Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy készítsek csemege uborkát? fórum

Hogy készítsek csemege uborkát? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 15. 19:26
Végül vettem tartósítót csemege ubihoz, azon volt recept, az alapján csináltam. Remélem jó lesz.:)
7. minerva223 (válaszként erre: 2. - Kedveske)
2009. júl. 14. 12:36
A kész kovászos uborkát leszűrjük,levét felforraljuk és kihűtjük.Az uborkákra öntjük és tetejére egy késhegynyi szalicilt teszünk. Tripla celofánnal vagy csavaros kupakkal zárjuk. Kicsit megzavarosodik de karácsonyra letisztul és ehető.
6. minerva223 (válaszként erre: 1. - Virág3)
2009. júl. 14. 12:32

Csemege uborka-Elvira1 receptje

Egészen apró, hibátlan uborka, a levéhez l-enként 1 csapott evõkanál só, 1,5 evõkanál kristálycukor, 4-4 egész fekete bors és szegfûbors, 2 szegfûszeg, 1-1 szál kapor és tárkony, kis darabka torma, 1-1 késhegynyi õrölt gyömbér és köménymag, ecet ízlés szerint, 1 csapott mokkáskanál benzoesavas nátrium

Elkészítés: Ízlés szerinti ecetes vizet keverek, valamivel többet, mint amennyi az uborkát ellepi. Beleszórom a fûszereket és a tartósítószert, majd felforralom. Közben az uborkát gondosan megmosom, lecsöpögtetem és kiforrázott üvegekbe rakom. (A zöldfûszerekbõl is beleteszek az üvegbe.) A forró levet ráöntöm, majd lazán lekötöm. Langyos helyen (napon vagy meleg konyhában) érlelem egy héten át. Leapadt levét pótolom, végül szorosan lekötve teszem el végleges helyére.

5. Virág3 (válaszként erre: 4. - 3a0842d373)
2009. júl. 14. 12:30

Kovászost kapunk a nagyitól. És van egy vödörnyi apróbb ubi, ami csemegének tök jó lenne, csak hát a recept...

Néztem google-n, de dunsztolással készíhetőt nem, pedig ez érdekelne nagyon.

2009. júl. 14. 12:23

Csak nem nyakig ülsz az uborkában?

Ahogy visszagondolok, mindenki kovászosban utazik az én környékemen is....


Guglit próbáltad? Bár nagy a lutri, hogy finom lesz-e. Bár az eljárás ugyanaz, csak az ízesítés változhat a te szájízed szerint.

2009. júl. 14. 12:07
Nem nagyon jönnek az ötletek.:(
2009. júl. 14. 11:58
Ez engem is nagyon érdekelne...esetleg kovászos hogy lehet eltenni télire?
2009. júl. 14. 11:53

Hallottam valahol, hogy dunsztolással is el lehet tenni...ismeri valaki azt a receptet?

Vagy mást, ami tuti jó?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook