Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy lehet leszokni a bőrtépkedésről/rágásról? fórum

Hogy lehet leszokni a bőrtépkedésről/rágásról? (beszélgetős fórum)


14. syria (válaszként erre: 11. - 83e25137af)
2012. jún. 12. 19:04
Ne keserítsd el! Mindent lehet, "csak" akarni kell.
13. Csipkerózsika (válaszként erre: 4. - Honeywald)
2012. jún. 10. 20:58
Ez így van.
12. andi6020 (válaszként erre: 1. - A12a4b76e1)
2012. jún. 10. 19:36
Önuralommal.
11. 83e25137af (válaszként erre: 1. - A12a4b76e1)
2012. jún. 10. 19:23
sehogy. 10 éves korom óta ez megy. sajna ez van..
2012. jún. 10. 17:34

Köszönöm a sok tanácsot, segítséget!


Kesztyűt már próbáltam, no de mégsem lehetek egész nap abban.. :) Itthon fel szoktam venni néha.

Ragtapaszból áll az életem, folyton leragasztom, de ahogy begyógyulnak és leszedem, újra letépem..

Általában stressz helyzetben tépkedem; érettségi, vizsgák, dolgozatok előtt.. de az a helyzet, hogy sokszor már észre sem veszem, automatikusan tépkedem, rágom és csak a barátom és családtagjaim szólnak rám, ekkor veszem észre.. ez egy pótcselekvés nálam :S

A körömlakkok semmit sem érnek, annyi kellemetlenség, hogy keserű, nem igazán akadályoz meg :)

Műkörmöt csináltattam egyszer, pont ezért. És azt hiszem, eddig az vált be legjobban. Mivel vastagabb a műköröm, nehéz vele tépkedni a bőrt. Amíg volt, egész szépen javult a bőröm állapota. Azt hiszem, csináltatok megint- amíg teljesen le nem szokom róla..

hja, és mindig nálam van egy manikűr kisolló, amivel - ha feltéptem -, rögtön levágom a kis bőrdarabkát. De utána találok még újakat, hajjaj.. :)

A körömrágásról akkor szoktam le, amikor elváltak szüleim és külön költöztünk. Azóta teljesen kiegyensúlyozott életet élek, nincsenek lelki gondjaim. (Előtte volt még más problémám is, de az már más téma..)

Már sokszor megfogadtam, hogy abbahagyom, de nem bírok ellenállni a kis bőrdarabkáknak :(

De egyszer biztos menni fog :)

Köszönöm még egyszer a segítséget!

9. syria (válaszként erre: 1. - A12a4b76e1)
2012. jún. 10. 16:59

Ez nálad pótcselekvés; neked kellene tudnod az okot, mi váltotta ki.

De ahogy le tudtál szokni a körömrágásról, biztosan erről is le tudsz; "csupán" elhatározás kérdése.

8. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - A12a4b76e1)
2012. jún. 10. 16:51
Ha vennél egy jó körömcsipeszt, amivel le tudnád vágni szépen a bőrdarabkákat? Így nem lesz mit tépkedni-rágni.
2012. jún. 10. 16:27
Meg kell szüntetni az okot, amiért rágod. Ez mindig valami feszültség, gátlás, stressz az emberben, a 18 éves nevelt lányom is ezt csinálja, amióta emlékszem. Sajnos az sem zavarja, hogy az ujjai már deformálódtak azokon a helyeken.Neki az az oka, hogy az igazi anyja nem keresi évek óta. Én mindig a nőiességére apellálok.
2012. jún. 10. 16:24

Talán az a lakk segítene, amit a gyógyszertárban árusítanak a gyerekeknek, hogy na rágják a körmüket. Te azt a részt kennéd be ahol téped, mert keserű.

Persze ez csak akkor hatásos, ha a fogaddal téped.

Otthon esetleg használj cérna kesztyűt.

2012. jún. 10. 16:20
ragaszd le ragtapasszal, kötözd be...kesztyű..akármi csak ne legyen szabadon az ujjad...
4. honeywald (válaszként erre: 1. - A12a4b76e1)
2012. jún. 10. 16:18

sajnos ezeknek mind van vmi pszichés hátterük, érdemes lenne kicsit átgondolnod mi váltja ki belőled, bár ez általában tudatalatti...

Amikor tépkeded a bőröd, próbálj meg hirtelen kapcsolni, hogy vajon mit éreztél, mire gondoltál, mi irányíthatja ezt, hogy így teszel.

Én csak ennyit tudok ajánlani, de érdemes kipróbálni!

Puszi

3. P.Petra (válaszként erre: 1. - A12a4b76e1)
2012. jún. 10. 16:18
Esetleg műköröm?
2012. jún. 10. 16:17
Szia. Sajnos nekem is ez egy rossz szokasom, igaz, nem annyira durvan. Nekem az segit, amikor nagy ritkan eljutok manikuroshoz es utana sajnalom ragcsalni, tepkedni a bort... Illetve gyakran kremezem a kezem, plusz koromagy apolo kremmel kenem. Okosabbat nem tudok mondani.
2012. jún. 10. 16:13

Sziasztok!


Sajnos ez egy nagyon rossz szokásom. Régen rágtam a körmömet is, arról már 10 éve leszoktam, de a bőrtépkedésről nem tudok.. Nagyon csúnya, szégyellem is, de egyszerűen nem megy a leszokás! Főleg a 2 hüvelykujjamról tépkedem, a körmöm, körömágyam körül.

Ha valakinek sikerült abbahagynia, légyszi adjon valami tanácsot! :-)


Köszi, előre is :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook