Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy lehet microsoft wordben a szöveget függőlegesre fordítani? fórum

Hogy lehet microsoft wordben a szöveget függőlegesre fordítani? (tudásbázis kérdés)

2015. febr. 18. 09:53

Nekem annyi ötletem van, hogy: beszúrás - kép - Wordart.

Vagy írd be a szöveget és nyomtasd fekvőbe! :)

2015. febr. 16. 11:51
segítséget kérek függőleges szövegszerkesztéshez, wordben.
19. cilus
2009. aug. 29. 13:36
van itt még valaki?képtelen vagyok megcsinálni?(((a legújabb word-öm van és senki nem tud segíteni.A gyerekeim is értetlenül állnak a program felett,mert ők is csak a régit ismerik.
2009. júl. 8. 13:57
Helló. csak képet szeretnék elforgatni, hogy csináljam ? a másik meg, most kijelöléskor fekete kicsi négyzetek vannak a kép körül...mikor változik át kis körre aminek csak a körvonala fekete ?köszi
17. Csiga78 (válaszként erre: 15. - Serendipity)
2008. okt. 25. 16:01

Nem vagy felesleges,Drága vagy inkább te is,hogy egyből elemerültél a kérdésben:)))))


Mégegyszer nagyon szépen köszönöm Mindannyiotoknak!!!!


Kellemes hétvégét a továbbiakban!!!!!!

2008. okt. 25. 15:57
Szívesen, máskor is!!!!!! :)))
2008. okt. 25. 15:56

Látom, már felesleges vagyok... :D

Örülök, hogy sikerült megoldani! :)

Pussz

2008. okt. 25. 15:54

Köszi,köszi.jöszi MINDENKIENK!!!!!!!

Siekrült megvan,királyok vagytok!!!!!!

2008. okt. 25. 15:52

Aha,már sejtem,megpróbálom:)))


Köszönöm a segítséget!!!!

2008. okt. 25. 15:52

Ha Word-ben csinálod, akkor a telefonszámokat táblázatba illeszd. Kijelölve a táblázatot a "Formátum/ Szövegirány" almenüben beállíthatod a szöveg irányát.

Vagy megcsinálhatod Excelben, ott pedig a Formátum/Cellák formázása/igazítás menüben tudod beállítani a szövegirányt.

2008. okt. 25. 15:49
A felsőbe meg beírod a szöveget.
2008. okt. 25. 15:49

Sziasztok! Úgy tudod megcsinálni, hogy táblázatot szúrsz be, két sor, egy oszlop. Majd az alsó cellát felosztod (jobb egérgomb, cellák felosztása), annyi részre, ahány telefonszámot szeretnél. Majd ezt a sort kijelölöd, jobb egérgomb, szövegirány. Itt kiválasztod, hogy jobbra vagy balra legyenek-e a számok.

Remélem tudtam segíteni :)

2008. okt. 25. 15:47
Szia! Én anno úgy csináltam, hogy először hagyományos módon begépeltem a szöveget. Aztán alá beillesztettem egy táblázatot, mintha adatokat akarnék bevinni. A táblázatot kijelölöd teljesen a táblázat kijelölése menüpont alatt. Ha mondjuk 10 kis cetlit szeretnél csinálni, akkor csinálj egy egysoros tíz oszlopos táblázatot. A táblázat sorait állítsd be a táblázat menüpontban a sormagasságnál. Hogy olyan hosszúak legyenek. Aztán ha a sorokba belekattintasz és a táblázat menüpontban bemész a szövegirány pontba ott meg tudod változtatni. Ezáltal a hosszú oszlopokban 90 fokkal el tudod forgatni a telefonszámot. Remélem elég érthetően leírtam. Ha nem boldogulsz, priviben küldj egy email címet és csinálok egy mintát neked! Üdv, Judit
2008. okt. 25. 15:42
Még keresgélem, természetesen most én sem találom, pedig tudom elméletileg, hogy hogyan kell...
2008. okt. 25. 15:39
Lemegyek rágyújtani,mindjárt jövök,ha esetleg nem reagálnék:)))
6. Csiga78 (válaszként erre: 5. - Serendipity)
2008. okt. 25. 15:35
jaj,de szupi lenne,mert már ezzel küzdök 1 órája:))))
2008. okt. 25. 15:35

Akkor egyre gondoltunk...

Nekem 2007-es word-öm van, mindjárt elárulom, ott hol lehet ezt megcsinálni...

4. Csiga78 (válaszként erre: 2. - Serendipity)
2008. okt. 25. 15:34
Igen-igen-igen,arra gondolok:))))
2008. okt. 25. 15:34
Lényeg,hogy szeretnék írni egy szöveget,ami alá a telefonszámot szeretném függölegesen elfordítva felírni,hogy akit esetleg érdekel le tudja tépni a telcsiszámot.Microsoft Word-öm van,ebben próbálkozok,de egyszerűen nem sikerül.Tudtok nekem ebben segíteni,mert egyszer már találkoztam ezzel a lehetőséggel,de már nem emlékszem rá,hogy hogy volt!?
2008. okt. 25. 15:33
Mármint úgy érted, ahogyan a kiragasztós plakátok vannak, amin bevágják a telefonszámokat, hogy le lehessen tépni? Vagy milyen táblára gondolsz? Fémből esetleg?
2008. okt. 25. 15:32
Szeretnék eladó táblát készíteni, amin a telefonszámot el szeretém forgatni, de nem tudom megcsinálni.Tudtok nekem ebben segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook