Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy működik a bölcsi választás? fórum

Hogy működik a bölcsi választás? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 13. 18:50
Nálunk csak egy bölcsi van tehát nincs választás .Csak váró lista van na meg hát szél:DDDD
18. Peppelínó (válaszként erre: 15. - 405fb874de)
2009. szept. 3. 16:08
Az okmányiroda oldalán olvastam, hogy vinni kell a tulajdoni lapot.
2009. szept. 3. 13:40

Pécsen idén először minden oviban és bölcsiben áprilisban 3 napon volt a beíratás, és elvileg egységes elvek szerint. Viszont ahol én voltam ugyanúgy a korábban jelentkezetteket vették fel mint előző években és semmilyen igazolást nem kértek az adatokhoz, csak az anyakönyvi kivonatot kellett megmutatni a gyerekről.

Én direkt nem mentem hamarabb jelentkezni, mert pár hónappal előtte már megjelent, hogy mi lesz. Nem is kaptunk helyet. A következő évben muszály lesz, mert áprilisiak vagyunk, így hiába tölti majd be a 3. évét, akkor ott sincs hely, csak szeptembertől.

2009. szept. 3. 11:59
A bölcsibe iratást nálunk nem szeptembertől van, hanem márciusban.
2009. szept. 3. 09:43
Én ezt nem értem. Nálunk nem kell saját tulajdonosnak lenni, csak a tulajnak aláírni. Ez hogy lehet ennyire változó???
14. mimmo33 (válaszként erre: 13. - Dindin19)
2009. szept. 3. 09:12
így van!
2009. szept. 3. 09:10

úgy tudom, hogy a babát odajelentik, ahol az anya van


ha a tiéd állandó, akkor az övé is

12. szofi28 (válaszként erre: 11. - Peppelínó)
2009. szept. 3. 09:03
Adásvételi szerződést nem fogadnak el? Nekünk azt kellett vinni, és azonnal kiállították a lakcímkártyát.
2009. szept. 3. 08:50
Úgy gondoltam, hogy a babát állandóra, magamat meg ideiglenesen kéne bejelenteni. A férjem a tulajdonos, de reggeltől estig dolgozik, így nem tud intézkedni. Múltkor szabin volt pár napot, (mondtam neki, hogy akkor intézze a dolgot)de kiderült, hogy a bejelentéshet 3 hónapnál nem régebbi tulajdoni lapot kell vinni az okmányirodába. Azt mondta a párom, hogy az 5000 Ft-ba kerül (épp nem volt kp. nálunk), és állítólag nem adják ki azonnal, hanem ki tudja mennyit kell a tulajdoni lapra várni.
10. szofi28 (válaszként erre: 7. - Peppelínó)
2009. szept. 3. 08:44

Sziasztok, nekünk be kellett mutatnunk a lakcímkártyát, állandó bejelentette kerületi lakcím kellett hozzá nekem és a kislányomnak is.

Mi idén júliusban jelentkeztünk, 2010 szeptemberére de már így sem kerültünk be a hozzánk legközelebbi bölcsibe.

2009. szept. 3. 08:43
Én január végére vagyok kiírva, és voltam lent nem rég azt mondták hogy ha megszületik akkor menjek le és irassam be, talán bekerül majd 2évesen. Mellékesen ehhez a bölcsihez tartozunk hivatalosan lakóhely szerint...de mire betölti a 2 évet rá 3 hóra teljesül az új törvény ami jövőre indul és remélem így 2012 ápr végétől sokkal több hely lesz, szvl legkésőbb akkor bekerül valahova...remélem:)
8. dindin19 (válaszként erre: 7. - Peppelínó)
2009. szept. 3. 08:42

ha nagy szerencséd van nem, de elvileg hivatalos paprokból dolgoznak


nem tudsz ideiglenes bejelntkezni?

2009. szept. 3. 08:41
Pesten lakunk, de az állandó lakcímünk másik kerületben van (ide nem vagyunk bejelentve). Akkor a bölcsőde (ami a közelben van) nem fog kérni hivatalos iratot, elég csak bediktálni nekik ezt a címet?
2009. szept. 3. 08:33
én tényleg kíváncsi vagyopk, hogy mi lesz majd akkor, amikor a 2 év utáni ellátás megszűnik, s hova teszi a gyerekét az a szerencsés szülő, akinek van munkahelye? majd virulni fognak a magán bölcsik, havi 50ért? de azt egy minimálbéres nem tudja megfizetni :-((
5. 405fb874de (válaszként erre: 3. - Dindin19)
2009. szept. 3. 08:29
Jaja, nekem is mázlim volt, mert véletlen a helyi albérleti címemet diktáltam be jelentkezéskor, most derült ki, hogy ha a személyin lévőt írom, kapásból elutasítanak...
2009. szept. 3. 08:28
Mi egy évvel előbb irattuk be, de akkor már tényleg 3-at megjártunk, mire volt egy hely. Ha vidéki vagy, akkor lakcím szerint tartozhattok valahova, ha városi vagy és van több bölcsi, akkor választható (legalábbis nálunk), de érdemes a legközelebb eső bölcsibe vinni, mert hallottunk már olyat, hogy meglépett a gyerek és hazasétált... :S
2009. szept. 3. 08:25

a mai bölcsödeviszonyok között nagy választásod nincs, örülj, ha találsz üres helyett.

van olyan város, ahol már az épp megszületetteket is beírják, hogy tuti legyen helye.


nálunk a vidékieknek semmi esélye, hogy felvegyék, hisz a helybelinek sincs helye

2. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2009. szept. 3. 08:24

Szia!


Leginkább lakcím szerinti bölcsibe veszik fel a gyereket (persze ha van).

Beírathatod máshová is de, az ott lakók előnyt élveznek, így akár várakozhatsz egy szabad helyért akár 1 évet is:(

A húgom októberben fog szülni, de a védőnő már most mondta neki, hogy szeptemberben menjen el beíratni a még meg sem született gyereket, hogy két év múlva tutira legyen helye...És ez nem vicc!!

2009. szept. 3. 08:19
Mikor kell oda jelentkezni a babával? Akármelyik bőlcsődébe beirathatom, vagy lakcímhez kötött? Stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook