Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy lehet gyorsan elaludni? fórum

Hogy lehet gyorsan elaludni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. júl. 6. 18:43
1 pohár bor
2017. júl. 6. 17:06
Ami be szokott válni, a citromfű tea. Lehetőleg nem filternyi mennyiségben.
48. ina87
2017. júl. 6. 16:23
Ha jól kifáradsz utána úgy alszol ahogy az megvan írva
47. manó2000 (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2017. jún. 29. 16:39
Szerintem igaza van!
2017. jún. 29. 16:37
Nagyanyám egyébként azt mondta volna az alapkérdésre, hogy a feltevőjét elküldené egy napra kapálni,aztán majd másnap kérdezzen. :D
45. manó2000 (válaszként erre: 44. - Manó2000)
2017. jún. 29. 16:27
tehát az alvás miatt hatásos.
2017. jún. 29. 16:26
Bekapcsolod a tv-t nézed és olyan unalmas, hogy gyorsan elalszol. :) Komolyan, nekem használ, csak sajnos ritkán tudom nézni, pedig az alvás
2017. jún. 29. 16:05
Egy párosizzadás után azonnal :)
2017. jún. 27. 17:41
ha számolod a bárányokat:)
2017. jún. 27. 14:11

Ahogy a férjem mondta vala:


Becsukod a szemed és sutty. :D

2013. máj. 4. 13:22
mez vizben,vagy tejben elkeverve,
2013. ápr. 13. 15:30
Csukott szemmel :)
2012. márc. 24. 11:01
könnyen:)
37. sheilaa (válaszként erre: 15. - Ac808a6b30)
2012. márc. 6. 15:05
Kedves Ronett! Hol vetted és mennyiért a karkötőt? Engem is érdekelne. Köszi!
36. MelisUK (válaszként erre: 32. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 30. 10:18

1. Sok kaja lefekvés előtt.

Általában késő este érek haza munkából, akkor már csak letusolok és irány az ágy, nem eszek semmit. Bent eszem a szünetemben, ami jónéhány órával a végzésem előtt van, igaz mindig változó, de általában 3-4 órával a végzés előtt van szünetem.


2. Zakatol az agy, stresszelés.

Ebben van valami, valóban jár az agyam és nem feltétlen az aznapon, hanem hogy mi lesz másnap, mennyivel menjek korábban, hogy mindennel kész legyünk. Elég stresszes valóban a munkahelyem, munka dögivel van, szinte kivétel nélkül mindenki korábban kezd, mint kéne és heti szinten kb 3-4 órával kevesebbet fizetnek, mint amit dolgozunk. Jó üzlet ez a cégnek, kevésbé jó nekünk.

Agykontrollt nem fogok csinálni, annak idején suliban kötelező volt, annyit értem el vele, hogy megkaptam életem első rossz jegyeit. Agykontroll után újra visszaállt minden a régi kerékvágásba.


3. Élénkítőt túl későn inni.

Tisztába vagyok vele, hogy ha pl délután 2-kor megiszom egy energiaitalt, akkor pörgök egész délután és éjjel is, párszor elkövettem ezt a hibát. Kora délelőtt kell meginnom, így az alvásnál ez nem zavar. Amúgy kb egy héten kétszer iszom 1-1 energiaitalt, ez nem sok. A kávénak még a szagát is utálom. :)


4. Fizikai eredetű? Lehet. Bár hosszú évek óta, gyermek korom óta rossz elalvó vagyok. Ha valami eltereli a gondolataim, akkor be tudok aludni, pl filmen, kicsiként mikor a tesóm olvasott nekem, az is nagyon jó volt. :)

2011. nov. 27. 13:21
1 birka,két birka,lényeg h az összes hangot végig gondold...nem brka és nem hvkettő...baromi unalmas bealszol hidd el
34. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 33. - Júliusi)
2011. nov. 27. 10:31
Olyat,amiről hetek óta mennek a hírek,világméretű botrány van belőle,hogy mennyire hatástalan.A gyártó meg röhög a markába,mert ennyi embert palira tudott venni :)) Aki ebben hitt,meg is érdemli.
33. júliusi (válaszként erre: 15. - Ac808a6b30)
2011. nov. 27. 10:21
Milyen karkötőről van szó? Hol vetted,és mennyiért,érdekelne.
32. Kanalasorvosság (válaszként erre: 31. - MelisUK)
2011. nov. 22. 22:37

Több dologtól is lehet hogy nem tudsz elaludni.


1. Lefekvés előtt sokat vagy nehezet eszel! Nah ilyenkor akár éjszaka felkelsz, forgolódsz stb. Lefelkvés előtt max némi zöldséget egyél de mindenképpen keveset és könnyűt még akkor is ha picit éhesnek érzed magad. Majd hozzászokik a szervezeted.


2. Zakatol az agyad, stresszelsz stb.

Hát ekkor én agykontrolos vagy meditációs technikákat javasolnék elsődlegesen amik rendkívül jók.


3. Élénkítőt iszol túl későn!

Van aki jól bírja akár a késői kávét is de van aki a délután 3-kor megivottól még éjfélkor is pörög. Itt csak át kell szoknod valami másra. Pl tea


4.lehet fizikai eredetű. Valamilyen kémiai folyamat nem megfelelően működik az agyban stb. Ez alvásközpontban tudják megmondani hogy mivel kezelheted.



És nálam:

Én szinte mindet elkövettem a fentiek közül! Még későn is kávét ittam és esténként a munkám miatt későn ettemés sokat. keveset mozogtam és amúgy is stresszes vagyok így még éjszaka is bosszankodtam és pörgött az agyam.

Én életmódot váltottam.Minden második nap 20-30 percet futok, este 6 után nem eszek ha 10kor fekszem de a vacsi amúgy is nagyon könnyű. Kávét 4 után már nem iszom. Nekem már ezek is segítettek de azért nemrég elkezdtem meditálni elalvás előtt(vagy inkább úgy mondanám hogy lenyugtatni az elmémet). Elötte 10 óra kellett hogy kialudjam magam. Most már 7 is elég. Ha nem iszom kávét akkor akár 6 óra is!


És ugye a klasszikus történet Napoleoné aki 4-5-6 óra alvással is simán beérte és toppon volt. Ő azt mondta "Amikor lefekszem bezárom az összes fiókot amiben a gondolataim vannak és könnyen elalszom!".

Hogy valóban mondta-e azt nem tudom de nagyon jól kifejezi azt hogy ha az ember alvásra ki tudná a stresszt kapcsolni akkor 5-6 óra alvás is elég lenne mert több lenne a mélyalvás és kevesebb a felületes az alvási periódusokban :)

2011. nov. 22. 21:14
Nekem is van, hogy álmomban is dolgozom, ez nagyon gáz. Van, hogy reggel ébreszt a telefonom és nem kelek még fel lenyomni, mert még ezt meg azt be kell előtte fejeznem a munkahelyemen. Baromi gáz, de ez van. Ez olyankor fordul elő, amikor 10 órákat kell menni naponta, szünettel együtt 11 órát kell bent lenni és egyik nap késő estig bent kell lenni, másnap korán reggel kezdeni és így tovább. Ez kikészít, ilyenkor álmomban is tovább dolgozom, brrr. És ilyenkor nem bírok sehogy sem elaludni.
30. MelisUK (válaszként erre: 26. - 470f6cae11)
2011. nov. 22. 21:11
Nekem is pont ez a bajom. Ha késő estig dolgozom, akkor úgy fel vagyok pörögve, hogy nem tudom lecsitítani magam. A szívem is olyan gyorsan ver ilyenkor. Főleg, ha tudom még azt is, hogy késő este értem haza és másnap korán reggelre kell mennem, alig van 4.5-5 órát aludni, akkor még inkább nem tudok elaludni. Ha órákon keresztül nyugiban itthon vagyok elalvás előtt, megnézek pár filmet az ágyban fekve, na ekkor tudok elaludni gyorsan, nyugodtan.
2011. jún. 19. 11:47

én tejet iszom lefekvés előtt ez segíteni szokott...

ha mégsem akkor valami uncsi tv.műsot tuti :))

2011. jún. 19. 08:32
Elismerem, lehet igazatok van, és tényleg nálam is volt már olyan, hogy tovább dolgoztam álmomban, és fáradtam ébredtem. De nálam néha az is előfordul, amit leírtam.
27. ujlany (válaszként erre: 25. - Miss Jane)
2011. jún. 18. 16:57

szerintem az pont nem mukodik.

A szellemi faradtsagtol pont nehez ellazitani, zakatol az agyad.Ha akarod, ha nem.

26. 470f6cae11 (válaszként erre: 25. - Miss Jane)
2011. jún. 18. 15:53

Ez nálam nem igaz!

közbeszerzési pályázatok készítésével foglalkozom.


Én nap közben annyira felpörgök, hogy este nem tudok visszaállni, és lazítani

2011. jún. 18. 15:50
Sokat dolgozni nap közben, lefárasztani az agyat, akkor garantáltan biztosított a gyors elalvás! :)
2011. máj. 19. 17:31

Van egy módszerem, ami sokat segíthet:

lefekszel, mindkét halántékodat a hüvelykujjaddal megnyomod. nem kicsit, nagyon, és egy pár másodpercig így tartod. Ezt megcsinálod, minimum 3*

Ezután elhelyezkedsz, ahogy neked a legjobb, legkényelmesebb, és megpróbálsz elcsendesedni, és a lélegzetedet figyelni. És egyre lassabban, halkabban lélegzel......és eljön a csodálatos pihentető alvás.


Ha viszont olyan problémád van, hogy éjszaka, vagy hajnalban szinte azonos időpontokban felébredsz és nem tudsz visszaaludni, akkor nem árt a szervezetedre figyelni, mert ez jelzés.

Hallottál már a szervóráról? Ha nem, Nézd meg a

Gyógyítás...c.naplómat.

És még egy fontos dolog: törekedni kell arra, hogy már jóval éjfél előtt aludjunk, mert a szervezetünk öngyógyító képessége csak éjfélig működik, így vagyunk összerakva.


Pihentető, nyugodt alvást szép álmokat kívánok minden "éjjeli bagolynak"

2011. máj. 19. 17:14

valaki tud ajánlani olyat, ami alva is tart???

Mármint elaludni még csakcsak megy, de folyton felkelek reggel 5 fél6 kor mostanság... visszaaludni sem tudok.

Aludni akarok!!!

2011. máj. 13. 16:27

Köszönöm a segítő szándékot, ötleteket. Igyekszem sorban mindent kipróbálni, hátha valamelyik egy idő után be fog válni.

Sajnos mindenképp le kell tusolnom elalvás előtt, mert szinte minden nap késő este érek haza munkából, legtöbbször a párom is már alszik olyankor, úgy meg nem dőlök le koszosan. :) De amikor szabadnapos vagyok, olyankor ki fogom próbálni, hogy nem előtte megyek el tusizni, hanem már pár órával előtte, mert való igaz, hogy frissítőleg hat, szóval reggel is kell tusolnom. :) Más kávézik, míg én tusolok. :)))

2011. máj. 13. 15:39
1 vagy két jó pohár bor!! :-))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook