Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szokassam le a pelenkárol a lányom? fórum

Hogy szokassam le a pelenkárol a lányom? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. RLindi (válaszként erre: 2. - Éfi)
2008. aug. 9. 16:22

Szia! Nekem a kislányom 2,5 éves és most kb. egy hónapja sikerült leszoktatnom a pelusról.

Ő is már kb. 1 éve bilizett,persze csak ha kedve volt,nem erőlettem a dolot. Néha belepisilt,kakilni sokáig csak a pelusba volt hajlandó.

Aztán áprilisban kicsit "bekeményítettem". Délelőtt nem kapott pelust csak bugyit. Kb 5 percenként kérdeztem lesz e pisi és többnyire célba is értünk. Viszont kakilni továbbra is csak pelusba akart. Elbújt és inkább visszatartotta.

Aztán már júniusba ott tartottunk,h. minden pisivel célba értünk és csak bugyiban volt napközben de kakiláshoz kért pelust. Már kicsit untam a dolgot,persze hozzá türelmes voltam:)

Szóval amikor egyik nap kért pelust akkor mondtam neki,h. nincs otthon. Hát kénytelen-kelletlen ráüt a bilire és siker!

Kb 2 hétig 1-1 baleset még besikerült de aztán már nem.

Most már végre elmondhatom szobatiszta lett.

S éjszakára sem kell pelus.

Szóval sztem csak fokozatosan. Ugyis fogod látni kész e már rá.

31. Minya
2008. aug. 9. 15:28

Sziasztok!

Találtam a neten egy könyvet a bilizésről igaz elég régi kiadás le is töltöttem ha kell valakinek privben írja meg e-mail címét és átküldöm neki :)

2008. aug. 5. 14:46

Sziasztok!


Nekem a fiaim 28 hónaposak, van nagy kertünk csak egy pólóban flangálnak kint nyár eleje óta és nem akarnak szobatiszták lenni! Igaz már érzik, ha jön valami, de van hogy csak hülyítenek! Úgy vagyok Vele, ami késik nem múlik! Bár nagyon jó lenne ha nem kéne már pelust venni! A nagyfiam 29 hónapos elmúlt mikor elkezdte érdekelni a szobatisztaság, és 1 hét alatt szobatiszta lett! Majd meglátjuk a kicsiknél hogy lesz!

29. Éfi
2008. aug. 5. 14:15
Sziasztok van itt valaki?Képzeljétek tegnap reggel és délután is szólt,hogy anya pisi és a bilibe ment ami eddig a pelusba végezte.Nagyon örültünk,megdicsértük.Ma már nem akarja a dolgot,mire leszokik én biztos megőrülök:)
2008. aug. 5. 10:25

Az én kislányom 2 évesen szokott le a pelusról, de sosem biliztünk, egyből a wc szűkítő ami tetszett neki, és kicsit rásegítettem a wc lehúzót folytattam egy kicsit, ami ingerelte(persze ez akkor kell mikor már tudod hogy nagyon kell neki pisilni)mikor belepisilt, onnantól kezdve le is szokott, és még éjszaka sem kellett.

Sok Sikert!

2008. aug. 5. 09:54
Nekünk a wc szűkítő jött be a 22 hós lányomnál. A bilire nem volt hajlandó ráülni sem, gondolom azért, mert mi sem oda megyünk, vagy csak nem kényelmes. Meg csomó "hülyeséget" meséltem neki, pl a klotyómanóról, aki pisit iszik és hogy örül, meg hogy a kaka úszik az óceánba és ettől nagyon boldog. A barátnőm szerint komplett hülye vagyok :-), de látszott a lányomon, hogy tetszik neki a történet, azóta is lelkesen integet, mikor lehúzzuk a wc-t:-)
2008. aug. 5. 07:47
Nálunk egyszer volt csak olyan alkalom,hogy bent játszott a szobában a kisfiam,és a bili bent volt a sarokban..(mostanában mindig ott van ha netalántán kedve lenne hozzá..)nem volt rajta pelus,és egyszer csak odament a bilihez,nem ült rá csak mellé állt és belepisilt.Akkor nagyon-nagyon meg lett dicsérve,tapsolva,én akkor azt hittem hogy elindult a dolog de sajnos azóta sem csinált ilyet:((((
2008. aug. 4. 16:22

Sziasztok!


Még messze ez a téma a számomra,de szerintem Minya védőnője nagyon igazat beszél..hiszen a mai szuper nedvszívó pelusok kitolják rendesen a pelusos korszakot.

Olvastam itt a hozzászólásokban, hogy gond a dolog,nem lehet pelus nélkül,mert nincs kert ,stb..hogy bárhová pisilhessen vígan.

Én biztosan elgondolkoznék azon az alternatíván ebben az esetben, hogy néhány hétre textilpelust adnék rá.Vagy persze várni is lehet ,míg beérik a gyereknél,de soknak nincs rá lehetősége,sürget az óvodai idő,vagy más okból.

Textilpelus esetében ugyan nadrágot kell cserélni pár hétig,ha pisil, de legalább nem csurgatja össze az egész lakást,hiszen nem lehet 2 naponta padlószőnyeget tisztíttatni.

Jah és persze ebben az átmeneti időszakban macera,hiszen mosni kell a pelust.

Viszont a megszokott kis eldobható pelus után valószínűleg nem egy kényelmes dolog nekik(nagy,bumszli,kényelmetlen a mozgás,nem kellemes nedves pelusban ücsörögni),így talán megtanul előbb szólni és bilire menni.

De ez is csak egy ötlet.

Még fogalmam sincs nálunk hogy és mikor zajlik majd:)

24. Minya
2008. aug. 4. 14:31

Sziasztok!

Mink is nemrég keztük el a bilizést 25 hónapos a fiam.neke se szól ha kell neki csak mikor már csurog akkor kabál hogy Anya.Már pár napja sikerül neki a bilibe kakilni de nem magától ráültetem és azt szoktam neki mondani addig nem szabad felállni míg nincs kaka kb.10 perc és van eredmény nagyon örül neki ha sikerül kiabál és mutatja a bilit én megdicsérem és együtt visszük a wc-be ő húzza le szóval igazi sikerélmény neki.Pisivel úgy vagyunk hogy kb.3/4 óránként ráültetem a bilire mert ha csak kérdem tőle hogy kell-e pisilni mindig azt mondja nem aztán gatyacsere van mert bepisil.Még a du-ni alváshoz kap pelust meg az estihez de úgy gondolom hogy jövőhéten már nem adok rá csak az esti alváshoz pelust.

Az bizti hogy sok türelem és odafigyelés kell hozzá.Nekem a védőnő azt mondta hogy teljesen kitolódot a szobatisztaság majdnem a 3 éves korig mert nagyon nagy komfortérzetet adnak a mostani pelenkák.

Mindenesetre sok kitartást kívánok mindenkinek.

Uh kicsit hosszúra sikerült :)

23. 61e5310fec (válaszként erre: 22. - Lufi)
2008. aug. 2. 22:04
Bizony az...annak nagyon tud örülni:)))Tele szájjal vigyorog rajta:DD
22. lufi (válaszként erre: 21. - 61e5310fec)
2008. aug. 2. 21:25
Ha utólag jelzi az már haladás.
2008. aug. 2. 21:07
Nagyon bízom benne hogy így lesz nálunk is:)))Ma is csak egy bugyiban vittem át tesómékhoz,de oda pisilt a szobába,és csak utánna szólt.Na mindegy,nem fogom erőltetni!!!
20. lufi (válaszként erre: 12. - 61e5310fec)
2008. aug. 2. 17:57
A fiúk amúgy is kényelmesebbek. Az én fiam a 3. szülinapja előtt 2 héttel lett szobatiszta, szinte egyik napról a másikra.
19. lufi (válaszként erre: 5. - Éfi)
2008. aug. 2. 17:54
Nem vagytok elkésve semmivel. Le a pelust, jó idő van, szaladgáljon egy bugyiban vagy csupaszon. A legtöbb gyerek így szokik rá a bilizésre. Neked pedig sok-sok türelem.
18. senico
2008. aug. 2. 15:58

Sziasztok!

Én is ma határoztam el, hogy félreteszem még egy ideig a bili témát. Az én fiacskám pont két éves, de hallani sem akar róla, valószínűleg még nem érett meg a dologra.Szerintem is fölösleges erőltetni, a kislányom is egyik napról a másikra lett szobatiszta, mindenféle gyakorlatozás nélkül, két és fél éves kora körül, és onnantól már éjszakára sem kellett pelus.

17. reni8018 (válaszként erre: 15. - 61e5310fec)
2008. aug. 2. 15:16
Én sem gondoltam volna hogy így fog rászokni a bilire meg röpke kéthét alatt.Biztos hogy erőltetés nélkül sokkal többet ér el az ember!!!
2008. aug. 2. 15:14
Mondogattam neki persze,de hiába,adtam rá bugyit amikor jó idő volt aztán kinnt az udvaron se szó se beszéd lehúzta a bugyit aztán pisilt.Azóta se jelenti be hogy wc-ni kell neki akkor szól már csak amikor végzett.Eleinte erőltettem,de rájöttem hogy semmi értelme mert ugysem azt fogja csinálni amit mondok neki.
15. 61e5310fec (válaszként erre: 13. - Reni8018)
2008. aug. 2. 15:12
Szia!!Hát akkor ő nagyon ügyes az biztos:)))Egyébként nekem is azt mondták hogy nem szabad erőltetni mert annál inkább nem fog ráülni a bilire/wc-re.Így én is hanyagolom a dolgot,és bízom benne hogy egyszer csak megérik rá,aztán megteszi:)))
14. Éfi (válaszként erre: 13. - Reni8018)
2008. aug. 2. 15:02
Hogy csnáltad,mondogattad neki,hogy menjünk pisilni,kakilni vagy hagytad,nem eröltetted?
2008. aug. 2. 14:59
Az én kislányom is két és fél éves,és egyik napról a másikra lett szobatiszta,most volt egy hete hogy nem kakil be se hanem magától ráül a bilire vagy a wc-re.Amikor erőltettem akkor eszébe sem volt a bilibe pisilni,könnyebb volt a bugyiba.Sok türelem kell hozzá az tuti,ami sokszor nincs!!!
2008. aug. 2. 14:14
Sziasztok!Az én kisfiam 27 hónapos és ő sem akar hallani a biliről.Ebben nekem is kéne segítség.
11. Éfi (válaszként erre: 7. - Kovacsek niki)
2008. aug. 2. 13:53
Sajnos nem kertesben lakunk,így hát a szőnyeg az áldozat.
10. katácskák (válaszként erre: 7. - Kovacsek niki)
2008. aug. 2. 13:53
Én is így gondolom, ahogy TE, sQt én is így csináltam.
9. Éfi
2008. aug. 2. 13:52
Nem tudom,szeret ülni rajta közben mesélünk stb.A kakánál szól de csak ha már bent van.
2008. aug. 2. 13:52
Hiszen mi is vagyunk az új dolgokkal- ismerkedik vele..Türelem.
2008. aug. 2. 13:51

Amikor jó idő van,vedd le róla a pelenkát elég egy bugyi.Ha szívesen ráül a bilire,naponta többször ültesd rá.Vagy szűkítővel a wc-t is megpróbálhatjátok.A lényeg az,hogy erőltetni semmit nem szabad,és játékosan kell csinálni!

Ha kertes házban laktok,a fűbe is pisiltetheted,általában ez tetszik nekik!Sok sikert,és türelmet!

2008. aug. 2. 13:49
lehet, hogy játszik?
5. Éfi
2008. aug. 2. 13:48
Szia 26 hónapos,és nem nagyon akarja ezt a bili témát.
2008. aug. 2. 13:47

Szia mennyi ídős a lányod??

Mert miis a bilizéssel küszködünk,1,5 éves a kisfiam de nemigen akar ráülni vagyir ráül de csak játszik még vele.

Jó nem, erőltetem a bili mindig elő van.

A keresztfiam 2,5 évesen lett napról napra szobatiszta.

2008. aug. 2. 13:47
mennyi idös?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook