeket mondogasd, vagy ami még bejön neked.

Örülj, hogy erős vagy , dolgozni fogsz és felszabadulsz a nyomás alól, szabad leszel !


Sok sikert !

4. perdus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 14:00

Nagyon jó, hogy megtetted az első lépést, ami nem más, mint hogy munkahelyet találtál. Sőt, ahogy írod is, ügyesen le is szervezted. Ebből meríts erőt, hogy ezt is milyen klasszul megoldottad.

Esetleg, ha normális a közvetlen felettesed, neki óvatosan jelezheted a problémádat. nem azt mondom, hogy zúdíts mindent a nyakába, de azt szerintem elmondhatod, hogy nagyon nehéz időszakon mész át, emiatt néha vannak hangulat ingadozásid, ezt is vegye figyelembe. Ezzel talán meg tudod előzi a későbbi, kellemetlen helyzeteket.

A depresszióra terápiát javaslok és sportot. Bármilyen sportot: séta, futás, otthon torna, bicikli, bármi. Maga a mozgás jó hatással van a hormonháztartása, lefoglalja az embert, ha fáradtak vagyunk,akkor sokkal jobban alszunk, ami szintén jó hatással van a közérzetre.

Kitartást kívánok!

3. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 13:56

Azt mondod olyan munka lesz amire régóta vágytál.Ha az ember szereti amit csinál,sokkal könnyebb dolga van.

Alkalmazkodnod kell majd másokhoz ez tény!Nyugi,szép lassan vissza fogsz szokni a munka világába.

Kívánok neked kitartást még akkor is ha elsőre úgy érzed majd, hogy káosz vesz körül. Menni fog!

Sok sikert neked!

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 13:53

Csak megijedtél, mert nem bízol saját magadban!

Ne futamodj meg!

Ott is csak emberek vannak.

Menni fog, segíteni fognak.

2022. febr. 7. 13:48
Szóval majdnem 2 évig nem dolgoztam egyéb okok miatt, és idő közben rosszabbodott a szociális fóbiám, meg depressziós is lettem közben. Néha annyira eluralkodik, hogy napokig sehova nem tudok elmenni még az utcai boltba se ha kell valami. Napokban találtam egy számomra megfelelő munkahelyet és végre úgy érzem, ezt képes leszek elkezdeni és olyan amire régóta vágytam. De félek a szorongás miatt ismét nem kezdek bele pedig már profin leegyeztettem a dolgokat és a kezdési napot is. Ez egy kis örömöt adott a szomorú napokban. Mostanában annyira magam alatt vagyok hogy konkrétan semmit nem érzek, pár éjszaka síró görcs jött rám de csak a görcsöt éreztem és pár könny jött ki mikor korábban tudtam sírni, sőt mintha semminek nem tudok jelenleg örülni. Sok mentális és fizikális problémám is van amiket elkezdtem kezeltetni de félbe hagytam pénzhiány és nincs erőm dolog miatt. Ebbe viszont bele kell vágnom mivel más munka lehetőséget nagyon nem találtam és nem is jeleznek nekem. Meg azért is, hogy ne legyen nagy űr az éveim között, hogy nem csináltam semmit és emiatt kelljen magyarázkodnom. Hogy tereljem el a gondolataimat, hogy sikeresen végezzem ezt a munkát és kezdjem el, legalább az első pár napot túl éljem újra emberek társaságában.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook