Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy kerülhetnék vissza a társasági életbe? fórum

Hogy kerülhetnék vissza a társasági életbe? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 23. 18:40
A legfontosabb kérdés most az lenne: hogy illeszkedhetnék be az új, osztrák egyetemen úgy, hogy bejárós leszek? Amúgy is nehéz a külföldiek közt, hát még úgy, hogy csak bejárok, se kolis szobatárs, se semmi?!
2012. júl. 23. 18:37
Az a baj, hogy ajánlatokat már abszolút, soha nem kapok. Így nincs is hova mennem. Ha meg én hívom szaktársaimat, csak az a válasz, hogy nincs kedvük/pénzük/idejük rá. :(
11. Brad (válaszként erre: 8. - Adry1992)
2012. júl. 20. 15:20

ooo de jo Neked! Imadom Grazot! Ott is laktam 1 evig es imadtam/imadom! Egy jo allasajanlat es siman vissza költözöm oda. :)

De egyelöre maradok a masik nagyvarosban.... Sajnalom, hogy nem vagyok meg ott...

2012. júl. 20. 10:52
Jobban, akár "muszáj" módon is vegyél részt minden kínálkozó (persze csak ésszel) lehetőségben. Barátok, találkozások, utazás...stb. A lényeg, hogy mozdulj ki.
9. prebotka (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. júl. 20. 07:51

En is gratulalok az elert eredmenyekhez! :)


A masik reszehez viszont annyit fuznek hozza, hogy aki igaz baratod volt valaha is, azt nem veszitetted el, csak fel kell venned vele a kapcsolatot!

Mikor kikoltoztem Angliaba azt hittem, hogy otthon mar senki nem kivancsi ram, es szep lassan elkoptak mellolem az emberek, az o eletuk is ment tovabb es az enyem is, koztunk tobb ezer km...

Mikor eloszor otthon voltam nem is kerestem senkinek a tarsasagat, mert ugy ereztem mindenkit elveszitettem, de a masodik alkalommal jeleztem azoknak akik fontosak voltak szamomra, es a talalkozas alkalmaval onnan tudtuk folytatni ahol abbahagytuk. Teny, ket bnom maradt, de ok tudom, h a BARATAIM! :)

2012. júl. 19. 21:56
Grazban. :)
7. Brad
2012. júl. 19. 21:49

en ausztriaban lakom ;) jöhetsz, en szivesen beülök veled kavezni/fagyizni ;)

hol fogsz tanulni?

2012. júl. 19. 21:44

Mindenesetre én gratlálok Neked,hogy ilyen ügyes vagy,ennyi mindent elértél!

Ez dicséretes,a szorgalmad,kitartásod mindenképpen.

Majd kialakulnak a dolgaid,de neked is nyitnod kell.

És nem szabad elkeseredned,ha visszautasítanak,vagy nem hívnak meg.

Nygodtan kezdeményezz,add önmagad,legyél nyitott,és meglátod,lesznek olyanok,akikből idővel barátok is lehetnek.

Sosem késő elkezdeni barátkozni,hidd el,én negyven évesen kezdtem most el újból,mert nekem is szükségem van ezekre a dolgokra.

Nem egyszerű,de nem szabad negatívan állni ezekhez a dolgokhoz,és meglátod,megtalálod azokat,akik kedvesek lesznek a szívednek,lelkednek.

Hajrá!:-)

2012. júl. 19. 21:36
Ha jól értelmeztem amit írtál, akkor ősztől nem is leszel ott. Akkor majd, ha visszajöttél elég lesz ezen rágódnod. Akkor meg lehet, hogy megismerkedsz valakivel és már nem is fog hiányozni annyira, hogy hívnak-e vagy sem!:)))))
4. emi1206 (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. júl. 19. 21:17

Ha hallod amikor az egyetemi ismerőseid megbeszélnek valami programot, akkor jelezheted, hogy te is szívesen velük tartasz. Vagy kérdezd meg tőlük, hogy "nem lenne baj, ha én is mennék?" Esetleg 2-3 emberrel üljetek be valahova kávézni-teázni mielőtt hazamész az egyetemről. Te kezdeményezd, hogy ráérnek-e délután.

A régieket meg hívd fel vagy közösségi oldalon írjál rájuk, hogy eszedbe jutottak a régi szép idők és hiányoznak.

2012. júl. 19. 20:57
Barátok nélkül ez nem könnyű. Az egyetemen vesd bele magad jobban az életbe, persze csak bizonyos határokig. Biztos kialakul egy kis társaság akivel jól tudod majd érezni magad és ezzel az önbizalmad is ismét megjön.
2012. júl. 19. 20:56
sztem keresd fel a régi bnőidet próbálj velük megint kapcsolatba kerülni
2012. júl. 19. 20:48

Az utóbbi időben, nagyjából az egyetem óta nagyon magányos lettem. A gimi végére sok haverom, barátnőm lett, egy hétvégén sem kellett itthon unatkoznom. Azonban elkerültem egy másik városba egyetemre, ahol eleinte jól feltaláltam magam, mindenkivel jóban lettem, azonban, mivel én bejárós vagyok és nem tudtam annyit fenn bulizni, szórakozni, így lassan ezekből a klikkekből is kezdek kiesni. Ráadásul, mivel 40km a távolság a lakhelyem és az egyetem között, sosem hívnak sehova sem az ottaniak (nem tudom, miért, sosem mondtam, hogy gond lenne felmenni). Mindenki kedves velem, de a kapcsolataim kezdenek teljesen felszínessé válni. A régi, gimis barátnőimet pedig a távolságok miatt teljesen elveszítettem, mindenki talált magának új barátokat, rám már nem kiváncsiak.

Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az utóbbi 2 évben (azóta vagyok egyetemista) borzasztóan sokat hajtottam a sulit, a karrieremet illetően. Dolgozok, /-tam suli mellett, most is Ausztriában dolgozom, német felsőfokú nyelvvizsgát csináltam (épp nemrég lett meg :)), és Erasmus ösztöndíjra hajtottam, hogy szitén Ausztriában tanulhassak, ami meg is lett, októberben megyek oda tanulni fél évre. Ennek köszönhetően az utóbbi 1-2 évben teljesen elhanyagoltam a korábbi barátaimat, barátnőimet, szabadidőm csak a családomra, a barátomra és a pihenésre marad. Viszont most, hogy itt a nyár, látom, mindenki megy a barátaival ide-oda, nekem pedig 1-2 ismerősön kívül senkim nincs, ez nagyon zavar. Még a felsőfokú nyelvvizsgámhoz sem gratulált már senki, tavaly, az írásbelimért tucat ismerősöm írt gratulációt... most senki. Rájöttem, hogy teljesen kiestem a közéletből, holott régen sok barátom volt. Hogy kerülhetnék oda vissza? Ma már, mikor egy régi barátnőmmel elmentem fagyizni (ez az első a nyáron, hogy elmentem valahova!), azt éreztem, már az önbizalmam is elment és félek az emberekkel beszélni, véleményt nyilvánítani. Kis túlzással szinte antiszocális lettem. Hogy kerülhetnék vissza a régi kerékvágásba, hogy legyek ismét barátkozó, nyílt, olyan, akivel szívesen barátkoznak, lógnak a fiúk, lányok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook