Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet nem szeretni az állatokat? fórum

Hogy lehet nem szeretni az állatokat? (beszélgetős fórum)


1 2
25. selena78 (válaszként erre: 21. - Andussz)
2020. aug. 18. 16:10

De miért furcsa? Ha én meglátok egy macskát, vigyorgok, úgy ösztönösen. De nem várom el, hogy más is ezt tegye.


Nem vagyunk egyformák. Azért ezt nem annyira nehéz elfogadni.


Van egy barátnőm, sűrűn jár hozzám. Sosem bántotta az állataimat, csak valahogy nem érdekli. Úgy ránéz, ha az istenadta előjön, de mintha nem is látná.

24. Epresturmix (válaszként erre: 21. - Andussz)
2020. aug. 18. 15:13
Sosem kedveltem Till Attilát. Mióta van neki Dubika és Pityu azóta hatalmasat nőtt a szememben. Ahogyan ő bánik az állataival, az olyan kedves. ❤️
23. New(l) (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2020. aug. 18. 14:58

Én ugyanez. Az állatok szeretete nem azt jelenti, hogy mint aki meg van delejezve minden utunkba kerülő szőrös állatot megzsurmolunk. Főleg mert nem tudhatjuk, szereti /bírja-e.

Nálunk a nyuszinál nem nagyon akarták megérteni egyesek, hogy ez nem plüss, kifejezetten harcias és pukkancs, ne kapkodjanak felé, mert rossz vége lesz. Aztán amikor meg rájuk mordult és odaharapott, jött a méltatlankodás.

2020. aug. 18. 14:51
Én nem simogatom meg más állatát, és örülök, ha az enyémet sem tutujgatja más.
2020. aug. 18. 14:47
Mondtàk hogy ránéznek egy állatra és semmilyen érzelmet nem vált ki belőlük és kizárt hogy valaha is legyen bármilyen állatuk... nekem ez ami furcsa én meglátok egy aranyos kisállatot már nézem hogy milyen édes.
20. Amaunet (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. aug. 18. 14:07

Nem rajonganak? Miért kéne?

Szerintem attól, hogy valaki nem "rajong", attól még szeretheti, pontosabban tisztelheti az állatokat, mint élőlényeket. Ahogyan az embereket is (kéne).


Azt sem értem, hogy miért kell/kéne minden állatot összetapogatni? Pusztán "szeretetből"? Vajon milyen trauma ez az állatnak?:)

19. selena78 (válaszként erre: 8. - Auróra2010)
2020. aug. 18. 14:01

Nézd, aki szereti az állatokat, természetesen beengedi őket a lakásába is. Te nem szereted őket, hát istenem, nem vagy egyedül. Van ilyen.


De én azért tartok állatot, mert szeretem a közelségüket, a társaságukat, naná, hogy beengedem őket. Különben mi értelme lenne?


Kutya-macska társaslény, a gazdi mellett érzi jól magát, és vicaversa.

18. selena78 (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. aug. 18. 13:53

Nézd, szerintem ezt otthonról hozzuk. Nagyrészt. Ha egy gyerek úgy nő fel, hogy egy vagy több állat része az életének, ő is ezt viszi tovább.


Az én gyerekem állatok mellett nőtt fel. Aztán elment egyetemre, ahol lakott nem lehetett állat. Nagyjából 5 perc volt az út a buszig. Kertváros, mindenhol volt állat. Minden kutyát-macskát ismert az útvonalán. Ácsorgott a kerítések előtt, és barátkozott. Ezért 20 perccel hamarabb indult.


Egyszer felhívott sírva, hogy kijött a gazdi, hogy már régóta figyeli, és ad neki egy ciccet. Mondtam, felejtse el, bizonytalanra nem lehet állatot vállalni.


Társat is olyat választott, aki hasonlóan gondolkozik. Most van 3 macskájuk, egy kutyájuk, na meg egy gyerekük, aki nemcsak szereti az állatokat, hanem meglepően szót tud érteni velük. És nemcsak a sajátjaikkal.

17. tumbo2 (válaszként erre: 15. - Globus)
2020. aug. 18. 13:32
azt nem tudom,de hogy megölni nem tudnám az biztos.kivéve az egeret,de azt is méreggel.meg a nyestet szeretném,de túljár az eszemen.bár,mikor vettem a csapdát,mondták,vigyem ki az erdőbe,ott engedjem el.de hát okosabb,mint én.pedig tettem bele almát,csirkemájat,tojást.hát még a legnagyobb hóban is tojt rá.
16. Lávli* (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. aug. 18. 13:26

Ami nem megy, azt nem kell erőltetni.


Amúgy én kifejezetten utáltam, ha valaki gügyörészve elkezdte simogatni ajnározni a kutyámat, anélkül, hogy engedélyt kért volna.

15. globus (válaszként erre: 14. - Tumbo2)
2020. aug. 18. 13:25
Tudtommal a vakond már védett állat.
14. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. aug. 18. 13:21
én pénzért nem nyúlnák sem hozzá egyetlen állathoz sem.nálunk mindenki állatszerető.kivéve engem.mondjuk az egértől kifutnék a világból,még a döglöttet is a lányom dobja ki a nyárikonyhából.viszont egy nő a vakondot ásóval üti agyon.erre sosem lennék képes.
13. tumbo2
2020. aug. 18. 13:16
könnyen
2020. aug. 18. 13:04

Hát nézd. Imádom az állatokat. 7 féle állatot tartunk.

De én sem alélok el bármilyen állat láttán. 🤷‍♀️ Föleg nem minden esetben egy kutyától.


Nem vagyunk egyformák.

11. vigyefene (válaszként erre: 9. - Globus)
2020. aug. 18. 12:50

Pl. link.

[link]

10. vigyefene (válaszként erre: 9. - Globus)
2020. aug. 18. 12:46

Sajnos abban is van igazság.

Nem csak a Kínaiak, tegnap olvastam h Észak Koreában berendelték őket éttermi húsnak.

9. globus (válaszként erre: 8. - Auróra2010)
2020. aug. 18. 12:42
Hát a húsukat, megenni :))
2020. aug. 18. 12:35

A többség csak egyes állatokat szeret,vagy annyit sem, nagyrészüket nem, de a kártékony rovarok kivételével nem bántja őket..


( pl az un "tisztátalan állatokon" nem tudom, mit lehet szeretni )


Nem bántom őket, de a lakásba be nem engednék egyet sem

- nem hiszem hogy ezzel bárki érzéseibe belegázolnék.- ( élni és élni hagyni.)

2020. aug. 18. 12:09
Van, aki az állatokban csak fertőzèst meg piszkot lát.
6. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. aug. 18. 12:08

Én is olyan vagyok mint te. :)

Szerencsére a környezetemben mindenki állatbolond. Aki nem, az engem sem érdekel. Mindent elârul róluk. Ennyi. ;)

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. aug. 18. 12:07

Rendjén van ez így, ha nem bántják őket. Másokét én sem ölelgetem, simizem. Egy éve sétáltattam a kutyámat, megkérdezte egy lány megsimogatja-e? Mondtam igen, erre megpuszilgatta az orrát.

Én meg ezen csodálkoztam, honnét tudja, féregtelenítem -e, előtte nem a carban szimatolt-e?

Nem vagyunk egyformák.

4. unom (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. aug. 18. 12:05
Nem rsjonganak érte, vagy nem szeretik? Nem ugyanaz.
3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. aug. 18. 11:58

Minden ember más.

Szerencsére.......

2020. aug. 18. 11:56
Sógornőm is ilyen. Semmi nem hatja meg különösebben, de becsülöm benne, hogy ettől függetlenül nem zárja el a gyerekeit az állatoktól.
2020. aug. 18. 11:52
Van egy nagyon kedves fiatal szomszed pár 2 gyerkoccel. Teljes mértékben normálisak, jóban is vagyunk velük de abszolút nem rajonganak semmilyen állatért, nem azért mert rossz tapasztalatuk van, szimplán nem hatja meg őket, akár egy kiskutya, a miénket sem simogatják meg soha. Annyira furcsa hogy vannak ilyen emberek én agyon tudnám ölelgeni az összeset.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook