Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy nyerjem vissza a saját magammal szemben való bizalmam? fórum

Hogy nyerjem vissza a saját magammal szemben való bizalmam? (beszélgetős fórum)

1 2
39. baybi (válaszként erre: 38. - 46148e9072)
2012. febr. 1. 20:29
Jó-jó értettem a lebaszást!Egy embernek fontos vagyok és ez a lényeg!De el kell magam fogadnom és ez sem utolsó szempont! :)
2012. febr. 1. 18:06

Nem is értem miért nincs önbizalmad?Miért érzed magad rosszul a bőrödben?Mert kicsit kerekebb vagy mint az átlag,vagy nem elég tündöklő a bőröd,vagy nem csili-vili a hajad,és nem a legutolsó Dior-t hordod?Gondolod,hogy ez számít?Rosszul gondolod.Biztos vagyok benne hogy a párod(és még sokan mások is)gyilkolni tudnának a kerek formádért,a férfiaknak nem tetszenek a csont kollekciók.Inkább megfordulnak egy kellemesen ringó csípő után.Nem a bőröd hibátlanságát nézik,hanem a szemed.A szem a lélek tükre.És minden férfi(főleg a párod)szeret elmerülni a csillogásában,akárhány pattanás is éktelenkedik rajtad.És az,hogy milyen ruha van rajtad,végképp másodlagos.A lényege,hogy ízléses legyen,tiszta,jó illatú,és tudd mivel mi kombinálható,hogy figyelem felkeltő legyen,de tükrözze az egyéniséged.

Úgyhogy tényleg nem értem mi a gondod magaddal.Hiszen fiatal vagy szép és csinos,mosolygós és kedves,és a párod meg zakkan,ha nem hall felőled pár napig.Igazam van, vagy igazam van?

37. vénusz01 (válaszként erre: 20. - Baybi)
2012. jan. 30. 14:55

Olyan, mint felhőtlen boldogság nincs. Ha, vissza gondolunk életünk egy-egy szép periódusára, mondhatjuk, hogy Óóóó, akkor milyen boldog is voltam...de akkor, abban a pillanatban nem tudtuk...

de, a mostban a jelenben megélhetjük a jót a kellemest a szépet a szeretetet. Tőlünk függ..hogy észre vesszük-e....tudatosan át kell engedni magunkat a percnek a napnak a pillanatnak...egyszerűen élvezni kell az adott lehetőségeket...nem elnapolni...tologatni, hanem megélni......

és észrevesszük, milyen sok szép van a világban, mellettünk, előttünk....

36. baybi (válaszként erre: 35. - 2f7db3f503)
2012. jan. 29. 12:10
Értettem Ficir!!!Így lesz!igyekszem elfogadni saját magam!!!
2012. jan. 29. 02:43

Gondolj arra, amit egyszer írtam Neked...ha féltékeny (egyértelmüü!) Rád az anyukája, akkor bizony elszeretted:).


Azóta is kiáll Melletted.


Miattad vett kocsit.


Ne keresd, ha nagyon gáz a helyzet, állj a tükröd elé és kombináld a ruháidat. Tudod, mit? Kicsi voltam és a fürdöökádban mindig megsimogattam a térdem, mert valamiért szépnek láttam. Azóta is szép. Gondolj szeretettel Magadra, részeidre és ragyogni fog, akármilyen hülyén hangzik...


Minden este képzeld el, ahogy kedves vagy vele, úgy értem, a hangod, a hangsúlyt, az érintésed, mikor hozzáérsz, miután kezébe adtál egy pohár vizet, meg ilyenek.


Elööbb utóbb olyan bájos lesz neki, mert...Te megtanulsz elbüüvölöövé lenni akaratlanul is, ha összekapnátok is, automatikusan lehengerlöö leszel és olyan, akit a világért se akarna megbántani. Tervezz meg egy hangvételt...tudod...vicc, de az ilyen vonásokat, személyiségjegyeket a környezetbööl vesszük át és magunk sem vesszük észre néha gorombaságunkat, akkor sem, ha akaratlan.

34. baybi (válaszként erre: 33. - 46148e9072)
2012. jan. 28. 20:57
köszi ez egy okos gondolat!!igazad van teljes mértékben!
2012. jan. 28. 20:15

Összeszedni magad nem ördöngösség.De nem is egyszerű.Kis kitartás kell hozzá.

Amerre nézünk a plakátokról a tévéből...mindenhonnan tökéletes alakú szép mosolyú csillogó hajú nők vigyorognak felénk.Hajlamosak vagyunk ilyenkor azt gondolni:ez nem igazság,ő milyen szép,én meg még az árnyéka sem vagyok!És persze azt sugallják,én vagyok a jó,a gyönyörű,te meg nem érsz fel velem úgysem.És mérgesít is de még mennyire,ha párunk felhorkant a kanapéról,amikor egy hiányos öltözetű nőcske kelleti magát a képernyő előtt!De mit akarhat a férfi?Egy ilyen nőt?Nem hinném.Nem azt várják Ők tőlünk,hogy fantasztikus külsővel lejtsünk minden este(persze az is fontos)leginkább arra vágynak,hogy finom vacsit készíts,megkérdezd milyen napja volt,a TE mosolyodra vágyik,és hogy lehessen hozzád bújni,megszeretgetni.Ő Téged választott,és elfogad úgy ahogy vagy.Lehet,hogy nem vagy plakát szépségű,de a gondjait Veled osztja meg,hozzád siet meló után,a Te ölelésedre, szeretetedre vágyik.Úgyhogy ne értékeld le magad!Hidd el,mi többet érünk akármilyen kis bomba nőcskénél!!!

32. Maszat27 (válaszként erre: 31. - Baybi)
2012. jan. 28. 19:34
Nincs mit köszönni, ha sikerül változtatnod, azt csak saját magadnak köszönheted :))
31. baybi (válaszként erre: 30. - Maszat27)
2012. jan. 28. 19:22
Köszi!Igyekszem összeszedni magam!!!!
2012. jan. 28. 19:15
Reggel akár kelj korábban, de legyen magadra időd, kis smink, frizud belövöd, csini ruha még otthonra is, mosolyogj sokat. Ha jól érzed magad a bőrödben, sokkal nagyobb lesz az önbizalmad is, és ez valóban így van!!! Szóval tessék pozitívan állni mindenhez! :) Szép napot kívánok! :)))
29. baybi (válaszként erre: 24. - 46148e9072)
2012. jan. 28. 19:08
Köszönöm ez nagyon jól esett!A mélyba jutott!!Tényleg köszi!!
28. baybi (válaszként erre: 27. - Ca39633091)
2012. jan. 28. 19:08
:) :) :)
2012. jan. 28. 18:20
Ne magad utáld,inkább a szomszédot,a boltost,a postást..
26. Szivárványlepke (válaszként erre: 23. - Baybi)
2012. jan. 28. 18:19
Még nem tudom mihez kezdek, de ezt a problámát nekem kell megoldanom. Én tavaly úgy kezdtem, hogy újra megengedtem másoknak, hogy szeressenek. Így lett a mostani párom. Már több, mint egy éve együtt vagyunk és nagyon szeret. Ő is jóképű és én nem értem miért pont engem szeret. Rólam azt mondják szép vagyok, bár én nem mindig ezt látom. Én sem vagyok karcsú, de én egy betegség mellékhatása miatt híztam meg. Szeretnék majd lefogyni, csak kellene hozzá az akaraterő. De ha sovány lennék, szerintem akkor is kételkednék. Nem alak kérdése.
2012. jan. 28. 17:50

Ja!Amúgy én:nagyon sovány,formátlan,csupa csont nő vagyok.Nem szép a bőröm,a hajam is ocsmány,a mosolyom girbe-gurba.A férjem pedig egy Adonisz.Nagyon magas,szálkás izomzatú,igéző hatalmas szemekkel.Nagyon vonzó férfi.Bomlanak utána a nők.Kapcsolatunk elején én is féltékenykedtem.Hisz mit keres mellettem egy ilyen férfi? De Ő mindig azt mondja: belenéz a szemembe,és ott az egész világa.Tudom és érzem hogy nagyon szeret,és soha nem bántana meg.Bizalom.

Tanulj meg bízni.Bántottak.Sebet ejtettek rajtad.De ez nem azt jelenti,hogy a mostani párod is bántani fog.Lazíts a gyeplőn:)

2012. jan. 28. 17:37

Szia.Kicsit beleolvastam a naplódba,utólagos engedelmeddel,hogy megértsem jobban a problémád.Tényleg fordulj szakemberhez.De Te is segíthetsz saját magadon.Kicsit borulátó vagy,önbizalom hiányos.Kicsit társfüggő?Biztos van benned valami,ami vonzó,szerethető.Nézz a tükrödbe,és keresd azokat a tulajdonságokat magadon,amik szépek.Pl:szép a szemem,a bőröm,varázslatos mosolyom van,formás derekam van,csodás lábaim vannak.És ha felismered a szépet magadban,hangsúlyozd ki,ne takargasd.

Próbáld gyakorolni reggelente magadban,hogy ma azért is szép napom lesz,azért is mosolyogni fogok,azért is jó kedvem lesz!

És hidd el,egy férfi sem szereti,ha naponta 20 sms-t írsz.Kell nekik is a szabadság.Ahogy nekünk,nőknek is.Ha túlságosan rájuk akaszkodsz,megijednek.Bízz benne.Különben megfutamodik.Társ nélkül maradsz.Nem véletlen hogy melletted horgonyzott le.Mert TÉGED SZERET.

23. baybi (válaszként erre: 22. - Szivárványlepke)
2012. jan. 28. 17:06
Van amikor igen van amikor ocsmánynak látom magam!de ezt el kell felejtenem!Ne más szenvedjen az miatt ami kárt,sérelmet okoztak nekem!Mást érdemel!Sok bizalmat....!legyél erős és kitartás!kezdj önismeretbe!!Majd írd le mire jutottál!sok sikert!
2012. jan. 28. 16:46

Szia!


Nekem is rossz dolgok keringenek a fejembe. Tudom mit érzel. Az a baj, hogy nem szereted magad, és addig mástól sem tudod elfogadni. Én már 3 férfit veszítettem el emiatt. A mostanit nem akarom. Nem tudom hogy kell szeretni magunk. Te szereted magad?

21. 1560f47887 (válaszként erre: 1. - Baybi)
2012. jan. 28. 16:31
Önbizalom növelő tréningen kell részt venned.
20. baybi (válaszként erre: 19. - Vénusz01)
2012. jan. 28. 16:30
Köszönöm!Igyekszem,mert már rám férne a felhőtlen boldogság!!
19. vénusz01 (válaszként erre: 17. - Baybi)
2012. jan. 28. 15:55

Örülök....csak engedd el a rossz gondolatot és nyiss a pozitívum felé.....:):) nem könnyű.....de elsajátítható...

sok sikert....:)

18. vénusz01 (válaszként erre: 16. - Vénusz01)
2012. jan. 28. 15:53

Egy kapcsolat két emberből áll, de külön-külön személyiségek. Mindenkinek a maga útját kell járnia,

...dolgoznak, sportolnak, hobby....stb.

nem sajátíthatjuk ki a másikat....

Persze, ha ezeket együtt is lehet csinálni az még jobb!

Lényeg, hogy adjuk meg a másiknak és magunknak is azt a tiszteletet, hogy nem vádolunk, gyanúsítgatunk...

egyszerűen, csak fogjuk a másik kezét és élvezzük a lényét és a szeretetet....

17. baybi (válaszként erre: 16. - Vénusz01)
2012. jan. 28. 15:49

Végülis te is majdnem ezt írtad csak hosszabban! :)

De már ez egy jól eső érzés,hogy van aki megért és normálissan áll hozzám!Köszönöm!

16. vénusz01 (válaszként erre: 14. - Baybi)
2012. jan. 28. 15:47
Ez jó gondolat...
15. vénusz01 (válaszként erre: 7. - Baybi)
2012. jan. 28. 15:46

Hát, akkor menj bele a "Mi van akkor, ha" érzésbe...

pörgesd végig...mit tennél, mit vesztenél, mi lenne az első cselekvésed és az mit hozna maga után, ha tényleg így lenne....menj, éld végig, mikor egyedül vagy..................majd....

nyisd ki a szemed, vegyél nagy levegőt és fújd ki, avval a tudattal, hogy nem történt meg!!!!

De, jó.....de, megtörténhet, ha TE így bevonzod, mert akaratlanul is elüldözöd a partnered....

viszont, ha belegondolsz, hogy veled van, nem mással és hozzád érkezik meg....ezen mosolyogj és várd szeretettel...nyisd ki ez irányba a szíved, lelked és tegyél kettőtökért....

lepd meg valamivel....vásárolj kajának valót és szeretettel gondolj rá közben...

ha, nem akarna, nem lenne veled....

örülj és élvezd, hogy nem kell féltékenykedned, hiszen ez, csak a Te agyszüleményed volt.......

14. baybi (válaszként erre: 13. - E1641dee25)
2012. jan. 28. 15:41
akarat megvan és önismereti tréningbe fogok!Majd kiderül mi lesz az eredménye,de majd igyekszem megosztani a fórumon!
2012. jan. 28. 15:38

Szia.

Már az is jó dolog, hogy észrevetted, hogy baj van!

Megoldható a probléma, csak akarat kell hozzá...

12. baybi (válaszként erre: 9. - Pici Manócska)
2012. jan. 28. 15:33
Kifejtenéd ezt bővebben is!Akár itt akkár privát üzenetben!Csak érdekelne!Köszi!
11. baybi (válaszként erre: 10. - Sirga)
2012. jan. 28. 15:32
Köszönöm!Bízom benne,hogy igazad van!
10. Sirga
2012. jan. 28. 15:29
Kezdd kicsiben! Próbáld előbb Magad körül észrevenni a szépet, a jót! Ha eléred, hogy szándékosan észrevetesd Magaddal a dolgok jó oldalát, idővel talán Magadban is meglátod a jót. :)(Tudod: a félig tele-félig üres pohár esete. Lehet ez akár annyi, hogy nem mérgelődsz a hideg miatt, hanem észreveszed, milyen szépen süt a Nap - csak nézőpont kérdése.)Ha más nem, hidd el, hogy szeret a párod - ez már nem semmi! Örülj neki! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook