Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szerettessem meg a lányommal a vitamindús ételeket? fórum

Hogy szerettessem meg a lányommal a vitamindús ételeket? (tudásbázis kérdés)


17. 91d4989ab9 (válaszként erre: 15. - Sirga)
2011. szept. 19. 19:28

tanitsd meg főzni, ezt komolyan gondoltam


plfözze meg a kedvencét

aztán apa kedvencét

aztán igy tovább


hidd el ha ő is részt vesz a kajakészitésben tutimeg is kostolja:D

16. trapiti (válaszként erre: 15. - Sirga)
2011. szept. 19. 19:26
Akkor meg szerintem ez is egy korszak, hagyd rá, nem fog így maradni :) Nekem is volt ilyen kamaszkoromban, néhány hónapig tart aztán jön valami más :)
15. Sirga (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2011. szept. 19. 06:57
Van valami abban, amit mondasz, de ez a kialakult ízlés az elmúlt hónapban gyökeresen megváltozott! Eddig (szinte) mindent megevett - ezért gyanús, hogy nem a saját ízlésvilágát próbálom kicselezni.
2011. szept. 18. 18:46
Ráadásul szerintem egy 10 évesnek már eléggé kialakult ízlése van, ha eddig nem sikerült megváltoztatni, szerintem már csak magától változik majd ha épp úgy esik jól neki...
13. trapiti (válaszként erre: 12. - Sirga)
2011. szept. 18. 18:45
Ez idáig rendben van, de egy kiskamasszal szerintem nem nagyon érdemes erőszakoskodni... Lazíts kicsit, addig is egye legalább a tablettás vitamint és próbálgass új recepteket :) egyszer csak rákap valamelyikre...
12. Sirga (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2011. szept. 18. 18:12
Lehet, hogy paranoiásnak fogsz tartani, de leginkább a természetes úton bevitt vitaminokban bízok. Persze, van olyan tablettás is, amiről azt gondolom, hogy jó, de mégis a zöldség-gyümölcs az, amiben tudom is, hogy mi van! :)
11. trapiti (válaszként erre: 10. - Sirga)
2011. szept. 18. 12:06

Ha ettől tartasz, vegyél a korának megfelelő multivitamint, és szerintem hagyd hogy azt egyen amit szeret, mert a végén még azt sem fogja...

Egyébként a bolti joghurtok között is van jó minőségű, nem mind rossz. Mi a Lidl-ben szoktunk venni, jó áron van és nagyon jók.

10. Sirga
2011. szept. 18. 12:02

A krémleveseknél attól függ, miből készült. A krumplikrémlevest imádja, a hagymát fintorogva megeszi ... A rakott dolgoknál ugyanez a helyzet: rakott krumpli jöhet, de a rakott kelkáposztából már kiválogatja a kelkáposzta leveleit. :P

Félek, hogy valami hiánybetegség alakul ki nála, hiszen hüvelyeseken és krumplin kívül szinte nem is hajlandó vitamint enni.(Arra meg nem számítanék, hogy a bolti joghurtból bármi is beépül ... Azt imádja. A házi joghurtot nem.)

Köszönöm, és várom továbbra is az ötleteket! :)

2011. szept. 18. 03:04

A rántott dolgokat szereti?Én szoktam cukkinit,krumplit,hagymát kirántani.A cukkinit ujjnyi csíkokra vágom,bepanírozom,kevés olajjal meglocsolom és sütőben megsütöm.

Céklából is lehet csipszet csinálni,uborkagyalun szeletelni,sütőpapírra tenni és be a sütőbe.

A hamburgert szereti?Abban van saláta,paradicsom,csalamádé.

8. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Sirga)
2011. szept. 17. 21:48
tanítsd meg főzni:D
7. mmacus (válaszként erre: 1. - Sirga)
2011. szept. 17. 20:55

Lehet, hogy egyszerűen ilyen az ízlése. Az én nagy fiam (24) szinte semmilyen gyümölcsöt, nyers zöldséget (paprika, paradicsom stb)nem eszik meg. Szerencsére a főzelékeket, rakott vagy töltött zöldségeket szinte kivétel nélkül szereti. Kisebb korában sem tudtam vele mit csinálni, most meg már felnőtt.

A krémleveseket sem szereti a kislányod? Nálunk bejön a brokkoli, karfiol, zeller, fokhagyma, sütőtök, sárgaborsó ebben a formában.

Vagy esetleg ha van gyümölcscentrifugád, ihatna friss gyümölcslevet naponta.

6. Sirga (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2011. szept. 17. 20:46

Sosem kényszerítem, nem is hagyná magát.

Grillezés ... Megpróbálom, bár a mi családunkban szokatlan ötlet, egy próbát megér! Köszönöm a tippet! Csak sokszor elkeserít, hogy mintha ki lenne hegyezve rá, nehogy valami egészséges is lemenjen a torkán. :/

5. Sirga (válaszként erre: 3. - Léda73)
2011. szept. 17. 20:41
A borsó talán az egyetlen, amit megeszik főzeléknek. Amikor felsoroltam neki a főzelékféléket - hogy észrevegye, mennyire nem eszi őket -, még csak a káposztafélék, a tök és a lecsó volt a "nemszeretem". Aztán, amikor főzök, hirtelen másból se kér. :S Anyósomnál, anyámnál is volt alkalma megkóstolni őket, nem csak itthon - senkié se ízlik. A miértre az a válasza, hogy nem tudja, ilyen az ízlése.
4. trapiti (válaszként erre: 2. - Sirga)
2011. szept. 17. 19:20

Én is ilyen voltam... még arra emlékszem, hogy voltak korszakok, hónapokig pl. tojást tojással ettem, aztán szinte csak húst uborkával, máskor meg minden nap ettem volna spenótot. De a mai napig nagyon kevés zöldséget és gyümölcsöt eszem.

Én a saját gyerekemet - igaz még csak 4 - semmire nem kényszerítem, azt eszi ami jól esik, ennek ellenére teljesen normálisan vegyesen táplálkozik, nem nassol, az oviban is mindent megeszik amit elé tesznek. Igaz, hogy amikor hetekig csak virslit akar enni, azt is hagyom. Pár nap elteltével Ő maga kér hozzá paradicsomot.


A másik, hogy meg lehet próbálni, hogy milyen formában szeretné pl. a zöldségeket. Én nagyon sokáig nem ettem főzeléket (kivétel volt a sárgaborsó és a lencse), viszont grillezve nagyon szívesen. Miután ez kiderült, nem eröltették, inlább grillzöldség volt otthon mint főzelék.

De az is igaz, hogy vannak dolgok amiket sosem ettem meg és nem is fogok, pl. a fehérrépa vagy a zeller a húslevesben, viszont a zellerkrémleves jöhet :) Szerintem ezeket kellene megtalálni nála is!

2011. szept. 17. 18:44

Szia4


Azt meg tudja mondani, h miért nem szereti? Pl én gyerekként utáltam a tökfőzeléket és felnőttként egyszer csináltam a férjemnek és kiderült, h én is szeretem, csak nem annyira ecetesen.

Egy csomó főzelékkel és levessel így vagyok, hogy egyszerűen más volt az ízlésem, mint anyué.Pedig ő is nagyon jól főz.


Próbáltad már, h nem főzeléknek készíted, hanem pürének? Jobban néz ki mint pl egy borsófőzelék.

A levesbe pedig szintén turmixold össze a zöldséget, így nem látja, hogy benne van. A családban kisebbeknél bejött, nem tudom, hogy nálatok bejön-e. Esetleg, ha zöldségleveket itatsz vele, akkor be lehet vinni a vitamint.

2011. szept. 17. 17:47

Sziasztok!

Ami fejtörést okoz: a lányom 10 éves, sosem volt igazán válogatós, de a főzelékek helyett inkább választotta volna a tésztát. Ez általános, azt hiszem. Csakhogy az utóbbi időben mintha nem akarna olyan ételt enni, amiben vitamin van! A húslevesbe nem kér répát, lassacskán az összes főzelékfélére kijelenti, hogy nem szereti, ... A kertből ehetné a paradicsomot, paprikát - nem kér. Inkább parizeres kenyeret, vagy akár üres kenyeret enne, mint bármi vitaminforrást. Mit tegyek?

2011. szept. 17. 17:44
Hogy szerettessem meg a lányommal a vitamindús ételeket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook