Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy mennek a dolgok a repülőtéren? Check in, poggyász meg ilyenek... fórum

Hogy mennek a dolgok a repülőtéren? Check in, poggyász meg ilyenek... (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. huenya
2007. aug. 22. 09:28

majd megpróbálok utánanézni, de szerintem kell...

és azt tudjátok, hogy mikor lehet meghosszabbítani az érvényességét? csak akkor amikor már lejárt? vagy egy kicsivel előtte is? és mennyi idő, amíg ezt megcsinálják? egy teljesen újat fogok kapni?

17. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 15. - Huenya)
2007. aug. 21. 20:54
mivel sima határnál lehet,gondolom én,repcsivel is...de amúgy fogalmam sincs
16. 'szti (válaszként erre: 15. - Huenya)
2007. aug. 21. 18:39
én senkit nem láttam személyivel (ez persze nem jelenti azt, hogy nem lehet)
15. huenya
2007. aug. 21. 17:16
egy kérdés: mindenképpen kell útlevél? akkor is, ha EU-s ország? mert az én útlevelem november végén sajna lejár...
14. huenya
2007. aug. 21. 16:46

nagyon rendesek vagytok :)

köszönöm szépen

2007. aug. 21. 12:19
én is egyedül utaztam,két picivel ráadásul,másfél és 4fél évesek voltak...szóval túléltük...ne izgulj,ha ott vagy,tutira fog menni.elég jól ki van írva,szban isközlik honnan indul,csak a számot kell figyelni...szóval menni fog...
12. huenya (válaszként erre: 10. - F124753f33)
2007. aug. 21. 09:46
köszi a jó tanácsokat, így már egyre kevésbé félek a dologtól :)
11. huenya (válaszként erre: 9. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 20. 21:56
köszi [pirul] :)
10. f124753f33 (válaszként erre: 1. - Huenya)
2007. aug. 20. 21:02
Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. 2 órával előbb feltétlen legyél kinn! Nekem spec egy állandó tortúra a repülés, de ki lehet bírni. Életemben először én ráadásul egyedül utaztam, és a fiumicinoi Olasz reptér bazi nagy, de simán meg lehet találni a terminált. Gondolom az angol is hasonlóan. Lényeg időben legyél kint.
9. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 8. - Huenya)
2007. aug. 20. 20:57
Ne izgulj, talpraesett lany vagy, nem fogsz elveszni!
8. huenya (válaszként erre: 7. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 20. 20:41
Sebaj! Az eddigieket is nagyon köszi! De még elég messze van az út, talán decemberben...
7. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 6. - Huenya)
2007. aug. 20. 20:19
Arrol sajnos nem tudok semmit. :(
2007. aug. 20. 20:14

Változott a terv: nem Luton, hanem Manchester... Arról tusz valamit? Vagy valaki?

De nagyon örülök az utazásnak! Ez sem 100% még, de sokkal biztosabb, mint tegnap volt :)).

2007. aug. 20. 09:33
Elvileg London-Luton, de hát még az sem biztos, hogy megyek, csak reménykedek... Remélhetőleg összejön.
4. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 3. - Huenya)
2007. aug. 19. 23:05

Barhol el lehet tevedni, de mindenhol segitseget tudsz kerni.

Ha hazautazol majd Angliabol, arra figyelj, hogy ne maradj el nezelodni a free shopban hosszu ideig, hanem inkabb keresd meg a terminalodat, nehogy ne talald meg idoben. Raadasul ott most igencsak keszultsegben vannak, szamits ra, hogy attapogatnak, levetetik a cipodet, arcfelismero kameraba bele kell majd nezned (bar ez nem nagy dolog, csak ne hasonlits egyetlen bunozore, terroristara se!) stb. Emiatt majd legyel is a repteren tenyleg 2 oraval elotte, de inkabb hamarabb. Ott lesz igazan tomeg, ha a Heathrow-n kell leszallnod, elore is reszvetem.

3. huenya (válaszként erre: 2. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 19. 22:58

Frankfurt? Hát azt nem csodálom, az elég durva lehetett... Biztos rengetegen voltak...

És érthetően ki vannak rakva a dolgok, tényleg nem lehet eltévedni? :)

Kicsit félek, és a neten nem nagoyn találtam infót a dolgokról.. :)

Köszi a segítséget!

2007. aug. 19. 22:49

Besetalsz a repterre, megkeresed azt a pultot, ahol becheckolhatsz (kiirjak altalaban a jaratot, uticelt, legitarsasagot), odaadod a jegyedet, utleveledet, az arcodba neznek, odaadjak a beszallokartyat es felhelyezheted a szalagra a borondodet (ha a megengedett sulyt meghaladja, akkor elsetalsz fizetni a plussz sulyert, ebbol a szempontbol a Ferihegy egy sz..rago repter). Majd besetalhatsz arra a reszre, ahova csak az elutazok mehetnek, ott van a free shop, vasarolhatsz adomentesen (ez a kedvenc helyem, de a Ferihegyen ha jol emlekszem csak Swarovski es souvenir uzlet van).

Aztan ha itt az ideje, megkeresed azt a terminalt, ahonnan be kell szallnod a gepedbe. Ezeket monitorok is kijelzik normal esetben. Azt hiszem Pesten igy van, ott eleg nehez eltevedni, talan meg magyarul is beszelnek :))

Utaztam mar par alkalommal egyedul, de en sem szerettem. A legemlekezetes panikolasom a frankfurti repteren volt.

2007. aug. 19. 22:27

Sziasztok!

Gondolom többen is vannak közöttetek, akik már többször is utaztak repülővel, így tudják, hogy mit és hogyan kell csinálni. Én eddig egyszer voltam, de kísérettel, és már több, mint egy éve, és nem nagyon emlékszem, hogy hogy is van.

Előfordulhat, hogy még idén utazok Londonba - egyedül (WizzAir fapadossal)! Szeretném, ha segítenétek nekem, és elmagyaráznátok, hogy mi hogyan van. Ferihegy 1-ről még nem utaztam, légyszives segítsetek!

Ilyenekről lenne szó, hogy miként megy a becheckolás, utána merre kell menni, honnan tudom, hogy melyik kapunál lehet beszállni stb. Tippek, tapasztalatok.

Előre is köszi!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook