Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy működik a kötelező biztosítás? fórum

Hogy működik a kötelező biztosítás? (beszélgetős fórum)

2010. nov. 8. 19:31

Nekünk volt ilyen esetünk,nem kért betétlapot,azt mondta nem érdekli a dolog (egy kis karcolás volt) pár hét múlva felhívott,hogy akkor fizessük ki az ezt meg az azt...

Gondolom ő csinálhatott valamit a kocsijával és ránk akarta verni.Na nekem meg elég nagy a pofám ahhoz,hogy ilyen nincs:)

Ha nem hívtok valakit,a károsult azt mond amit akar.Nem szabadott volna elengedni így,persze az ember mindig bízik.

Na meg a kártól is függ.

Én nem fizettem végül semmit,én is elküldtem a sóhivatalba,nehogymá utólag reklamáljon:)

Ha nincs róla papír a helyszínen,akkor reklamációnak már nincs helye.

6. 9bbc382386 (válaszként erre: 1. - Mircsi33)
2010. nov. 8. 19:25

Elmehet a sóhivatalba!

Akinek kárt okoztak,annak érdeke az azonnali baleseti kárbejelentő lap kitöltése aláírással,tanúkkal!

2010. nov. 8. 18:38
Köszi a gyors hozzászólásokat, egy kicsit megnyugtattatok.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Mircsi33)
2010. nov. 8. 18:32
Nehogy fizess! Majd a biztosító neki fizet, neked meg megemelik a köteleződ díját, meg módosul a bónusz besorolásod, de ennyi. Nem kell fizetned semmit!!!!!!
3. emagdi (válaszként erre: 1. - Mircsi33)
2010. nov. 8. 18:32

nem neked kell fizetni, erre van a biztosító.

ne hagyd magad becsapni!!

a te kötelességed, hogy aláírd, hogy elismered a károkozást (a baleseti bejelentőn), megadod az adataid (szintén a baleseti bejelentőn), és ennyi.

a károsultnak majd a biztosító fizet (vagy a szervizen keresztül, vagy nem, de az már nem a te dolgod).

2010. nov. 8. 18:32
betétlapot kellett volna kitölteni a helyszínen, mert így ő bármilyen összeget mondhat nektek amit a szervizzel megbeszél sőt, anyukád ha nem írt alá semmit, akkor mondhatja, hogy ő nem is járt arra aznap :)))
2010. nov. 8. 18:28

Sziasztok!

Tegnap az autómmal az édesanyám beletolatott egy másik autóba, amelynek sérült a lökhárítója. A helyszínen megbeszélték, hogy az Úr elviszi az autót a szervízbe és ajánlatot kér mennyibe fog ez Neki kerülni, és ezután döntenek hogy bevonják a biztosítót. A szervízben 45ezer Ft-ért csinálják meg az autót, ezért inkább szeretnénk, ha a biztosító fizetne. Az károsultat felhívtam, és Ő azt mondta már bent hagyta az autót a szervízben. Csütörtökön lesz kész, és addig amíg nem fizet neki a biztosító, mi fizessük ki a javítás számláját. Eddig szerencsére nem voltam ilyen helyzetben. És most tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy mik a jogaim, kötelezettségeim.Tud esetleg valaki infóval szolgálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook