Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy készítsem el a vadnyulat? fórum

Hogy készítsem el a vadnyulat? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 28. 08:59

Rozmaringos nyúlpörkölt

4 személyre


1 vadnyúl

1 vöröshagyma

1 evőkanál pirospaprika

1 paradicsom

1 paprika

2 evőkanál olaj

1 kávéskanál borókabogyó

1 kávéskanál rozmaring

1 gerezd fokhagyma

A hagymákat feldaraboljuk, és olajon megfonnyasztjuk. Rászórjuk a pirospaprikát, és 2 dl vízzel felengedjük. A nyulat szétdaraboljuk, majd rátesszük a hagymára, és a fűszerekkel ízesítjük. A paradicsomot és paprikát szeletekre vágjuk, majd a húshoz adjuk. Lefedve készre pároljuk.

Tarhonyával szokták általában tálalni.

2010. febr. 28. 04:09
előbb fogd meg a fülénél fogva
2010. febr. 22. 17:20
sehogy, engedd szabadon .-)
2009. jan. 20. 04:55
most kaptunk a vadász szomszédtől. Holnap előkészítem pácolásra.
2009. jan. 19. 02:26
természetesen először elő kell készíteni
4. diagonalt (válaszként erre: 2. - Safirah)
2009. jan. 2. 10:58

Süsd meg.

Sok fokhagyma és majoránna,kakukkfű,tárkony.Ezt olajjal összekeverni és jól bedörzsölni vele.A vaskosabb részekbe tűzhetsz zsírszalonnát is.De be is bugyolálhatod vele,mert elég száraz a húsa.

Pácolni is érdemes 2-3 napig vizes pácban.

Szarvaspác: 500 g sárgarépa, 50 g petre-zselyemgyökér, 50 g zellergumó, 50 g vörös-hagyma, 20 g fokhagyma, egész bors, kakukkfű, babérlevél.


A szarvaspác zöldségeit a fűszerekkel együtt két liter vízben feltesszük főni. A kihűlt páclébe tesszük a formázott szarvasjavát, majd hűtőben néhány napig érleljük.


Ez ugyan egy szarvaspác,de én nyúlhoz is szoktam használni.A nyuszi mellé teheted a páclé zöldségeit a tepsibe.

2009. jan. 2. 10:20

Készíthetsz belőle vadast,vagy szalonnával tűzdelt sült nyulat.

Ha vadast készítesz,jó,ha bepácolod a húst.

2009. jan. 2. 09:59

Kaptam vad nyulat, de még sosem sütöttem. Ha van tipped, hogy miképpen készíthetnék belőle valami finomat, írj!

Köszi!

2009. jan. 2. 09:58
Hogy készítsem el a vad nyulat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook