Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy mondjam el, hogy elég volt, haza akarunk költözni? fórum

Hogy mondjam el, hogy elég volt, haza akarunk költözni? (beszélgetős fórum)


1 2
39. megi04
2022. jan. 28. 00:21

Most olvastam a fécen...


" A változás fájdalmas lehet...De semmi nem fájdalmasabb,mint megrekedni ott,ahová nem tartozol..."

38. megi04 (válaszként erre: 35. - Falipapir)
2022. jan. 27. 23:51

Ez de ott van!!!😊👍👍👍👍👍

Amerikában élő barátném mondta: az a baj velerek Magyarokkal,hogy diploma kórságban szenvedtek! És milyen igaza van!😂

37. megi04 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 27. 23:48

Ha haza akarsz jönni,ne hagyd magad lebeszélni.Ha nem a pénz az Istened,sosem leszel kint boldog.

Lehet köpködni Magyarországot!

De...az igazság,hogy az életképesek,itt is boldogulnak...😊

Csak akkor maradj,ha ez téged boldoggá tesz.

A gyerekeidet sem baj,ha Magyarnak neveled.Itt is tanulhatnak,mint a többi gyerek.😊

36. Csillagszem38 (válaszként erre: 31. - Falipapir)
2022. jan. 4. 19:51
Aha ertem... Két mondatban osszefoglalnad? Covidos vagyok es kicsit fáj a fejem ezt most ertelmezni es kihamozni😆😆😆
35. Falipapir (válaszként erre: 33. - NomNom)
2022. jan. 3. 20:38

Igen, pont erről beszéltem. A magyar a magyarnak ellensége. Fogalmam sincs miért kell lenézni azt aki nem rendelkezik 5 diplomával.(Magamból kiindulva Asztalos, Raktárvezető, És 3 targoncás jogosítvánnyal rendelkezem)

Magyarországon, de egyre több országban már probléma, hogy nincs elég szakember. Nem találni jó hegesztőt, asztalost, ácsot, kamionsofőrt, de lehetne sorolni itt a szakmákat. Ezekhez is érteni kell.

Természetesen akik magasra teszik a mércét össze nem piszkolnák a kezüket. Régen elvárták, hogy szinte ingyen megcsináljanak a "proli " munkások nekik mindent csilli villire. Viszont ahogy egyre több túl képzet diplomás lesz, rá kell majd jönniük hogy nincs annyi álláslehetőség, mint ahányan vannak.

Viszont a "proli" munkásoknak jól jön ez. Hiszen míg régen nagy duzzogva felvettek minimálbér alatt, bejelentés nélkül egy asztalos műhelybe, addig most szó szerint a 3x-osát fizetik, legálisan bejelentve. ja és Magyarországon.

Nem kritizálok senkit. Nekem nincs szükségem 20 szobás villára, seregnyi cseléddel. Megelégszem egy falusi kertes parasztházzal. Nincs szükségem vadonatúj autóra. Megfelel 15-20 éves is. Megfelelő karban tartás mellett az sem hagy soha cserben. Nincs adósságom, viszont van sok cicám, szép kertem, csend és nyugalom. Le lehet nézni, nekem nem kell több.

34. NomNom
2022. jan. 3. 19:42
*nekem sincs vmi remek diplomám.
33. NomNom (válaszként erre: 31. - Falipapir)
2022. jan. 3. 19:41

Persze ha valaki proli munkásnak megy ki (többnyire nyelvtudás nélkül akiket én ismerek) ne is számítson másra mint sz@rra.

Kényelmes élethez nem kell hű milyen szakma. Nekem is valami remél diplomám (nem is használom), de van egy normális irodai állásom. A férjem mérnök, az ő állása persze jobb de egyedül is ellennék.

Született már itt egy fiunk, nem lenne az a pénz amiért a következőt Mo-n szülném.

Szeretem a hazámat de képtelen lennék ott újra kezdeni. Ezt az életminőséget ott nem tudnánk megteremteni.

32. Falipapir (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2022. jan. 3. 18:46

Látom neked szerencséd volt.

Nincs minden külföldi munkavállalónak ilyen szerencséje. Gratulálok hozzá. Szerintem meséld el a többieknek is hogy csináltad, én elmeséltem nagy vonalakban a magamét.

31. Falipapir (válaszként erre: 22. - Csillagszem38)
2022. jan. 3. 18:44

Sajnos a magyar mentalitás itt is meglátszik amikor a külföldi megélhetésről van szó.

Mindenki szapulja Magyarországot, hogy mennyire szar itt az élet. Pedig Németországban sincsenek a nagy átlagnak szebb házai mint nálunk. Angliáról meg ne is beszéljünk.

Amikor kint voltam, és megkérdezte egy angol udvariasan hogy vagyok, arra azt az egyszerű választ várja hogy jól, és nem érdekli a félórás siránkozásod.

De legdurvább az, hogy bárhol jártam Európában, bármilyen nemzedék tagjai összetartottak, segítették egymást. Míg a magyarok, belefojtották volna legszívesebben a másikat egy kanál vízbe. Itthon is ugyanez megy.

Akik irigyen nézik a nyugati béreket, érdekes összehasonlítási alapot néznek. A nyugati ÁTLAG bért, a Magyar MINIMÁLBÉRREL. Pedig a legtöbb magyar, ha kimegy, minimálbérért fog dolgozni kint, Nem Átlagbérért.

Amikor kimegy a magyar, kint kap valami lerobbant szar tömegszállást 30 ember van 1 fürdőkádra ami redvás mint a fene, 1 mosógépre, de várd meg míg lejár, mert ha nem vagy ott, felmosórongy lesz a ruhádból, mert a másik kibassza. A munkásjáratért napi 1500-2000 ft-ot elkérnek, a szállásért simán 20000-25000-et hetente, és ezért kapsz egy fél szobának a felét, mert emeletes ágy van bent, és valami idegen nációbelivel kell megosztanod. Hozzáteszem Nem tehetsz mást, örülj hogy ez van. Van aki hazajön. Itthon is ki lehet fogni szart, de olyan szart nem találtam mint az angol volt.

Azonnal nem kapsz máshol szállást, amíg nincs munkád. Magyarul marad a szar. Később lehet keresni mást, de egy házat sokba kerül kibérelni másokkal együtt megint alkalmazkodni kell, bár jobb egy fokkal, legalább egyedül vagy a szobában, ha szánsz rá annyi pénzt.

Munkát is lehet találni jobbat ha keres az ember. kis nyelvtudással is lehet, de kitartónak kell lenni. Több pénz, jobb munkakörülmények.

Németben állítólag nem rossz az egészségügyi ellátás, bár érdekes módon a gazdagabb németek mégis Hozzánk járnak orvoshoz. Angliáról inkább ne beszéljünk.

Magyarul. Aki itthon elégedetlen, és nem tesz azért hogy jobb legyen, azért marad itthon, mert nem fáj neki eléggé, és nem kezd el tanulni, képezni magát, és azt szeretné ha kint kényelmes munkával jól keresne.

Engem az exem, a bankok megszívattak. Muszáj volt lépnem. Megtanultam 3 hónap alatt a semmiből Úgy angolul hogy a telefonos interjút követően 3 nappal később már kint dolgoztam. Sok helyen dolgoztam kint is, keperkedtünk egyik helyről a másikra. Hol egyedül, hol összefogva páran.

Mit értem el? Amikor hazajöttem nem volt adósságom. Ezt kényelmes munkával kint sem lehet elérni.

Hacsak valóban nincs valami nagyon jó szakmád. Valami tuti informatikai pl. Vagy idegenforgalomban Londonban nagyon jól lehet keresn. Feltéve ha legalább angolul, és németül perfectűl beszélsz. Vagy hajó szakács, De ott sem elég az a tudás, amit a balcsin szív magába némelyik.

Itthon is lehet jól keresni. Én Baranya egy eldugott falujában lakom. 50 km-es körzetben nincs nagyváros. Szinte nincs olyan nagyváros a dunántúlon ahol ne dolgoztam volna. Nem mondtam soha hogy itt nincs munkalehetőség. Kerestem ott ahol van. A 90-es években nagy volt a munkanélküliség. Nem volt munka. Beiratkoztam tanfolyamokra, amire láttam van kereslet. Levizsgáztam targoncára, és nem volt még jogsim, de már dolgoztam. Így lettem raktárvezető is. Még hogy nincs munka. Aki nem akar dolgozni, Az nem fog találni.

Bocs kicsit hosszú lett.

30. forrest2010 (válaszként erre: 29. - Rabankari)
2022. jan. 3. 07:58
... nem ! nem az a mérce ! de sokan képzelik azt h külföldön a többség jól megszedi magát ! hát nem ! / itt az elmúlt kb 50 év során nem szokott ahhoz a jónép h az átlagos munka béréből is lehet jól/jobban élni ! / ahhoz mindig is kellett némi plusz munka/tudás ...szorgalom !!!
29. rabankari (válaszként erre: 27. - Forrest2010)
2022. jan. 3. 05:59

Dolgozni mindenhol keményen kell.

Miért kell "milliomosnak" lenni,aki külföldön dolgozik? Neked ez a mérce?Nekem az,hogy tisztességes munkáért ,tisztességes bért kapjanak azok is akik átlagos munkát végeznek.

28. 93cc040b09 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 3. 04:18
Problémás lehet a kapcsolatod érdemes volna szerintem elgondolkodni ha ezt itt kell feltenni ezt a kérdést és nem tudsz leülni a férjeddel megbeszélni, ott valami bibi van.... üljetek egy pohár bor mellett és mondd el neki hogy szeretnémi bánt téged,mitől félsz, mit szeretnél... Sok sikert! 🤗
27. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Rabankari)
2022. jan. 3. 03:09
... akkor miért is nem lett ? MINDENKIBŐL milliomos ? aki az országon kívül próbálkozott ?! ... hajdanán a sógor lánya világgá ment és 20-on éve kínlódik/nyűglődik 1 másik országban ! de a gyerekeinek már ott van az otthona/hazája , mert oda születtek !!!
26. forrest2010 (válaszként erre: 18. - Falipapir)
2022. jan. 3. 03:05
... pontosan !!! csak nagyon észnél kell lenni ! sehol nincsen kolbászból a kerítés !
25. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 3. 00:32
Szia. Két év nem elég ahhoz, hogy megszűnjön a honvágy. Majd később elmúlik, én azt tanácsolom, hogy legyél türelmes.
24. trapiti (válaszként erre: 20. - Falipapir)
2022. jan. 3. 00:11
Nem. De mindegy.
23. Csillagszem38 (válaszként erre: 18. - Falipapir)
2022. jan. 2. 22:12
ja latom mar
22. Csillagszem38 (válaszként erre: 19. - Falipapir)
2022. jan. 2. 22:11
mire celzol?
21. Falipapir (válaszként erre: 12. - Aszparagusz)
2022. jan. 2. 21:28

Munkaerő hiány van Magyarországon. Nem sírni kell, hanem dolgozni. Ha szar a munkahely változtatni kell.

Kint sem jobb az egészségügy. Angliában egyenesen borzalmas.

20. Falipapir (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2022. jan. 2. 21:26
Kényelmesen ott is hónapról hónapra élsz.
19. Falipapir (válaszként erre: 15. - Csillagszem38)
2022. jan. 2. 21:25
Itt nem átlagfizetésről kellene beszélni, hanem ki mit tesz azért hogy boldoguljon.
18. Falipapir (válaszként erre: 14. - Rabankari)
2022. jan. 2. 21:21

4 évet. Németországban, Angliában, és voltam pár hetet hajón is.

Aki nem tesz azért hogy jól éljen, kint sem fog jól élni. Ha nincs olyan szakmád, ami hiányszakma, és perfect nyelvtudásod, Akkor rengeteget kell dolgoznod, akár napi 12-14 órákat is.

Egy jó szakmával, sok munkával, itt is lehet jól élni.

Nekem 3 is van.

17. trapiti (válaszként erre: 16. - BorosTyánka)
2022. jan. 2. 18:26
Hol?
16. BorosTyánka (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2022. jan. 2. 18:12
Az orvosi fizetések is csökkentek.
15. Csillagszem38 (válaszként erre: 11. - Falipapir)
2022. jan. 2. 15:28

Nem jobb? Hát sztem ott egy atlagember, atlagfizetesbol sokkal jobban megel, mint itthon. Itthon kb egy atlagfizetesbol max hónapról hónapra tudsz megelni, semmi luxus es felreteves. Az atlagfizetesnek duplajanak kéne lennie.


Szóval sztem maradj. Ha utalod mégis, beszélj az uraddal...

14. rabankari (válaszként erre: 11. - Falipapir)
2022. jan. 2. 14:48

Nem azt írtam, hogy kolbászból van.

Viszont ott a munkádért annyi fizetést kapsz,amiből élsz és nem nyomorogsz.

Ezenkívül a már említett két fontos tényező (egészségügy,oktatás) színvonala is messze jobb sajnos,mint itt.

Amúgy te éltél valaha külföldön?

13. trapiti (válaszként erre: 11. - Falipapir)
2022. jan. 2. 14:28
Nem, kolbászból nem fonnak semmit. De tisztességes munkából kényelmesen és biztonságban lehet élni. Ez nagy különbség Mo és sok más ország között.
12. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Falipapir)
2022. jan. 2. 13:51

Alig.

Normális, működő egészségügy, oktatás, a fizetésből lehet egy normális életet élni.

Amit jelenleg M.o.-n az emberek egy/jelentős részének csak álom.

11. Falipapir (válaszként erre: 5. - Rabankari)
2022. jan. 2. 13:35
Kint sem fonják kolbászból a kerítést. Semmivel nem jobb mint itthon.
10. miau55
2022. jan. 2. 09:58
Szerintem rá kéne jönnöd, hogy mi hiányzik legjobban itthonról. Ha a család, akkor gyakoribb látogatások/videóhívások segíthetnek. Próbálj barátokat találni, az nagyon sokat segít abban, hogy otthon érezd magad. Vannak magyar közösségek a nagyobb városokban, de ha jól tudsz angolul vagy németül, más külföldiekkel is könnyű megismerkedni. (Sőt, néha a németek is elég nyitottak, de a külföldieknek jobban hiányzik a társaság.) Szomszédok, szülők az iskolából, egy hobbi, amit közösen művelhetsz másokkal... Nagyon sokat segít egy támogató közösség!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook