Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy kezdődik a fájás? fórum

Hogy kezdődik a fájás? (tudásbázis kérdés)


2015. máj. 4. 16:30
Sokan írtátok, hogy milyen aktívak lettetek előtte. Nekem pedig pont az ellenkezője volt. Erre határozottan emlékszem, h előző este azt mondtam a férjemnek, hogy olyan fáradt vagyok, hogy ha most jönne nem tudnék szülni.Erre hajnalban meglett a fiam. Szóval aki azt írta, hogy erre nincs szabály, nagyon igaza van.
16. Szeplakisz (válaszként erre: 15. - Patrik mamája)
2015. máj. 4. 16:24
Nekem 6 héttel előbb jött, ezért sem gondoltam, hgoy ezek már fájások... :)
2015. máj. 4. 15:41
Meg van 3hetem,de sokat stresszelek,meg volt mar vetelesem is (erre mondta a doki,hogy ne lepodjek meg ha ezek miatt elobb jon). A fajasok most elmultak (ugyh lehet csak joslo volt). Viszont a nagytakaritas megvan :) 4 oraja porgok, egyenlore csak a hatam faj picit,de az amigy is szokott (rovidebb a labam es nem nagyon birja mar a nagy sulyt).
14. Tati21
2015. máj. 4. 14:49

Nekem mindkét esetben deréktájt indult vmi bizsergés, ami haladt egyre a hasam felé, majd elmúlt. Amikor a 3-4. ilyen jellegűt éreztem, elkezdtem írni az időpontokat és tényleg kb. azonos időközönként, majd egyre gyakrabban éreztem. Nekem közben a hasam is ment, mind a 2x. Én is féltem mindkét esetben, h. hogy fogom (ismét) felismerni, de nekem újszerű volt ez az érzés és mikor megéreztem, tudtam, h. ez az! A nyákdugót nem tudom, h. nekem mikor ment el... Az első esetben a magzatvíz szivárgást sem éreztem - kérdezték is bent, h. nem tűnt fel? :)


A frothatásokra gyakrabban indulnak meg a szülések. Mikor a 2. kislányom született reggel Ő volt a 3. és aznap közel 40en szültek, a szülészet meg is telt, a nőgyógyászatra fektették az anyukákat...


Ha bizonytalan vagy, beszélj az orvosoddal vagy menj be a kórházba, ahol vizsgálat után megmondják, h. mi a helyzet. Ne félj attól, h. mit szólnak, ha mégis jóslók voltak azok a fájások! Mikorra vagy kiírva?

13. b00d33e65c (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2015. máj. 4. 14:32
Mondasz valamit!Én is kitakarítottam a házat,aztán még el is veteményeztem előtte! :D
12. youlcsi (válaszként erre: 7. - Patrik mamája)
2015. máj. 4. 14:28

majd az fog valamit jelenteni, ha erős késztetést érzel még függönymosásra... vagy a mosógép mögötti terület kitakarítására... vagy a szekrény mögött is kiporszívózni... esetleg elindulsz nagybevásárolni 8csomagtartóban a teljes kórházi pakkal)...


na ez, a félszekrakó-ösztön jelzi, hogy már tényleg a végét járod ;)

2015. máj. 4. 14:26

Nekem egy hétig "fájt" előtte. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, jóslófájások voltak.


Aztán a "nagy napon" sem tulajdonítottam neki jelentőséget, mert azt hittem az is jósló. :D Szóval nekem például alig fájt, így nem gondoltam, hogy ebből még aznap szülés lesz.

10. youlcsi (válaszként erre: 1. - Patrik mamája)
2015. máj. 4. 14:26

nekem a derekam akart leszakadni. de az nagyon. a végefelé kb mintha valaki belülről kapaszkodott volna bele és ki akatra volna húzni a gerincemet ott lent alul :o

viszont legalább könnyű volt felismerni, hogy ez az a fájás, mert oxitól lett :/

9. b00d33e65c (válaszként erre: 7. - Patrik mamája)
2015. máj. 4. 13:54
Én szülés előtt pörögtem,annyi energiám volt hogy nem bírtam megmaradni a hátsó felemen.De míg sokan mondják,hogy szülés előtt hasmenésük van,nekem az maradt ki,így minden lehetséges!
2015. máj. 4. 13:50
Nem hiszem, hogy bármi köze lenne a szüléshez. Szülés előtt inkább aktívabb az ember..a kivétel meg erősíti a szabályt :)..Szülésre és szülés előtti jelekre az a szabály, hogy nincs szabály. :)
2015. máj. 4. 13:46
Koszonom a valaszokat :) menzesz szeru,de nem eros,elvagyok vele. Josloim voltak (eddig 4x,kb 2 hete az elso). Az jelent valamit,hogy par oraja az eddig kerek hasam csucsos lett? Vagy csak ugy mozdult? Illetve,hogy ma feltunoen sokat aludtam (ma mar 2x aludtam vissza,delbe keltem), vagy ez meg lehet az idojaras miatt van?
2015. máj. 4. 13:35

Olyan, amit még előtte nem éreztél.

Eleinte furcsa be-be nyilaló, esetleg tompa fájások jelentkezhetnek, a biztosabb az, amikor már időbeni rendszerességgel jönnek.

Nálam a másodiknál semmi fájásom nem volt. Vizsgálatra mentem, és az orvos mondta, mindjárt szülni fogok. Burkot repesztett és 3 óra múlva meg is lett a lányom.

5. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - Patrik mamája)
2015. máj. 4. 13:27
Nekem enyhén fájt,majd erősödött.Magzatvíz elfolyás után meg brutál lett... A nyákdugó nekem szülés után egy héttel jött ki!
4. manó2000 (válaszként erre: 1. - Patrik mamája)
2015. máj. 4. 13:14
Menzesz szerű görcs, eleinte gyengébb, majd erősödik.Igen, lehet, de ahogy a tágulási fájások jönnek, lassan a nyákdugó is távozik.
3. gabivagyok (válaszként erre: 1. - Patrik mamája)
2015. máj. 4. 13:13

Nagyon változó, de a legbiztosabb módja, hogy tudd ez fájás: az állandóság. Mert a jósló össze-vissza jelentkezik, a szülés megindulása pedig stabil időközönként. Például először 20 percenként érzed, hogy valami fáj derék körül, aztán ez 2 óra alatt lecsökken mondjuk 15 percre, tehát fixen jelentkezik 15 percenként.


De tényleg embere válogatja, nekem mind a négy más volt, egyik sem volt ugyanaz és még a negyediknél is mentem be pánikolva a szülészetre jósló fájással. :) Szerintem én ötödjére sem lennék soha semmiben sem biztos. :D

2. Cippora (válaszként erre: 1. - Patrik mamája)
2015. máj. 4. 13:11

Mensis görcs szerűen kezdődik,majd fokozódik,és egyre erősebben fáj.

Igen,lehet.

2015. máj. 4. 13:09
Tudna valaki segíteni,hogy a fájás hogy kezdődik? Erösen faj vagy eloszor enyhen es erosodik? Ha se a nyakdugo nincs meg kint se a magzatviz attol meg lehetnek fajasok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook