Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy lehetne jobb az életem? fórum

Hogy lehetne jobb az életem? (beszélgetős fórum)


2021. jan. 3. 14:10

Nekem néhány éve volt hasonló érzésem. Minden napom egyforma volt és nem történt semmi izgalmas.


Vettem hát egy könyvtári bérletet és azt az évemet a könyveknek szenteltem. Sok különböző témájú könyvet olvastam és nagyon sok érdekességet tanultam. Egyszerűen imádtam azt az évet.


Most a vírus miatt nem tudom, hogy a könyvtárak milyen módon lehetnek nyitva, vagy milyen feltétel mellett működhetnek, de nekem ez nagyon sokat segített anno.

16. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 3. 09:43

Az a helyzet,hogy az élet korszakokra és szakaszokra osztható,ameddig éled a jelenlegit,nem lesz következő.

Magyarán az énképnek kell változni,akkor lesz más az életed.

Ez történhet tudatosan is,spontán is,de húsz év múlva is.

15. Scherlock (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 2. 13:52

Te magad írtad: nem használod ki.



Erre mit lehetne mondani?


Te nem akarsz ÉLNI. :)

14. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 2. 13:42
A munka és házimunka elég egyhangú. A kettő között az időnkénti barátnőzés mellett mit szoktál csinálni? Olyan dolgokat kell, ami kikapcsol, inspirál, jó érzésekkel tölt el. Rajzol, színezz, olvass, nézz filmeket, próbálj ki új recepteket... ha meg vége lesz ennek a vírusnak, akkor fedezd fel azokat a helyeket, amiket szeretnél...ismerkedj emberekkel és helyekkel.
13. 8d00a82c06 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 2. 13:36

Jól teszed!

Menj csak!

Az, hogy tervezgetsz, már fél siker!

2021. jan. 2. 13:35
Tervezem, hogy jó lenne majd ha újra rendeződik a világ, utazni. 1-2-3 külföldi hely érdekelne.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Semleges)
2021. jan. 2. 13:32
33
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2021. jan. 2. 13:32
Tanulok. Vagyis elkezdtem egy OKJ képzést, de a végső vizsga nem sikerült. Májusban futok neki újra.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2021. jan. 2. 13:30
Lehet emiatt is érzem így.
2021. jan. 2. 10:55

Én is hasonlóan élek.Hajlamos vagyok belesüppedni a mindennapi élet rutinjába.

De azért a gondolataimban vannak tervek, lehetőségek.Még az se tántorít el, hogy egyik része valószínűleg nem valósul meg a másik fele meg hamvába halt baromság.De nekem sokat számít, hogy az elmém szárnyal még ha én be is vagyok zárva a kötelességeim

közé.Gondolj erre:mi lehetne? És milyen jót hozhatnának? A reggeli napkelte szép és még szebbé a napot te teheted.

7. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 2. 10:51
Hány éves vagy?
6. 55Judit (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2021. jan. 2. 10:49
A legfontosabbat pont nem írtam. :)) Elkezdtem spanyolul tanulni. Most. 66 évesen. Tudod milyen boldoggá tesz mikor megtanulok egy újabb kifejezést, és magabiztosan tudom mondani egyiket a másik után? Pl. tanulj idegennyelvet!
2021. jan. 2. 10:46
Én is azt mondom, hogy az már fél siker ha tudod mit akarsz. Nyiss, kezdeményezz. Találd meg amiben jól érzed magad és szívesen csinálsz.
4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 2. 10:41

Részvétem! Tudom mit érzel!


Engedd el!

Nyílj meg és élj!

Ez az egy életed van, használd ki!

3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 2. 10:26

Részvétem édesanyád miatt.

Kérdésedre a választ meg is adtad. Most kinyílhatna a világ neked, mégsem használod ki. Hát tedd azt ha ahhoz van kedved! De lehet, az is elég lenne a boldogsághoz, ha rájönnél mivel szeretsz foglalkozni. Ha azt csinálod, máris boldog vagy. Én már magától a tervezgetéstől is boldogabb vagyok. Én nem szeretem az embereket. Az állatokat sokkal jobban, de már nem áll módomban csak cicát tartani. Viszont imádok kertészkedni, boldoggá tesz máris a tavaszi munkálatok tervezgetése, mit vessek, hogy csináljam, örömteli várakozással figyelem tavasztól a különleges gyümölcstermőim fejlődését. Na, engem ilyesmi tesz boldoggá. Nem vagyok már fiatal, kevés a nyugdíjam, mégis sok öröm van az életemben. Ezzel még nyitnom se kell.

Csak gondolkozzál el mit szeretsz, és máris boldogabb leszel.

2. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 2. 10:23
Hát szerintem ez a vírusos időszak most sokmindennek és sokmindenkinek nem kedvez.
2021. jan. 2. 10:17

Abban a házban élek ahol születésem óta. A munkán kívül nincs az életemben semmi. Édesanyámat nem hagyhattam soha, az utolsó 1 évben pedig aktívan ápoltam. Augusztusban halt meg. Azóta csak munka, házimunka. Barátnőkkel telefonozok, néha sétálunk, de hiányzik valami


Kicsit úgy érzem most megnyílhatna a világ nekem, de mégsem használom ki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook