Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy néz ki ha lazúr festéssel oldom meg a fenyő terasz gerendákat? fórum

Hogy néz ki ha lazúr festéssel oldom meg a fenyő terasz gerendákat? (tudásbázis kérdés)


24. Ranger1010 (válaszként erre: 3. - Dorcica78)
2013. aug. 15. 00:37
A vékonylazúr beszívódik, ezért nem látod hogy lenne valami réteg a fán.
23. Dorcica78 (válaszként erre: 22. - Próbaszerecsen)
2013. júl. 3. 09:05
Hát nagyon szépen köszönöm :* Drága vagy!!! :) Mindegy, kenem mint a kisangyal, aztán majd lesz valami. A hajamnak nem árt, az már biztos,:P mert tetőtől-taplig úszok a lazúúúúúrban :)
2013. júl. 2. 21:07

Szóval a férjem azt mondta, hogy mivel kültéri, alapozóval kellett volna először is lekenni. Aztán jöhet a vastaglazúr két rétegben, az első réteg után csiszolás.

A vékony lazúr sem nagy baj, és akkor is véd, ha te úgy látod, hogy nem csináltál vele semmit.

Még a vastag lazúrról annyit mondott, hogy a színtelen nem igazán ajánlott kültérre, kevésbé időjárásálló, mint a színezett, én mondjuk nem értem miért. Ők kültéren amúgy mindig vastaggal dolgoznak.

21. Dorcica78 (válaszként erre: 20. - De Luca)
2013. júl. 2. 17:53
Igen, elvileg, csak én a pihent agyammal azt képzeltem, ez valami sürübb, tömegesebb anyag, aminek van valami bézs, vagy drappos barna színe, és megmarad a réteg a fán...Na de majd csak kitanulom itt a szakmát
20. de Luca (válaszként erre: 19. - Dorcica78)
2013. júl. 2. 15:34

Az ápdétes képen valószínűleg egy barna színű lazúrral kenték le a mérleget, vagy barna páccal, és a végén nyomtak rá egy vékony lakkréteget.

De azt mondtad, hogy olyan lazúrt választottál, hogy az eredeti faszín legyen látható, tehát színtelen. Akkor örülünk, nem? :-)

19. Dorcica78 (válaszként erre: 17. - De Luca)
2013. júl. 2. 15:09
Na néztem a Te Update-s képed,ott pl. van látszatja, igaz az a szín eleve barna, meg sötétebb...de ennek semmi színe.:((( :S Meg is zakaknok mindjárt :D De még jó,hogy nincs színe...mert mekkora munka ez, ááááááá :(
2013. júl. 2. 15:06
Hát köszönöm Nektek :) Tennék fel képet,hogy lássátok, mert ennek másik szine biztos nincs, csak már nincs kedvem bajlodni a fotozgatással is... :(
17. de Luca (válaszként erre: 16. - Dorcica78)
2013. júl. 2. 14:32
Szerintem ilyennek kell lennie. A második réteg felvitele előtt egy finomszemcséjű csiszolóval át kéne dörzsölni, hogy a második réteg is megtapadjon. Ha megszáradt a külső réteg, tapintásra akkor is faanyagot fogsz érezni, mivel ez nem zománcfesték, tehát a klasszikus értelemben nem festék, csak elláttad a fát másik színnel.
2013. júl. 2. 14:27
Hát ez szerintem vékony... :) Mert nincs rétege :) Sőt színe sem... Nem nagy ügy, csak idegesít,hogy olyan,mintha nem csinálnék semmit... És nem tudom ilyennek kell e lennie?
2013. júl. 2. 14:20
Még annyit idelöknék, hogy kültéri fa esetében vékonylazúrt illik használni, mert a vastaglazúr a hideg-meleg folyamatos változása miatt ledobja a vastaglazúrt, mert az ilyen páncélszerű réteget képez inkább a fán, míg a vékony inkább színezőként fogható fel.
2013. júl. 2. 14:14
Én ehhez hülye vagyok.... :D :P Nem értem,csak azt látom,hogy olyan mintha smemit nem csinálnék, némely helyen meg olyan szép természetes színű gerendák vannak, aminn látszik,hogy kicsit festve van...
2013. júl. 2. 14:08

Ha vékonylazúrt vettél, az beleivódik a fába, de így is van jól, mert már eleve tartalmaz gombaölőszert, aminek nem árt hatást kifejteni a felszín közeli rétegekben is. Ebben az esetben 2 rétegben kell kenni.

Ha vastaglazúrt vettél, akkor úgy tudom, hogy előtte alapozóval kell átkenni a fát, majd utána jöhet 1 rétegben a vastaglazúr.

2013. júl. 2. 14:03
Dühit,hogy semmi látszatja a munkámnak... Nyilván nem női munka :D
2013. júl. 2. 14:02
Arra gondoltam, lehet gagyi cuccot vettem... Sadolint akartam, de abból az 1 l kevés, ez meg valami B-maxos volt és 5 liter dupla árért...Nem tudom milyen a minősége.
10. bowie (válaszként erre: 9. - Dorcica78)
2013. júl. 2. 13:59

Az teljesen normális!

Majd kenj rá még egy réteget, nem fog ártani. Vannak amúgy fényes felületű lazúrok, azokkal olyan, mintha csak egy fényt vinnél fel rá, szín nélkül.

2013. júl. 2. 13:58
De jó, köszi ha megkérded (próbaszerecsen) :) .... Az nem lenen baj, ha uygan olyan fenyő színű marad, csak az a bajom,hogy olyan mintha semmit nem kentem volna rá... megmarad a gerenda szine, mert mintha vizes ecsettel kenném, egyből be is szívja.
2013. júl. 2. 13:56
A lazúrral véded, 2 réteg tuti fog kelleni egyébként, de ha színtelent vettél, akkor a gerenda színe nem, vagy alig alig fog módosulni.
2013. júl. 2. 13:54
Nem értem. Szeretnéd a gerenda eredeti színét megtartani (tehát magát a fenyő kinézetét), vagy teljes fedésű világosabb színt szeretnél?
6. próbaszerecsen (válaszként erre: 5. - Dorcica78)
2013. júl. 2. 13:52
Ha addig nem kapsz választ, este hazajön a férjem, és megkérdezem, neki ez a munkája, ért hozzá.
2013. júl. 2. 13:44
És akkor most nekem mivel kellene befestenem,hogy ilyen tök szép világos színű gerendákat kapjak, és még védve is legyen az időjárás viszontagságaitól?
2013. júl. 2. 13:28
Igen, a lazúr más végeredményt ad, mint a lakk.
2013. júl. 2. 13:18
Mert ugye a sötétebb fajtánál, ami dió, vagy mahagóni, cseresznye stb. annál va eredmény... De itt semmi, mintha nem is maradna védőréteg... :(
2013. júl. 2. 13:17
Az lenne a kérdésem,hogy fenyő gerendákat lazúroznék a teraszon.Natúr színűt vettünk,ami a dobozon olyan mint a gerenda színe. A dobozban kb. olyan állagú a cucc,mint a hígított tejföl.Pont úgy néz ki.Mikor felkenem,pár perc után beszívja,és mintha vizes ecsettel átkentem volna olyan. Normális ez? Így kell ennek kinézni?
2013. júl. 2. 13:15
Lazúr festés fenyő terasz gerendáknál...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook