Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy lehet gyorsan állást találni? fórum

Hogy lehet gyorsan állást találni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
40. ittmost (válaszként erre: 33. - Gurulyka)
2013. febr. 20. 20:00

Talán tyúkot megpróbálhatnál,ha elfér pár darab.Konyhai hulladékon megél,a tojás meg egyre drágább.

És mint írtam:majd ha tényleg bármi jó lesz,menj be az önkormányzatra közmunkáért,mert előfordulnak könnyebb munkák is,nemcsak utcatakarítás.

39. kszb (válaszként erre: 38. - Ittmost)
2013. febr. 20. 19:59
hát.. ott talán még annyi lehetőség sincs, mint ahonnan én "elszármaztam".....
38. ittmost (válaszként erre: 27. - Kszb)
2013. febr. 20. 19:58

Hogyne..biztos vannak ilyenek is.

Én Borsodból írok,kisvárosból.

37. kszb (válaszként erre: 36. - Hamyka)
2013. febr. 20. 19:57

majd értékelnéd, és mit nem adnál érte, ha felkerülnél a betondzsngelbe :))))

mikor kellett kapálni, de utáltam én is! Most meg inkább kapálnék, csak olyat egyek, aminek ismerem a származását! :) A virágokat/ kertet meg mindig is szerettem :)

36. hamyka (válaszként erre: 35. - Kszb)
2013. febr. 20. 19:54
nekem van kertem mégsem művelem néha ki gazolom oszt csá :D
35. kszb (válaszként erre: 33. - Gurulyka)
2013. febr. 20. 19:52

én irigyellek a kerted miatt.... nekem is álmom egy kertes ház (konyhakertre valóval is!!!!).... hiába na! Vidéki lány vagyok....

Amúgy, nem tudnátok ott helyben mondjuk albiba kiadni a házat, és lépni vmerre, ahol nagyobb lehetőségeitek lennének? Akár lennétek ti is albiban?

(csak egy ötlet)

34. hamyka (válaszként erre: 24. - Babi87)
2013. febr. 20. 19:51
Bocsánat hogy megmerem kérdezzni de hogy jön ide a munkaügyi ellátás? ne keverjük kérem!! nem kapok jelenleg onan semmit
33. Gurulyka (válaszként erre: 22. - Ittmost)
2013. febr. 20. 19:48

Nem megyek sajna sehová, mert a házunk eladhatatlan, ha mégis, akkor mélyen ár alatt. Két kisgyerekkel ekkora házból nem lehetne beköltözni egy 40 nm-es panelba, mert megőrülnénk, nagyobbat nem tudunk venni.

Jelenleg azt számolgatom, hogy havi kiadásokból most lejön a napközi két gyereknek, a bérletem, meg az, hogy készételeket, meg ilyeneket ettünk. Itthon sütve-főzve minden sokkal olcsóbb.

Vidéki élet előnyei: elkezdtem kigányolni a kertet, tavaly nem volt időm művelni. Hát idén lesz. (Aztán leshetek, ha megint nyáron kapok állást, és őszre ott rohad meg minden a földben.... de már ezt se bánnám.)

Talán megoldjuk, hogy legyen egy-két ólacska, de szerintem ilyen árak mellett nem éri meg állatot tartani. Azok szerint sem, akiknek van.


Igyekszem trenírozni magam, hogy nem vagyok elveszett ember, végül is a pénzt nem lehet megenni, és így is tehetek ételt az asztalra.

(Ezt tessék utánam csinálni egy belvárosi lakásban!)


Ismerősöket terrorizálom facebook-on, hogy adják be az önéletrajzom a munkahelyükön. Meg kerestem vagy tíz céget, akik épp nem keresnek senkit, de elég nagy létszámmal dolgoznak, hogy elférjen plusz egy fő.


Egyelőre ennyi.


És még mindig nem vagyok optimista, mert az elmúlt években folyamatosan adogattam be jelentkezést erre-arra, amihez megfelelt a képesítésem, de semmi eredmény. Ma ott tartok, hogy bármi jó lenne.

32. kszb (válaszként erre: 31. - Hamyka)
2013. febr. 20. 19:47
25ben leírták neked! :)
31. hamyka (válaszként erre: 29. - Kszb)
2013. febr. 20. 19:47

köszi de nem mék dolgozni :D


kérdésemre a válasz ?

30. kszb (válaszként erre: 27. - Kszb)
2013. febr. 20. 19:47
ami még megfordult a fejemben, csak elfelejtettem leírni, h bakker! Én életemben 1x ugrottam be önszántamból taxiba (mert siettem 1ik munkából a másikba)! Amúgy meg van BKV is, és pont azért, h 1ik pontról eljuss a másikra.....
29. kszb (válaszként erre: 25. - Hamyka)
2013. febr. 20. 19:44
hajrá! :)
28. kszb (válaszként erre: 23. - Gurulyka)
2013. febr. 20. 19:43
nincs mit! :) remélem segítettem! :)
27. kszb (válaszként erre: 22. - Ittmost)
2013. febr. 20. 19:43

tudod, Bp-n rengeteg ismerősöm van, aki "nem talál" munkát.... sokaknál látom, h válogatnak.... így nem is lehet.

Ha nem olyan régióban élsz, ami "halott", akkor bizony minden erőt bevetve, lehet találni. (tudom, h sokan fognak támadni ezért, de én tényleg ezt látom a "nem találok munkát" ismerőseimnél, h igazán nem is akarnak.... tudod, amikor szólunk az állítólag "200 ft-om van összesen" ismerősnek, h figyu, szilveszter éjszakára keresnek pultost xy helyre, kb 20-25 ezer lenne a pénz, és erre az a válasz 1iktől, h "hááát.... most inkább nme....", a másiktól, h "annyi oda, meg vissza a taxi, h nme éri meg nekem"... Mi van????? Ember! Más összetenné a kezét érte....szóval, érted.... és mind2-nek van némi vendéglátós tapasztalata! Az egyiknek ez szakmája is....)

2013. febr. 20. 19:41
25. hamyka
2013. febr. 20. 19:39
köszi bele kukolok én is :)
24. Babi87 (válaszként erre: 21. - Hamyka)
2013. febr. 20. 19:38
Ha lejàrt a munkaügyi központ àltal folyòsított ellàtàs, kapsz egy csomó papírt, köztük egy olyant, hogy hatósàgi bizonyítvàny. Azzal a papírral bemèsz a polgármesteri hivatalba, kitöltesz egy formanyomtatvànyt, és akkor lehetsz jogosult FOGLALKOZTATÁST HELYETTESÍTŐ TÁMOGATÁSRA.
2013. febr. 20. 19:35
Ezt nagyon-nagyon-nagyon köszönöm!!!
22. ittmost (válaszként erre: 20. - Kszb)
2013. febr. 20. 19:25

Na látod:) ha tudod,mi megy,akkor ne mond azt,hogy negatív a hozzáállásom.Főleg ne Pestről,és egy teljesen használható szakmával:)

Igazad van:aki tud,menjen oda,ahol van munka. Ez a megoldás.

21. hamyka (válaszként erre: 19. - Ittmost)
2013. febr. 20. 19:20

3 hónapos próbaidő ?


Kht ilyen sajnos ha jól tudom aztán segély, nekem is lenne kérdésem ha lehet szóval :


én valami foglalkoztatási segélyről halottam ami 22800 ft vagy rosszul halottam ?


és azt is jól tudom hogy a Munkaügyhöz kell menni? csak kérdezem.....

20. kszb (válaszként erre: 19. - Ittmost)
2013. febr. 20. 19:17
éltem vidéken (nagyon vidéken) eleget, tudom, h mi megy. Sajnos, ha nincs más, lépni kell.... tudom.... ismerem sok esetben a választ. Én ezek miatt (is) jöttem el Bp-re.... Pedig nekem olyan szakmám van, amivel lényegében szinte lehetetlen munkanélkülinek lenni (tudom, lehetetlen nem létezik, csak akarni kell), de még itt is vannak nem is gyenge fizubeli különbségek, meg....
19. ittmost (válaszként erre: 17. - Kszb)
2013. febr. 20. 19:13

Ez reális hozzáállás:vidéken,kisvárosban,főleg faluban ilyenek a lehetőségek.

És a topiknyitó már egy csomó mindent végigpróbált:leírta,hogy mi miért,hogyan nem megy.

Én is a tapasztalatomat írtam le,nem a hozzáállásomat.

Igen,az megint igaz,hogy személyesen hamarabb kapsz választ..:ha benn van az illetékes,és ha ráér fogadni..és ha szóban jobb vagy,mint amit az önéletrajzodból kiolvashat.

Akinek nagyon jó a kommunikációs képessége,és szívós,az valószínű így hamarabb találhat állást:HA helybeli,és ha bármilyen munkaidőt elvállal bármilyen fizetésért.vagy 3 hónapos próbaidőre..

De meg kell próbálni,ha muszáj.

Én csak azért írkálok,hogy fel legyen vértezve az ember az előforduló akadályokra,és csalódások ellen.

A telefonról:én vissza szoktam hívni pár nap múlva,ha vki csendben van.Mindegy,hogy azt mondja,majd ő hív,-akár munkaügy,akár más.Nem érdemes semmiféle hívásra 1 hétnél többet várni tétlenül.

18. hamyka (válaszként erre: 1. - Gurulyka)
2013. febr. 20. 19:06

szia :)


elöszőr is : nem baj hogy irtál ide azért van ez a fórum


másodszor: te túlképzett? örülj neki ha esetleg több képesítésed is van


harmadszor : én életem rosszabb nekem még állásom sincs :D és ahogy én élek felkötnéd magad :D


írj és üdv: Hamyka


ui: nagyon őszinte kis levelet irtál, na igen a gyerköc megneheziti az ember életét ezért sem akarok gyereket soha, nem tudom régen ez hogy ment, de régen legalább normálisabb világ volt ha az volt nem úgy mint mostanság..

17. kszb (válaszként erre: 13. - Ittmost)
2013. febr. 20. 18:29
nekem ez negatív hozzáállás már.... Én tutira elkezdenék telefonálgatni, meg bemenni ahova csak lehet....Mit veszíthet vele az ember? max szóban mondják meg neki, h nme érdekli a munkáltatót az ajánlata... Ha meg nem teszi, akkor várhatja reménykedve a válasz mail-t, meg a "majd hívjuk/ értesítjük telefonon" telefonokat.... Amikről tudjuk, h olyanok, mint a fehér holló....
16. kszb (válaszként erre: 15. - Syria)
2013. febr. 20. 18:26
ugye? Én is uezt tenném.... legtöbbször válaszra sem méltatják a mail-ben küldött önéletrajzot... Inkább nyakamba venném a környéket, és elindulnék szinte házról-házra....
15. syria (válaszként erre: 1. - Gurulyka)
2013. febr. 20. 18:22

Kérdezd óvét! :(


Egyébként, amikor néha arra gondolok, hogy utcára kerülhetek, tuti nem életrajzokat küldözgetnék. Személyesen rontanék be bármilyen céghez és ajánlanám magamat. Mit veszíthetek? Legfeljebb azonnal azt mondják, hogy nem, s nem várok reménykedve a soha meg nem érkező válaszra.

14. d71ef05a8e (válaszként erre: 10. - Zebra25)
2013. febr. 20. 18:22
:(
13. ittmost (válaszként erre: 12. - Kszb)
2013. febr. 20. 18:22

Gépészmérnökként most is lehet:)Persze nem faluban,hanem nagyvárosban.

Nem arról van szó,hogy én mit vállalnék el,meg mihez értek,hanem hogy nekik nem kell,ha az embernek nem az a szakmája,vagy nincs benne 10év gyakorlata..

Abban igazad lehet,el tudom képzelni,hogy van,ahol nagyon értékelik a rámenősséget,mondjuk üzletkötő,vagy call-centeres munkáknál.Ha ilyen alkat a topiknyitó,akkor biztosítóknál,lakáskasszánál még érdemes volna próbálkozni. Jaa..azokhoz a munkákhoz meg asszem vállalkozói kell.Tán a call-centerhez nem.

Viszont manapság borzasztó sokat számít,hogy helybeli vagy-e,tehát ne kelljen utazási költséget fizetniük,és az is jellemző,hogy sokkal többet kell dolgozni 8 óránál,meg éjszakázni,hétvégézni: ezt a topiknyitó gyerekekkel nem fogja tudni csinálni.

12. kszb (válaszként erre: 9. - Ittmost)
2013. febr. 20. 18:15

kezdő gépészmérnök volt (semmi gyakorlattal), hát... talán van 10 éve :)

De azért a szakma nem gondolnám, h ennyire számít. Gurujka ráadásul mondja is, h nem érdekli, ha nme a szakmájában helyezkedik el, csak munka legyen!

Sztem amúgy a munkáltatóknak van egy oylan rétege (nem a multik, stb), akik értékelik, ha az ember "rámenős". Vhol azt sugallja, h nem a s..ggét akarja vakargatni, hanem dolgozni akar, és jó munkaerő lehet. (de lehet én vagyok hüyle hozzá)

2013. febr. 20. 18:14
Bemehetsz az önkormányzathoz is,hátha van olyan közmunka,amit ha muszáj,megcsinálnál(oviban,iskolában,idősek otthonában).Kevés pénz,de a semminél több,és a gyerekekét is el tudnál menni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook