Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy kell "nem annyira akarni", hogy összejöjjön a baba? fórum

Hogy kell "nem annyira akarni", hogy összejöjjön a baba? (beszélgetős fórum)

1 2 3
22. csigusi (válaszként erre: 20. - Zizisicc)
2011. jún. 20. 11:16
Biztos igazad van. Már annyit gondolkoztam, hogy vajon miért nincs itt az ideje? Megmondom őszintén, én hónapokig agyaltam és időt kértem a férjemtől, de ez tényleg nem egy új póló, amit hipp-hopp eldöntök, aztán maximum bebuktam az árát. Szerintem nagyon meg kell fontolni. Aztán mikor kimondtam, hogy igen, akarom, úgy éreztem, hogy jól átgondolt és helyes döntést hoztam. Most pedig a baba "vacillál". Remélem, nem sértettem meg, és ezért késlekedik ! :))
21. EsztyMorgan (válaszként erre: 16. - 328aadd89f)
2011. jún. 20. 11:12
Így van.. igazából sok mindenen múlik ez szerintem. Persze sokat számít a gondolat ereje is, de ha csak ezen múlna, akkor szerintem nem küszködnénk ennyien a gólyával.
20. Zizisicc (válaszként erre: 16. - 328aadd89f)
2011. jún. 20. 11:11
Szerintem a kulcs az, hogy "Ha itt az ideje!"
19. EsztyMorgan (válaszként erre: 9. - 328aadd89f)
2011. jún. 20. 11:11
Ez a hónap volt a 3. elvesztegetett hónapunk, szóval nem régóta. Lehet, hogy ezért is tudok még így hozzáállni.. de a múlt hónapban sokkal rosszabbul fogtam fel az egészet.. sokkal többet görcsöltem és meg is lett az eredménye, mert késett és rengeteg neg. tesztem lett. Mikor nagy nehezen megjött, elhatároztam, hogy nem görcsölök annyit. A PÉ-t figyelgettem, úgy is időzítettünk.. de nem agyaltam rajta, hogy vajon-vajon? Inkább az utóbbi egy hétben.. de mint kiderült, nem babás tüneteim voltak.
18. eaedab0e25 (válaszként erre: 2. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 20. 11:10

:-D

Ezen jót röhögtem:-D

17. 328aadd89f (válaszként erre: 15. - Csigusi)
:)
16. 328aadd89f (válaszként erre: 11. - Zizisicc)

Ezzel teljesen egyet is értek, de azt gondolom, a baba témában is van fokozatosság. Egy fiatal pár sem úgy rendel pizzát, hogy azon morfondírozik, vajon megérkezik-e a finomság, de ha már többször pofára estek, akkor az egyre több negatív tapasztalat után már egyre többet gondolkoznak azon, vajon megérkezik-e a pizzafutár.:)

Tehát az első pár rendelésnél még simán beszélhetünk a gondolat teremtő erejéről.:)

Legalábbis magamból kiindulva...

15. csigusi (válaszként erre: 12. - 328aadd89f)
2011. jún. 20. 11:09
Ez nem OFF, minden idetartozik, ami a témával kapcsolatos. Ezek szerint - bár nem tudatosan, de jól csináltam mert mi kiskifli-nagykifli-ként alszunk, persze, ha este, elalvás előtt történik. :)
14. eb76856df6 (válaszként erre: 11. - Zizisicc)
2011. jún. 20. 11:08
A vonzás törvénye. Nagyon-nagyon tetszik a magyarázatod, komolyan.
13. csigusi (válaszként erre: 11. - Zizisicc)
2011. jún. 20. 11:07
Ez így nagyon tetszik! Ezt is kipróbálom! Mit veszíthetek?
12. 328aadd89f (válaszként erre: 10. - Csigusi)
2011. jún. 20. 11:07

Tudom, hogy nem ez a beszélgetés tárgya, de azért azt megjegyezném, hogy nem is kell gyertyába állni. A nőgyógyászom azt mondta, az a leghatásosabb, ha az aktus után az oldaladra fekszel és felhúzod a térded. Én mindig ezt tettem.:)

Bocs az OFF-ért.:)

11. Zizisicc (válaszként erre: 6. - 328aadd89f)
2011. jún. 20. 11:05

A gondolat teremtő ereje nem azt jelenti, hogy görcsösen, mániákusan AKAROK vmit, hanem arról, hogy kinyilvánítom a vágyaimat, elképzelem, hogy már megtörtént, meg is köszönöm, és biztos vagyok abban, hogy amit kértem, elképzeltem, az valóra is válik, ha itt az ideje.

Kicsit olyan - nagyon leegyszerűsítve - mint amikor telefonon rendelsz egy pizzát, elmondod, mit kérsz, megköszönöd, és utána elengeded a kérést, nem aggódsz azon, hogy vajon biztos hallották-e, kiszállítják-e, hanem tényként könyveled el, hogy az a pizza a tiéd, és meg fogod kapni.

2011. jún. 20. 11:04
Sziasztok! Olyan aranyosak vagytok, hogy válaszoltok. Azért elgondolkodtató, hogy tényleg mi a helyzet a gondolat teremtő erejével? De biztos, hogy az is számtalanszor előfordul, hogy mikor valaki feladja, akkor jön. Igyekszünk sokszor együtt lenni - márcsak egymásért is, és én sem állok gyertyába utána. Csinálom a napi dolgaimat - van 2 gyerekem - dolgozom, kert, család miegymás, de azért mindig jut időm agyalni.
9. 328aadd89f (válaszként erre: 8. - EsztyMorgan)
2011. jún. 20. 11:04

Nagyon tisztellek a türelmedért és a felfogásodért. Ha hasonló helyzetben lennék, mint Te, nem hiszem, hogy ilyen higgadtan tudnám kezelni.:(

Megkérdezhetem, hogy mióta próbálkoztok?

8. EsztyMorgan (válaszként erre: 6. - 328aadd89f)
2011. jún. 20. 11:03

Ebben nagy igazság van..

Mi is nagyon szeretnénk már babát.. de igazából nem is szeretnénk, hogy csak ez tegye ki az életünket.

Nehéz lazítani, én mégis megpróbálok.. ebben a hónapban lazábban fogtam fel, és most időben megjött. Legalább nem kellett feleslegesen tesztelgetnem :)

2011. jún. 20. 10:59

Szia! Van egy osztálytársam, neki se akart összejönni a baba. Minden gondolata a gyerek volt, járt orvostól-orvosig, mindenféle kivizsgálások, beavatkozások, de csak nem jött a várva-várt eredmény. Ráadásul szegény védőnőként dolgozott.....

Betöltötte a 40. életévét, és akkor lemondott a nagy akarásról, úgy volt vele, Ő megtett mindent, és neki sajnos nem lehet gyereke. Egyszerűen elengedte magától a gondolatot,nem görcsölt tovább, feladta.

Elmentek nyaralni. Hogy jött vissza a csaj???? TERHESEN!!!!!

Gyönyörű kisfia született. Én úgy sírtam, mikor megtudtam, annyira örültem neki.

6. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Csigusi)
2011. jún. 20. 10:58

Szerintem sehogyan nem lehet, mert az ember, ha nagyon vágyik valamire, akkor hajlamos sokat foglalkozni a dologgal. És mivel ez nem egy új nyári ruha, vagy egy parfüm, hanem döntő többségéban a nők legnagyobb vágyainak egyike, teljesen természetes, ha rágörcsöl az ember.

Én is rágörcsöltem a témára a második gyerkőcnél, pedig csak alig több, mint egy hónapig kellett próbálkoznunk. Görcsöltem, nagyon akartam és így is összejött. Nem csak nálunk működött ez így, hanem sok ismerősömnél.

Már szállóigévé vált, hogy "mikor már feladtuk, akkor jött össze a baba". Valóban lehet, hogy sokaknál ez fordult elő, de akkor mi van a gondolat teremtő erejével? Mi van azzal a sokak által előszeretettel preferált gondolattal, hogy ha valamit nagyon szeretnénk, csak jövő időben kell gondolnunk rá és bevonzuk. Vagy a baba témában ez az elgondolás nem állja meg a helyét?

Szerintem nem attól függ a fogantatás, hogy ki mennyire szeretné, leginkább pusztán biológia.

5. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Csigusi)
2011. jún. 20. 10:52

Jó kérdés.. én is ezt kérdezem a nagyvilágtól. Nekem ma jött meg, így ez a hónap már elúszott..

Hogy nem kell akarni? Mi egyelőre úgy próbáljuk meg, hogy nem azért szeretkezünk, mert KELL, hanem mert kívánjuk egymást. Tehát nem agyalunk azon, hogy na, most összejött? Nem állok gyertyába az ágyon - még -, mert úgy vagyok vele, hogy bár oké, hogy az segíthet.. de akkor az már elvinné az együtt léteink hangulatát. Mármint érted: végzünk, én meg máris felpockolom magam, mint valami égimeszelő..

2011. jún. 20. 10:51
Szedtem 3 hónapig egy vitamint, de híztam tőle 6 kg-t. Most abbahagytam, és vettem egy másik fajtát - amit korábbi terhességemnél is szedtem - és most azt szedem, 2 naponta egyet. Azt mondta a dokim, hogy amíg nincs + tesztem, addig ennyi is tökéletesen elég, majd onnantól szedjek napi egyet. Most majd apának veszek E vitamint. Ártani nem fog. :)
2011. jún. 20. 10:47

Ez nagyon nehéz én tudom:)

Szerintem ne gondolj rá szó szerint és majd meglepetés ér:)

Amúgy drukkolok ám:)))

Szedsz vitamint esetleg folsavat?

2011. jún. 20. 10:47
Ne gondolkozz, csak kefélj mint a nyuszikák.
2011. jún. 20. 10:46
Mindenki azt gondolja ugye, hogy ha nagyon görcsöl valaki, akkor nehezebben jön a baba. No de hogyan kell azt csinálni, hogy a vágy ne legyen görcsös, hogy a menstruáció megjövetele, ne okozzon elkeseredést és csalódást?
1 2 3

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook