Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy lesz valaki lelki sérült? Hogy lehet ezt gyógyítani? fórum

Hogy lesz valaki lelki sérült? Hogy lehet ezt gyógyítani? (beszélgetős fórum)

1 2
34. Százas Evelin (válaszként erre: 32. - Kristo_f)
2018. okt. 10. 08:52

Kristóf, sose tudhatja az ember. Te sem voltál még vak meg én sem, ne is legyünk, de talán valami hasonló mód viselnénk. Filozofikusan, akár még humorizálva is vele, ha egyszer úgysem lehet változtatni rajta.

Küzdelmesebb ugyan az élet az ilyen és hasonló fogyatékossággal élőknek, de: élet. Értékes. Igaza van annak a fogyatékosnak, aki mindent megtesz azért, ahogy akkoris kihozza belőle a maximumot. Még olyan meglepően jó teljesítmények is születhetnek, mint azé a vak szakácsé, ami egy látónak is dícséretére válna.

Tényleg, mért nem fehér motort vett a vak srác? :-)

De ezek szerintem mind erős lelkű emberek. Ilyen állapotban nagyon erős lélek kell, mert van valamilyen lelki tényező még a születetten fogyatékosoknál is, akiket ugye elvileg nem ért trauma az életük során. Maga az a trauma, hogy ők ilyenek.

Bizony ott van a lelki sérülés, de látjuk, hogy sokan legyűrik és akkoris boldogok.

Meg lehet csinálni. :-)

33. ab61752c45 (válaszként erre: 32. - Kristo_f)
2018. okt. 8. 13:48
én sem.a mamáék voltak a temetőben,aztán az öngyilkos fodrásznő anyja elkezdte szidni a volt férjet,a rokonságát. emiatt nem lesz öngyilkos senki szerintem,hogy rossz a házassága,akkor a fele népesség már a fán lógna.saját lakása volt,anyagi gondjai nem voltak,szerintem elege lett az életből,ki akart szállni.
32. kristo_f (válaszként erre: 30. - Százas Evelin)
2018. okt. 8. 13:37

Le a kalappal elötte. Én bizonyára nem tudnám megcsinálni ezt, illetve hasonlóan élni mint ő.


Amikor még a technika nem vette el a telefonközpontosok kenyerét, a melóhelyen volt egy vak srác.

Semmi gond nem volt ha azt mondta vagy kéérdeztük, láttad-e ezt vagy azt pl. tv műsort, amit ugye csak hallgatni tudott

Volt egy látó jóbarátja aki sokat "vezérelte"

A lépcsőkön ugy száguldott össze vissza mintha látna

A Rubik-kockát is ki tudta rakni, mert vak jelekkel megjelöltük neki a kockák szinét

Sőt vett egy 125-ös MZ motort is

Hülyitettük hogy miért nem fehéret vett, merthogy... :)

Persze a barátja vezette és vitte amikor kellett

31. Ildi
2018. okt. 6. 19:28
traumáktól, csak esetedben te magad okozod saját magadnak a lelki problémát. h gyógyulhatsz ki? fogadd el magad amekkora vagy, vannak nálad alacsonyabbak is.
30. Százas Evelin (válaszként erre: 29. - Globus)
2018. szept. 2. 10:34

Jó példa. Vak ember, de szakács.

Neki sem lehet könnyű egyetlen perc sem, el sem tudja képzelni az aki lát, ő milyen problémákkal kell egyfolytában - hát szembenézzen, még ez is milyen hülye kifejezés őrá.

29. globus (válaszként erre: 23. - Százas Evelin)
2018. szept. 2. 10:27

Egy példa:

[link]

2018. szept. 2. 09:59
Szerintem azzal törődj inkabb, hogy hogyan tudsz kijönni abbol, es mit tudsz ellene tenni. Hidd el neked is jobb lenne ugy.
27. Százas Evelin (válaszként erre: 26. - Ab61752c45)
2018. szept. 2. 09:06
Na ugye? Nekem meg hátmosó kefe, kínai szuper hátvakaró kell, ha nincs kéznél senki. :-)
26. ab61752c45 (válaszként erre: 25. - Százas Evelin)
2018. szept. 2. 08:37
hogy milyen igazad van.pedig fölajánlották,hogy még meg is mossák,mondom,köszönöm én elérem.
25. Százas Evelin (válaszként erre: 24. - Ab61752c45)
2018. szept. 2. 08:04
Pedig az jó. Meg tudod vakarni a hátadat. :-)
24. ab61752c45 (válaszként erre: 23. - Százas Evelin)
2018. szept. 2. 08:02
én meg örültem volna,ha alacsony vagyok,nem ilyen idétlen hosszú kezekkel.
23. Százas Evelin (válaszként erre: 22. - Ab61752c45)
2018. szept. 2. 07:58

Na például ilyenek. Születetten fogyatékosok, balesetben lebénultak, végtagjukat vesztettek, egyebek, hagy ne soroljam. Lenne okuk lelki toprongynak is lenniük, nem mondom, van amelyik tényleg az. Fizikailag, meg lelkileg is egy roncs.

De hogy örülnének ha más bajuk nem volna, minthogy 170 centisek. Annak egyébként én is örülnék, eléggé alatta vagyok. :-)

22. ab61752c45 (válaszként erre: 18. - Százas Evelin)
2018. szept. 1. 19:12
vannak,csak mindenkinek a maga baja a legnagyobb.a volt szomszédunknál azt hiszem 3 felnőtt gyerek volt nyomorék,kettő bicegett,de dolgozott,egy egészséges. a fiatalok mindig ott múlatták az időt,a tolókocsis állítólag még szexelt is.mondjuk a nő az elég rosszindulatú volt,de a többi rendes.de hogy fértek el egy szobában,azt nem tudom.az öregasszony rendezte azokat,akik csak feküdtek.míg bírta.
21. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - Százas Evelin)
2018. szept. 1. 18:48
Nem baj, csak nem biztos, hogy így elolvassa!
20. Százas Evelin (válaszként erre: 19. - Mezei Virág)
2018. szept. 1. 18:46
Igen, bocs. Persze hogy neki írtam ezt. Mellényomtam. :-)
19. Mezei Virág (válaszként erre: 18. - Százas Evelin)
2018. szept. 1. 18:45

Mármint Dredd!

Neki kellett volna címezned, mert talán úgy elolvassa. Bár nem biztos. Lehet, csak kiírja a fórumait.

18. Százas Evelin (válaszként erre: 17. - Mezei Virág)
2018. szept. 1. 18:41

Hát ezaz. A nem egészen szálfa termetnél vannak sokkal súlyosabb traumák is az életben, az ember tényleg csak pislog, hogy lehetett azt egyáltalán elviselni, főleg hogy lehet azután normálisan élni. Mert lehet.

Örülnöd kellene, hogy csak ez jutott ki, a nálad alacsonyabbak ettől is milyen boldogok volnának. Sokan vannak ám. :-)

17. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Dredd)
2018. szept. 1. 17:57

Úgy, hogy rosszul látod a dolgokat. Amit te súlyos dolognak képzelsz, az nem létezik. 170 cm pl. teljesen normális magasság. De te ezt nem akarod elfogadni. Ki sem mozdulsz a lakásból, nem válaszolsz a kérdésekre. Emberek közé kéne menned, hogy észrevedd, semmi baj veled. Ha észre sem vesznek, nem bámulnak meg, ugyanolyan vagy, mint bárki más. Sportolj! Jót tesz a léleknek és erősít is. Nagyobbnak látszik egy izmosabb ember, mint egy szobahuszár.

Kérj segítséget, és nem apádat hibáztasd!

Menj dolgozni!

2018. aug. 31. 18:33
Igazából nem egyszerü dolog azt gyógyitani.
15. kristo_f (válaszként erre: 1. - Dredd)
2018. aug. 31. 17:05

Ha nem irsz magadrol, az 'ismert problémádrol', az hogy hány évesen alakult ki, milyen volt a családod, akkor mit lehetne irni?


De mindegy is hogy mi vol. Keress fel egy pszichológust, az is hasonlóakat fog elsőre kérdezni.

Nem nagyon olvastam utána, de van olyan hogy családállítás, egyesek esküsznek rá

Aztán majd vagy lesz "normális énképed", vagy nem

Nem kevés pénz, de ez csak magánúton lehetséges , figyelembe véve a magyar egészségügyet

14. Rebeka2 (válaszként erre: 1. - Dredd)
2018. aug. 31. 16:12
Miért vagy lelki sérült?
13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Százas Evelin)
2018. aug. 31. 16:00

Nálam ez azért torzult kicsit, és azért is nehéz elengedni, mert mindig meg akartam felelni anyámnak, ki tudja, miért... Ő vissza is élt ezzel rendesen.


Mire rájöttem, hogy a legrosszabb döntéseimet ő sugallta, már nagyon törött voltam. Persze a végső rábólintás az én saram, ebből próbálok kimászni úgy két éve.

12. Százas Evelin (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. aug. 31. 06:57

Nem tartom magam lelki sérültnek, bár az egyke mivoltom, apai szigorúság meg apai szeretethiány szerintem okozott némi deffektust. Szeretett ő, csak hülyén.

Ki lehet ebből lábalni, ilyen enyhe esetekben mint az enyém, nem kell szakember. Az ember saját magáért is felelős, nagyonis. Tegyen róla saját maga, hogy normális keretek, gondolatok között folyjék az élete.

Mindent meg nem is akarok korrigálni. Ha ilyen vagyok, hát ilyen és kész.

11. Guruljka (válaszként erre: 1. - Dredd)
2018. aug. 30. 19:30

Gyógyítani mindenképp lehet, de érdemes szakembernél indítani. Ha nem is hoz ki a bajodból konkrétan, elindíthat egy másfajta gondolkozási folyamatot. Azután már könnyebb lesz akár egyedül is haladnod.

De ha úgy alakul, lehet akár sok alkalmas együttműködés is.

10. Guruljka (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2018. aug. 30. 19:28

Én eleve nem nagyon mertem kérdezni.

Kiszolgáltatottnak éreztem magam, mert gyakran kinevettek, és hiába tudtam, hogy nincs igazuk, hisz értettem, láttam, hogyan "vicceltek meg", nem tudtam kiállni magamért. Vagy nem mertem, nem tudom. Nem voltak szavaim a nagy FELNŐTTEK ellen.

Apa nélküli családban nőttem, ez is hozzá tartozik. Legalább lett volna ellenvélemény - de nem volt. Rövid 3 éven át volt egy nevelőapám, de keveset volt otthon, és nem nagyon törte mgát, hogy megszeressem.

2018. aug. 30. 10:07
Vannak azok a kisfiúk kislányok is, akiket molesztált az apjuk. Incestus. Az is igen nehéz kiheverni, felnőtt korban mindenféle bonyodalmakhoz vezet, főleg a párkapcsolatok terén.
8. ab61752c45 (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2018. aug. 30. 09:30
nálunk ez annyi volt,mikor a barátnőivel pletykált,takarodjatok ki,ez nem rátok tartozik.
7. Százas Evelin (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2018. aug. 30. 09:26
Ez igaz. Meg a szeretethiány is lelki sérülést okoz, és az még családban is előfordulhat, de gyerekintézményben meg pláne.
6. Amaunet (válaszként erre: 5. - Ab61752c45)
2018. aug. 30. 09:24
Egy gyermeknek is vannak problémái, kérdései az életről. Ha a szülő nem segít megoldani, vagy rosszul segít, azzal eléggé félre tudja nevelni a gyermeket.
5. ab61752c45 (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2018. aug. 30. 09:03
gyerekként hogy tudná?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook