Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet fegyelmezni, szófogadásra bírni egy 2 éves kislányt? fórum

Hogy lehet fegyelmezni, szófogadásra bírni egy 2 éves kislányt? (tudásbázis kérdés)


18. bd37ba754f (válaszként erre: 13. - Malika)
2010. febr. 19. 20:10
énbelőlem kihozta már a verést vagyis a fenekére vertem már párszor a két éves fiamnak sőt az 1 évesnek a keze is kapott kétszer...alkalmanként előfordul de akkor tényleg olyant tesz amit már ezerszer elmondtam hogy ne csinálja ezerszer elvontam, a figyelmét a tett színhelyéről,ezerszer sírtam,veszekedtem vele eldugtam mindent ami mozdítható és nem az ő kezébe való és ujra megteszi.Pl:van egy 5 fiókos komódunk amibe a ruhájuk ,apró cseprő dolgok vannak meg a fehérnemüim ha az egész fiókot kihúzza ugy ahogy van felborul az egész komód vagyis rá mint már párszor kiderült...én leragasztottam a fiókokat de leszedte a ragasztókat két napi elfoglaltsága volt:) így amikor pár napja dőlt az egész ujból én bizony bevertem a fenekébe persze pelenkán keresztül.legörbült a szája rendesen azóta nem piszkálta.Persze tudom ezen kívül van más nevelési módszer is alkalmazom a határozott nem szót,néha használ illetve ami eddig bevált az az hogy amikor végképp kihuzza a dugót fogom beleteszem az ágyába,becsukom az ajtót majd mikor hallom hogy csílapodott a kedélye kiveszem így amikor mondom neki hogy mész az ágyba az öcséddel együtt aki semmivel sem külömb mint ő:) akkor abba szokta hagyni a csibészséget.
17. bfd1d36adb (válaszként erre: 13. - Malika)
2010. febr. 19. 17:50

Kibírjuk, mert nem tehetünk mást! Amúgy sem mindig csak a bosszúság van, soxor olyan édesek!!!

(Ha meg még nem csaptál oda, majd fogsz! Egyszer mindenkinél betelik a pohár, ha bevallja, ha nem!)

16. winny (válaszként erre: 15. - Malika)
2010. febr. 19. 16:57

Baj van a memóriájukkal!!!

Nagyon szép az a korszak amikor kicsik voltak a gyerekeim,de mindig hulla fáradt voltam.

15. Malika (válaszként erre: 14. - Winny)
2010. febr. 19. 16:11
Ez valóban megnyugtató, de miért van hogy mindenki azt mondja, hogy de jó neked, hogy otthon vagy a kisbabáddal - ami persze tényleg jó, mert imádom - és azt senki sem, hogy jaj most vagytok abban a fránya dackorszakban, - mindenki csak a szépre emlékezik.
14. winny (válaszként erre: 13. - Malika)
2010. febr. 19. 16:08

Hidd el ez a 2 éves kor a világon mindenütt így működik.

♥ Nem vagy egyedül ♥

Ugye jó az a tudat,hogy a többi anyuka is átélte és éli ma és a jövőben is:)

13. Malika
2010. febr. 19. 16:01

Köszönöm a válaszokat!

Én is nagyjából ezekkel a trükkökkel próbálkozom. De azt nem tudom felfogni, hogy valakinek hogy nem fogy el a türelme reggeltől estig. Nekem bizony elfogy és akkor jön a kiabálás, kiborulás, lelkismeret furdalás. Sokszor úgy érzem, vége, most elverem, persze nem verem meg, valami mindig visszatart. Tudom nem vagyok egyedül ezzel a problémával, és ez természetes dolog. -de ezt kibírni...

12. winny (válaszként erre: 10. - Bfd1d36adb)
2010. febr. 19. 15:56

Nem rossz!-:)

Nekünk ez nem jutott az eszünkbe-:D

11. bfd1d36adb (válaszként erre: 7. - Bfd1d36adb)
2010. febr. 19. 15:51

Ja és még 1: fel kell készíteni, hogy hamarosam más következik: "Ha harangoznak, be kell mennünk!" vagy "Ez az utolsó mese, aztán indulunk fogat mosni!". Mimim sem könnyű eset, de ez működik.


Amúgy mi is a probléma pontosan?

10. bfd1d36adb (válaszként erre: 9. - Winny)
2010. febr. 19. 15:49

Ari, tiem! :)

Mondjuk nálunk időlegesen lecsavarozta apájuk az elérhető fogantyúkat. Mi így is ki tudjuk húzni-nyitni, őket meg nem "ingerli"!

9. winny (válaszként erre: 8. - Bfd1d36adb)
2010. febr. 19. 15:28

Nekem bevált:-)

Amikor már 1591 x húzta ki a fiókot akár a lányom akár valamelyik fiam odavittem a kedvenc játékát.Elkezdtem babusgatni.Rögtön kivette a kezemből és féltékenyen vitte be a szobájába.Az enyém!

A középső meg a "tiem" ragozást használta:-)

8. bfd1d36adb (válaszként erre: 6. - Winny)
2010. febr. 19. 15:21
Na igen, ilyen esetekben ez a helyes, főleg, ha már 100x elmagyaráztad... Felkapni, "Anya nem engedi, neem engediiii!" és más tevékenységet javasolni.
2010. febr. 19. 15:18

Én minden problémára a Suttogó 3. kötetében kerestem-találtam meg a megoldást.

Amúgy szerintem NAPIREND, mindennek meglegyen a helye-ideje és pont. Következetesen ragaszkodni kell ehhez és előbb vagy utóbb megszokja.

2010. febr. 19. 15:16

Leginkáb figyelem eltereléssel.Pl.

Amikor a fiókokat huzogatja valami érdekest mutatni neki.Hiába szól az ember,hogy nem szabad attól ö még csinálja ujra meg ujra.

2010. febr. 19. 15:16
Elég nehezen, de légy vele megértő! ;)
2010. febr. 19. 15:15

Egyszerű! ..meg kell tanulnia, hogy a rossz viselkedés következményekkel jár..

Pl. ahány éves, annyi percig bezárva a szobájába!! (nagyon nehéz! ..volt, hogy ő benn, én kinn bőgtem..) rángatta a kilincset, én meg fogtam, hogy nem tudjon kijönni) -ez a 2 perc, olyan hosszúnak tűnt, mint 2 óra..

Aztán mikor kijön, megbeszélitek, miért kapta a büntit.

Egy idő után, már nem fog "merni" kijönni a szobából, végigüli a büntetést..

..ha kijönne, előről kezdődik..

2010. febr. 19. 15:15
Sehogy.Most kezd kifejlődni az akarata,később amikor az esze is felfogja a kicsinek hogy mit szabad mit nem akkor formálható,de akkor is csak szép szóval.Szerintem,ez a saját tapasztalatom.
2010. febr. 19. 15:13
hugomnál anno a fenyítés nem használt,csak a jutalmazás,ha valamit jó csinált:)
2010. febr. 19. 15:11
Hogy lehet fegyelmezni, szófogadásra bírni egy 2 éves kislányt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook