Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy kezeljem a 3 és 2 éves fiaim hisztijeit? fórum

Hogy kezeljem a 3 és 2 éves fiaim hisztijeit? (beszélgetős fórum)


1 2
37. vivienkro (válaszként erre: 34. - Anya4005)
2013. júl. 26. 11:46
Igen szeretném ha megosztanád velem mit tud tanácsolni az orvos köszi:)
36. 36492257ac (válaszként erre: 30. - Vivienkro)
2013. júl. 26. 07:15
Ez igaz, de még mindig jobb szerintem, mint kiabálni. Ha ő elereszti a füle mellett, amit kérek, ne várja el, hogy rögtön ugorjak, ha neki kell valami.
35. 36492257ac (válaszként erre: 29. - Vivienkro)
2013. júl. 26. 07:13
Szívesen :)
34. anya4005 (válaszként erre: 23. - Vivienkro)
2013. júl. 26. 00:26

Szia!

Az első néhány hónapban nálunk is a saját ágyában aludt el,éjjel költözködött,mostmár ott tartunk,hogy azért ülök a gép elött éjjel,hogy apa legalább 4 órát tudjon aludni,mert hárman nem férünk el!

Nálunk is az a helyzet,hogy ha idegennel van a fiam,büszke lehetek rá,itthon meg széttépi az idegeimet. Mondjuk,vannak jobb napok,és igyekszem sokat sétálni velük,mert olyankor is jó gyerek,de nyilván nem lébecolhatunk egész nap az utcán! A kicsi is hasonló,mint a tiéd! Tegnap a bőrgyógyász hozzáért,hogy megvizsgálja,és sírva fakadt.

2 hét múlva egyedül kell mennem a pszichológushoz,hogy elmondja,mit lát a gyereken. Előre félek a saját kudarcommal való szembesüléstől. De remélem,tud valami tanácsot adni,hogyan kezeljem a gyereket,és akkor azt majd megírom neked,ha érdekel! Hátha bejön!

33. anya4005 (válaszként erre: 28. - Flyke)
2013. júl. 26. 00:19
És ezt is elolvasnám,ha átküldenéd! Köszönöm!
32. anya4005 (válaszként erre: 27. - 36492257ac)
2013. júl. 26. 00:19
Én is szeretném azt a linket,hátha olvasok valamit,ami beválik! Előre is köszönöm!
2013. júl. 25. 23:43

A szuperdadusrol en azert hiszem el, hgy valos, mert sogornom alkalmaz belole egysmast es bevalt. Sztem mindegyik gyereknel ki kell tapasztalni,miaz ami bevalik, mert lehet 99-nel igen es pont az egyszem gyerekunknel nem :)

Anya meg idegbajt kap :)

Pl.en Vida Agit es a kismamablogjat is szeretem, hasznos, persze nem Szentiras... Mint ahogy a suttogo sem, mert vkinek bejon, vkinek nem. Ezek a "problemak" tobbtenyezosek.

Szoval "suttogjon" aki akar, meg dadusozzon, ugyis mnden gyereket kulon kell megfejteni :) Sok sikert! -utobbit magamnak is kivanom :)))

30. vivienkro (válaszként erre: 24. - 36492257ac)
2013. júl. 25. 16:37
ez be szokott válni nekem is ,de ennek olyan "zsarolás"szaga van .rossz érzés mikor már csak igy hatok rájuk
29. vivienkro (válaszként erre: 27. - 36492257ac)
2013. júl. 25. 16:34
Köszönöm a linket megkaptam már ,még mielött törölték volna elolvastam:)
28. Flyke (válaszként erre: 26. - 36492257ac)
2013. júl. 25. 15:08

Én is olvastam egy jó cikket, belinkeltem, de az enyémet is törölték.

Megköszönöm, ha átküldöd a tiédnek a linkjét priviben, és én is szívesen elküldöm ha valakit érdekel.

2013. júl. 25. 15:06
Jó, nem linkelem be többet, látom nem szabad linkelni. Bocsi
2013. júl. 25. 14:36
Olvastam nemrég egy jó cikket a hiszti kezeléséről. Belinkelném, de valamiért kitörölték. Gondolom, reklámnak hitték. Ha érdekel valakit, szívesen elküldöm priviben a linkjét. Régebben az én lányom is elég sokat hisztizett, de már túlvagyunk ezen a korszakon. Szerintem beválnak ezek a tanácsok.
25. 36492257ac (válaszként erre: 22. - Anya4005)
2013. júl. 25. 14:31
Ha szándékosan rongálja a játékait, az a legkézenfekvőbb megoldás,ha nem kap újakat egy jó darabig. Akkor talán megtanulja értékelni, amije van. Azt olvastam, olyan büntetést kell választani, ami szoros összefüggésben van a rossz tettekkel.
24. 36492257ac (válaszként erre: 20. - Vivienkro)
2013. júl. 25. 14:29
Én azt csinálom, ha elengedi a lányom a füle mellett, amit kérek, akkor ha neki kell valami, addig nem kapja meg, míg nem csinálta meg, amit kértem.
23. vivienkro (válaszként erre: 22. - Anya4005)
2013. júl. 25. 11:18
Szia!látom te is hasonló cipőben jársz,mint én ,ezt csak az érti akinek 2hasonló korú gyereke van ,vagy ikrek.A nagy nálunk is köztünk alszik ,este a saját ágyában éjszaka felébred és bemászik kettőnk közé,talán ebből a szempontból idővel külön tudjuk tenni.A szuperdadust megnézném egyszer mit kezdene az enyéimmel,azt nem kéne műsorra tennie azt hiszem,(bár idegennel mintagyerekként viselkedik a nagy,a kicsi pedig sirva keresne elég félős tipús),én sem hiszem el minden módszerét:)
22. anya4005 (válaszként erre: 21. - Vivienkro)
2013. júl. 25. 00:51

Szia!

Mennyire ismerős a problémád!!! Most lesz 3 a nagyobbik fiam,és 1,5 a kicsi! A nagy kezelhetetlen,hisztizik,szándékosan rongálja a játékait,na,meg az öccsét! Próbáltam a szuper dadus büntiszékes megoldását,nem jött be,én már szó szerint beállítottam a kádba,egy zuhanyra,nem jött be. A játékok számát a negyedére csökkentettem,nem jött be,mondtam neki,ha nem pakol,összerakok mindent,és odaadom egy jó gyereknek,nem jött be,sőt,megmutatta,hol vannak még játékok. Mi már kétszer voltunk pszichológusnál,hátha hiperaktív,bár szerintem nem,de rajtam kívűl mindenki ezt gondolja. Én meg azt gondolom,hogy addig nem volt nagy baja a kistesóval,amíg még csak feküdt,evett,sírt... De már a játékait is elvesz,ráadásúl mindig rászólok,ha harcolni kezd egy-egy darabért. Mostmár,hogy a pici is tud pakolni,neki is segítenie kell,ha balhé van,mindkettőt előveszem. Kicsit jobb,de nem sokkal... A mi fiúnk még a szülői ágyba is beszokott,tehát,nem egyszerű. Próbáld kicsit az ő szemével nézni,mi történt körülötte,hátha segít neked is ez abban,hogy beláthasd,nem könnyű neki feldolgozni,hogy osztozkodni kell. Tudom,hogy nehéz,én epeömlést kapok naponta háromszor,néha úgy üvöltök,hogy én is megijedek,mert 600szor mondok el valamit,és csak azért sem!!! Ráadásúl itt a háztartás,nekünk még 1 kutya is,és emellett játsz velük,tanítsd őket (már,ha a fenekén tud maradni 2 percig),stb. Utálom,amikor fél napot a konyhában töltök,ők meg csak lébecolnak körülöttem,de érdemben nem tudok velük foglalkozni. Ilyenkor övék a délután,akkor csak velük vagyok,pancsolunk a kertben,vagy gyurmázunk,rajzolunk.

A szuper dadusról meg annyit,hogy remélem,senki nem gondolja,hogy egyetlen szó is igaz... Az egy tv műsor,mint a vv volt annó,forgatókönyvvel!

21. vivienkro (válaszként erre: 17. - Reload)
2013. júl. 24. 11:11
próbáltam már az ellenkezőjét kérni mindennek egy darabig bevált, aztán megtette szétpakolt ahogy kértem:)
20. vivienkro (válaszként erre: 15. - LiliAle)
2013. júl. 24. 11:08
"eldobom a kukába"módszer már ki lett próbálva hisztizett tovább,hogy NEEM dobod el,én pakoltam bele. nagynehezen nekiállt ,de ez csak egyszer vált be legközelebb már nem hatotta meg a dolog sőt a kicsi ha olyanja van önszántából dobálja bele jó játéknak hiszi
19. Baatkaa (válaszként erre: 12. - Vivienkro)
2013. júl. 23. 22:19
Mi is probaltuk a lanyunknal, de feltunk hogy megfullad, ugy orditott.
2013. júl. 23. 21:35

Na,ezt én is szeretném tudni,bár nekem lányom van és 4 éves.

Igazából nekem valahogy kifejlődött a türelmem. 2 és 3 éves kora között olyan szinten volt kiborító,h néha azt hittem, rajtam már csak a terápia segíthet attól,amit aznap csinált,pedig még csak reggel 9 óra volt. Viszont 1 év alatt annyit "higgadt" ,hogy valahol tudatosult bennem ,nem lesz mindig ilyen. Egy 20 éves sem hisztizik már így,ergo túlélésre kell játszani.

Neki nagy dobozokban vannak a játékai,4 db van belőlük. Egyik este szintén ment a nem akarok összepakolni. Kérdeztem,miért. Azt mondta,fáradt vagyok. Aludnál? Igen. Fogtam mind a 4 dobozt,és ráborítottam az ágyára.... Majd alszol,ha elpakoltál. Elpakolt.

17. reload (válaszként erre: 5. - Vivienkro)
2013. júl. 23. 20:57
Még az jutott eszembe, hogy ne azt mondd neki, hogy rakjon rendet, hanem hogy csináljon legyen szíves iszonyatos nagy kupt, dobálja szét a játékait, menjen át rajtuk motorral..stb, meg amiket szokott. Hátha annyira meglepődik, hogy ennek is az ellenkezőjét teszi, csak hogy téged "bosszantson". Persze benne van a paklibe, hogy kivételesen szót fogad, de egy próbát megér :)
16. reload (válaszként erre: 9. - Vivienkro)
2013. júl. 23. 20:52

Az én kisebbikem már 5 éves, de azért van még ötletem hisztikezelésre :)

A játékait ha nem rakja össze, hagyd ott, mondd neki, hogy van pl.fél órája (az órán meg is mutathatod neki az meddig tart), ha addig nem rakja a helyére, akkor úgy veszed, hogy neki az már nem kell és megy a kukába. Ha nem rakta el, mindenképpen "dobd ki" úgy, hogy lássa is, szerintem legközelebb elpakolja :)


Valaki írta, hogy "hisztizz" te is, ez is jó ötlet én is csináltam már.


Nálunk a legjobban bevált módszer a mosoly és a nyugodt, viszonylag halk beszéd. Ehhez viszont sokszor kötélidegek kellenek :)

2013. júl. 23. 19:33
Az én gyerekeim 2 és 4 évesek. Nálam ez vált be rendrakáshoz: 10 percük van összepakolni, ami szanaszét marad az megy a kukába. Egyszer kellett egy pár dolgot kidobnom, azóta szó nélkül elpakolnak.
14. vivienkro (válaszként erre: 11. - Ranna)
2013. júl. 23. 19:24
a játékok száma végtelen, kicsi, nagy, apró,mindenből egy halom,ez egy jó ötletnek tűnik köszi
13. 342402de6d (válaszként erre: 9. - Vivienkro)
2013. júl. 23. 19:24
Jártam hasonló cipőben,1 év van a keresztgyerekeim között,és elég sokat rám voltak bízva,persze az nem ugyanaz,de nekem is van már egy 16 éves fiam,és eddig úgy néz ki,bevált amit és ahogyan tettem....
12. vivienkro (válaszként erre: 10. - Cippora)
2013. júl. 23. 19:22
ezt a módszert én is próbáltam ,de muszáj volt bemennem utána mert fulldokolva bokákolva hisztizett
11. ranna
2013. júl. 23. 19:17
Nem tudom mennyi játék veszi körül a fiaidat, ha sok, zutty a 3/4-ét egy zsákba. Nem büntetésképp és nem is azért, hogy kevesebbet kelljen pakolni. Egyszerűen sok játékkal nem lehet játszani és fel is izgatja a gyereket: előbb egy zöld kocsit tologat, de ott a piros is, legot is akar építeni ...
2013. júl. 23. 19:14
Nálunk sajna nem jöttek be a szuperdadusos módszerek.Egyszer annyira cirkuszolt,hogy fogtam,bekísértem a szobájába,és "majd ha befejezted,kijöhetsz" felszólítással rázártam az ajtót.Fél percig tombolt,majd kiengedtem.Azóta ha belemerül,csak szólok: megyünk a szobádba? Ő meg rögtön abbahagyja és viselkedést vált.Nem drasztikus,és egyenlőre hatásos :)
9. vivienkro (válaszként erre: 8. - 342402de6d)
2013. júl. 23. 19:07

ez mind szép és jó, a vége mindíg az ,hogy nekem kell megcsinálnom amit éppen neki kellene. 2majdnem egyidős kisgyerekkel nem egyszerű!

ezt csak az érti aki hasonló cipőben jár:)

8. 342402de6d (válaszként erre: 5. - Vivienkro)
2013. júl. 23. 18:52

"ha kicsit hangosan ráparancsolok" ezt írtad....

valamikor nem érdemes elmondani valamit 4-5x,hanem csináld meg te,hamar felnő,úgy sem marad ilyen,persze,hogy kell rendre is tanítani,nevelni őket,de nem mindenáron,aranyközépút lenne a helyes,de a játszás is fáradságos,nem még mindent elpakolni maga után:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook