Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy lábaljunk ki az adósságból? fórum

Hogy lábaljunk ki az adósságból? (tudásbázis kérdés)

2011. dec. 22. 14:06
Látom az idősebb embereken, hogy már nem bírják a munkát, hogy már a "tökük" ki van vele, hogy menni kell. Épp ezért igyekszem tanulni a hibájukból és változtatni, mert nem szeretném ugyanezt átélni.
2011. dec. 22. 13:58
Rengeteg spórolós dologban tudnék segíteni, ugyanis igencsak rászorultam én is annak idején. Írtam ezeket más fórumokon is, ahol spórolásról, pénz beosztásról érdeklődtek, de csak lehurrogtak, mert mégis hogy lehetne tv nélkül élni és társaik. Pedig szerintem ha spórolni kell, akkor meg kell tanulni lemondani bizonyos dolgokról, és/vagy áttérni az olcsóbb változatára, nem anyázni, hogy így meg úgy nem lehet élni. El kell dönteni, hogy akar-e az ember spórolni vagy sem. Magától nem fog pénz megmaradni a zsebben, tenni kell érte és lemondani bizonyos dolgokról. Ez az, amit sokan nem képesek vagy csak nem akarnak felfogni. Mert könnyebb siránkozni, mint cselekedni.
19. MelisUK (válaszként erre: 14. - 07c4794583)
2011. dec. 22. 13:37
Köszi. :) Én is imádom. :)
18. MelisUK (válaszként erre: 12. - C4de233d89)
2011. dec. 22. 13:36

Biztos azt is nagyon viccesnek tartod akkor, hogy több mindent elértem, mint amikről sokan még akár álmodni sem mernek.

Azért tudok bölcsen írni a dologkról, mert átéltem azt is, amikor semmije nincs az embernek, mikor fedél sincs az ember feje felett. Büszke vagyok rá, hogy önerőből a semmiből ilyen jólétre tettem szert.

17. MelisUK (válaszként erre: 11. - C4de233d89)
2011. dec. 22. 13:31
Mára már egy munkahelyem van jól fizető állással. Ki kellett harcolni, hogy jó legyen. Ugyanez igaz a páromra is. Inkább nyomtuk a munkát ezerrel, hogy legyen egy biztos alapunk, minthogy hónapról-hónapra éljünk. A mai napig annyit dolgozunk, amennyit lehet. Gyermekünk még nincs, de végre olyan helyzetben vagyunk, hogy már jöhet, semmiben nem lesz hiánya. Szerintem inkább dolgozzon az ember, alapozza meg a jövőjét, minthogy segélyekért kelljen folyamodni, meg sírni, hogy nincs pénz hó végén kenyérre sem.
16. Gy.Ibi (válaszként erre: 1. - Ulicsl)
2011. dec. 22. 00:29

Próbáljatok meg családi költségvetést csinálni.

Előre a fontos dolgokat írjátok,amit muszáj kifizetni.Nem tudom a szokásaitokat,így általában írok pár tanácsot.A telefonszámlán pl.sokat lehet spórolni.Aki keveset beszél,annak elég a feltöltős,nem érdemes havi díjat fizetni.Tv.előfizetésen is lehet spórolni.Nekünk a padláson van az antenna,7 adó jön ingyen,digitálisan.

Ami pénz marad,azt el kell osztani 30-cal,annyi jut egy napra kajára.

15. irgum-burgum (válaszként erre: 12. - C4de233d89)
2011. dec. 21. 16:06
most már én is megnéztem,azt hittem egy nyugdíjhoz közelítő ember írta....de nem
14. 07c4794583 (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2011. dec. 21. 14:11
gyönyörű az a kocsi :)
13. anikko (válaszként erre: 12. - C4de233d89)
2011. dec. 21. 13:13
detto.
12. c4de233d89 (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2011. dec. 21. 12:56
olyan mély tapasztalattal, iránymutatással és bölcsességgel írtál az élet dolgairól mint a nagymamám...jót nevettem mikor láttam a korodat :)
11. c4de233d89 (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2011. dec. 21. 12:38
és mikor éltél, és játszottál a gyerekeiddel és élvezted a párodat? ennyire hajtani azért hogy idősebb korodban minden könnyebb legyen előrelátó és bölcs dolog, de így elment melletted az életed amíg te csak fiatalon dolgoztál és dolgoztál a sok pénzért...fordítva nem lett volna jobb? fiatalon egy picit kevesebb munka nem azt mondom hogy semmi, de mondjuk két állás, ahogyan nőnek a gyerekek egyre többet...és természetesen az élet élvezése fordított arányban...én ha idősebb leszek nem szeretnék már utazni és bmwt...akkor ott lesznek a gyerekeim, unokák és az utazásokkal és bmw vel teli emlékeim :)
10. Sly7105 (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2011. dec. 21. 12:18

Értem. De az ember a születésnapokra, ünnepekre, néha olyat is ad ajándékba, amire nincs feltétlenül szüksége, csak éppen örül neki, mert mondjuk egy sokadik szép darab fülbevaló vagy egy könyv, ami mindíg jól jön....

Persze, a saját készítésű dolgok is nagyon-nagyon jók tudnak lenni.

Hát, erre is mondják talán, hogy ahány ház, annyi szokás...

9. MelisUK (válaszként erre: 7. - Sly7105)
2011. dec. 21. 12:15

Viszont ha valakinek tényleg nincs annyira pénze, hogy ajándékot vegyen, az valami saját készítésű dologgal is kedveskedhet. :)


Mi egyébként nem vagyunk ajándékozósak, bármi jön, szülinap, névnap, karácsony, nem szoktunk egymásnak ajándékot venni. Ez annak köszönhető, hogy évközben mindig mindent megveszünk, amire szükségünk van. De természetsen nem feledkezünk meg ezekről az alkalmakról sem, megünnepeljük egy üveg pezsgővel. :)

2011. dec. 21. 12:00

-költünk-

elírtam az előzőben

2011. dec. 21. 12:00
Nagyon fontosak a kötelezettségek, a számlák ez igaz. De ha az ember folyton csak a kötelezettségeknek él, akkor megfásul, megszürkül az egész. Kellenek az ünnepek,kell az ajándék is bizonyos mértékig, főleg, ahol gyerekek vannak. De azt gondolom egész évben tudjuk, hogy év végén karácsony lesz, így aki nehezebb helyzetben van, az is tud kicsit előre gondolkodni és akár az év elejétől kicsit félretenni ezekre a napokra. Nálunk sincs nagy ajándékozás, de mégis mindenki kap valamit, apró dolgokat, ami megszépíti az ünnepet. Nekünk is volt olyan karácsonyunk, amikor csak a gyerekek kaptak ajándékot, és a férjemmel nem vettünk egymásnak semmit. De akkor megfogadtuk, hogy többet ilyen nem lesz. Most sem kötünk vagyonokat, tudjuk egymás kívánságát, és olyan dolgokat veszünk, ami hasznos, vagy akár a lakásban van rá szükség, bármi, ami örömet okoz. És ehhez nem kell nagyra nyitni a pénztárcát szerintem.
6. danina (válaszként erre: 3. - Ulicsl)
2011. dec. 21. 10:39
Tényleg nem kell az ünnepre sokat költeni.Nálunk nagy a család,de mi is csak a gyerekeknek veszünk ajándékot,azt kihoztam nem egészen 20 ezerből,ez az összeg is csak azért ennyi,mert lesz egy keresztelő is.Sokkal fontosabb,hogy a számlák,és egyéb kötelezettségek be legyenek fizetve.Útépítőként vállalhatnál mellékállást,sok helyen dolgoznak a térburkolók pl.Vagy,ha megjön a hó,vesznek fel hómunkásokat is.
5. MelisUK (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2011. dec. 21. 10:35
De még így is, hogy már egy helyen dolgozom, karácsonykor csak vasárnap nem dolgozom, szilveszterkor újfent csak vasárnap nem. Így lesz pénz arra, amire vágyik az ember.
4. MelisUK (válaszként erre: 3. - Ulicsl)
2011. dec. 21. 10:32

Nem feltétlen kell sokat költeni az ünnepekre. Ez az ajándék mizéria amúgy is totál hülyeség. A karácsony lényege a szeretet, a család. A fa lehet műfenyő, a díszek is ugyanazok, mint az előző pár évben. Ha nincs pénz, akkor nem kell ajándékozni. Ha valamire meg mégis szükség van, akkor azt venni ajándéknak. Mi pl idén semmi karácsonyi ajándékot nem vettünk, mert nincs szükségünk semmire. Nomeg egyébként is most vettünk egy BMW-t novemberben, ez elég sokba került.


Valami mellékest nem tudsz találni az útépítés mellett? Vagy legalább akkor, amikor nincs útépítés? Nekem volt, hogy egyszerre három helyen dolgoztam, reggel 6-8:30-ig vasalni jártam egy gazdag nagycsaládos nőhöz, 9-1:30 egy hotelban dolgoztam, 2-6-ig pedig egy swarovski boltban. Ez így ment hétfőtől péntekig, hétvégén pedig csak a hotelban dolgoztam. Addig kell nyomni a munkát, amíg fiatal az ember, amíg bírja, hogy utána idősebb korban ne legyen olyan kemény. Most már csak egy helyen dolgozom. :)

2011. dec. 21. 10:21
nem voolna akadály csak most nincs munkám és az ünnep is sokban van !! alig várom a tavaszt mert utépitőként dolgozom ! JAN 3- ÁN SZÜLETIK A PICI FIAM
2011. dec. 21. 10:17
Munkával. Dolgozni hétvégeken, ünnepnapokon is. Ilyen esetben luxus otthon maradni 2-3-4 napra karácsonykor is.
2011. dec. 21. 09:59
Hogy lábaljunk ki az adóságból

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook