Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy mondod el a szülőnek, hogy kezd szenilissé válni? fórum

Hogy mondod el a szülőnek, hogy kezd szenilissé válni? (beszélgetős fórum)


2023. jan. 24. 07:42
Van olyan coach aki foglalkozik magáncégek vezetőcseréjének segítésével. A cég nevére nem emlékszem, de a Kossuth Rádióban volt vele riport pár éve. szerintem egy coach tudna segíteni a problémád megoldásában
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Imisz)
2023. jan. 21. 19:15
Van már rá kezdeményezés,csak attól tartok a ígérgetések kapcsán,hogy ma ez hangzik el, holnap már más és aztán én leszek, aki ki akarja őt túrni.😔
27. 55Judit (válaszként erre: 26. - 55Judit)
2023. jan. 21. 18:06
Bocs a hibákért.
2023. jan. 21. 18:05

Mindenki máshogy reagálhat ha közlik vele hogy kezd szenilis lenni. Én pl. örülnék ha a fiamtól tudnám meg, és nem idegenek röhögnének körbe előbb. Én figyelem is magam, és eklezsdtem spanyolul tzanulni. Így észrevenném ha kezdene a memóriám hanyatlani.

Az első jeleket maga a beteg is észreveheti. Pl. nem oda tesz a hűtőbe dolgokat ahol a helye van, máshová teszi le a kulcsot, telefont mint szokta és nem találja meg, és hasonlók.


Nekem elém lehetne állni a problémával, és ha anyámmal történt volna ilyen jellegű probléma, biztos hogy elé álltam volna és elmondtam volna milyen jeleket észlelek. nem kell sértegetni. lehet nagyon megértően, tapintatosan is közölni a bajt.

25. Imisz (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 21. 17:29
Nem tudsz a partnerekkel beszélni, hogy téged keressenek? És igen is mondják meg a szülődnek, hogy veled szeretnének tárgyalni / dolgozni? Vagy még nem vagy / nem adta át ennyire a dolgokat? Vagy finoman közlöd, hogy majd te elintézed. Aztán ha látja, hogy sikeresen viszed a dolgokat, esetleg jobban mint ő, talán belátja, hogy neki kevesebb is elég a munkából.
2023. jan. 21. 17:25
Így: Anyám, kezdesz szenilis lenni!
23. New(l) (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2023. jan. 21. 17:12
Szegénykém, megértem, hogy bántotta, nehéz beismerni, hogy már nem a régi az ember. De ha nem megy, le kell tenni a lantot.
22. fincsi5 (válaszként erre: 19. - New(l))
2023. jan. 21. 16:45

Ugyanez volt nálunk is. "Szerencsére" egy ügyfélnek nem kis kárt okozott, így tudta befejezni. De utána meg az bántotta (majdnem 80 évesen), hogy már nem tud könyvelni.

Nehéz.:((

21. New(l) (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 21. 16:41

Az baj egy vállalkozásnál.

(ja nem, Muttival szerencsére minden rendben, apróságokra gondolok, az meg belefér. Inkább arra próbáltam utalni, h szóljál kislányom, aztán ha szólok, akkor az nem úgy van.)

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - New(l))
2023. jan. 21. 16:16

Sajnálom.


A károkozás inkább csak úgy történik,hogy már nem akarnak vele együttműködni. De persze ilyenkor az a válasz, hogy mindenki hülye.

19. New(l)
2023. jan. 21. 16:13

Nehéz ez. :/

Anyám jó tíz éve megígértette velem, hogy ha hanyatlik a memóriája vagy fura dolgokat kezd csinálni/mondani, szóljak. Mondtam neki, ha ez bekövetkezik, nem fogod elismerni sem belátni.

És tényleg nem...

Ha károkat okoz a vállalkozásban, muszáj lesz értésére hozni, de mindenképp számíts rá, hogy első körben megsértődik...

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Perzsacica)
2023. jan. 21. 16:00
Venném én tovább, azzal nem lenne gond, tehát felszámolni nem kellene. De nem akarom,hogy beleszóljon,ezt pedig képtelen egyenlőre elengedni. Csak az ígérgetés megy,ami ma úgy szól, holnap már amúgy.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Perzsacica)
2023. jan. 21. 15:58
Nem családi, nincs másnak beleszólása, ráadásul vagyunk hárman, mint család.🙈
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2023. jan. 21. 15:57
Én ezt tudom jól, de már évek óta megy a huzavona,lassan nekem is kezd betelni a pohár..
2023. jan. 21. 13:54

Ha a vállalkozás közös akkor hívd össze egy vacsorára az érdekelt családtagokat és mondd el , hogy milyen probléma adódott, amit alig lehetett most megoldani.

Kérdezd meg , hogy ki hogy látja és van-e valami javaslatuk. Megoldható -e ,hogy máskor ne legyen baj vagy jobb lesz gyorsan eladni, felszámolni a vállalkozást mielőtt óriási anyagi veszteség érné, hiszen az mindenkinek nagyon rossz lenne.

A papának elég lenne-e az, hogy határidőnaplót vezessen-ha eddig nem volt- és írjon bele mindent vagy esetleg valaki vegye át egyes részét a feladatainak.

Ha valós a probléma azt más is látja csak eddig félt szólni és lehet most örülnének ha beszélhetnének róla.


A papát meg biztosítani kell arról , hogy nagyon szeretitek őt ,amit elért tiszteletben tartjátok de ami teher azt adja át, megérdemli , hogy többet pihenjen.

14. Amaunet (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 21. 13:23
Csak fokozatosan vedd át tőle. Ha elfelejt valamit mondd, hogy szívesen segítesz és megoldod. Ne egyszerre húzd ki alóla a munkát, mert abba megtörne.
13. Imisz
2023. jan. 21. 13:17
Szerintem is mondd el a háziorvosának. Lehet még nincs abban az állapotban, hogy ne lehetne akár gyógyszerrel kicsit visszahozni az életbe, vagy legalább lassítani a folyamatot.
2023. jan. 21. 12:59
Szerintem semmit pont ez a probléma a demensek hozzátartozóinál is.Olyanok mint az alkeszok azt gondolják velük nincs baj a környezet a hibás.
11. bozsu55 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 21. 12:56
A felejtős szülő társa ebben nem tudna segíteni?
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2023. jan. 21. 12:54
Én benne vagyok majd' 2 évtizede. Lenne szó átadásról,csak nagyon nehezen engedi el. És attól tartok ha így folytatódik, üzletileg lesz probléma..😔
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. jan. 21. 12:52

70

Nem figyel,ez tény, de sokszor több variációt mond egy dologra.

8. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 21. 12:24

Nehéz ügy.

Tegyük fel 65 éves.Soha nem beszéltetek a vállalkozás menetéről ha benne lesz a korban?

A családból van valaki aki jelenleg aktív tagja ennek a vállalkozásnak?

Mit felejt? Honnan tudod hogy probléma van?

7. Bichi (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 21. 12:08

Hát ha a saját anyámból indulok ki, akkor nem tudnám úgy elmondani neki, hogy ne sértődjön meg, sőt szerintem a legtöbben megsértődnek, kivéve aki már eleve beismeri magának, hogy elfelejt ezt-azt.

De ha meg is sértődne elsőre, azért szerintem később átgondolná, és akár pozitívan is állna hozzá uátna.

Nagy kérdés, hogy mik azok amiket elfelejt, mert ha valóban komoly, és nem csak kissé kellemetlen dolgok, akkor akár még pénzügyileg is nagyobb gondja lehet belőle, talán erre kéne rávilágítani neki...

2023. jan. 21. 11:59

Mennyi idős?

Miket felejt el?

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2023. jan. 21. 11:29
Igen, sajnos többen is panaszkodtak. 😔
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Loch ness)
2023. jan. 21. 11:28
Covidos hivatalosan nem volt. Most hogy egy betegség az lehetett-e nem tudom.
2023. jan. 21. 11:25

Kérdés, mennyire feledékeny. Panaszkodtak neked a partnerek erre? Amennyiben úgy érzed, hogy komoly a baj, akkor szerintem beszélj a háziorvosával.

Sajnos, sokszor már a fiatalokkal is előfordul, hogy elfelejtenek dolgokat, ami a sok információhalmazra vezethető vissza.

2023. jan. 21. 11:19
Nem volt covidos? Mert én azóta lettem feledékenyebb. Ha esetleg ez van mögötte, akkor könnyebb olyan érvet találni, amivel nem bántod meg. De ez fogas kérdés, remélem, valakinek lesz ötlete, ez csak egy kis adalék, ami nekem eszembe jutott.
2023. jan. 21. 11:08

Sziasztok!

Gondban vagyok. Észrevettem,hogy egyik szülőm már kezd elfelejteni dolgokat. Ami, ha egyszerű otthonülős nyugdíjas lenne,nem lenne akkora baj. De ő még dolgozik, dolgozni akar (saját vállalkozást visz) viszont ez a dolog a partnerekkel/kollégákal szemben már nem vet jó fényt rá.

Hogy adnátok a tudtára,hogy vonuljon vissza és ebből ne legyen sértődés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook