Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy ne legyen erős utálatom a hajam iránt? fórum

Hogy ne legyen erős utálatom a hajam iránt? (beszélgetős fórum)


2022. márc. 2. 09:45

Esetleg egy másik bőrgyógyász tényleg? Amúgy vágasd le, hogy ne kelljen küzdeni vele, gyorsabb megmosni, megszárítani. Egy rövid bob fazon tök csini és könnyű bánni vele. Kifésüléshez spriccelj rá valamilyen balzsamot, pl. vannak ezek a gliss kur termékek amiktől sima lesz, szerintem attól nehezebben is töltődik fel. Amikor megszáradt meg végeztél akkor hajlakk, az is megakadályozza hogy összevissza szálljon.


Ja és ne hagyd sokáig aszalódni, mosd rendszeresen. Ja és nizoral sampon. (Szerintem ezt napi szinten ajánlom, lassan kaphatnék valami jutalékot :D) Az eucerin-nek is van samponja korpásodásra, az is megérhet egy próbát.

18. andi6020 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 21:05
Lehet érdemes lenne egy tényleg jó bőrgyógyászt keresni
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2022. márc. 1. 20:59
ja rendben. nem tudtam hirtelen.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Sütikee)
2022. márc. 1. 20:59
köszi!
15. Sütikee (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 20:58
Sima, egyszerű gyógyszertári.
14. andi6020 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 20:57
Ezeket bőrgyógyász írja fel, nem így megy, hogy kipróbálom.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Sütikee)
2022. márc. 1. 20:57
milyen ricinusolajat ajánlsz? mert ahogy látom több márka van.
12. Sütikee (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 20:55
Ajánlom! Nekem is volt ilyesmi problémám, ez helyre tette a fejbőröm. És nem mellesleg gyorsan nőtt a hajam és szép fényes, egészséges lett.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Sütikee)
2022. márc. 1. 20:53
köszi! mindenképp kipróbálom!
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2022. márc. 1. 20:52
Nem egyikse és nem is hallottam még ezeket de ha mondod akkor kipróbálom őket :) csak azok voltak amiket írtam amúgy.
9. kisj (válaszként erre: 6. - Tien)
2022. márc. 1. 20:51

Én egyszer próbáltam kényszerből 5 hétig (kórházban voltam)

Elképzelhetó, hogy van benne valami, a végén már kezdtem érezni....

Mindenestre mikor hazaértem hajat mostam.

2022. márc. 1. 20:51
Ricinusolaj! Bekened a fejbőröd, bedörzsölöd, kötsz rá egy kendőt, fél órát rajta hagyod, majd a szokásos módon megmosod. Két három hetente egyszer megcsinálod. Pár hónap alatt rendbe jön!
7. andi6020 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 20:47
Diprosalic, Locoid Creol, ilyesmi volt már?
6. tien (válaszként erre: 3. - 37e1ff8723)
2022. márc. 1. 20:39

Állítólag a hajnak van öntisztulása .

Még nem próbáltam.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 37e1ff8723)
2022. márc. 1. 20:36
Nagyon ritkán van ilyen de igen és írtam hogy tudom így nem csodálkozom..csak volt amikor depressziós voltam és akkor volt a hetekig kihagyás. amúgy természetesen minden héten mosom 2x néha 3x.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2022. márc. 1. 20:35
Nos, először ezt a dercos sampons használtam ami kezdetben nagyon éreztette hogy eltűnik a korpa de később kicsit se javult tőle és iigen csak szárította. De ez nem olyan rossz megoldás csak mindig nem tudom venni azért az ára miatt. Később valami naturland kénes sampon na ezzel semmi változást nem láttam. És nagyon csípett mikor véletlen belement a szemembe és úgy is hogy a párnám a szememhez ért ahogy fordultam na mondom ezt többet nem...később arca használtam gyógyszertárban kevert krémet, hát csillapítani nem csillapította csak krémes maradt az arcom. Talán a decros az ami úgymond bevállt de félek ha megszokom újra előjön jobban. de drága. viszont valami cien sampont kaptunk és az kordában tarja a korpát is pedig nem erre szakosodott, multivitaminos. És ehhez balzsam se nagyon kell mert szép puha utána a hajam. de balzsam nélkül sz.r a hajam, csak nem mindig jutok el venni ha kifogy. kicsit reménykedtem hogy végleg elmúlik de akkor sajnos ezzel kell élnem az életem? :(
3. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 20:33
Hetekig nem mosol hajat? Ne csodálkozz, hogy zsíros és korpás! Te teszed tönkre a hajad.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 20:27
Mit használsz és használtál seborrheára? Mi az, ami egyáltalán nem használtál, és mi, az ami viszonylag jó? Amúgy tényleg csak kezelni lehet.
2022. márc. 1. 20:18
Szóval több mint 1 éve fenn áll a problémám, hogy ilyen seborrheic dermatitis van a fejbőrömön, homlokomon és a szemöldökömön. Bőrgyógyászhoz járok, több féle terméket kipróbáltam kifejezetten erre a gondra amit ajánlott, de az igaz ami az orvos mondott, hogy csak a tüneteket lehet enyhíteni, végleg eltüntetni nem lehet. Sajnos 1 év alatt nem tudtam kikezelni, néha tényleg érzem hogy jobb az állapot de általában annyira zavar, hogy szinte erős utálat van bennem emiatt. A hajmosás kínszenvedés még ha csak fél óráról is van szó. Főleg a mosás után, beállítani mikor fésülöm és statikus lesz idegbe jövök...de utána érdekes tök normálisan áll és kezelhető. Persze ezt 1 féle samponnal értem el amire, bőr irritációm lett. De csak annyi, hogy a bőröm a nyakam körül és a mellkasomnál vörös lesz, de hamar elmúlik utána...más samponnal vagy korpás marad vagy csont szárazra kiszárítja..régen sokszor festettem, lehet ez is az oka hogy kialakult így többet nem akarom max az alján és nem a tövénél...nőni nő csak nagyon hullik is minden évben. Tegnap nagyon kétségbe estem mert este éreztem hogy zsíros nagyon és ahogy vakartam úgy hullott belőle a korpa hogy hiába ráztam le egyre több jött ki..a szemöldököm meg szintén ki volt. Amúgy kissé ingerült vagyok néha, és amikor érzem hogy kezelhetetlen a hajam és 2x kell mosnom mert még mindig korpás, konkrétan beleütök a falba a fésűvel hirtelen és tépem a hajam..tudom hogy ettől még rosszabb de utálom egyszerűen..a seborrhea előtt is utáltam de ez még jobban rátett...Váltsak új frizurára? Mellesleg egyesen, dús frufrus hajam van szóval semmi extra...vállig ér most. Máshogy mossam? Hogy ne halogassam a hajmosást hetekig? Lehet másnak ez olyan hogy "ez életed legnagyobb gondja?" dolog de eskü sosem éreztem még ilyen utálatot valami iránt mint a hajam iránt..pedig kívülről nézve mások szépnek gondolták én meg csodálkoztam és még korpás sem az ha kezelem azért :D..néha 1-2 korpaszem látszik de az normális de a tegnapi korpa mennyiség durva volt. Pszichológushoz érdemes elmenni ezzel? Már csak hogy ne utáljam ennyire magam és a hajamat..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook