Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy "neveljem" a gyerekemet? Hiszti és a társai fórum

Hogy "neveljem" a gyerekemet? Hiszti és a társai (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 17. 17:54

Elöljáróban: három gyerekes anyuka-- ma már több unokás nagymama vagyok.Volt hisztis gyerekem, sőt hisztis unokám is.Elképedve olvasom, hogy mai szemmel hogyan viszonyulnak az anyukák a neveletlen gyerekekhez.Végig gondolta-e az anyuka mennyi kellemetlenséget okoz a gyereke a postán, boltban, üzletben másoknak? Nem szívesen hallgatják az emberek fáradtan, gonddal telve, fájós lábbal a hisztizést.. Mások ezt nem tartják természetesnek, mint ahogy én sem! Gondolta-e az anyuka, ha a gyereke oviba, iskolába kerül, micsoda gondokat fog okozni a pedagógusba? Értetlenül fog állni, hogy miért nem szeretik a gyerekét. Jó magam boldogultam a hisztis gyerekemmel és unokámmal, hamar megtanulták, hogy büntetlenül nem lehet azt tenni, amit szeretne és eredménye pedig semmi a hisztinek. Azzal egyetértek, hogy nem az utcán, mások előtt kell a gyereket nevelni, az megalázó a gyerekre, a szülőre, sőt az idegenre nézve is.

Ha igaz az, hogy gyermekeink életét már pici korban határozzuk meg, akkor az ilyen viselkedés mellett nem mehetünk el szó nélkül. Nem hiszek abban. hogy " majd kinövi " Ha végképp nem bírnék agyeremmel, felkeresnék szakembert, hogy segítsen.

Tudom sokan lesznek, akik nem értenek egyet velem, de engem már igazolt az élet, erre napjaink gondokkal küszködő anyukáinak még várni kell.

2012. júl. 13. 13:57
A gyermeknevelésben a legnagyobb hiba, ha folyton tiltunk. Ennél már csak az a nagyobb, ha mindent megengedünk :(((
43. Anitaaa03 (válaszként erre: 42. - Életkezdés)
2012. júl. 13. 12:04
mindent azért nem csinálhat ha már nagyon rossz akkor rászólok
42. Életkezdés (válaszként erre: 36. - Anitaaa03)
2012. júl. 13. 11:58
hát alapból azért ez nem jó ez a lemondó magatartás...nem morogni kell hanem eldobni a sok fölösleges tiltást egy kicsi attól nem rossz ha mocorog vagy ül a dokinál és rázza a lábát a széken vagy akármi...akkor sem ha sétálgat a boltban vagy türelmetlen mikor érünk már haza....ha megszokja hogy mindent had csináljon később sem lesz könnyebb!
41. Életkezdés (válaszként erre: 27. - F5f2cdccb4)
2012. júl. 13. 11:56
nálunk is élvezi a vásárlást de persze csak akkor szabad ha nem rongál és szaladgál:)és a végén együtt pakolunk be a biciklikosárba babakocsiba stb....
40. Életkezdés (válaszként erre: 13. - Sopianae)
2012. júl. 13. 11:54

megjegyzem nem nevelés kérdése két gyerekig én is azt hittem:DD

egyetlen ismerős boltban van kiflicsücsökletépés mert külön megkértek rá a boltosok hogy had szabadjon neki egyébként nem engedem hogy megegye,szólok hogy ha kifizettük akkor lesz csak a mienk addig a boltosnéniké.....azt sem szeretem ha kiabál valamiért ami a kosárban van és a boltos ahogy beütötte vagy áthúzta a szalagon a kezébe adja,olyankor szólok...utálom,majd én tudom mikor akarom neki odaadni...

39. Életkezdés (válaszként erre: 7. - Mkjudit)
2012. júl. 13. 11:51

Nálunk is ez van.én ha kézben feszíti magát és földre akar dobódni óvatosan el szoktam engedni.,..mindig megnézem hová fekszik hisztizni de ő édesen közreműködik meg szokta nézni elég kényelmes e neki:DDDD csak aztán kezd látványosan szenvedni:)

pár mp elég általában akkor is meglepődik már ha elengedem és otthagyom....el szoktam mondnai hogy nem hagyom ott ne féljen de nem szeretem ha hisztizik ha befejezte megvárom és mehetünk.....nem szoktam aztán a témán tovább rágódni hazáig szidni amiért hisztizett....

38. Életkezdés (válaszként erre: 1. - Anyazsu9002)
2012. júl. 13. 11:48

Nem rosszalkodik csak kíváncsi érdekli minden és feszegeti a határokat no meg teszteli anyát:)

A kislányom kettő és fél éves és most kezdi a sikítozást,kézrángatást,földrefekvést...harmadik gyerek de a tesói másképp próbálkoztak szóval még nem volt dolgom utca vagy bolt közepén földre fekvős gyerekkel.Eddig én is azt mondtam ilyen nincs,hát van:)

Először is ne félj előre elindulni ne rettegj és ne szidd szóval feleslegesen látod te is hogy nincs értelme....

Próbálom úgy felfogni alapból hogy gyerek,más is látott már ilyet,aki nem pedig ne bíráljon....

Sok mindenben szabadságot kap,a közlekedési szabályokat pl nagyon gyakoroljuk akármilyen kicsike gyalog és kismotorral elég ügyes és szalad félre még az útról is ha jön valami:)

Nem várom el hogy míg sorban állunk birja ki korlát nélkül én is utálok várakozni és nyügös vagyok ebből kifolyólag a gyerekre is hamarabb rádörrenek:(hát beszélgetünk,ha lehet sétálunk pl ki szoktam állni a sorból megkérve az előttem mögöttem állót igazoljanak majd a később érkezőknek és megnézünk ezt azt....boltban gyalogosan most gyakoroljuk ép a napokban,nem mindenhol van beleülős vagy húzós kis kocsi van ahol csak kizárólag kosár van hely a sorok között semmi viszont elég sok törékeny dolog...egyelőre ott tartunk hogy én következetes vagyok ő pedig dünnyög ezért a boltosok pedig sajnálják holott gondolom nem dijaznák ha körbe engedném szaladgálni és hogy képben legyenek viccesen ezt meg is jegyeztem már....szóval egyelőre csak kitartást tudok kívánni kevés idegeskedéssel,ép ezt gyakorlom a lánykámmal:))

2012. júl. 13. 11:27
Menjetek olyan helyre vásárolni, ahol van húzhatós kocsi, vagy amibe be lehet rakni, vagy menjetek babakocsival és az első rosszalkodásnál tedd be. A posta, bank nehéz ügy, mert nagyon ritkán látok gyereksarkot:(. Talán a babakocsi ott is alternatíva lehet.
2012. júl. 13. 11:22
én már igazából nem morgok velük csak ha tényleg muszály mert úgyis felesleges hagyom hagy csinálják rájöttem hogy csak magam teszem tönkre a sok idegeskedéssel.1x csak kinövik.
35. egypt (válaszként erre: 24. - Anitaaa03)
2012. júl. 13. 11:20
Az a normális, ha a gyerek többet enged meg otthon, mint az oviban. Teljesen természetes. Akkor van probléma, ha fordítva áll a helyzet, ilyenkor szokott otthon terror lenni.
34. mkjudit (válaszként erre: 28. - B235ac96d5)
2012. júl. 13. 11:20
Tőlem senkitől nem kaphatott volna több szeretetet és figyelmet, nálunk ezt genetikailag örökölte az ősöktől:-)(
33. Anitaaa03 (válaszként erre: 30. - B235ac96d5)
2012. júl. 13. 11:20
mi is csak nem érdekli
32. Anitaaa03 (válaszként erre: 27. - F5f2cdccb4)
2012. júl. 13. 11:18
én a szobája szoktam küldeni neki fog bőgni h nem meg mért aztán fogja magát és pár perc múlva kijön és mintha semmi sem történt volna
31. egypt (válaszként erre: 25. - Mkjudit)
2012. júl. 13. 11:18
Is-is. Neveléssel lehet rontani vagy javítani a dolgon, esetleg előbb túljut a gyerek ezen a korszakon, de megúszni nem lehet.
30. b235ac96d5 (válaszként erre: 24. - Anitaaa03)
2012. júl. 13. 11:18
Mert ott világossá tették a szabályokat. :)
29. egypt (válaszként erre: 13. - Sopianae)
2012. júl. 13. 11:17
Az én fiamra 3 éves koráig rá sem kellett szólni, most meg nem bírok vele. A lányom csak 20 hónapos, de már most iszonyú hisztiláda. Minden gyereknek van egy alaptermészete, amin nem lehet változtatni, max. jobban és rosszabbul kezelni. Örülj neki, hogy neked egy idomítható gyerek jutott (egyelőre), de ne gondold, hogy a hisztis gyerekek szülei biztos rosszul csinálnak valamit. Egyébként a hiszti a személyiségfejlődés része, minden gyerek átmegy ezen a korszakon (általában 3 éves kor körül kezdődik), csak mindegyiknél más mértékben jön ki habitustól függően.
28. b235ac96d5 (válaszként erre: 25. - Mkjudit)
2012. júl. 13. 11:17
A hiszti azért alakul ki, mert úgy érzi nem kap elég figyelmet vagy szeretet. Gondold át az időbeosztásod, kell jutni idő mindegyik gyerekre!:)
2012. júl. 13. 11:16
Mi sarokba állítunk. Nagyon nem szeret ott lenni, de ha mondom már magától beáll oda. Ha kell a boltban is beállítom és kivárom a 3 percet vele. Utána pedig szépen megbeszéljük, miért volt mindez. Kb. 2-szer kellett megcsinálnom a kislányommal és azóta jól viselkedik. Igaz, én engedem a boltban, hogy mászkáljon, meg ő teszi be a bevásárlókocsiba a cuccokat stb. ergo segít és ő ezt nagyon élvezi. :o) Ő most 3 éves, de van egy 1 éves fiú-lány ikerpárom, szóval szerintem ott majd felköthetem a gatyám....
26. b235ac96d5 (válaszként erre: 20. - Anyazsu9002)
2012. júl. 13. 11:16

Én azt mondom a gyerek csak akkor kapjon a fenekére, ha valóba az egészségét vagy az életét fenyegeti az a tiltott dolog, amit csinált. Pl: közel megy forró dolgokhoz, tűzhöz, kúthoz, utcán elengedi a kezem, kiszalad az utcára, konnektor, ablak, stb.

Minden mást meg lehet és meg kell beszélni!:)

25. mkjudit (válaszként erre: 22. - B235ac96d5)
2012. júl. 13. 11:14
Éppen ez az, hogy mindegyik más és más. Az egyik hisztis a másik nem. Én sem neveltem az egyiket hisztisnek a másikat nem. Ezért írtam, hogy nem nevelés kérdése, ki milyennek születik..
24. Anitaaa03 (válaszként erre: 19. - B235ac96d5)
2012. júl. 13. 11:11
hidd el komolyan veszem de már próbáltunk mindent szép szóval mérgesen úgy h nem kapta meg amit kért ....!az ovodában pl. nincs vele gond ott nem meri csinálni csak akkor ha velünk van
23. Christineee (válaszként erre: 15. - D5e2b6b4be)
2012. júl. 13. 11:11

Akkor nem csak nálunk jött be ez :-)


Mondjuk az én fiam nem veri a földre magát , de hisztizni persze ő is tud. Igyekszem átöleléssel lenyugtatni, és ha javult elbezsélgetek vele, megpróbálom szavakkal türelemre inteni.


Szeret hozzám bújni sírni mikor hiszti van.


SEmmiképpen nem szabad velük leállni "verekedni", szerintem.

22. b235ac96d5 (válaszként erre: 18. - Mkjudit)
2012. júl. 13. 11:11
Ez butaság! Egyébként nem lehet 2 gyereket ugyanúgy nevelni, mert minden ember más és más! Mindegyiket úgy kell szeretni és nevelni, ahogy neki megfelelŐ! Ez nem kaptafa, amihez bárkit, bármit hozzá lehet idomítani!:)
21. anyazsu9002 (válaszként erre: 14. - Mkjudit)
2012. júl. 13. 11:11
én is így járok vele.
2012. júl. 13. 11:09
az apukája is nagyon eleven volt. de akkor még lehetett nevelni a gyereket az utcán is. meg nem nézték le amikor a pofon nem volt ciki.én is kaptam körmösöket, meg a fakanállal, de meg is tanultam mi a rend.mit lehet és mit nem. az a baj hogy nem is fogja fel vagy nem akarja hogy mi következménye.volt hogy majdnem kiszaladt az utra.képzelhetitek.és utana majdnem lekevertem egyet neki.de szerencsére ezzel nem vagyok egyedül.csak ő az én gyerekem.
19. b235ac96d5 (válaszként erre: 8. - Anitaaa03)
2012. júl. 13. 11:08

5 és fél évesen??? Hiszen lassan iskolába megy!

Ha nem veszed komolyabban, nagyon sok bajod lesz vele! Vegyél gyermekneveléssel kapcsolatos könyveket, ha másképp nem megy!

B. Spook: Csecsemőgondozás, gyermeknevelés

Egészen a kamaszkorig használható. Nem azt mondom, hogy törvény ami benne van, de legalább bizonyos helyzetekre ötletet ad. Sok sikert!:)

18. mkjudit (válaszként erre: 13. - Sopianae)
2012. júl. 13. 11:07
Nem nevelés kérdése, ugyanúgy nevelem a két gyerekemet és a másik soha nem csinált ilyet..Ez már eldől a születésnél:-)
2012. júl. 13. 11:07

Nem szabad rettegned, mert kiérzi. Mindent megérez, ezért csinálja. Érezze, hogy kiegyensúlyozott vagy, vidám, magabiztos, ne hagyd magad kizökkenteni holmiféle hisztikkel.

Az enyém speciel csak otthon csinálta, házon kívül soha (nem tudom a miértjét), akkor olyan volt, mint a kezesbárány.

16. Anitaaa03 (válaszként erre: 10. - Mkjudit)
2012. júl. 13. 11:06
legtöbbször úgy intézzük a dolgokat hogy a párommal együtt megyünk így legalább 2 felnőtt 2 gyerekre.a múltkor orvoshoz mentem velük igazából én voltam lázas alig éltem és ők a váróban "megmetszették" a szobafenyőt és kiszedték a virágföldet persze mondtam folyamatosan hogy nem szabad stb.de mint akik meg se hallották.mi már inkább nem megyünk velük sehová csak ha muszály mert egyszerűen nem lehet és bizony volt rá példa hogy a biztonsági őr szólt rájuk
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook